Pozícía: záložníci
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 21 (do 30. júna 2022)
Počet gólov v kategórii: 1
Slovenská futbalová reprezentácia neuspela v premiérovom vystúpení pod vedením talianskeho trénera Francesca Calzonu: prehrala v Trnave s Azerbajdžanom 1:2. Matúš odohral 83 minút. Hostí poslal do vedenia v 44. minúte Renat Dadašov, v nadstavenom čase druhého polčasu vyrovnal z jedenástky Erik Jirka, ale v 90.+5 min rozhodol o výsledku Hodžat Haghverdi.
Pozvánku na zápasy Ligy národov proti Azerbajdžanu (vo štvrtok 22. septembra o 20.45 v Trnave) a Bielorusku (v nedeľu 25. septembra o 18.00 v Bačke Topole, Srbské mesto).

V treťom termíne Ligy národov (10. júna) Slovensko vyhralo návštevu Dalga Areny v Baku nad Azerbajdžanom (0:1). Matúš súťažil 17 minút. Jediný gól zápasu strelil Weiss (min 81, asistencia presne Bero).
V štvrtý zápas (13. júna) Slovensko prehralo návštevu Kazachstanu (2:1). Matúš súťažil 82 minút. Jediný slovenský gól, ktorý stiahol rozdiel, strelil presne Matúš Bero (ľavou nohou, min 51, asistencia Albert Rusnák). Bol to jeho prvý gól v národnom tíme. Ondrej Duda bol vylúčený (min 87). Hralo sa v Astana Arene v Nur-Sultane. Táto súťaž pokračuje v septembri.

29.3.2022 odohral 67 minút v priateľskom zápase proti Fínsku na štadióne La Condomina v Murcii (víťazstvo 2:0, Duda a Jirka). Pripísal si asistenciu na 1:0.
Dňa 25.3.2022 odohral 25 minút v priateľskom zápase proti Nórsku na štadióne Ullevaal v Osle (prehra 2:0, Haaland a Ødegaard).

Jeho súčasným klubom je Vitesse z holandského mesta Arnhem.
Do tureckého mužstva Trabzonspor pôsobil až do roku 2018.
Do klubu AS Trenčín odohrál až do roku 2016.
Narodil sa v Ilave (6. 9. 1995).

1. júna odohral v Rakúsku v priateľskom zápase proti Bulharsku (1:1) 72 minút.
Matúš začal turnaj ako štartér v kvalifikačnej skupinovej fáze pre majstrovstvá sveta Katar-2022, keď odohrál 78. minúty proti Cypru v Nikózii (0:0), 24. 3. 2021.

Posledná aktualizácia: 24 SEP 2022