Pozícía: brankárka
Aktuálna kategória: ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 37 (incluido frente a Ucrania en Madrid)
Počet gólov v kategórii: --
Atlético Madrid vypadlo z Európskej Ligy majstrov už v prvom kole 4. septembra 2024. Proti Rosenborgu Trondheim (Nórsko) prehralo po penaltách (2:3). Táto jednozápasová konfrontácia sa odohrala v Borehamwoode (Hertfordshire, Anglicko). Na konci 90-minútovky bolo vyrovnané o jednej a po predĺžení o dve. Za červeno-bielych skórovali Fiamma Benítez (min 20) a Lauren Leal (min 119). Góly za severský tím, ktorý pripravuje Angličan Robin Shroot, strelili Rebecka Holum (90+1) a Andrine Tomter (min 105+1). Lola Gallardo sa zúčastnila 120 minút (kapitánka).

V sezóne 2024-2025 hrá za Atlético Madrid.

Lola Gallardo sa stala hviezdnou protagonistkou, keď vo finále Copa de la Reina-2023 porazila strely Olgy Carmony a Tere Abelleira na penalty. Toto madridské derby sa hralo na štadióne Butarque (Leganés) 27. mája a vyhralo ho Atlético po návrate na maximum. Sevilská brankárka, kapitánka tímu, uzavrela sezónu veľkolepo. V pohárovom turnaji pridáva štyri futbalové zápasy v plnom rozsahu (390 minút). V lige F 2022-2023 sa zúčastnila 29 konfrontácií (s plným počtom minút v takýchto zápasoch 2 610). Len nezasiahla proti Levante Las Planas vo Wanda Alcalá (prehra 0:1), 6. mája (hrala Paula Vizoso). Lola Gallardo Núňez (Sevilla, 1993) je od roku 2012 členkou Atlética de Madrid, okrem dvoch rokov vo Francúzsku v Olympique Lyonnais (2019-2021).

DOHODU O OBNOVENÍ ZMLUVY DO 30. JÚNA 2026

3. januára 2023 Atlético de Madrid oficiálne zverejnilo dohodu uzavretú s Lolou Gallardo o obnovení zmluvy s brankárkou do 30. júna 2026 (predĺžená na tri sezóny).

Lola Gallardo bola ocenená cenou Sports Values ​​​​Award (Hyundai Trophy) počas druhého ročníka galavečera Európskeho ženského futbalu, ktorý organizujú noviny Mundo Deportivo (Barcelona), 24. októbra 2022.

Španielsko uzavrelo svoju predchádzajúcu skupinu majstrovstiev sveta víťazstvom nad Ukrajinou (5:0) v Las Rozas, 6. septembra. Góly strelili Esther González, dva (min 15 a 42); Alba Redondo, dvaja ďalší (min 29 a 39); a Jenni Hermoso z penalty (min 67). Lola súťažila 90 minút.
Jorge Vilda ju povolal koncom augusta 2022 na dva septembrové zápasy proti Maďarsku a Ukrajine (skupinová fáza majstrovstiev sveta).

Španielsko uzavrelo svoju účasť na Euro-2022 na britskej pôde vo štvrťfinále. Podľahol v predĺžení proti Anglicku, 20. júla v Brightone. Esther Gonzálezová dostala La Roja do vedenia po asistencii Athenea del Castillo (min 54). Premenili Ella Toone (1:1, min 84) a Georgia Stanway (2:1, min 96). Na lavičke zostala všetky štyri zápasy Eura.

V posledný deň Pohára Arnolda Clarka, 23.2.2022, súťažila 90 minút. Španielsko zdolalo Kanadu (aktuálny olympijský víťaz) 1:0 na štadióne Molineux (Wolverhampton, Anglicko). Jediný gól strelila Alexia Putellas (min 21). La Roja skončila na turnaji na druhom mieste po titule anglických hostiteľiek.
Cestuje do Anglicka na turnaj Arnold Clark Cup (február 2022). V prvom zápase proti Nemecku zostala na lavičke. Aj v druhom zápase bola náhradníčkou.

Lola nastúpila 90 minút proti Faerským ostrovom (12-0, 5-0 v polčase). Táto konfrontácia zodpovedala skupine B pred majstrovstvami sveta v Austrálii / Novom Zélande a hrala sa na štadióne La Cartuja (Sevilla) 25. novembra 2021.

Lola Gallardo (Sevilla, 1993) sa toto leto 2021 vrátila do Atlética de Madrid po pobyte vo Francúzsku v Olympique Lyonnais. V divízii 1 Féminine 2020-2021 (D1) Lola absolvovala iba tri zápasy s celkovým počtom 270 minút.

ODOHRALA V PRIATEĽSKOM ZÁPASE PROTI BELGICKU V ALCORCÓNE

V zápase priateľskej prípravy proti Belgicku, odohrala 90. minút na štadióne Santo Domingo v Alcorcóne (Madrid) 10. júna 2021 (3:0). Zostala na lavičke 90 minút proti Dánsku (15/6).
Odohrala 45 minút (prvá časť) v zápase priateľskej prípravy proti Mexiku v Marbelle, 13. 4. 2021. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Antonia Lorenza Cuevasa. Marta Cardona a Nahikari García (dvaja) skórovali proti tímu trénovanému Mónicou Vergarovou (3:0).
Lola zostala v striedaní počas konfrontácie s Poľskom (3:0), ktoré uzavreli skupinu D pred Euro-2022, ktorá odohrala 23. 2. 2021 v Ciudad del Fútbol v Las Rozas (Madrid).
V Las Rozas nastúpila na 90 minút zápasu proti Moldavsku, ktorý zodpovedá skupinovej fáze Euro, 27. 11. 2020 (10-0).
Španielske futbalové reprezentantky zvíťazili v piatkovom stretnutí 23.10/2020 kvalifikácie ME 2022 na španielskej pôde v Seville proti Českej republike 4-0 (Estadio La Cartuja). Lola odohrala tých 90 minút.
Bola povolaná na zápas proti Moldavsku (poradie 92 FIFA) 19.9.2020 (19.00) na Stadionul Zimbru v Kišiňove. Zodpovedá skupine D kvalifikovanej pre Euro.
Bola predvolaná 24. februára na marcový pohár SheBelieves-2020 v Spojených štátoch
Bola na majstrovstvách sveta vo Francúzsku 2019, ale vždy na lavičke ako náhradkyňa.
Zúčastnila sa jedného priateľského zápasu v apríli, máji a júni 2019 pred Majstrovstvami Sveta vo Francúzsku (90 minút)
Hrala jeden zápas Algarve Cup-2019 v Portugalsku (90 minút), na ktorých turnaji španielske národné mužstvo skončilo na siedmom mieste.
Hrala priateľský zápas (17.1.2019) proti Belgicku (1-1) v Cartagena (90 minút)
Hrala priateľský zápas (13.11.2018) proti Nemecku (0-0) v Erfurt (45 minút)
Od apríla do septembra 2018, hrala tri zápasov so španielskym národným tímom "A" (270 minút), ktorý ukončil kvalifikačnú skupinu pre Majstrovstvá Sveta vo Francúzsku
Hrala tri zápasy Cyprus Cup-2018 (270 minút), ktoré Španielsko zvíťazilo vo finále proti Taliansku 2-0 (7.3.2018).
Od augusta 2015 do decembra 2017 hrala so španielskym národným tímom "A" 13 zápasov (1.080 minút).
Vo čase Ignacio Quereda ako tréner odohrala 6 zápasov.

Olympique Lyonnais podpísal andalúzsku brankárku Lola Gallardo z Atlético de Madrid, oficiálnu na začiatku júla 2020. Do roku 2022 podpísala zmluvu a v júli sa pripojila k prezidijnej fáze nového tímu v Poľsku.

María Dolores "Lola" Gallardo Núňez sa narodila v Seville.

Posledná aktualizácia: 04 SEP 2024

Lola Gallardo, hviezdna protagonistka, keď Atlético dobylo svoj druhý Copa de la Reina

27 MÁJ 2023 | ČLÁNOK
Lola Gallardo sa stala hviezdnou protagonistkou, keď vo finále Copa de la Reina-2023 porazila strely Olgy Carmony a Tere Abelleira na penalty. Toto madridské derby sa hralo na štadióne Butarque (Leganés) 27. mája a vyhralo ho Atlético po návrate na maximum. Sevilská brankárka, kapitánka tímu, uzavrela sezónu veľkolepo.