Pozícía: stredopoliar
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 13 (hasta marzo de 2023)
Počet gólov v kategórii: 4
Španielsko skončilo v osemfinále MS v Katare 2022. Carlos Soler odohral 35 minút proti Kostarike (v 90. minúte zvýšil na 6:0), nenastúpil proti Nemecku, nenastúpil proti Japonsku a odohral 57 minút proti Maroku (vrátane predĺženia).
Španielsko porazilo Jordánsko (1:3) 17. novembra 2022. Tento zápas zodpovedal príprave pred MS v Katare a do rebríčka FIFA sa nezapočítava. V tíme vedenom Luisom Enriquem sa gólovo presadili Ansu Fati (min 13), Pablo Gavi (min 56) a Nico Williams (min 84). Carlos Soler odohral 90 minút.
11. novembra 2022 ho predvoláva Luis Enrique na majstrovstvá sveta v Katare (26 vymenovaných hráčov).

Vymenovaný v septembri 2022 proti Švajčiarsku v Zaragoze (24.) a Portugalsku v Brage (27.), aby uzavrel skupinovú fázu Ligy národov.
Valencia CF a Paris Saint-Germain FC dosiahli 1. septembra 2022 dohodu o prestupe Carlosa Solera do francúzskeho klubu.

Vo štvrtej konfrontácii Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) zdolalo 12. júna 2022 na štadióne La Rosaleda (Málaga) Španielsko Česko (2:0). Carlos odohral 59 minút. Skórovali presne Carlos Soler (min 24, asistencia Marco Asensio) a Pablo Sarabia (min 75, asistencia Ferran Torres). Táto súťaž pokračuje v septembri.
V treťom termíne Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 9. júna 2022 Španielsko na Stade de Genève porazilo Švajčiarsko (0:1). Carlos odohral 12 minút. Pablo Sarabia skóroval (min 13, ľavou nohou, s asistenciou Marcosa Llorenteho).
Odohral 63 minút na začiatku Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 2. júna 2022 na štadióne Villamarín (Sevilla). Španielsko a Portugalsko sa vyrovnali jednému. Skórovali Álvaro Morata (min 25) a Ricardo Horta (min 82).
Dňa 29.3.2022 odohral 69 minút v priateľskom zápase proti Islandu na štadióne Riazor v A Coruni (víťazstvo 5:0). Podieľal sa na akciách pred gólmi 3-0 a tiež 4-0.
Dňa 26.3.2022 odohral 29 minút v priateľskom zápase proti Albánsku na štadióne RCD Espanyol v Barcelone (víťazstvo 2:1).

Od roku 2017 súťažíl s prvým tímom Valencie CF.
Do 12.12.2021 v tejto sezóne 2021-2021 sa zúčastnil na trinástich zápasoch prvej ligy (päť gólov: proti Getafe, Granade, Alavésu, Villarrealu a Rayu; dve asistencie).
Štyrikrát reprezentoval so španielskym národným tímom (dva góly: jeden proti Švédsku a druhý proti Gruzínsku).
Štartoval v základných kategóriách Valencia CF.
Carlos Soler Barragán sa narodil vo Valencii (2. 1. 1997).

Posledná aktualizácia: 28 MÁJ 2024