Pozícía: Stredopoliarka
Aktuálna kategória: ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 65
Počet gólov v kategórii:
16. júla Vicky Losada oznámila návrat do anglického futbalu po krátkom pobyte v Taliansku. 7. júna oznámila odchod z rímskeho klubu po zisku titulu talianskej ligy a odchode do Ligy majstrov. To isté leto 2023 podpísala zmluvu s Brightonmom, ktorý trénuje Melissa Phillips.

Vicky Losada odohrala za Rím na Camp Nou prvých 45 minút. Cez polčas ju nahradila Giada Greggi. FC Barcelona postúpila do semifinále Ligy majstrov 2022-2023. Katalánsky tím vyradil vo štvrťfinále tím trénera Alessandra Spugnu, ktorého 29. marca opäť zdolal v Katalánsku, tentoraz 5:1. V prvom polčase skórovali Fridolina Rolfö (dva, min 11 a 45+2) a Mapi León (min 33). Oshoala, Walsh a Caroline sa zúčastnili. Po prestávke skórovali Asisat Oshoala pri podaní Aitana (min 46) a Patri Guijarro hlavičkou po rohovom vhadzovaní Caroline (min 53). V protiútoku zmazala náskok Talianka Annamaria Serturini, ktorej asistovala Brazílčanka Andressa Alves (min 58), tiež bývalá hráčka FC Barcelona.
Vicky Losada čelila starému tímu FC Barcelona vo štvrťfinále Ligy majstrov (prvý zápas), 21. marca 2023 na Stadio Olimpico. Vicky sa do hry zapojila v 61. minúte a nahradila Giadu Greggiho. Salma Paralluelo strelila jediný gól konfrontácie proti Rímu (0:1, min 34). S rímskym tímom vytvorila ďalšiu ex-Barcelončanku: brazílsku útočníčku Andressu Alves.

Z MANCHESTERU DO RÍMA

1. februára 2023 Manchester City oficiálne oznámil, že stredopoliarka Vicky Losada sa pripojila k AS Rím. Od leta 2021 súťažila s britským tímom z FC Barcelona. Katalánska futbalistka odohrala so City 29 zápasov na všetkých oficiálnych turnajoch a strelila deväť gólov; hoci posledné mesiace boli takmer prázdne, keďže nebola súčasťou plánov trénera Garetha Taylora. V prvom roku vyhrala titul Continental Tires League Cup a vicemajsterku Vitality Women's FA Cup.

V sezóne 2022-2023 do 31. decembra sa s Manchestrom City zúčastnila dvoch konfrontácií v ženskej superlige (žiadna nezačala, celkovo 19 minút). Nastúpila aj v dvoch zápasoch Európskej Ligy majstrov (63 minút, strelila gól, 6:0). A v zápase FA Cupu (87 minút); strelila gól proti Blackburnu (6:0).
21. augusta 2022 sa zúčastnila 45 minút (prvá časť) konfrontácie proti Realu Madrid vo Valdebebas, čo zodpovedá úvodnej fáze ženskej Ligy majstrov. Manchester City prehral (1:0, Caroline Weir) a vypadol z turnaja.

Do 3.2.2022 sa zúčastnila 16 oficiálnych zápasov s Manchestrom City, rozdelených takto:
Odohrala dva zápasy Európskej Ligy majstrov, oba proti Realu Madrid (71 minút vo Valdebebase a 69 na britskom ihrisku).
Vo FA WSL sa zúčastnila deviatich konfrontácií (päť štartov, 472 minút). Strelila tri góly: proti Evertonu, Brightonu a Aston Ville.
V FA WSL Cupe nastúpila v štyroch zápasoch, vždy so začiatkom (302 minút). Dosiahla dva ciele: proti Bristolu a Manchestru United.
A na FA Women's Cupe sa zúčastnila proti Nottinghamu na poslednú polhodinu (víťazstvo 0-8), 29.1.2022.

Anglické športové médiá a oficiálna webová stránka klubu považujú Vicky Losadu za "španielsku medzinárodnú hviezdu s veľkými skúsenosťami" a vyzdvihujú dvojročnú zmluvu s Manchestrom City, ktorý pripravi Gareth Taylor na túto sezónu 2021-2022.

Španielske futbalové reprezentantky zvíťazili v piatkovom stretnutí 23.10/2020 kvalifikácie ME 2022 na španielskej pôde v Seville proti Českej republike 4-0 (Estadio La Cartuja). Vicky zostala na lavičke.
Zúčastnila sa dvoch zápasov svetového pohára vo Francúzsku 2019 (76 minút).
Zúčastnila sa troch priateľských zápasov v apríli, máji a júni 2019 pred Majstrovstvami Sveta vo Francúzsku (233 minút).
Hrala tri zápasy Algarve Cup-2019 v Portugalsku (195 minút), na ktorých turnaji španielske národné mužstvo skončilo na siedmom mieste.
Hrala priateľský zápas (22.1.2019) proti Spojeným štátom (0-1) v Alicante (60 minút)
Hrala priateľský zápas (17.1.2019) proti Belgicku (1-1) v Cartagena (58 minút)
Hrala priateľský zápas (13.11.2018) proti Nemecku (0-0) v Erfurt (58 minút)
Hrala priateľský zápas (8.11.2018) proti Poľsku (3-1) v Leganés (65 minút)
Od apríla do septembra 2018, hrala tri zápasov so španielskym národným tímom "A" (145 minút), ktorý ukončil kvalifikačnú skupinu pre Majstrovstvá Sveta vo Francúzsku
Od augusta 2015 do decembra 2017 hrala so španielskym národným tímom "A" 24 zápasov (1.660 minút).
Vo čase Ignacio Quereda ako tréner hrala 26 zápasov.
María Victoria "Vicky" Losada Gómez sa narodila v Terrasse (Barcelona).

Zúčastnila sa ako štartér prvého priateľského zápasu z obdobia 2020-2021, ktorý sa odohral 2. augusta v Ciutat Esportiva Joan Gamper. FC Barcelona stál pred francúzskym tímom Montpellier (3-0). Oshoala (dva) a Jenni Hermoso skórovali v druhom polčase. Po etape ktorá sa skončila 26. júla vo Vall d'en Bas (La Garrotxa, Girona), barcelonský tím v Euskadi odohral zápas proti Atlético de Madrid v San Mamés. Po porážke Atlética (1-0), katalánsky tím prehral sa v semifinále proti Wolfsburgu minimálne, keď švédska Fridolina Rolfö strelila ľavou nohou (min. 58) po zamietnutí Andrea Pereirou na štadióne Anoeta (25/8/2020). Vicky sa zúčastnila 7 minút.

Posledná aktualizácia: 07 AUG 2023

Vicky Losada začína v septembri druhú etapu v Anglicku: najskôr s Arsenalom a teraz s City

22 JÚL 2021 | ČLÁNOK
Anglické športové médiá a oficiálna webová stránka klubu považujú Vicky Losadu za "španielsku medzinárodnú hviezdu s veľkými skúsenosťami" a vyzdvihujú dvojročnú zmluvu s Manchesterom City, ktorú pripravi Gareth Taylor. Keď ako "blaugrana" absolvovala 375 zápasov, ukončila pôsobenie v FC Barcelona porazením Eibaru (9:1) na ihrisku Estadi Johan Cruyff. Proti klubu Euskadi nastúpila 72 minút (27. 6. 21).

IBERDROLA LIGA 2020-2021: Vicky Losada

13 JÚL 2021 | ČLÁNOK
IBERDROLA LIGA 2020-2021: Vicky Losada. Premiéru v tejto súťaži mala proti Realu Madrid vo Valdebebase (0-4) 4. októbra 2020.

UEFA WOMEN'S CHAMPIONS LEAGUE 2020-2021: Vicky Losada

17 MÁJ 2021 | ČLÁNOK
Ligu majstrov vyhrala prvýkrát v histórii španielskeho ženského futbalu. Zúčastnila sa 21 minút finále proti Chelsea, ktoré sa hralo 16. 5. 2021 na štadióne Gamla Ullevi vo švédskom Göteborgu. FC Barcelona vyhrala svoj siedmy titul (rekord) v Pohári kráľovnej proti EDF Logroňo (13.2.2021) na pôde La Rosaleda v Malage (3:0). Tím "Blaugrana" dosiahol prvý pokutový gól, ktorý strelila Alexia Putellas (min. 42). Rozšírili Aitanu Bonmatí (44) a Jenni Hermoso (61). Vicky Losada odohrala 16 minút.