Pozícía: útočník
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 25 (do 31. júla 2022)
Počet gólov v kategórii: 5
Slovenská futbalová reprezentácia neuspela v premiérovom vystúpení pod vedením talianskeho trénera Francesca Calzonu: prehrala v Trnave s Azerbajdžanom 1:2. Róbert odohral 74 minút. Hostí poslal do vedenia v 44. minúte Renat Dadašov, v nadstavenom čase druhého polčasu vyrovnal z jedenástky Erik Jirka, ale v 90.+5 min rozhodol o výsledku Hodžat Haghverdi.
Pozvánku na zápasy Ligy národov proti Azerbajdžanu (vo štvrtok 22. septembra o 20.45 v Trnave) a Bielorusku (v nedeľu 25. septembra o 18.00 v Bačke Topole, Srbské mesto).
Od leta 2022 hra v Portugalsku za Boavista.

Slovenskí futbalisti zvíťazili nad Bieloruskom 0:1 vo svojom úvodnom zápase 3. skupiny C-divízie Ligy národov (3. jún 2022). Róbert súťažil 18 minút. Jediný gól zápasu strelil striedajúci Tomáš Suslov (min 61). Zápas sa hral v srbskom meste Nový Sad, keďže situácia v Bielorusku nie je bezpečná pre vojenskú inváziu Ruska na Ukrajine. Slovensko hralo prvýkrát bez kapitána Mareka Hamšíka, ktorý ukončil reprezentačnú kariéru. V tíme chýbali aj Martin Dúbravka či Dávid Hancko.
Slovensko v druhý deň 3. skupiny C divízie Ligy národov (6. júna 2022) prehralo doma s Kazachstanom (0:1). Róbert súťažil 21 minút. Jediný gól zápasu strelil Aslan Darabajev (min 26, asistencia Elkhan Astanov). Hralo sa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

29.3.2022 odohral 45 minút (druhá časť) v priateľskom zápase proti Fínsku na štadióne La Condomina v Murcii (víťazstvo 2:0, Duda a Jirka). Pripísal si asistenciu na 2:0.

Koncom augusta 2021 ho Feyenoord požičal do leta 2022 do Fortuny Düsseldorf (Bundesliga 2).
Január 2020 sa podpísal v holandskom klube Feyenoord.
Zmluvu má do roku 2024. Nosí číslo 19.
Do Rotterdamského klubu dorazil z MŠK Žilina, ktorého základné divízie sa pripravil na skok do prvého tímu. Do zimnej prestávky v kampani 2019-2020 so slovenským tímom sa zúčastňoval na lige Fortuna v 16 zápasoch (tri góly).
Narodil sa v Terchovej (18. 11. 1999).

EURÓPSKE FUTBALOVÉ HRY V SEPTEMBRI

Slovenskí futbalisti vyhrali v kvalifikácii MS 2022 nad Cyprom 2:0 (7. sep 2021), na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave. Strelecky sa presadili hráči Ivan Schranz a Martin Koscelník. Róbert odohral 79 minút.
4. sep 2021, v piatom zápase kvalifikácie MS 2022 slovenskí futbalisti utrpeli prvú prehru. Slováci doma podľahli úradujúcim vicemajstrom sveta Chorvátom (0:1). Rozhodol gólom v 86. min stredopoliar Interu Miláno Marcelo Brozovič. Boženík odohral 30 minút.
1. sep 2021, futbalisti Slovenska remizovali v Slovinsku (1:1). Jediný gól Slovenska strelil presne Róbert Boženík (H-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta do Kataru 2022). Boženík odohral 76 minút.
Róbert začal turnaj ako štartér v kvalifikačnej skupinovej fáze pre majstrovstvá sveta Katar-2022, keď odohral 60. minúty proti Cypru v Nikózii (0:0), 24. 3. 2021.

V Rakúsku odohral v priateľskom zápase proti Bulharsku (1:1) 45 minút (prvý polčas) 1. júna. 2021.

Posledná aktualizácia: 24 SEP 2022