Pozícía: záložníci
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 34 (aj proti Švédsku)
Počet gólov v kategórii: 1
Slovenskí futbalisti remizovali vo svojom treťom zápase v C-divízii Ligy národov so Švédskom 2:2 (11.10.2024). Hostia viedli na Tehelnom poli zásluhou Yasina Ayariho a Kena Semu (min 25 y 32), no Slováci vyrovnali po dvoch góloch Davida Strelca (min 44 y 72). Matúš odohral 17 minút. Následne bol pre zranenie vyradený a do Baku necestoval.
V nominácii vo futbalovej Lige národov. Slováci odohrajú v 11. októbra 2024 v C-divízii duel proti Švédsku a o tri dni neskôr sa predstavia na pôde Azerbajdžanu.

Slovenskí reprezentanti zvíťazili na ihrisku Estónska (Le Coq Arena, Tallinn) vo svojom úvodnom zápase C-divízie Ligy národov (5.9.2024). Slováci v 70. minúte rozvinuli ofenzívnu akciu, v ktorej Strelec vrátil loptu za seba Suslovovi a ten pohotovo prestrelil Heina - 0:1. Blízko ku gólu bol v 50. minúte Hancko, ktorý sa dostal k odrazenej lopte, no trafil iba hornú žrď. Brána domácich sa zatriasla aj v 57. minúte, keď Dudovu strelu zastavila pravá žrď. Hrdina domácich bol brankár Karl Hein (Real Valladolid). Matúš odohral 10 minút.
V nominácii trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Francesca Calzonu na úvodné dva zápasy novej edície Ligy národov: 5. septembra 2024 v Tallinne proti Estónsku a 8. septembra v Košiciach hostia Azerbajdžan. Ďalším účastníkom 1. skupiny C-divízie LN je Švédsko.

Slováci v osemfinálovom súboji ME (Arena AufSchalke, Gelsenkirchen) prehrali s Anglickom 1:2 po predĺžení (30.6.2024). Tím trénera Francesca Calzonu sa aj v štvrtom stretnutí na EURO 2024 ujal vedenia, skóre otvoril v 25. minúte Ivan Schranz, pre ktorého to bol už tretí presný zásah na turnaji, pričom vyrovnanie v riadnom hracom čase zariadil v predposlednej minúte Jude Bellingham. Rozhodol v úvode predĺženia kapitán Harry Kane. Matúš odohral 40 minút.

Slovenskí futbaloví reprezentanti sa prebojovali do osemfinále ME v Nemecku. Postup spečatili remízou 1:1 (Waldstadion, Frankfurt) s Rumunskom v záverečnom zápase v E-skupine (26.6.2024), v ktorej obsadili so ziskom štyroch bodov a skóre 3:3 tretie miesto. V osemfinále čelí Anglicku. Tím trénera Francesca Calzonu sa ujal vedenia, skóre otvoril v 24. minúte Ondrej Duda, ktorý sa presadil hlavičkou po centri Juraja Kucku. Rumunsko vyrovnal v 37. minúte zásluhou Răzvana Marina, ktorý premenil pokutový kop nariadený po faule Dávida Hancka na Ianisa Hagiho. Slováci sa do vyraďovačky dostali druhýkrát pri svojej tretej účasti na finálovom turnaji ME v ére samostatnosti. Majú šancu prekonať svoje maximum z EURO 2016 vo Francúzsku, kde skončili na 14. mieste. Matúš sa zapojil do hry v 90+2 minúte.

Slovensko zvíťazilo vo svojom druhom priateľskom prípravnom zápase nad Walesom 4:0 (9. júna 2024). V Trnave skórovali Juraj Kucka (min 45), Róbert Boženík (min 56), Ethan Ampadu vlastným gólom (min 60) a László Bénes (min 90). Asistencie si pripísali Lukáš Haraslín (dvaja) a Dávid Hancko. Matúš odohral 10 minút.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona ho zaradil v 07. jún 2024 konečnú nomináciu 26 hráčov na majstrovstvá Európy v Nemecku.
Do prípravy nastúpi v 31.mája. Bude hlavná fáza na blížiace majstrovstvá Európy 2024. Tréner Francesco Calzona na kemp povola 32 hráčov. O tom, ktorých 26 reprezentantov pocestuje do Nemecka na ME, sa rozhodne 7. júna.

V druhej konfrontácii v septembri Slovensko na rovnakom štadióne v Bratislave zdolalo Lichtenštajnsko (3:0). Skórovali Dávid Hancko (1-0, min 1), Ondrej Duda (2-0, min 3) a Róbert Mak (3-0, min 6). Na góly sa podieľali Róbert Boženík, Mak (pri zahratí rohu) a Lászlo Bénes. Matúš odohral 15 minút.
Francesco Calzona ho zaradil do kádra v septembri 2023: dvojzápas s Portugalskom (8. 9. o 20:45 v Bratislave) a Lichtenštajnskom (11. 9. o 20:45 aj v Bratislave).
V sezóne 2023-2024 súťaží v Bundeslige s VfL Bochum.

Matúš odohral 15 minút (20. jún 2023, Rheinpark Stadion - Vaduz). Slovenskí futbalisti zvíťazili v zápase kvalifikácie na Euro 2024 na pôde Lichtenštajnska 0:1. Jediný gól duel strelil v úplnom závere prvého polčasu Vavro, ktorý po rohu Suslova a predĺžený centra od Hancka skóroval hlavou - 0:1.
Matúš odohral 12 minút. Triumfom 1:2 na Islande si vylepšili vyhliadky na postup na európsky šampionát. V drese Slovenska sa presadili Juraj Kucka a Tomáš Suslov (Kvalifikácia ME, Skupina J, 2022/2023, 17.06.2023, Laugardalsvöllur - Reykjavik). Kucka otvoril skóre po tvrdej strele spoza šestnástky – 0:1 (min 27). Bol to jeho dvanásty gól, v drese Slovenska už odohral 98 zápasov. Aktivita domácich po góle mierne ochabla, napriek tomu sa im ešte do prestávky podarilo vyrovnať. Thorsteinssonov pokus vyrazil Dúbravka pred Willumssona, ktorého fauloval Hancko a Alfred Finnbogason z bieleho bodu nezaváhal – 1:1 (min 41). Gudmundsson chcel odkopnúť loptu vo vlastnom pokutovom území, napálil ju však do Suslova a od neho skončila kuriózne v domácej sieti – 1:2 (min 70). Situáciu ešte skúmal VAR, ktorý gól potvrdil. Slováci majú po troch odohratých zápasoch na konte sedem bodov a upevnili si druhé miesto v tabuľke J-skupiny za deväťbodovým lídrom Portugalskom.
Reprezentačný tréner Francesco Calzona nominoval na kvalifikačný dvojzápas na Islande (17. 6. v Reykjavíku) a v Lichtenštajnsku (20. 6. vo Vaduze).

Futbalisti Slovenska vyhrali nad Bosnou a Hercegovinou v kvalifikácii na ME 2024 na Tehelnom poli 2:0. Rozhodli domáci o triumfe už v prvom polčase po góloch Róberta Maka (min 13) a Lukáša Haraslína (min 40). Matúš odohral 2 minút.

Pri rozlúčke s Marekom Hamšíkom v Bratislave na Tehelnom poli remizovalo Slovensko a Čile 20. novembra 0:0. Kapitán a ocenený odohral 89 minút, nahradil ho Martin Regáli. Matúš odohral 22 minút.
V prípravnom zápase v Podgorici (Gradski Stadion) privítala Čierna Hora slovenský národný tím. O dvoch bola remíza 17. novembra. Slováci sa presadili o dva góly: 0:1 (min 15), strelil Dávid Hancko hlavou po asistencii Kucku; 0:2 (min 47) bolo dielom Juraja Kucku po rohovom kope Ondreja Dudu. Čiernohorci sa vrátili dvoma gólmi Stefana Savića (Atlético de Madrid): 1:2 (min 76), hlavičkou po rohovom kope, ktorý zahral Vukan Savićević; a 2-2 (min 90+7), z penalty, ktorú spáchal zásahom Adama Zreľáka rukou (červená karta). Pre zranenie museli striedať Kristián Vallo a Dávid Ďuriš. Matúš odohral 83 minút.
Povolaný na prípravné zápasy proti Čiernej Hore a Čile v novembri 2022. Marek Hamšík sa lúči s reprezentačnou kariérou.

V závere Ligy C/3. skupiny Ligy národov sa Slovensko a Bielorusko 25. septembra 2022 vyrovnali v TSC Aréne v srbskom meste Backa Topola po jednom. Slovenský gól strelil Adam Zreľák (min 65, strela ľavou nohou), asistencia Hancka a akcia Škriniara. Matúš súťažil 18 minút.
Slovenská futbalová reprezentácia neuspela v premiérovom vystúpení pod vedením talianskeho trénera Francesca Calzonu: prehrala v Trnave s Azerbajdžanom 1:2. Matúš odohral 83 minút. Hostí poslal do vedenia v 44. minúte Renat Dadašov, v nadstavenom čase druhého polčasu vyrovnal z jedenástky Erik Jirka, ale v 90.+5 min rozhodol o výsledku Hodžat Haghverdi.
Pozvánku na zápasy Ligy národov proti Azerbajdžanu (vo štvrtok 22. septembra o 20.45 v Trnave) a Bielorusku (v nedeľu 25. septembra o 18.00 v Bačke Topole, Srbské mesto).

V treťom termíne Ligy národov (10. júna) Slovensko vyhralo návštevu Dalga Areny v Baku nad Azerbajdžanom (0:1). Matúš súťažil 17 minút. Jediný gól zápasu strelil Weiss (min 81, asistencia presne Bero).
V štvrtý zápas (13. júna) Slovensko prehralo návštevu Kazachstanu (2:1). Matúš súťažil 82 minút. Jediný slovenský gól, ktorý stiahol rozdiel, strelil presne Matúš Bero (ľavou nohou, min 51, asistencia Albert Rusnák). Bol to jeho prvý gól v národnom tíme. Ondrej Duda bol vylúčený (min 87). Hralo sa v Astana Arene v Nur-Sultane. Táto súťaž pokračuje v septembri.

29.3.2022 odohral 67 minút v priateľskom zápase proti Fínsku na štadióne La Condomina v Murcii (víťazstvo 2:0, Duda a Jirka). Pripísal si asistenciu na 1:0.
Dňa 25.3.2022 odohral 25 minút v priateľskom zápase proti Nórsku na štadióne Ullevaal v Osle (prehra 2:0, Haaland a Ødegaard).

Jeho klubom do 2023 bolo Vitesse z holandského mesta Arnhem.
Do tureckého mužstva Trabzonspor pôsobil až do roku 2018.
Do klubu AS Trenčín odohrál až do roku 2016.
Narodil sa v Ilave (6. 9. 1995).

1. júna odohral v Rakúsku v priateľskom zápase proti Bulharsku (1:1) 72 minút.
Matúš začal turnaj ako štartér v kvalifikačnej skupinovej fáze pre majstrovstvá sveta Katar-2022, keď odohrál 78. minúty proti Cypru v Nikózii (0:0), 24. 3. 2021.

Posledná aktualizácia: 13 OKT 2024