Klub: Manchester City
Vek: 31 (22/3/1993)
Pozícía: Obrankyna
Aktuálna kategória: ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 55 (incluido frente a las danesas en Tenerife)
Počet gólov v kategórii: 1
Spomedzi 23 žien povolaných na priateľské zápasy čaká Španielsko pod vedením trénerky Montse Tomé proti Kanade v Almendralejo (25. októbra) a proti Taliansku vo Vicenze (29. októbra).

Na olympijské hry do Francúzska necestovala pre technické rozhodnutie.

Španielsko uzavrelo Euro fázu (6. zápas/skupina A2). 16. júla 2024 zdolali na štadióne Riazor (A Coruňa) Belgicko (2:0). Aitana Bonmatí dala na 1:0 (min 39), po asistencii Olgy Carmonovej. Tere Abelleira sa rozšírila zakončením z diaľky v osobnej akcii (min 90+1). Leila zostala na lavičke.

Španielsko prehralo na návšteve českého Chomutova (2:1) 12. júla 2024. Zodpovedalo to piatemu (predposlednému) dňu skupinovej fázy (A2) Euro-2025. V 15. minúte otvorila skóre Aitana Bonmatí krížnou strelou z krídla v podaní Lucía Garcíu. V 44. minúte mužstvo pod vedením Karla Rada vyrovnalo, keď odrazenú loptu od Misy Rodríguezovej od strely Michaely Khýrovej (Slavia Praha) využila Kateřina Svitková (Chelsea). Konečný výsledok stanovila v 51. minúte Eva Bartoňová (Sparta Praha) premenením pokutového kopu. Najvyšší trest spáchala Miša za zrazenie Franny Černej (Slavia Praha). V 70. minúte bola za červenú kartu vylúčená kapitánka Irene Paredesová. Salma nastrelila žrď (min 29). Patri Guijarro sa znovu objavila v La Roja takmer o dva roky neskôr (723 dní), do hry sa zapojila v 63. minúte namiesto Tere Abelleira. Španielsko zaznamenalo sedem víťazstiev v rade. Leila zostala na lavičke.

Španielsko matematicky pristupuje na švajčiarske majstrovstvá Európy žien 2025, pričom do konca skupinovej fázy (skupina A2) zostávajú dva dni. Bude to jeho štvrté absolútne Euro. Tím vedený Montse Tomé opäť porazil Dánsko, tentoraz 3:2, na štadióne Heliodoro na Tenerife (17 532 fanúšikov), 4. júna 2024. Na strane tímu vedeného Švédom Andrée Jeglertzom Janni Thomsen (Vålerenga) sa ujala vedenia o dva góly: 0:1 (min 4) s asistenciou Emmy Snerleovej. 0-2 (min 72), keď Amalie Vangsgaardová prehlavičkovala loptu po brankárke Maje Bay Østergaardovej. Navyše Pernille Harder trafila žrď (min 51). Maja Bay zachránila penaltu Mariona (min 68). Maximálny trest spáchala Kathrine Møller Kühl za hádzanú. Španielsko sa vrátilo v posledných 18 minútach: 1:2 (min 74), debutantka Bruna Vilamala sa dotkla v priestore po strele kapitánky Irene Paredesovej nohou a rohovej zástavke Alexie Putellasovej. 2:2 (min 77), Irene hlavičkovala po ďalšom rohu, ktorý zahrala Alexia. 3:2 (min 90+2), Lucía García definuje ľavou nohou po asistencii Tere Abelleira. Leila odohrala 90 minút.

Španielsko porazilo Dánsko 0:2 na štadióne Vejle 31. mája 2024. Táto konfrontácia zodpovedala tretiemu dňu kvalifikačnej fázy ME žien Švajčiarsko-2025 (skupina A2). Proti futbalistkám pod vedením Andrée Jeglertzovej otvorila skóre v 17. minúte Jenni Hermoso, ktorá zakončila hlavičkou po rohu Alexie Putellasovej. Konečný výsledok stanovila Mariona Caldenteyová, keď premenila penaltu (min 28). Maximálny trest spáchala Emma Færge na Salme Paralluelo. La Roja bola na tomto turnaji plná víťazstiev. Leila odohrala 90 minút.
Montse Tomé ju povolala na zápasy proti Dánsku vo Vejle (31. mája 2024) a na Tenerife (4. júna). Nahrádza zranenú Olgu Carmonu.

V sezóne 2022-2023 do 31. decembra sa s Manchestrom City zúčastnila piatich konfrontácií v ženskej superlige (štyri štarty, celkovo 372 minút). Nastúpila aj v dvoch zápasoch Európskej Ligy majstrov (107 minút), v jednom proti Realu Madrid. A v ďalších dvoch zápasoch FA Cupu (152 minút). Nestrelila žiadne góly.

Španielsko uzavrelo svoju predchádzajúcu skupinu majstrovstiev sveta víťazstvom nad Ukrajinou (5:0) v Las Rozas, 6. septembra. Góly strelili Esther González, dva (min 15 a 42); Alba Redondo, dvaja ďalší (min 29 a 39); a Jenni Hermoso z penalty (min 67). Leila súťažila 12 minút.
Jorge Vilda ju povolal koncom augusta 2022 na dva septembrové zápasy proti Maďarsku a Ukrajine (skupinová fáza majstrovstiev sveta).

21. augusta 2022 sa zúčastnila 45 minút (prvá časť) konfrontácie proti Realu Madrid vo Valdebebas, čo zodpovedá úvodnej fáze ženskej Ligy majstrov. Manchester City prehral (1:0, Caroline Weir) a vypadol z turnaja.

Španielsky tím sa dostal do štvrťfinále Euro-2022. B-skupinu uzavreli víťazstvom proti Dánsku v Brentforde (1:0), 16. júla. Ten jediný gól strelila Marta Cardona, keď zakončila hlavičkou po asistencii Olgy Carmonovej (min 90). Dáni vedení Larsom Søndergaardom vypadnú. Leila súťažila 45 minút (prvá časť).
Španielsko prehralo s Nemeckom (0:2) v druhom zápase Eura-2022, 12. júla v Brentforde (Západný Londýn). Skórovali Klara Bühl (min 3, ľavou nohou) a kapitánka Alexandra Popp (min 37, hlavičkou po rohu). Leila súťažila 90 minút.
Španielsko odštartovalo záverečnú fázu Euro-2022 v Anglicku víťazstvom. Na štadióne MK v meste Milton Keynes (neďaleko Londýna) 8. júla porazili Fínsko (4:1). La Roja strelil tri góly hlavou a druhý z penalty. Skórovali Irene Paredes (min 26), Aitana Bonmatí (min 41), Lucía García (min 75) a Mariona Caldentey (min 90+5). Linda Sällströmová už v úvodnej minúte presadila severský tím na čele so Švédkou Annou Signeulovou. Leila súťažila 60 minút.

Prípravná fáza pred Eurom v Anglicku sa skončila. Taliansko a Španielsko remizovali 1. júla na ihrisku Castel di Sangro 1:1. Leila súťažila 63 minút. Za tím pod vedením Mileny Bertoliniovej otvorila skóre Valentina Bergamaschiová volejom po rohovej strele Valentiny Cernoiovej (min 48). Alexia Putellas vyrovnala (min 68), hlavičkou po asistencii Marty Cardonovej.
Španielsko čelilo Austrálii prvýkrát v histórii. Táto prípravná konfrontácia s výhľadom na tohtoročné letné Euro v Anglicku sa odohrala na štadióne Colombino (Huelva). Tím vedený Jorgem Vildom vyhral 7:0 (minimálna prevaha v polčase). Leila odohrala 90 minút (25. júna 2022).

8. júna 2022 Manchester City oznámil podpis španielskej reprezentantky Leily Ouahabi. Podpísala dvojročnú zmluvu a oficiálne k tomuto britskému klubu sa pripojí 1. júla, po uzavretí jej zmluvy s FC Barcelona.

Odohrala 45 minút (prvá časť) v prípravnom zápase hranom 7.4.2022 na štadióne Rica Péreza (Alicante). Španielsko a Brazília si vyrovnali jeden. Alexia Putellasová sa ujala vedenia, keď premenila priamy kop ľavou nohou (min 8); v 39 min Geyse Ferreira (Madrid CFF) vyrovnala po asistencii Kerolina Ferraza (bývalý Madrid CFF, teraz v North Caroline).

V posledný deň Pohára Arnolda Clarka, 23.2.2022, súťažila 45 minút. Španielsko zdolalo Kanadu (aktuálny olympijský víťaz) 1:0 na štadióne Molineux (Wolverhampton, Anglicko). Jediný gól strelila Alexia Putellas (min 21). La Roja skončila na turnaji na druhom mieste po titule anglických hostiteľiek.
Odohrala 90 minút na začiatku Pohára Arnolda Clarka. Španielsko a Nemecko 17. februára 2022 na Riverside Stadium v ​​meste Middlesbrough remizovali jedenkrát. Alexia Putellas posunula dopredu La Roja (min 46) a vyrovnala Lea Schüller (min 88). V druhom zápase bola náhradníčkou.

V poslednej konfrontácii v roku 2021 so španielskym národným tímom odohrala 30. novembra 66 minút. Na štadióne La Cartuja (Sevilla) Španielsko zdolalo Škótsko (8:0, po polčase 3:0). Ako titulky tvorili deväť futbalistov FC Barcelona. Zodpovedalo to skupine B majstrovstiev sveta.
Leila nastúpila 62 minút proti Faerským ostrovom (12-0, 5-0 v polčase). Táto konfrontácia zodpovedala skupine B pred majstrovstvami sveta v Austrálii / Novom Zélande a hrala sa na štadióne La Cartuja (Sevilla) 25. novembra 2021.
V treťom zápase skupiny B pred majstrovstvami sveta v Austrálii/Novom Zélande, súťažila 34 minút. Na štadióne Kolos v meste Kovalivka (asi 80 km od hlavného mesta Kyjev) Španielsko 26. októbra 2021 porazilo ukrajinský tím pripravený Nataliou Zinčenkovou (0:6).
Proti marockému tímu (81 v rebríčku FIFA) odohrala 35 minút v priateľskej konfrontácii hranej 21. 10. 2021 na štadióne Principe Felipe (Cáceres). Španielsko porazilo tím vedený Reynaldom Pedrosom (Orléans, 1971) 3:0.
V zápase priateľskej prípravy proti Belgicku, odohrala 16. minút na štadióne Santo Domingo v Alcorcóne (Madrid) 10. júna 2021 (3:0). Pre zranenie nezasiahla proti Dánsku (15/6).
Odohrala 78 minút v zápase priateľskej prípravy proti Mexiku v Marbelle, 13. 4. 2021. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Antonia Lorenza Cuevasa. Marta Cardona a Nahikari García (dvaja) skórovali proti tímu trénovanému Mónicou Vergarovou (3:0).
Zúčastnila sa 8 minút proti Holandsku v Marbelle (1:0). Táto priateľská konfrontácia sa odohrala 9. 4. 2021 na štadióne Antonia Lorenza Cuevasa. Jediný gól v zápase strelila Patri Guijarro (31 minút). Ako štartérka pôsobila osem hráčok FC Barcelona a v druhom polčase pribudla ďalšia. Slúžilo tiež ako príprava na výber v réžii Sariny Wiegmanovej s ohľadom na jej účasť na olympijských hrách v Tokiu-2021.

Leila zasiahla 90 minút do konfrontácie s Poľskom (3:0), ktoré uzavreli skupinu D pred Euro-2022, ktorá odohrala 23. 2. 2021 v Ciudad del Fútbol v Las Rozas (Madrid).
V Las Rozas aj nastúpila na 45 minút zápasu proti Moldavsku, ktorý zodpovedá skupinovej fáze Euro, 27. 11. 2020 (10-0).
Bola povolaná na zápas proti Moldavsku (poradie 92 FIFA) 19.9.2020 (19.00) na Stadionul Zimbru v Kišiňove. Zodpovedá skupine D kvalifikovanej pre Euro. Odohrala 90 minút.
Bola predvolaná 24. februára na marcový pohár SheBelieves-2020 v Spojených štátoch
Hrala tri zápasy tejto skupinovej fázy za Euro-2021 (270 minút).
Hrala 90 minút v priateľskom zápase proti Francúzsku (španielska porážka 2-0) v Clermont-Ferrand (31. 8.1919).
Zúčastnila sa dvoch zápasov svetového pohára vo Francúzsku 2019 (180 minút).
Zúčastnila sa dvoch priateľských zápasov v apríli, máji a júni 2019 pred Majstrovstvami Sveta vo Francúzsku (78 minút).
Hrala tri zápasy Algarve Cup-2019 v Portugalsku (148 minút), na ktorých turnaji španielske národné mužstvo skončilo na siedmom mieste.
Hrala priateľský zápas (17.1.2019) proti Belgicku (1-1) v Cartagena (90 minút)
Hrala priateľský zápas (8.11.2018) proti Poľsku (3-1) v Leganés (45 minút)
Od augusta 2015 do decembra 2017 hrala so španielskym národným tímom "A" 20 zápasov (1.676 minút).
Debutovala s národným tímom v priateľskom zápase proti Rumunsku v Mogoșoaia.
Leila Ouahabi Elouahabi sa narodila v Mataró (Barcelona). Marockého pôvodu, jej rodičmi. Patrí FC Barcelona.
Zúčastnila sa ako štartérka prvého priateľského zápasu z obdobia 2020-2021, ktorý sa odohral 2. augusta v Ciutat Esportiva Joan Gamper. FC Barcelona stál pred francúzskym tímom Montpellier (3-0). Oshoala (dva) a Jenni Hermoso skórovali v druhom polčase. Po etape ktorá sa skončila 26. júla vo Vall d'en Bas (La Garrotxa, Girona), barcelonský tím v Euskadi odohral zápas proti Atlético de Madrid v San Mamés. Po porážke Atlética (1-0), katalánsky tím prehral sa v semifinále proti Wolfsburgu minimálne, keď švédska Fridolina Rolfö strelila ľavou nohou (min. 58) po zamietnutí Andrea Pereirou na štadióne Anoeta (25/8/2020). Leila sa zúčastnila 86 minút.

Posledná aktualizácia: 17 OKT 2024

Leila Ouahabi podpísala zmluvu v Manchestri so City na dva roky po jej slávnych etapách v Barcelone

08 JÚN 2022 | ČLÁNOK
8. júna 2022 Manchester City oznámil podpis španielskej reprezentantky Leily Ouahabi. Podpísala dvojročnú zmluvu a oficiálne k tomuto britskému klubu sa pripojí 1. júla, po uzavretí jej súčasnej zmluvy s FC Barcelona. S tímom vedeným Jonatanom Giráldezom nastúpila v 25 zápasoch Iberdrola lige 2021-2022 (16 štartov, celkovo 1374 minút). Strelila dva góly: proti Madridu CFF a Eibaru. V Majstrovstvách Európy absolvovala deväť konfrontácií (tri štartujúce, 316 minút). Gól strelila na katalánskej pôde proti dánskemu tímu z HB Køge 15. decembra 2021.

IBERDROLA LIGA 2020-2021: Leila Ouahabi

13 JÚL 2021 | ČLÁNOK
IBERDROLA LIGA 2020-2021: Leila Ouahabi. Premiéru v tejto súťaži mala proti Realu Madrid vo Valdebebase (0-4) 4. októbra 2020.

UEFA WOMEN'S CHAMPIONS LEAGUE 2020-2021: Leila Ouahabi

17 MÁJ 2021 | ČLÁNOK
Ligu majstrov vyhrala prvýkrát v histórii španielskeho ženského futbalu. Zúčastnila sa 82 minút finále proti Chelsea, ktoré sa hralo 16. 5. 2021 na štadióne Gamla Ullevi vo švédskom Göteborgu. FC Barcelona 2. mája 2121 sa prebojovala do druhého európskeho finále. Leila v 90. minúte sa zúčastnila semifinálového odvetného zápasu proti PSG na ihrisku Johan Cruyff. Holandská útočníčka Lieke Martensová strelila oba góly a vyrovnala rozdiel Marie Katoto (2:1). FC Barcelona vyhrala svoj siedmy titul (rekord) v Pohári kráľovnej proti EDF Logroňo (13.2.2021) na pôde La Rosaleda v Malage (3:0). Tím "Blaugrana" dosiahol prvý pokutový gól, ktorý strelila Alexia Putellas (min. 42). Rozšírili Aitanu Bonmatí (44) a Jenni Hermoso (61). Leila Ouahabi odohrala 76 minút.

Leila Ouahabi: z Vilassar de Mar do FC Barcelona s medzistupňou vo Valencii

15 FEB 2021 | ČLÁNOK
Leila Ouahabi El Ouahabi sa narodila v provincii Barcelona, ​​v regióne Maresme (Mataró, 22/3/1993) a vyrastala v neďalekom meste Vilassar de Mar. Jej rodičia sú Maročania z Tangier (mesto nachádzajúce sa v pobrežie Gibraltárskeho prielivu). "Začala som hrať školu na futbale, so priateľmi a so starším bratom. Z UE Vilassar de Mar som mala trinásť alebo štrnásť rokov, išla som do základnej kategórie FC Barcelona", spomína si. Vždy sa sústredila na futbal, ktorý sa rozvíja na ihrisku, Vicky Losada, jej spoluhráčka v FC Barcelona po svojich stážach v USA a Anglicku. "Skutočne sa mi jej hra páčila", chváli ju za stredopoliara Vallesany.