Klub: Real Madrid
Vek: 31 (11/1/1992)
Pozícía: obranca
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 41 (incluido el partido frente a Georgia en Valladolid)
Počet gólov v kategórii: 0
Španielsko skončilo na prvom mieste v skupine A pred Euro Nemecko-2024. V posledný deň zdolali Gruzínsko (3:1). Táto konfrontácia sa hrala 19. novembra na štadióne Zorrilla (Valladolid). Skóre otvoril Robin Le Normand (min 4), ktorý zakončil hlavičkou po priamom kope Ferran Torres. Tím vedený Willym Sagnolom vyrovnal z protiútoku ľavačkou Khvicha Kvaratskhelia (Neapol) po asistencii Giorgia Chakveladzeho (min 10). Ferran opäť posunul dopredu La Roja (min 55), keď hlavičkoval v podaní Josého Luisa Gayá. Konečné 3:1 si strelil vlastným gólom z hlavičky Luka Lochoshvili po strele Lamine Yamal ľavačkou (min 72). Gavi musel byť vystriedaný pre zranenie kolena (min 26). Dani odohral 90 minút.
Tím vedený Luisom de la Fuentem zdolal v Limassole Cyprus (1:3). Táto konfrontácia sa hrala na štadióne Alphamega 16. novembra 2023. Zodpovedala deviatemu dňu skupiny A (Euro-2024). Dani odohral 26 minút.
Volal Luis de la Fuente v okne FIFA v novembri 2023 na zápasy proti Cypru a Gruzínsku.

Španielsko matematicky postúpilo na nemecké Euro-2024. Tím vedený Luisom de la Fuentem porazil v Osle Nórsko (0:1). Ten jediný gól strelil Gavi (min 49), keď po odraze zakončil ľavačkou. Táto konfrontácia sa hrala na Ullevaal Stadion 15. októbra 2023. Debutoval Alfonso Pedraza (Villarreal) z Córdoby. Dani odohral 90 minút.
Španielsko 12. októbra zdolalo Škótsko (2:0). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne La Cartuja (Sevilla), ktorý zodpovedá skupine A pred Euro-2024. Álvaro Morata skóroval hlavičkou (min 73); a Oihan Sancet (min 86). Zúčastnili sa ho Jesús Navas a Joselu Mato. Debutovali Fran García, Bryan Zaragoza a Oihan. Dani odohral 67 minút.
Vybral si ho Luis de la Fuente na zápasy proti Škótsku (12. októbra v La Cartuja v Seville) a Nórsku (o tri dni neskôr v Osle).

V druhom septembrovom stretnutí (Euro-2024) Španielsko zdolalo Cyprus (6:0). Táto konfrontácia sa odohrala 12. na štadióne Los Cármenes (Granada). Dani odohral 90 minút.
Španielsko vyhralo návštevu Gruzínska (1-7). Táto konfrontácia sa odohrala na Národnom štadióne Borisa Paichadze-Dinamo Arena v Tbilisi 8. septembra. Dani odohral 90 minút.
1. septembra 2023 je súčasťou výzvy, ktorú vyhlásil Luis de la Fuente na zápasy (Euro-2024) proti Gruzínsku v Tbilisi a proti Cypru v Granade.

Španielsko dobylo Ligu národov. Dani odohral vo finále 23 minút. Po 0:0, ktoré zostalo v predĺžení, La Roja zdolala Chorvátsko (5:4) na strely. Hralo sa 18. júna 2023 na Stadion De Kuip (Rotterdam, Holandsko).
Luis de la Fuente ho predvolal do Final Four Ligy národov v Holandsku v júni 2023.
Španielsko prehralo pri návšteve štadióna Hampden Park (Glasgow) v druhý európsky zápasový deň 28. marca 2023 (2:0). Dani odohral 45 minút. Škótsko skórovalo cez Scotta McTominaya, stredopoliara Manchestru United, obaja ľavou nohou (min 7 a 52). Prítomní boli kapitán Andy Robertson a Kieran Tierney.
Dani Carvajal odohral všetkých 90 minút na začiatku Euro-2024 (kvalifikačná skupina A). Pri debute Luisa de la Fuenteho vo funkcii trénera Španielsko porazilo Nórsko na štadióne La Rosaleda (Málaga) 25. marca 2023 (3:0). Skórovali Dani Olmo (min 13) a debutant Joselu Mato (min 83 a 85).

Španielsko skončilo v osemfinále MS v Katare 2022. Dani Carvajal nenastúpil proti Kostarike, odohral 90 minút proti Nemecku, odohral 45 minút (druhý polčas) proti Japonsku a proti Maroku nezasiahol.
Španielsko porazilo Jordánsko (1:3) 17. novembra 2022. Tento zápas zodpovedal príprave pred MS v Katare a do rebríčka FIFA sa nezapočítava. V tíme vedenom Luisom Enriquem sa gólovo presadili Ansu Fati (min 13), Pablo Gavi (min 56) a Nico Williams (min 84). Dani odohral 45 minút.
11. novembra 2022 ho predvoláva Luis Enrique na majstrovstvá sveta v Katare (26 vymenovaných hráčov).

Vymenovaný v septembri 2022 proti Švajčiarsku v Zaragoze (24.) a Portugalsku v Brage (27.), aby uzavrel skupinovú fázu Ligy národov.

Vo štvrtej konfrontácii Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) zdolalo 12. júna 2022 na štadióne La Rosaleda (Málaga) Španielsko Česko (2:0). Dani odohral 90 minút. Skórovali Carlos Soler (min 24, asistencia Marco Asensio) a Pablo Sarabia (min 75, asistencia Ferran Torres). Táto súťaž pokračuje v septembri.
V druhom zápase Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 5. júna 2022 v Prahe remizovali Česko a Španielsko dvojky. Dani odohral 90 minút. Za tím pod vedením Luisa Enriqueho skórovali Gavi (min 45+3, ľavou nohou) a Iňigo Martínez (min 90, hlavičkou). Zúčastnili sa ho Rodri Hernández a Marco Asensio.

Dňa 26.3.2022 odohral 72 minút v priateľskom zápase proti Albánsku na štadióne RCD Espanyol v Barcelone (víťazstvo 2:1).

Od roku 2013 súťaží s Realom Madrid.
Do 12.12.2021 v kampani 2021-2022 sa zúčastnil dvanástich zápasov prvej ligy (jeden gól proti Realu Betis) a štyroch konfrontácií v Lige majstrov (jedna asistencia).
V sezóne 2012-2013 hral v Bundeslige s Bayerom Leverkusen z Realu Madrid Castilla.
Za španielsky tím reprezentoval 27-krát (bez gólu).
Začínal v základných kategóriách Realu Madrid.