Pozícía: ofenzívny stredopoliar
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 26 (incluido contra Georgia en Valladolid)
Počet gólov v kategórii: 5
Gavi utrpel úplné pretrhnutie predného skríženého väzu v pravom kolene a zranenie spojené s vonkajším meniskom. Počas tejto sezóny 2023-2024 odohral stredopoliar Barcy 15 zápasov za FC Barcelona, ​​13 ako štartér, rozdelených do 12 v Lige a 3 v Lige majstrov. Strelil dva góly proti Villarrealu a Royal Antwerp a pridal aj asistenciu, ako je uvedené na oficiálnej klubovej stránke.

Španielsko skončilo na prvom mieste v skupine A pred Euro Nemecko-2024. V posledný deň zdolali Gruzínsko (3:1). Táto konfrontácia sa hrala 19. novembra na štadióne Zorrilla (Valladolid). Skóre otvoril Robin Le Normand (min 4), ktorý zakončil hlavičkou po priamom kope Ferran Torres. Tím vedený Willym Sagnolom vyrovnal z protiútoku ľavačkou Khvicha Kvaratskhelia (Neapol) po asistencii Giorgia Chakveladzeho (min 10). Ferran opäť posunul dopredu La Roja (min 55), keď hlavičkoval v podaní Josého Luisa Gayá. Konečné 3:1 si strelil vlastným gólom z hlavičky Luka Lochoshvili po strele Lamine Yamal ľavačkou (min 72). Gavi musel byť vystriedaný pre zranenie kolena (min 26).
Tím vedený Luisom de la Fuentem zdolal v Limassole Cyprus (1:3). Táto konfrontácia sa hrala na štadióne Alphamega 16. novembra 2023. Zodpovedala deviatemu dňu skupiny A (Euro-2024). Gavi odohral 90 minút.
Volal Luis de la Fuente v okne FIFA v novembri 2023 na zápasy proti Cypru a Gruzínsku.

Španielsko matematicky postúpilo na nemecké Euro-2024. Tím vedený Luisom de la Fuentem porazil v Osle Nórsko (0:1). Ten jediný gól strelil presne Gavi (min 49), keď po odraze zakončil ľavačkou. Táto konfrontácia sa hrala na Ullevaal Stadion 15. októbra 2023. Debutoval Alfonso Pedraza (Villarreal) z Córdoby. Gavi odohral 79 minút.
Španielsko 12. októbra zdolalo Škótsko (2:0). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne La Cartuja (Sevilla), ktorý zodpovedá skupine A pred Euro-2024. Álvaro Morata skóroval hlavičkou (min 73); a Oihan Sancet (min 86). Zúčastnili sa ho Jesús Navas a Joselu Mato. Debutovali Fran García, Bryan Zaragoza a Oihan. Gavi odohral 90 minút.
Vybral si ho Luis de la Fuente na zápasy proti Škótsku (12. októbra v La Cartuja v Seville) a Nórsku (o tri dni neskôr v Osle).

V druhom septembrovom stretnutí (Euro-2024) Španielsko zdolalo Cyprus (6:0). Táto konfrontácia sa odohrala 12. na štadióne Los Cármenes (Granada). Gavi odohral 76 minút. Strelil gól (1:0, min 18).
Španielsko vyhralo návštevu Gruzínska (1-7). Táto konfrontácia sa odohrala na Národnom štadióne Borisa Paichadze-Dinamo Arena v Tbilisi 8. septembra. Gavi odohral 58 minút.
1. septembra 2023 je súčasťou výzvy, ktorú vyhlásil Luis de la Fuente na zápasy (Euro-2024) proti Gruzínsku v Tbilisi a proti Cypru v Granade.

Španielsko dobylo Ligu národov. Gavi odohral vo finále 87 minút. Po 0:0, ktoré zostalo v predĺžení, La Roja zdolala Chorvátsko (5:4) na strely. Hralo sa 18. júna 2023 na Stadion De Kuip (Rotterdam, Holandsko).
Španielsko sa dostalo do finále Ligy národov. Gavi odohral 68 minút. Tím vedený Luisom de la Fuentem zdolal 15. júna 2023 na štadióne FC Twente Stadion (Enschede, Holandsko) Taliansko (2:1). Góly strelili Yeremy Pino (1:0, min 3) a Joselu Mato (2:1, min 88). Uznal gól z pokutového kopu (1:1, min 11), skóroval Ciro Immobile a previnil sa rukou nováčika Robina Le Normanda.
Luis de la Fuente ho predvolal do Final Four Ligy národov v Holandsku v júni 2023.

Španielsko prehralo pri návšteve štadióna Hampden Park (Glasgow) v druhý európsky zápasový deň 28. marca 2023 (2:0). Gavi odohral 13 minút. Škótsko skórovalo cez Scotta McTominaya, stredopoliara Manchestru United, obaja ľavou nohou (min 7 a 52). Prítomní boli kapitán Andy Robertson a Kieran Tierney.
Gavi odohral 58 minút na začiatku Euro-2024 (kvalifikačná skupina A). Pri debute Luisa de la Fuenteho vo funkcii trénera Španielsko porazilo Nórsko na štadióne La Rosaleda (Málaga) 25. marca 2023 (3:0). Skórovali Dani Olmo (min 13) a debutant Joselu Mato (min 83 a 85).

Španielsko skončilo v osemfinále MS v Katare 2022. Gavi odohral 90 minút proti Kostarike (v 75. minúte zvýšil na 5:0; asistoval na 1:0 a 4:0), odohral 66 minút proti Nemecku, 68 minút proti Japonsku a zasiahol na 63 minút proti Maroku. Bol najmladším španielskym strelcom na majstrovstvách sveta.
Španielsko porazilo Jordánsko (1:3) 17. novembra 2022. Tento zápas zodpovedal príprave pred MS v Katare a do rebríčka FIFA sa nezapočítava. V tíme vedenom Luisom Enriquem sa gólovo presadili Ansu Fati (min 13), presne Pablo Gavi (min 56) a Nico Williams (min 84). Gavi odohral 58 minút.
11. novembra 2022 ho predvoláva Luis Enrique na majstrovstvá sveta v Katare (26 vymenovaných hráčov).

Vymenovaný v septembri 2022 proti Švajčiarsku v Zaragoze (24.) a Portugalsku v Brage (27.), aby uzavrel skupinovú fázu Ligy národov.

Vo štvrtej konfrontácii Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) zdolalo 12. júna 2022 na štadióne La Rosaleda (Málaga) Španielsko Česko (2:0). Pablo odohral 33 minút. Skórovali Carlos Soler (min 24, asistencia Marco Asensio) a Pablo Sarabia (min 75, asistencia Ferran Torres). Táto súťaž pokračuje v septembri.
V treťom termíne Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 9. júna 2022 Španielsko na Stade de Genève porazilo Švajčiarsko (0:1). Gavi odohral 73 minút. Pablo Sarabia skóroval (min 13, ľavou nohou, s asistenciou Marcosa Llorenteho).
V druhom zápase Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 5. júna 2022 v Prahe remizovali Česko a Španielsko dvojky. Gavi odohral 90 minút. Za tím pod vedením Luisa Enriqueho skórovali presne Gavi (min 45+3, ľavou nohou) a Iňigo Martínez (min 90, hlavičkou). Zúčastnili sa ho Rodri Hernández a Marco Asensio.
Odohral 81 minút na začiatku Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 2. júna 2022 na štadióne Villamarín (Sevilla). Španielsko a Portugalsko sa vyrovnali jednému. Skórovali Álvaro Morata (min 25) a Ricardo Horta (min 82).
Dňa 29.3.2022 odohral 23 minút v priateľskom zápase proti Islandu na štadióne Riazor v A Coruni (víťazstvo 5:0).
Dňa 26.3.2022 odohral 63 minút v priateľskom zápase proti Albánsku na štadióne RCD Espanyol v Barcelone (víťazstvo 2:1).

Súťaží s prvým tímom FC Barcelona.
Do 12.12.2021 v tejto kampani 2021-2022 sa zúčastnil štrnástich zápasov prvej ligy a šiestich zápasov Ligy majstrov.
Štyrikrát bol na medzinárodnej scéne so španielskym národným tímom.
Začínal v základných kategóriách Real Betis (do roku 2015) a FC Barcelona.