Pozícía: stredopoliarka
Aktuálna kategória: U23
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 1 (U23)
Počet gólov v kategórii: 0
Athletic Club vyhral návštevu SD Eibar (1:2), 13. októbra 2024 (Euskadi derby). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Ipurua, zodpovedajúca šiestemu dňu F League. Clara Pinedo otvorila skóre (min 11) po asistencii Ane Elexpuru. Za miestny tím vyrovnala kapitánka Arene Altonaga, po akcii Ane Campos (min 69). Víťazný gól strelila presne Irene Oguizaová, keď zamierila po štandardke Nerea Nevado (min 90+2).

27. júna 2024 Athletic Club oficiálne oznámil, že Irene Oguiza predĺži zmluvu do roku 2026. Stredopoliarka Durango, jedna z kapitánok tímu vedeného Davidom Aznarom, odohrala 77 zápasov s prvým tímom červeno-bielych. Strelila 10 gólov, jeden v tejto sezóne 2023-2024 po tom, čo sa zotavila zo zranenia. Dohoda bola podpísaná v San Mamés za prítomnosti prezidenta Jona Uriarteho a športového riaditeľa Xabiho Arrietu. V Athletic Club ju čaká už šiesta sezóna.

Athletic Club zdolal Valenciu doma (2:0) v dvadsiaty zápas Ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 17. marca 2024 v Lezame. Prvý gól strelila presne Irene Ogiza (min 48), hlavičkou po rohu, ktorý zahrala Nerea Nevado. Irene debutovala ako strelkyňa v tejto lige F. Marta Sanadriová zvýšila skóre (min 78), opäť v službách Nerea. Pauleta Sancho zakončila z brvna. Tím Bilbaa tak pridal už štvrté víťazstvo v rade na tomto turnaji.

Tím Athletic Club Bilbao postúpil do semifinále ženského Copa de la Reina. Proti Costa Adeje Tenerife vyhrali na penalty (7:6) po nerozhodnom výsledku o jednej na konci predĺženia. Toto jednozápasové kolo sa hralo 7. februára 2024 v Lezame (Bizkaia). Skóre otvorila v osobnej hre Ane Elexpuru po akcii Ane Azkona (min 10). Vyrovnala Patri Gavira (min 22). Za dve žlté karty dostala červenú kartu Itxaso Uriarte (min 110). V penaltách Adriana Nanclaresová zmarila tri strely Babajideovej, Thaisovej a Estellovej. Pri opätovnom nástupe premenila rozhodujúcu penaltu presne Irene Oguizaová, ktorá sa deväť mesiacov po zranení zapojila do hry v 106. minúte. Tím Athletic Club Bilbao sa druhý rok po sebe dostáva do semifinále.
V sezóne 2023-2024 patrí Athletic Club.

Na 15 minút sa zúčastnila priateľského zápasu hraného 17.2.2022 v Tubize (belgické federálne športové zariadenia). Debutovala. Španielsko do 23 rokov porazilo tím Belgicka do 23 rokov (0:5, 0:4 v polčase), ktorý trénoval Thomas Jansen (Heusden-Zolder, 1992). Skórovali Codina, Torrodá, Athenea a Gabarro. Navyše Belgičanka Tisonová vo vlastnej bráne. Do Belgicka cestuje s tímom U23 v réžii Laury del Río (február 2022).

Zostala na lavičke v priateľskej konfrontácii hranej 29.11.2021 v Ciudad del Fútbol v Las Rozas (Madrid). Bez gólov vyrovnali Španielsko U23 a Nórsko U23, ktoré pripravila Monica Knudsen. Vynikla severská brankárka, debutantka Sunniva Skoglund (2002), klubu Stabæk. Pre Lauru del Río to bol tretí zápas ako španielskej trénerky v tejto kategórii.
V októbri 2021 ju zavolala Laura del Río s tímom do 23 rokov; nezúčastnila sa na priateľských zápasoch proti Taliansku a Portugalsku.

V kampani 2020-2021 sa zúčastnila 18 konfrontácií v Iberdrola lige. Strelila šesť gólov: debutovala double 7.2.2021 proti RCD Espanyol v Lezame. V Unbe vytvorila ďalšie double proti SD Eibar. Skórovala aj proti Valencii a Seville.
V sezóne 2019-2020 odohrala tri zápasy s prvým tímom Athletic Club v Iberdrola lige. Debutovala 19.1.2020 na návšteve v Madride CFF, kde v 48. minúte vystriedala Andreu Sierru.
Od roku 2016 patrí do futbalového tímu Athletic Club.
Začínala v klube Ezkurdi Kirol Taldea z jej rodného mesta.