Pozícía: útočník
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 47 (aj proti Švédsku)
Počet gólov v kategórii: 7
Slovenskí futbalisti remizovali vo svojom treťom zápase v C-divízii Ligy národov so Švédskom 2:2 (11.10.2024). Hostia viedli na Tehelnom poli zásluhou Yasina Ayariho a Kena Semu (min 25 y 32), no Slováci vyrovnali po dvoch góloch Davida Strelca (min 44 y 72). Róbert odohral 12 minút.
V nominácii vo futbalovej Lige národov. Slováci odohrajú v 11. októbra 2024 v C-divízii duel proti Švédsku a o tri dni neskôr sa predstavia na pôde Azerbajdžanu.

Slovenskí reprezentanti zvíťazili nad Azerbajdžanom 2:0 v zápase 2. kola C-divízie Ligy národov. V Košickej futbalovej aréne (8.9.2024) skórovali v prvom polčase Ondrej Duda z pokutového kopu a Dávid Strelec. V 21. minúte sa Haraslín snažil presadiť kľučkou do protipohybu Sejdajeva, ten ho v šestnástke fauloval a VAR potvrdil pokutový kop pre domácich. Duda z bieleho bodu nezaváhal, Dženetova prekonal strelou z ľavej žrdi - 1:0. O štyri minúty Hancko potiahol akciu po ľavej strane, z bránkovej čiary prihral pred bránu na Strelca, ktorý sa dokázal uvoľniť a pohotovo zvýšil na 2:0. Róbert odohral 8 minút.
Slovenskí reprezentanti zvíťazili na ihrisku Estónska (Le Coq Arena, Tallinn) vo svojom úvodnom zápase C-divízie Ligy národov (5.9.2024). Slováci v 70. minúte rozvinuli ofenzívnu akciu, v ktorej Strelec vrátil loptu za seba Suslovovi a ten pohotovo prestrelil Heina - 0:1. Blízko ku gólu bol v 50. minúte Hancko, ktorý sa dostal k odrazenej lopte, no trafil iba hornú žrď. Brána domácich sa zatriasla aj v 57. minúte, keď Dudovu strelu zastavila pravá žrď. Hrdina domácich bol brankár Karl Hein (Real Valladolid). Róbert odohral 65 minút.
V nominácii trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Francesca Calzonu na úvodné dva zápasy novej edície Ligy národov: 5. septembra 2024 v Tallinne proti Estónsku a 8. septembra v Košiciach hostia Azerbajdžan. Ďalším účastníkom 1. skupiny C-divízie LN je Švédsko.

Slováci v osemfinálovom súboji ME (Arena AufSchalke, Gelsenkirchen) prehrali s Anglickom 1:2 po predĺžení (30.6.2024). Tím trénera Francesca Calzonu sa aj v štvrtom stretnutí na EURO 2024 ujal vedenia, skóre otvoril v 25. minúte Ivan Schranz, pre ktorého to bol už tretí presný zásah na turnaji, pričom vyrovnanie v riadnom hracom čase zariadil v predposlednej minúte Jude Bellingham. Rozhodol v úvode predĺženia kapitán Harry Kane. Róbert odohral 60 minút.

Slovenskí futbaloví reprezentanti sa prebojovali do osemfinále ME v Nemecku. Postup spečatili remízou 1:1 (Waldstadion, Frankfurt) s Rumunskom v záverečnom zápase v E-skupine (26.6.2024), v ktorej obsadili so ziskom štyroch bodov a skóre 3:3 tretie miesto. V osemfinále čelí Anglicku. Tím trénera Francesca Calzonu sa ujal vedenia, skóre otvoril v 24. minúte Ondrej Duda, ktorý sa presadil hlavičkou po centri Juraja Kucku. Rumunsko vyrovnal v 37. minúte zásluhou Răzvana Marina, ktorý premenil pokutový kop nariadený po faule Dávida Hancka na Ianisa Hagiho. Slováci sa do vyraďovačky dostali druhýkrát pri svojej tretej účasti na finálovom turnaji ME v ére samostatnosti. Majú šancu prekonať svoje maximum z EURO 2016 vo Francúzsku, kde skončili na 14. mieste. Róbert odohral 22 minút.

Slovenskí futbalisti prehrali vo svojom druhom zápase na ME v Nemecku (Düsseldorf Arena) s Ukrajinou (1:2). V stretnutí E-skupiny (21 jún 2024) síce vyhrávali po prvom polčase 1:0 vďaka Ivanovi Schranzovi pri zakončení hlavičkou v 17. minúte, po asistencii Lukáša Haraslína a vhadzovaní. Schranz sa presadil v druhom stretnutí za sebou a stal sa vôbec prvým hráčom Slovenska, ktorý zaznamenal viac ako jeden gól na európskom šampionáte. V 34. minúte presadil Tymčyk, jeho strela trafila žrď. V 54. minúte sa po Zinčenkovej prihrávke do pokutového územia presadil Šaparenko ľavák (1:1). V 74. minúte preklopil Mudryk, ktorý strelou z uhla trafil konštrukciu bránky. V 80. minúte Šaparenko vyslal do šestnástky Jaremčuka, ktorý si zachoval chladnú hlavu a skóroval proti brankárovi (1:2). Róbert odohral 60 minút.

Slovenskí futbalisti zvíťazili vo svojom úvodnom zápase E-skupiny ME nad Belgickom 1:0. Vo Frankfurte (17.6.2024) skóroval ako jediný v siedmej minúte krídelník Ivan Schranz. Rozohrávku pokazil Orel Mangala a po efektnej pätičke Ivana Schranza sa dostal k strele Juraj Kucka, ktorého pokus vyrazil Koen Casteels priamo pred Schranza a ten poslal Slovensko do vedenia. Róbert odohral 69 minút.

Slovensko zvíťazilo vo svojom druhom priateľskom prípravnom zápase nad Walesom 4:0 (9. júna 2024). V Trnave skórovali Juraj Kucka (min 45), Róbert Boženík (min 56), Ethan Ampadu vlastným gólom (min 60) a László Bénes (min 90). Asistencie si pripísali Lukáš Haraslín (dvaja) a Dávid Hancko. Róbert odohral 78 minút.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona ho zaradil v 07. jún 2024 konečnú nomináciu 26 hráčov na majstrovstvá Európy v Nemecku.
Do prípravy nastúpi v 31.mája. Bude hlavná fáza na blížiace majstrovstvá Európy 2024. Tréner Francesco Calzona na kemp povola 32 hráčov. O tom, ktorých 26 reprezentantov pocestuje do Nemecka na ME, sa rozhodne 7. júna.

Nórsko a Slovensko remizovali (1:1). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa uskutočnila 26. marca 2024 na Ullevaal Stadion (Oslo). Pre tím vedený Ståle Solbakkenom otvoril skóre (min 18) Alexander Sørloth, ktorý zakončil ľavou nohou po odrazoch a rohu. Martin Ødegaard nastrelil ľavou nohou aj brvno (min 28). Norbert Gyömbér sa previnil penaltou na Mohameda Elyounoussiho. Strelu Erlinga Haalanda ľavačkou zneškodnil Marek Rodák (min 52). Konečný výsledok dosiahol Ondrej Duda v osobnom ťahu (min 87), po asistencii Dávida Ďuriša. Debutoval Leo Sauer. Róbert odohral 83 minút.

Slovensko prehralo s Rakúskom (0:2). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa uskutočnila 23. marca 2024 na Národnom futbalovom štadióne (NFŠ) v Bratislave. Keď sa od začiatku počítalo iba sedem sekúnd hry, otvoril skóre v osobnej hre Christoph Baumgartner (Lipsko), po krátkom výkope Michaela Gregoritscha (Freiburg). Konečný výsledok v protiútoku stanovil ľavou nohou Andreas Weimann (West Brom) po asistencii Romana Schmida (Werder Brémy) v 82. minúte. Róbert odohral 75 minút.
Figuruje v nominácii trénera Francesca Calzonu na prípravné marcové zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie proti Rakúsku a Nórsku.

V posledný deň skupiny zvíťazil tím vedený Francescom Calzonom nad Bosnou a Hercegovinou na hosťovaní v Zenici (1:2). Táto konfrontácia sa hrala 19. novembra na Stadion Bilino Polje. Róbert odohral 75 minút. Skóroval za Slovensko prvýkrát po 11 zápasoch: 1:1 min 52.
Slovenskí futbalisti spečatili postup na záverečný turnaj ME vo futbale 2024, v predposlednom zápase kvalifikácie zdolali v Bratislave Island 4:2 (16.11.2023). O ich góly sa za nepriaznivého stavu 0:1 postupne postarali Juraj Kucka (min 30), z jedenástky Ondrej Duda (min 36) a po prestávke autor dvoch presných zásahov Lukáš Haraslín (min 47 a 55). Slovensko sa na ME predstaví tretíkrát za sebou. Róbert odohral 89 minút.
Reprezentačný tréner Francesco Calzona nominoval ho (9.11.2023) na posledný dvojzápas kvalifikácie ME 2024: 16. 11. o 20:45 s Islandom v Bratislave a 19. 11. o 20:45 s Bosnou a Hercegovinou v Zenici.

Slovensko sa blíži k Euro 2024 v Nemecku. Tím vedený Francescom Calzonom vyhral návštevu Luxemburska (0:1). Ten jediný gól strelil Dávid Ďuriš (min 77). Bol to jeho prvý gól v reprezentácii. Asistenciu si pripísal ľavačkou Dávid Hancko. Táto konfrontácia sa odohrala 16. októbra 2023 na Stade de Luxembourg. Róbert odohral 30 minút.

Slovensko prehralo v Porte proti Portugalsku (3:2), 13. októbra (skupina J, ktorá sa zúčastní Euro-2024). Táto konfrontácia sa odohrala na Estádio do Dragão. Slovenské góly dal Dávid Hancko strelou ľavačkou, ktorú tečoval António Silva (2:1, min 69); a Stanislav Lobotka (3:2, min 80). Zúčastnili sa László Bénes a Ondrej Duda. Cristiano Ronaldo strelil dva góly: 2:0 (min 29), keď premenil penaltu spáchanú za zásah Denisa Vavra rukou; a 3:1 (min 72). Svoje góly s Portugalskom zvyšuje na 125 (sedem na tomto Eure). Gonçalo Ramos otvoril skóre (min 18) hlavičkou. Pre útočníka PSG to bol siedmy gól v drese Portugalska v deviatich reprezentačných vystúpeniach. Bruno Fernandes si pripísal dve asistencie. Róbert odohral 65 minút.
Reprezentačný tréner Francesco Calzona nominoval ho na októbrový zraz, ktorého vrcholom sú zápasy kvalifikácie ME 2024 s Portugalskom (hrá sa 13. 10. v Porte) a Luxemburskom (16. 10. v Luxemburgu).

V druhej konfrontácii v septembri Slovensko na rovnakom štadióne v Bratislave zdolalo Lichtenštajnsko (3:0). Skórovali Dávid Hancko (1-0, min 1), Ondrej Duda (2-0, min 3) a Róbert Mak (3-0, min 6). Na góly sa podieľali Róbert Boženík, Mak (pri zahratí rohu) a Lászlo Bénes. Róbert odohral celých 90 minút.
Slovensko prehralo s Portugalskom (0:1). Táto konfrontácia sa odohrala na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave 8. septembra. Bruno Fernandes (Manchester United) strelil jediný gól tímu vedeného Robertom Martínezom po asistencii Bernarda Silvu (Manchester City) v 43. minúte. Róbert odohral 28 minút.
Francesco Calzona ho zaradil do kádra v septembri 2023: dvojzápas s Portugalskom (8. 9. o 20:45 v Bratislave) a Lichtenštajnskom (11. 9. o 20:45 aj v Bratislave).

Róbert odohral 35 minút. Triumfom 1:2 na Islande si vylepšili vyhliadky na postup na európsky šampionát. V drese Slovenska sa presadili Juraj Kucka a Tomáš Suslov (Kvalifikácia ME, Skupina J, 2022/2023, 17.06.2023, Laugardalsvöllur - Reykjavik). Kucka otvoril skóre po tvrdej strele spoza šestnástky – 0:1 (min 27). Bol to jeho dvanásty gól, v drese Slovenska už odohral 98 zápasov. Aktivita domácich po góle mierne ochabla, napriek tomu sa im ešte do prestávky podarilo vyrovnať. Thorsteinssonov pokus vyrazil Dúbravka pred Willumssona, ktorého fauloval Hancko a Alfred Finnbogason z bieleho bodu nezaváhal – 1:1 (min 41). Gudmundsson chcel odkopnúť loptu vo vlastnom pokutovom území, napálil ju však do Suslova a od neho skončila kuriózne v domácej sieti – 1:2 (min 70). Situáciu ešte skúmal VAR, ktorý gól potvrdil. Slováci majú po troch odohratých zápasoch na konte sedem bodov a upevnili si druhé miesto v tabuľke J-skupiny za deväťbodovým lídrom Portugalskom.
Reprezentačný tréner Francesco Calzona nominoval na kvalifikačný dvojzápas na Islande (17. 6. v Reykjavíku) a v Lichtenštajnsku (20. 6. vo Vaduze).

Slovenskí futbalisti remizovali vo svojom úvodnom zápase skupiny J v rámci kvalifikácie EURO 2024. S Luxemburskom odohrali v Trnave bezgólovú remízu 0:0 (23.3.2023). Róbert odohral 19 minút.

Pri rozlúčke s Marekom Hamšíkom v Bratislave na Tehelnom poli remizovalo Slovensko a Čile 20. novembra 0:0. Kapitán a ocenený odohral 89 minút, nahradil ho Martin Regáli. Róbert odohral 80 minút.
V prípravnom zápase v Podgorici (Gradski Stadion) privítala Čierna Hora slovenský národný tím. O dvoch bola remíza 17. novembra. Slováci sa presadili o dva góly: 0:1 (min 15), strelil Dávid Hancko hlavou po asistencii Kucku; 0:2 (min 47) bolo dielom Juraja Kucku po rohovom kope Ondreja Dudu. Čiernohorci sa vrátili dvoma gólmi Stefana Savića (Atlético de Madrid): 1:2 (min 76), hlavičkou po rohovom kope, ktorý zahral Vukan Savićević; a 2-2 (min 90+7), z penalty, ktorú spáchal zásahom Adama Zreľáka rukou (červená karta). Pre zranenie museli striedať Kristián Vallo a Dávid Ďuriš. Róbert odohral 83 minút.
Povolaný na prípravné zápasy proti Čiernej Hore a Čile v novembri 2022. Marek Hamšík sa lúči s reprezentačnou kariérou.

V závere Ligy C/3. skupiny Ligy národov sa Slovensko a Bielorusko 25. septembra 2022 vyrovnali v TSC Aréne v srbskom meste Backa Topola po jednom. Slovenský gól strelil Adam Zreľák (min 65, strela ľavou nohou), asistencia Hancka a akcia Škriniara. Róbert súťažil 60 minút.
Slovenská futbalová reprezentácia neuspela v premiérovom vystúpení pod vedením talianskeho trénera Francesca Calzonu: prehrala v Trnave s Azerbajdžanom 1:2. Róbert odohral 74 minút. Hostí poslal do vedenia v 44. minúte Renat Dadašov, v nadstavenom čase druhého polčasu vyrovnal z jedenástky Erik Jirka, ale v 90.+5 min rozhodol o výsledku Hodžat Haghverdi.
Pozvánku na zápasy Ligy národov proti Azerbajdžanu (vo štvrtok 22. septembra o 20.45 v Trnave) a Bielorusku (v nedeľu 25. septembra o 18.00 v Bačke Topole, Srbské mesto).
Od leta 2022 hra v Portugalsku za Boavista.

Slovenskí futbalisti zvíťazili nad Bieloruskom 0:1 vo svojom úvodnom zápase 3. skupiny C-divízie Ligy národov (3. jún 2022). Róbert súťažil 18 minút. Jediný gól zápasu strelil striedajúci Tomáš Suslov (min 61). Zápas sa hral v srbskom meste Nový Sad, keďže situácia v Bielorusku nie je bezpečná pre vojenskú inváziu Ruska na Ukrajine. Slovensko hralo prvýkrát bez kapitána Mareka Hamšíka, ktorý ukončil reprezentačnú kariéru. V tíme chýbali aj Martin Dúbravka či Dávid Hancko.
Slovensko v druhý deň 3. skupiny C divízie Ligy národov (6. júna 2022) prehralo doma s Kazachstanom (0:1). Róbert súťažil 21 minút. Jediný gól zápasu strelil Aslan Darabajev (min 26, asistencia Elkhan Astanov). Hralo sa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

29.3.2022 odohral 45 minút (druhá časť) v priateľskom zápase proti Fínsku na štadióne La Condomina v Murcii (víťazstvo 2:0, Duda a Jirka). Pripísal si asistenciu na 2:0.

Koncom augusta 2021 ho Feyenoord požičal do leta 2022 do Fortuny Düsseldorf (Bundesliga 2).
Január 2020 sa podpísal v holandskom klube Feyenoord.
Zmluvu má do roku 2024. Nosí číslo 19.
Do Rotterdamského klubu dorazil z MŠK Žilina, ktorého základné divízie sa pripravil na skok do prvého tímu. Do zimnej prestávky v kampani 2019-2020 so slovenským tímom sa zúčastňoval na lige Fortuna v 16 zápasoch (tri góly).
Narodil sa v Terchovej (18. 11. 1999).

EURÓPSKE FUTBALOVÉ HRY V SEPTEMBRI

Slovenskí futbalisti vyhrali v kvalifikácii MS 2022 nad Cyprom 2:0 (7. sep 2021), na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave. Strelecky sa presadili hráči Ivan Schranz a Martin Koscelník. Róbert odohral 79 minút.
4. sep 2021, v piatom zápase kvalifikácie MS 2022 slovenskí futbalisti utrpeli prvú prehru. Slováci doma podľahli úradujúcim vicemajstrom sveta Chorvátom (0:1). Rozhodol gólom v 86. min stredopoliar Interu Miláno Marcelo Brozovič. Boženík odohral 30 minút.
1. sep 2021, futbalisti Slovenska remizovali v Slovinsku (1:1). Jediný gól Slovenska strelil presne Róbert Boženík (H-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta do Kataru 2022). Boženík odohral 76 minút.
Róbert začal turnaj ako štartér v kvalifikačnej skupinovej fáze pre majstrovstvá sveta Katar-2022, keď odohral 60. minúty proti Cypru v Nikózii (0:0), 24. 3. 2021.

V Rakúsku odohral v priateľskom zápase proti Bulharsku (1:1) 45 minút (prvý polčas) 1. júna. 2021.

Posledná aktualizácia: 12 OKT 2024