Aktuálna kategória: U19
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: --
Počet gólov v kategórii: --
Tréner reprezentácie WU19 Jozef Jelšic nominoval jej na prípravný dvojzápas s Rakúskom: 25. októbra (NTC Senec) a 28. októbra (Sport und Feizeitzentrum, Frauenkirchen, Burgenland).
Bola nominovaná na kontrolný zraz a prípravný zápas s Českom WU19 (septembra 2024). Neskôr pre zranenie odišla.
Od leta 2024 súťaží s českým klubom AC Sparta Praha.

Slovensko WU19 zdolalo Poľsko WU19 (2:1). Táto priateľská konfrontácia sa odohrala 31. mája 2024 na štadióne NTC Poprad. Družstvo vedené trénerkou Katarzynou Barlewicz získalo výhodu cez kapitánku Wiktoriu Kuprowskú, keď zakončila z diaľky (min 56). Slovenský tím otočil skóre: 1:1 (min 57), práca Matildy Slukovej. 2-1 (min 90+1), dosiahla Tamara Kramlíková, po trestnom kope Sáry Strakovej a odrazenej lopte brankárka Natalia Pydych. Sára odohrala 90 minút.
Bola povolaná na zápasy Slovenska WU19 medzi májom a júnom 2024.

AS Trenčín zvíťazil na hosťovaní v GFC Regionálna Akadémia Topoľčany (1:3). Zodpovedalo to siedmemu dňu fázy zotrvania v kategórii, 18. mája 2024. Góly strelila presne Sára Straková, dva (min 41 a 85) a Annamária Peciarová na vlastnú bránu (min 31).
AS Trenčín vyhral na hosťovaní v Petržalke (1:2). Zodpovedalo to tretiemu dňu fázy zotrvania v kategórii, 20. apríla 2024. Góly strelili Elisa Kunková (min 21) a presne Sára Straková (min 40).

Slovensko WU19 zdolalo Bielorusko WU19 (2:1), a so 4 bodmi obsadila 3. miesto v tabuľke. Znamená to, že aj na jeseň bude slovenský tím účinkovať v elitnej Lige A. Táto konfrontácia sa odohrala 9. apríla 2024 v priestoroch Srbskej federácie v meste Stará Pazova (Vojvodina). Zodpovedalo to tretiemu a poslednému dňu 2. kola/skupiny A5 (Euro WU19). Skóre otvorila Darina Hrúziková (min 1), keď nedorozumenie v bieloruskej obrane využila. Za tím pod vedením Uladzimira Shyndzikaua vyrovnala Alina Kharashchak (min 15), podávajúca Renata Kalinouskaya. Konečný výsledok stanovila presne Sára Straková (min 90). Sára odohrala celých 90 minút.

Slovensko WU19 prehralo s Belgickom WU19 (0:2). Táto konfrontácia sa odohrala 6. apríla 2024 v priestoroch Srbskej federácie v meste Stará Pazova (Vojvodina). Zodpovedalo to druhému dňu 2. kola/skupina A5 (Euro WU19). Skóre otvorila Aurélie Reyndersová (min 6), ktorej asistovala Saar Janssen. Pre tím vedený Xavierom Donnayom sa o konečný výsledok postarala Caitlin Lievensová (min 63) z priameho kopu. Thirsa de Meester dokončila s drevom (min 51). Sára odohrala 86 minút.

Srbsko WU19 a Slovensko WU19 remizovali (2:2). Táto konfrontácia sa odohrala 3. apríla 2024 v zariadeniach Srbskej federácie v meste Stará Pazova (Vojvodina). Zodpovedalo to prvému dňu 2. kola/skupiny A5 (Euro WU19). Skóre otvorila Darina Hrúziková (0:1 min 21), po asistencii Sáry Strakovej. Nina Matejić vyrovnala (min 46). Za Slovenky opäť skórovala Darina Hrúziková (min 54), v podaní Michaely Martiškovej. Za tím vedený Lidijou Stojkanovićovou strelila konečný výsledok Nadja Uvalin po asistencii Miny Čingelićovej. Sára odohrala 65 minút.
Tréner reprezentácie WU19 Jozef Jelšic nominoval ju na turnaj 2. kola kvalifikácie ME – Liga A v Srbsku (apríla 2024).

Najlepšou futbalistkou v kategórii do 17 rokov sa na galavečere Grassroots Gala 2023 stala Sára Straková. Mládežnícka reprezentantka a hráčka AS Trenčín má veľký vzor v svojom otcovi a sníva o tom, že si raz zahrá v Taliansku či Španielsku.

Futbalová reprezentácia WU19 vyhrala aj druhý prípravný zápas v Turecku (27.02.2024, Manavgat). Domáci výber zdolala 0:2 po góloch Michaely Martiškovej (10. minúta) a Dariny Hrúzikovej (70. minúta). Sára odohrala 74 minút.
Reprezentácia WU19 vyhrala prvý z dvojice prípravných zápasov v Turecku (24.02.2024, Emirhan Sport Center, Manavgat). Zverenky trénera Jozefa Jelšica zdolali domáce rovesníčky 0:1 po góle Michaely Martiškovej (58. minúta). Sára odohrala celých 90 minút.
Tréner reprezentácie WU19 Jozef Jelšic nominoval ju na dva prípravné zápasy v Turecku: 24. a 27. februára 2024 (Turecko WU19 / Emirhan Sport centre Side).
Tréner reprezentácie WU19 Jozef Jelšic nominoval ju na fyzicko-kondičné testovanie v Nemciach 18. a 19. decembra 2023.

Slovensko WU19 zdolalo Kazachstan WU19 (6:0). Táto konfrontácia sa odohrala 2. decembra 2023 v priestoroch Rumunskej federácie v meste Buftea. Zodpovedalo to druhému dňu 1. kola/skupina B6 (Euro WU19). Barbora Vargová otvorila skóre premenením pokutového kopu na Anetu Surovú (min 3). Darina Hrúziková dosiahla hetrik: 3:0 (min 20), 4:0 (min 21) a 5:0 (min 54). Víťazstvo zavŕšili Sára Straková (2:0, min 17, zo štandardky) a Klára Cabúková (6:0, min 77). Asistencie si pripísali Michaela Martišková, Aneta Surová a Michaela Ferencová. Sára odohrala 45 minút (prvý polčas).

Rumunsko WU19 a Slovensko WU19 remizovali (3:3). Táto konfrontácia sa odohrala 29. novembra 2023 v priestoroch Rumunskej federácie v meste Buftea. Zodpovedalo to prvému dňu 1. kola/skupiny B6. Darina Hrúziková strelila dva góly (0:1 min 3 a 1:3 min 60). Ďalší slovenský gól strelila Aneta Surová (1:2 min. 31). Sára odohrala 90 minút. Pripísala si asistenciu na gól na 0:1.

Trenčiansky klub doma zdolal Topoľčany (4:1). Zodpovedalo to tretiemu dňu turnaja, 26. augustu. Konkrétne Sára Straková zaznamenala hetrik (min 18, 81 a 84).
V sezóne 2023-2024 hrála v klube AS Trenčín.

WU19: na kontrolný zraz v Senci (1. mája 2023).
Slovenská reprezentácia do 17 rokov prehral na turnaji druhej fázy kvalifikácie ME (23.03.2023). V slovinskom meste Brežice (Nogometni stadion) podľahla v dueli 4. skupiny A-divízie Rakúsku 0:4, na tretí a posledný deň. Sára odohrala 90 minút. 0-1 (min 7) Almedina Sisic. 0-2 (min 35) Selina Albrecht. 0-3 (min 49) Valentina Illinger, pri voľnom kope. 0-4 (min 78) Illinger. Asistovali Albrecht a Sisic (dos) v tíme vedenom trénerom Patrickom Haidbauerom.
Slovenská reprezentácia do 17 rokov prehral na turnaji druhej fázy kvalifikácie ME (20.03.2023). Na štadióne Matije Gubca v slovinskom meste Krško, podľahla v dueli 4. skupiny A-divízie Slovinsku 0:1. Sára odohrala 89 minút. Gól inkasoval v závere: 0:1 (min 90+4) Jerca Plevel, v tíme vedenom trénerkou Tinou Kelenbergerovou.
Slovenská reprezentácia do 17 rokov vstúpila prehrou do turnaja druhej fázy kvalifikácie ME (17.03.2023). V slovinskom meste Brežice (Nogometni stadion) podľahla v dueli 4. skupiny A-divízie Švajčiarsku 0:3. Sára odohrala 45 minút (druhá časť). Dva góly inkasovali v závere: 0:1 (min 36) Emanuela Pfister po rohovom kope. 0:2 (min 79) Janina Egli. 0:3 (min 84) Emanuela Pfister. Asistovali Anida Mujela a Chiara Wallin v tíme vedenom trénerkou Veronicou Maglia. Egli zakončila z brvna (min 31).
V nominácii Slovenskej reprezentácie do 17 rokov proti Švajčiarsku, Slovinsku a Rakúsku na turnaj 2. kola kvalifikácie ME v Slovinsku (marec 2023).
Medzi nominované na prípravný turnaj v Portugalsku (slovenske reprezentantky WU17) v januári/februári 2023.

Slovensko do 17 rokov štartovalo na ME žien (Liga B / 4. skupina) v Lotyšsku. 26. októbra 2022 na štadióne BSS Salaspils v lotyšskom meste Salaspils porazil tím Azerbajdžanu (0:5). Góly strelili Bučková, Pajumková, Gondová, presne Straková (0:4 min 56) a Kramlíková. Nargiz Gurbanova (1994) debutovala ako azerbajdžanská trénerka. Sára sa zúčastnila 45 minút (druhá časť).
V druhý a posledný deň na rovnakej scéne v Lotyšsku porazilo Slovensko do 17 rokov 29. októbra hostiteľský tím pod vedením Liene Vācieteovej (0:6). Góly strelili Sluková, hetrik (0-2, min 20; 0-5, min 40; a 0-6, min 82); Martišková, dva (0-3, min 24; a 0-4, min 28); a Horváthová (0-1, min 10, pri voľnom kope). Sára odohrala celých 90 minút. Asistovala na 0:4. V zostávajúcom skupinovom zápase Lotyšsko 23. októbra zdolalo Azerbajdžan (4:0). Slovensko skončilo na prvom mieste.
Odštartuje novú reprezentačnú sezónu. Tréner reprezentácie WU17 Jozef Jelšic nominoval do prípravnej etapy v auguste 2022 v Šamoríne.

Na turnaji 2. fázy kvalifikácie ME (Ligy A-1, Tallaght Stadium, Dublin, 23.3.2022), v 72. minúte po faule na Darinu Hrúzikovú premenila pokutový kop Aneta Surová. V 88. min Írky vyrovnali na 1:1 (Michaela Lawrence). Sára odohrala 90 minút proti Írskej republike do 17 rokov.
V druhej fáze Euro U17 (Ligy A-1, na štadióne Richmond Park v Dubline 26. marca 2022) odohrala Sára 90 minút proti Islandu do 17 rokov. Vyhralo severské družstvo (1:0, Ísabella Tryggvadóttir, min 84).
V druhej fáze Euro U17 (Liga A-1, na štadióne Belfield Bowl, v Dún Laoghaire-Rathdown, Dublin, 29. marca 2022), odohrala Sára 45 minút (druhá časť) proti Fínsku do 17 rokov. Vyhralo severské družstvo (4:0, penalta Kiviranta, Lotta Kalske, Ilona Walta a Heikkinen). Slovensko do ďalšieho finálového kola sa nedostane.
Cestuje na tréningový kemp U17 v Turecku (február 2022).
Bola súčasťou predchádzajúcej súpisky s výhľadom na účasť reprezentácie do 17 rokov v Poprade v novembri 2021.