Pozícía: záložníci
Aktuálna kategória: "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 28 (también en Córdoba)
Počet gólov v kategórii: 2
Španielsko dosahuje matematický postup do štvrťfinále európskeho turnaja po štyroch dňoch. V A4-skupine Ligy národov zdolal 15. októbra 2024 tím pripravený Luisom de la Fuente v Córdobe Srbsko na čele s Draganom Stojkovićom (3:0). Skóre otvoril Aymeric Laporte (min 5), keď hlavičkoval domov po tom, čo z pravého krídla poslal Pedro Porro. Álvaro Morata zvýšil vedenie (min 67) strelou ľavačkou, za asistencie Fabiána Ruiza po rozohrávke medzi Dani Vivianom a Mikelom Oyarzabalom. Konečný výsledok dosiahol Alex Baena z priameho kopu (min 77). Morata dostal penaltu nad brvno (min 54). Najvyšší trest spáchal Veljko Birmančević (Sparta Praha). Mikel Merino hlavičkoval do žrde (min 16). Priamu červenú kartu dostal (min 76) Strahinja Pavlović (AC Miláno). Pedri odohral 27 minút.

Španielsko sa po troch dňoch európskeho turnaja organizovaného UEFA dostalo na čelo A4-skupiny Ligy národov so siedmimi bodmi. 12. októbra 2024 tím pripravený Luisom de la Fuente v Murcii porazil Dánsko na čele s Larsom Knudsenom (1:0). Jediný gól strelil Martin Zubimendi (min 79) po hlavičke obrancu Victora Nelssona (Galatasaray). Bol to prvý gól, ktorý Dáni v súťaži inkasovali. V 90+3 minúte debutoval Sergio Gómez (Real Sociedad). Pedri odohral 63 minút.
Luis de la Fuente ho zaradil medzi 25 hráčov na zápasy Ligy národov proti Dánsku a Srbsku v októbri 2024.

Španielsko zdolalo Švajčiarsko (1:4) v druhom kole Ligy národov (skupina A4) v ​​Ženeve 8. septembra 2024. Fabián Ruiz strelil dva góly, oba ľavou nohou: 0:2 (min 13), po odrazená lopta od brankára Gregora Kobela po strele Nica Williamsa. 1:3 (min 77), po asistencii Ferrana Torresa. Výhru zavŕšili Joselu Mato (0:1, min 4, hlavička, asistencia Lamine Yamal) a Ferran Torres (1:4, min 80, podanie Joselu). Robin Le Normand bol vylúčený priamou červenou kartou (min 21). Švajčiarsky gól strelil Zeki Amdouni (1:2 min 41) a tento útočník turecko-tuniského pôvodu trafil z priameho kopu aj drevo (min 25). Pedri nastúpil a bol vystriedaný v 28. minúte po červenej karte, ktorú dostal Le Normand.
Srbsko a Španielsko remizovali (0:0) na začiatku Ligy národov (skupina A4) v ​​Belehrade 5. septembra 2024. Pedri odohral 16 minút.
Luis de la Fuente ho povolal na zápasy Ligy národov 5. septembra 2024 proti Srbsku v Belehrade a o štyri dni neskôr proti Švajčiarsku v Ženeve.

Španielsko postúpilo do semifinále Eura. Vo štvrťfinále zdolali Nemecko (1:2) v Stuttgarte 5. júla 2024. Dani Olmo (Muž zápasu) posunul La Roja do vedenia svojim druhým gólom na turnaji (min 51), po asistencii Lamine Yamal s ľavá noha. Dani nahradil zraneného Pedriho (min 8). Füllkrug nastrelil žrď (min 77). Vyrovnal Florian Wirtz (min 89), po asistencii Kimmicha hlavičkou a akcii Kroosa. Už v predĺžení strelil víťazný gól Mikel Merino, keď zakončil hlavičkou (min 119) pri podaní Olma. Za dve žlté karty dostal červenú kartu Dani Carvajal (min 120+6).

Španielsko postúpilo do štvrťfinále Eura. Tím pod vedením Luisa de la Fuenteho porazil Gruzínsko (4:1) 30. júna 2024 v Colonii. Góly strelili Rodri Hernández (hráč zápasu), ľavonohý (1:1, min 39); Fabián Ruiz, hlavička (2:1, min 51); Nico Williams (3:1 min 75); a Dani Olmo (4:1, min 83). Asistencie si pripísali Nico, Lamine Yamal, Fabián a Mikel Oyarzabal. Gól tímu pripraveného Willym Sagnolom bol zrátaný vlastný gól Robin Le Normand (0:1, min 18), po podaní z pravého krídla Otara Kakabadzeho. Pedri odohral 52 minút.

Španielsko zdolalo Taliansko 1:0 a postupuje do osemfinále ako prvé v skupine. Zodpovedalo to druhému zápasu B-skupiny Eura v Nemecku. V Gelsenkirchene (20. júna 2024) si jediný gól strelil Riccardo Calafiori do vlastnej brány (min 55). Tejto hry sa zúčastnili Pedri, Nico (hráč zápasu) a Morata. Pedri odohral 71 minút.

Futbalisti Španielska zvíťazili v zápase B-skupiny na ME v Nemecku nad Chorvátskom 3:0. V úvodnom šlágri finálového turnaja na Olympijskom štadióne v Berlíne (15. 6. 2024) padli všetky tri góly v prvom polčase. V 29. minúte kolmá prihrávka z polovice ihriska od Ruiza na nabiehajúceho Moratu, ktorý prekonal Livakovića. Onedlho nadviazal Fabián Ruiz v 32. minúte po asistencii Pedriho. Lamine Yamal po rohu nacentroval do pokutového územia, kde sa Dani Carvajal dostal pred Pongračića a v páde strelil tretí gól v 45+2. minúte. V 80. minúte Rodri zatiahol ručnú brzdu pred Petkovičom a Chorváti dostali možnosť kopať jedenástku. Sám faulovaný chorvátsky útočník ju nepremenil keď Unai Simón odmietol loptu a aj keď v pokračujúcej akcii dopravil loptu do siete, gól neplatil v dôsledku priestupku, ktorý schválil VAR. Pedri odohral 59 minút.

Je súčasťou konečného zoznamu 26 futbalistov na európskom šampionáte.

Španielsko uzavrelo prípravu s výhľadom na tohtoročné letné Euro v Nemecku. Tím vedený Luisom de la Fuentem zdolal Severné Írsko (5:1) 8. júna 2024 na Malorke. Pedri González dosiahol double: 1:1 (min 12), Nacho Fernández podával v zadnej zóne, hráč Tenerife si zahral osobnú hru a skóroval mimo územia. 3:1 (min 30), po akcii Marca Cucurellu a asistencii Nica Williamsa. Boli to prvé góly Pedriho v tíme. Kapitán Álvaro Morata zvýšil na 2:1 (min 18), keď zakončil hlavičkou, asistoval mu Jesús Navas a rozohral Lamine Yamal. Lamine presne asistoval ľavačkou na 4:1 (min 36), dielo Fabiána Ruiza aj ľavou nohou. Už v druhom polčase stanovil konečný výsledok Mikel Oyarzabal (min 60), ktorý vyvrcholil po ďalšej asistencii Lamineho ľavačkou. Tím Severného Írska, vedený Michaelom O'Neillom, sa dostal do vedenia, keď uplynulo iba 66 sekúnd zápasu: po priamom kope ľavou nohou debutanta Caolana Boyd-Munce (St Mirren), zamieril do sieť Dan Ballard (Sunderland). Pedri odohral 61 minút.

Španielsko čelilo predposlednej priateľskej konfrontácii v rámci prípravy na tohtoročné letné Euro v Nemecku. Tím vedený Luisom de la Fuentem porazil Andorru (5:0). Hralo sa na štadióne El Vivero (Badajoz) 5. júna 2024. Debutovali Fermín López a Ayoze Pérez. Ayoze presne otvoril skóre (min 23), po asistencii Paua Cubarsího. Mikel Oyarzabal strelil hetrik: 2:0 (min 52), s asistenciou Ayozeho. 3:0 (min 65), s asistenciou Ferrana Torresa a rozohrávkou Fermína. 4:0 (min 73), po obrannom odraze. Výsledok uzavrel Ferran Torres (min 81), podávajúci Fermín. Pedri odohral 60 minút.

27. mája 2024 ho Luis de la Fuente zaradil do prvého zoznamu pre majstrovstvá Európy s 29 hráčmi.

Pre zranenie ho nový tréner Luis de la Fuente nemohol povolať na zápasy v marci 2023.

Španielsko skončilo v osemfinále MS v Katare 2022. Pedri odohral 57 minút proti Kostarike, odohral 90 minút proti Nemecku, odohral aj celý zápas proti Japonsku a odohral 120 minút proti Maroku (vrátane predĺženia).
11. novembra 2022 ho predvoláva Luis Enrique na majstrovstvá sveta v Katare (26 vymenovaných hráčov).

Vymenovaný v septembri 2022 proti Švajčiarsku v Zaragoze (24.) a Portugalsku v Brage (27.), aby uzavrel skupinovú fázu Ligy národov.

Dňa 29.3.2022 odohral 10 minút v priateľskom zápase proti Islandu na štadióne Riazor v A Coruni (víťazstvo 5:0).
Dňa 26.3.2022 odohral 90 minút v priateľskom zápase proti Albánsku na štadióne RCD Espanyol v Barcelone (víťazstvo 2:1).

Pedri debutoval so španielskym národným tímom "A" na začiatku fázy skupinovej kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta Katar-2022, keď v Granade (1:1) nastúpil 25. marca 2021 proti Grécku 28 minút. Nahradil Dani Olmo.

Na začiatku európskeho šampionátu na štadióne La Cartuja (Sevilla), odohral v skupine E 90 minút proti Švédsku (0:0) a tiež 90 proti Poľsku (1:1).

V roku 2020 podpísal profesionálnu zmluvu s FC Barcelona.
V druhej španielskej divízii debutoval 16 rokov s kanárskym tímom UD Las Palmas. Pri takom debute urobil tréner Pepe Mel skok do prvého tímu z dorastu žltého klubu.
Zúčastnil sa cez sezóny 2019-2020 na majstrovstvách sveta U17, ktoré sa hrali v Brazílii.