Pozícía: brankár
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 9 (incluido en Córdoba)
Počet gólov v kategórii: --
Španielsko dosahuje matematický postup do štvrťfinále európskeho turnaja po štyroch dňoch. V A4-skupine Ligy národov zdolal 15. októbra 2024 tím pripravený Luisom de la Fuente v Córdobe Srbsko na čele s Draganom Stojkovićom (3:0). Skóre otvoril Aymeric Laporte (min 5), keď hlavičkoval domov po tom, čo z pravého krídla poslal Pedro Porro. Álvaro Morata zvýšil vedenie (min 67) strelou ľavačkou, za asistencie Fabiána Ruiza po rozohrávke medzi Dani Vivianom a Mikelom Oyarzabalom. Konečný výsledok dosiahol Alex Baena z priameho kopu (min 77). Morata dostal penaltu nad brvno (min 54). Najvyšší trest spáchal Veljko Birmančević (Sparta Praha). Mikel Merino hlavičkoval do žrde (min 16). Priamu červenú kartu dostal (min 76) Strahinja Pavlović (AC Miláno). David odohral celých 90 minút.

Španielsko sa po troch dňoch európskeho turnaja organizovaného UEFA dostalo na čelo A4-skupiny Ligy národov so siedmimi bodmi. 12. októbra 2024 tím pripravený Luisom de la Fuente v Murcii porazil Dánsko na čele s Larsom Knudsenom (1:0). Jediný gól strelil Martin Zubimendi (min 79) po hlavičke obrancu Victora Nelssona (Galatasaray). Bol to prvý gól, ktorý Dáni v súťaži inkasovali. V 90+3 minúte debutoval Sergio Gómez (Real Sociedad). David odohral celých 90 minút.
Luis de la Fuente ho zaradil medzi 25 hráčov na zápasy Ligy národov proti Dánsku a Srbsku v októbri 2024.

Španielsko zdolalo Švajčiarsko (1:4) v druhom kole Ligy národov (skupina A4) v ​​Ženeve 8. septembra 2024. Fabián Ruiz strelil dva góly, oba ľavou nohou: 0:2 (min 13), po odrazená lopta od brankára Gregora Kobela po strele Nica Williamsa. 1:3 (min 77), po asistencii Ferrana Torresa. Výhru zavŕšili Joselu Mato (0:1, min 4, hlavička, asistencia Lamine Yamal) a Ferran Torres (1:4, min 80, podanie Joselu). Robin Le Normand bol vylúčený priamou červenou kartou (min 21). Švajčiarsky gól strelil Zeki Amdouni (1:2 min 41) a tento útočník turecko-tuniského pôvodu trafil z priameho kopu aj drevo (min 25). Dávid odohral celých 90 minút.
Srbsko a Španielsko remizovali (0:0) na začiatku Ligy národov (skupina A4) v ​​Belehrade 5. septembra 2024. David odohral všetkých 90 minút.
Luis de la Fuente ho povolal na zápasy Ligy národov 5. septembra 2024 proti Srbsku v Belehrade a o štyri dni neskôr proti Švajčiarsku v Ženeve.

Španielsko porazilo Albánsko 1:0 v prebiehajúcej konfrontácii s La Rojou, ktorú čaká osemfinále. Luis de la Fuente takmer úplne pretočil základný tím (Laporte bol jediný, kto to zopakoval). Zodpovedalo to tretiemu a poslednému zápasu B-skupiny Eura v Nemecku. V Düsseldorfe (24. júna 2024) strelil jediný gól Ferran Tores, keď zakončil ľavačkou (min 13), po asistencii Daniho Olma. Ferran bol presne ocenený Hráč zápasu. David odohral celých 90 minút.

Je súčasťou konečného zoznamu 26 futbalistov na európskom šampionáte.

Španielsko čelilo predposlednej priateľskej konfrontácii v rámci prípravy na tohtoročné letné Euro v Nemecku. Tím vedený Luisom de la Fuentem porazil Andorru (5:0). Hralo sa na štadióne El Vivero (Badajoz) 5. júna 2024. Debutovali Fermín López a Ayoze Pérez. Ayoze presne otvoril skóre (min 23), po asistencii Paua Cubarsího. Mikel Oyarzabal strelil hetrik: 2:0 (min 52), s asistenciou Ayozeho. 3:0 (min 65), s asistenciou Ferrana Torresa a rozohrávkou Fermína. 4:0 (min 73), po obrannom odraze. Výsledok uzavrel Ferran Torres (min 81), podávajúci Fermín. David odohral celých 90 minút.

27. mája 2024 ho Luis de la Fuente zaradil do prvého zoznamu pre majstrovstvá Európy s 29 hráčmi.

Španielsko prehral proti Kolumbii (0:1). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa konala 22. marca 2024 na londýnskom štadióne (London Olympic). Debutovali Dani Vivian, Alex Remiro a Pau Cubarsi. Jediný gól strelil Daniel Muňoz (Crystal Palace) v 61. minúte po asistencii Luisa Díaza (Liverpool) a zákroku Jamesa Rodrígueza (São Paulo). Bol to Muňozov prvý gól v jeho 24 zápasoch s tímom, ktorý teraz trénuje Argentínčan Néstor Lorenzo. David Raya odohral 45 minút.

Tím vedený Luisom de la Fuentem zdolal v Limassole Cyprus (1:3). Táto konfrontácia sa hrala na štadióne Alphamega 16. novembra 2023. Zodpovedala deviatemu dňu skupiny A (Euro-2024). David odohral 90 minút.
Volal Luis de la Fuente v okne FIFA v novembri 2023 na zápasy proti Cypru a Gruzínsku.
Vybral si ho Luis de la Fuente na zápasy proti Škótsku (12. októbra v La Cartuja v Seville) a Nórsku (o tri dni neskôr v Osle).

1. septembra 2023 je súčasťou výzvy, ktorú vyhlásil Luis de la Fuente na zápasy (Euro-2024) proti Gruzínsku v Tbilisi a proti Cypru v Granade.
V lete 2023 prestúpil do Arsenalu. Pochádzal z Brentfordu.
Luis de la Fuente ho predvolal do Final Four Ligy národov v Holandsku v júni 2023.

Španielsko skončilo v osemfinále MS v Katare 2022. Vo všetkých štyroch zápasoch zostal na lavičke.
Španielsko porazilo Jordánsko (1:3) 17. novembra 2022. Tento zápas zodpovedal príprave pred MS v Katare a do rebríčka FIFA sa nezapočítava. V tíme vedenom Luisom Enriquem sa gólovo presadili Ansu Fati (min 13), Pablo Gavi (min 56) a Nico Williams (min 84). David Raya odohral 45 minút.
11. novembra 2022 ho predvoláva Luis Enrique na majstrovstvá sveta v Katare (26 vymenovaných hráčov).

Vymenovaný v septembri 2022 proti Švajčiarsku v Zaragoze (24.) a Portugalsku v Brage (27.), aby uzavrel skupinovú fázu Ligy národov.

Dňa 26.3.2022 odohral 90 minút v priateľskom zápase proti Albánsku na štadióne RCD Espanyol v Barcelone (víťazstvo 2:1). Bol to jeho debut v španielskom národnom tíme, v jeho prvom povolaní Luis Enrique Martínez.
Patrí do britského klubu Brentford, povýšený na Premier, s ktorým podpísal zmluvu v lete 2019.
Zúčastnil sa s anglickými tímami Southport (2014-2015) a Blackburn, s ktorými podpísal v lete 2012.
Štartoval v základných kategóriách klubu UE Cornellà.
David Raya Martín sa narodil v Barcelone.

Posledná aktualizácia: 16 OKT 2024