Pozícía: útočník
Aktuálna kategória: reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 37 (incluido frente a Georgia)
Počet gólov v kategórii: 2
Španielsko vyhralo návštevu Gruzínska (1-7). Táto konfrontácia sa odohrala na Národnom štadióne Borisa Paichadze-Dinamo Arena v Tbilisi 8. septembra. Marco odohral 44 minút (zranenie).
1. septembra 2023 je súčasťou výzvy, ktorú vyhlásil Luis de la Fuente na zápasy (Euro-2024) proti Gruzínsku v Tbilisi a proti Cypru v Granade.
V lete 2023 prestúpil do PSG vo Francúzsku po ukončení zmluvy s Realom Madrid.

Španielsko dobylo Ligu národov. Marco odohral vo finále celých 120 minút. Po 0:0, ktoré zostalo v predĺžení, La Roja zdolala Chorvátsko (5:4) na strely. Hralo sa 18. júna 2023 na Stadion De Kuip (Rotterdam, Holandsko).
Španielsko sa dostalo do finále Ligy národov. Marco Asensio odohral 45 minút. Tím vedený Luisom de la Fuentem zdolal 15. júna 2023 na štadióne FC Twente Stadion (Enschede, Holandsko) Taliansko (2:1). Góly strelili Yeremy Pino (1:0, min 3) a Joselu Mato (2:1, min 88). Uznal gól z pokutového kopu (1:1, min 11), skóroval Ciro Immobile a previnil sa rukou nováčika Robina Le Normanda.
Luis de la Fuente ho predvolal do Final Four Ligy národov v Holandsku v júni 2023.

Španielsko skončilo v osemfinále MS v Katare 2022. Marco Asensio odohral 69 minút proti Kostarike (po 22 minútach ľavačkou zvýšil na 2:0, čo bol jeho prvý gól vo finále MS), odohral 66 minút proti Nemecku, 36 minút proti Japonsku a 63 minút proti Maroku. .
Španielsko porazilo Jordánsko (1:3) 17. novembra 2022. Tento zápas zodpovedal príprave pred MS v Katare a do rebríčka FIFA sa nezapočítava. V tíme vedenom Luisom Enriquem sa gólovo presadili Ansu Fati (min 13), Pablo Gavi (min 56) a Nico Williams (min 84). Marco Asensio odohral 90 minút.
11. novembra 2022 ho predvoláva Luis Enrique na majstrovstvá sveta v Katare (26 vymenovaných hráčov).

Vymenovaný v septembri 2022 proti Švajčiarsku v Zaragoze (24.) a Portugalsku v Brage (27.), aby uzavrel skupinovú fázu Ligy národov.

Vo štvrtej konfrontácii Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) zdolalo 12. júna 2022 na štadióne La Rosaleda (Málaga) Španielsko Česko (2:0). Marco odohral 72 minút. Skórovali Carlos Soler (min 24, presne asistencia Marco Asensio) a Pablo Sarabia (min 75, asistencia Ferran Torres). Táto súťaž pokračuje v septembri.
V treťom termíne Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 9. júna 2022 Španielsko na Stade de Genève porazilo Švajčiarsko (0:1). Marco odohral 19 minút. Pablo Sarabia skóroval (min 13, ľavou nohou, s asistenciou Marcosa Llorenteho).
V druhom zápase Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 5. júna 2022 v Prahe remizovali Česko a Španielsko dvojky. Marco odohral 31 minút. Za tím pod vedením Luisa Enriqueho skórovali Gavi (min 45+3, ľavou nohou) a Iňigo Martínez (min 90, hlavičkou). Zúčastnili sa ho Rodri Hernández a presne Marco Asensio.

Jeho byvalým klubom bolo Real Madrid, ktorého podpísal v roku 2015
Hral v Espanyole v Barcelone a Real Mallorca.
Narodil sa v Palme de Mallorca.

Posledná aktualizácia: 28 MÁJ 2024

Marco Asensio (útočník Real Madrid) pokračuje v tomto procese zotavovania

23 MAR 2020 | ČLÁNOK
Marco Asensio (útočník Real Madrid) pokračuje v tomto procese zotavovania tento rok, pretože bol vážne zranený v zápase proti Arsenalu (2-2), čo zodpovedá letnému turnaji Medzinárodného Majstrovského Pohára, 24. júla 2019 v Štadión Landover FedExField (Maryland, Spojené Státy Americké).