Pozícía: obranca
Aktuálna kategória: olympijské
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 1 (A) /
Počet gólov v kategórii: 0 (A) /
Španielsko získalo zlatú medailu na olympijských hrách. Svoje úspechy zvyšuje v lete 2024 po víťazstve na Eure v Nemecku. Vo finále zdolali domáce Francúzsko po predĺžení (3:5). Táto konfrontácia sa odohrala 9. augusta v Parc des Princes v Paríži. S tímom, ktorý vedie Santi Denia, dvakrát skórovali Fermín López (min 18 a 25) a Sergio Camello (min 101 a 120+1). Alex Baena zavŕšil výsledok z priameho kopu (min 28). Góly skupiny, ktorú pripravil Thierry Henry, strelili Maghnes Akliouche (min 79) a Jean-Philippe Mateta z penalty (min 90+3). La Roja dosiahne olympijské zlato o 32 rokov neskôr. Juan odohral proti Francúzom 97 minút. Podieľal sa na hre 1:2.

Od leta 2024 hrá za taliansky klub Bologna.

Španielsko do 21 rokov skončilo na európskom šampionáte ako druhé. Vo finále prehrali s Anglickom (0:1). Táto konfrontácia sa odohrala 8. júla 2023 v Batumi Arene (Batumi, Gruzínsko). Juan Miranda odohral 90 minút.
Španielsko postúpilo do finále ME hráčov do 21 rokov. V semifinále zdolali Ukrajinu (5:1). Santi Denia zopakoval základnú zostavu. Juan odohral 90 minút. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Steaua (Bukurešť, Rumunsko) 5. júla 2023. Artem Bondarenko posunul tím vedený Ruslanom Rotanom (min 13) dopredu. Za La Rojita skórovali Abel Ruiz (min 17), Oihan Sancet (min 24), Antonio Blanco (min 54), Aimar Oroz (min 68) a Sergio Gómez (min 78).
Vo štvrťfinále Španielsko vyradilo Švajčiarsko. Presadili sa v predĺžení (2:1). Juan odohral 120 minút. Tento zápas sa hral na štadióne Giulesti (Bukurešť) 1. júla. Sergio Gómez nevyvážený pre tím, ktorý trénoval Santi Denia (min 68). Za tím vedený Patrickom Rahmenom remizoval Zeki Amdouni (min 90+1). Víťazný gól strelil presne Juan Miranda (min 103), po asistencii Aimara Oroza.
So Španielskom hrá vo finálovej fáze európskeho šampionátu hráčov do 21 rokov medzi júnom a júlom 2023 v dejinách Rumunska a Gruzínska. Režíruje ho ako tréner Santi Denia.
Predvolaný na olympijské hry v Tokiu. V úvodnom zápase proti Egyptu (0:0) sa zúčastnil 90 minút na ľavej strane obrany.

Juan Miranda patríl do Realu Betis.
V sezóne 2020-2021 nastúpil na 22 zápasov prvej ligy s tímom Betis (jeden gól).
Krátko pôsobil v Nemecku v drese Schalke (jedenásť zápasov Bundesligy 2019-2020 a jeden zápas Ligy majstrov), ktorý si zapožičal barcelonský klub.
V roku 2017 bol vicemajstrom sveta v Indii s tímom do 17 rokov pod vedením Santiho Denia.
Štartoval v základných kategóriách FC Barcelona a Real Betis.
Juan Miranda González sa narodil v Olivares (Sevilla) 19. januára 2000.

Posledná aktualizácia: 11 AUG 2024