Klub: Atlético de Madrid desde 2024
Vek: 19 (11/11/2004)
Pozícía: obrankyna
Aktuálna kategória: U-19
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 12 (U17) hasta el partido ante Japón en India
Počet gólov v kategórii: 0
Dana Benítez, Naara Miranda a Emma Moreno debutovali v Anglicku v zápase Ligy majstrov proti Rangers (Škótsko). Mali prvé oficiálne minúty v drese Atlética Madrid. Tri hráčky B ženy majú za sebou celú prípravnú sezónu a tento začiatok oficiálnej kampane s prvým tímom. Emma prišla do Akadémie v roku 2015. Za týchto deväť rokov v klube útočníčka prekonávala kategórie. Záložníčka Dana sa po prvej fáze v Akadémii vrátila do klubu v roku 2022. Naara podpísala tento rok v lete 2024 zmluvu s klubom z Madridu CFF. O necelé dva mesiace už pravá obrankyňa debutovala v prvom tíme, ukazuje oficiálny web červeno-bieleho klubu. Atlético porazilo Rangers (3:0) na svojej európskej rozlúčke 7. septembra 2024. Naara odohrala 83 minút (číslo 29), Emma 62 (číslo 27) a Dana 17 (číslo 26).

V sezóne 2023-2024 súťažíla s Madridom CFF B.
V lete 2023 opúšťa Racing de Santander.

"La Rojita" bola vyhlásená za majstra sveta U17 v Indii 30. októbra na štadióne Dr. DY Patila v meste Navi Mumbai. Tesne zdolal kolumbijský tím (1:0). Vlastný gól kolumbijskej obrankyne Ana María Guzmán bol definitívnym nerovnomerným skóre v 82. minúte po rozohrávke Laia Martret v priestore a po dorážke Pauly Partido z útočného pravého krídla. Naara zostala na lavičke.
Španielskemu tímu do 17 rokov sa podarilo dostať sa do finále majstrovstiev sveta v Indii, keď porazili Nemecko do 17 rokov na rovnakom štadióne ako vo štvrťfinále v meste Goa 26. októbra (1:0). Tento jediný gól bol zaznamenaný v nadstavenom čase, keď Lucía Corrales zakončila po zákroku Ainhoa ​​​​Alguacila (min 90+1). Kolumbia je po prvý raz finalistom. Naara zostala na lavičke.
Španielsko do 17 rokov sa dostalo do semifinále majstrovstiev sveta v Indii, kde porazilo Japonsko do 17 rokov na štadióne Pandit Jawaharlal Nehru (Goa) 22. októbra (2:1). Hviezdnou protagonistkou bola Vicky López, ktorá dva góly strelila v posledných minútach (min 87 a 90+3). V druhom sa zúčastnila Laia Martret. Ázijský tím získal výhodu cez Momoko Tanikawa (min 66). Carla Camacho premárnila penaltu, ktorú si prehodila, poslala nad brvno (min 37). Naara súťažila 8 minút.
Španielsko do 17 rokov postúpi do štvrťfinále MS v Indii so šiestimi bodmi, rovnako ako Kolumbia, taktiež klasifikovaná (C-skupina). Vo svojom treťom zápase zdolali 18. októbra Čínu U17 na rovnakej scéne ako ich dva predchádzajúce zápasy (1:0). Jediný gól strelila stredná obrankyňa Marina Artero, keď zakončila hlavičkou po rohovom kope Vicky López (min 61). Ázijský tím skončil s desiatimi kvôli Zhangovmu vylúčeniu (min 86). Naara zostala na lavičke.
Španielsko do 17 rokov prehralo s Mexikom do 17 rokov (1:2) v druhý deň majstrovstiev sveta vo futbale, India-2022, na štadióne DY Patil (Navi Mumbai), 15. októbra. Španielsky gól strelila Judit Pujols (1:1, 74. minúta), po kľučke Carla Camacho. Za tím vedený Anou Galindo skórovali Maribel Flores (min. 47) a Montserrat Saldívar (min. 85). Asistovali pri góloch Saldívar a Guijarro. Naara zostala na lavičke.
Španielsko do 17 rokov začalo majstrovstiev sveta FIFA-2022 v Indii víťazstvom (skupina C). 12. októbra na štadióne Dr. DY Patila (Navi Mumbai) porazil kolumbijskú reprezentáciu (1:0). Jediný gól strelila Jone Amezaga (min 85), strelou ľavou nohou (asistovala Ainhoa ​​​​Alguacil). Naara zostala na lavičke.
Predvolaná hrať Majstrovstiev sveta žien do 17 rokov v Indii v októbri 2022.

Španielsko skončilo ako druhé na ME do 17 rokov v Bosne a Hercegovine. 15. mája vyhral nemecký tím trénerky Friederike Kromp titul, keď porazil Španielsko po penaltovom rozstrele (3:2) po tom, čo sa dostal do konca zápasu nerozhodne o dvoch. Zostala na lavičke na Stadione Grbavica (Sarajevo). Gól strelili Marina Artero a Carla Camacho. Na nemeckej strane skórovali Svea Stoldt (Hamburg) a Mara Alber (Hoffenheim). Nemecko U17 získalo toto ocenenie už po ôsmykrát v trinástich ročníkoch. Oba tímy sa spolu s Francúzskom na treťom mieste zúčastňujú majstrovstiev sveta v tejto kategórii, ktoré sa budú konať v Indii medzi 11. a 30. októbrom 2022.

V európskom semifinále v Bosne a Hercegovine 12. mája Španielsko do 17 rokov zdolalo Holandsko do 17 rokov, ktoré trénuje Thomas Oostendorp, 3:0. Naara odohrala 8 minút na Stadione Grbavica (Sarajevo). Skórovali Nina Pou (dve) a Olaya Enrique. Španielsko do 17 rokov po deviaty raz v histórii sa dostalo do finále turnaja s plným počtom víťazstiev; štrnásť strelených gólov a žiadny inkasovaný.

DO SEMIFINÁLE PLNE TRIUMFOV

Španielsko odštartovalo v Bosne a Hercegovine záverečnú fázu európskej U17. V úvodnom zápase 3. mája 2022 zdolali Nórsko trénerky Elise Brotangenovej 4:0. Naara odohrala 90 minút na štadióne Gradski (Mostar, Hercegovina-Neretva). Gól strelili Carla, Vicky, Laia a Lucía.
Na druhý deň v Bosne a Hercegovine, 6. mája, zdolalo Španielsko do 17 rokov aj Fínsko do 17 rokov, ktoré trénuje Marko Saloranta, 4:0. Naara odohrala 13 minút na štadióne Pecara (Široki Brijeg). Skórovali Judit Pujols, Carla Camacho, Jone Amezaga a Magali Capdevila.
Na záver B-skupiny v Bosne a Hercegovine 9. mája Španielska U17 zdolala Francúzsko U17, ktorú trénuje Cécilie Locatelli, 3:0. Naara odohrala 17 minút na rovnakom pódiu v meste Široki Brijeg. Gól strelili Paula Partido Durán, Jone Amezaga a Lucía Corrales. Španielsko postúpi do semifinále ME ako šampión v skupine (plné víťazstiev, jedenásť strelených gólov a žiadny inkasovaný).

Španielsko do 17 rokov porazilo Holandsko do 17 rokov (5-2, 1-0 po polčase), v priateľskom prípravnom zápase hranom 2.3.2022 na štadióne Guillerma Amora (Benidorm, Alicante). Naara odohrala 45 minút (druhá časť) proti tímu pod vedením Thomasa Oostendorpa.
V priateľskej konfrontácii proti Nemecku v kategórii U17 sa predstavila 13.1.2022 vo futbalovom centre Marbella. Španielsko vyhralo 2:1 (v polčase 0:1). Naara (číslo 18) odohrala 64 minút proti tímu ktorý trénovala Friederike Kromp. Po úvodnom góle (min 10) Mara Alber (TSG Hoffenheim) vyrovnala na jeden po rohu Paula Partido (min 50) a víťazný gól z diaľky strelila Vicky López-Serrano (min 82).

Španielsko začalo svoju účasť na európskom šampionáte do 17 rokov, zarámovanom v 7. skupine Ligy A. 24. septembra 2021 porazilo tím Severného Írska, ktorý trénuje Alfie Wylie, 3:0 (v intervale 2:0), v športový komplex Federácie Srbska sa nachádza v meste Stara Pazova. Naara súťažila 90 minút. Na druhý deň (27. 9.) Španielsko na tej istej scéne zdolalo islandský tím, ktorý pripravi Magnús Örn Helgason (4:0, do polčasu 1:0). Naara súťažila 90 minút. Asistovala 1:0. Kapitánka tímu. Na tretí deň v závere skupinovej fázy Španielsko opäť zvíťazilo nad hostiteľskými srbskými ženami, ktoré pripravi Dragiša Zečević (1:2) na tej istej scéne (30/9). Vďaka tomuto výsledku je tím vedený Keniom Gonzalom zaradený ako prvý v skupine. Naara súťažila 32 minút.

V auguste 2021 sa zúčastnila španielskeho tímu U17 pod vedením Kenia Gonzala. Španielsko sa zúčastnilo turnaja Challenge Nations Feminin / Mondial de Football v Montaigu (Francúzsko). Zúčastnila sa dvoch zápasov proti Nórsku, obe sa skončili víťazstvom: prvý deň 5:2 a druhý deň 4:2. Naara odohrala 18. augusta 90 minút. 21. augusta odohrala aj 90.
25. mája 2021 ju zvolal tréner Sanabrie Kenio Gonzalo pre tím U-17 s cieľom trénovať v etape Alfaz del Pi (Alicante) v období od 31. mája do 3. júna.

Naara Miranda San Miguel odohrála v Santanderi s CDE Racing.
Štartovala v základných kategóriách CDE Racing.

Posledná aktualizácia: 21 SEP 2024