Pozícía: brankár
Aktuálna kategória: reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 24 (aj v Baku)
Počet gólov v kategórii: --
Slovenská futbalová reprezentácia zvíťazila nad domácim Azerbajdžanom 1:3 (14.10.2024) v zápase C-divízie Ligy národov (štvrtý deň turnaja). Na Štadióne Tofika Bachramova v Baku otvorili skóre v 15. minúte zásluhou vlastného gólu domáceho stopéra Rahila Mammadova po centri do pokutového územia Dávid Hancko. V 38. minúte vyrovnal hlavou Tural Bajramov po asistencii Ramila Sheydaeva. Azerbajdžan prišiel v 70. minúte o vylúčeného Mahira Emreliho (dve žlté karty) a oslabenie neustál, keď o trojbodovom zisku hostí rozhodol Lukáš Haraslín po asistencii Milana Škriniara v 75. minúte. V závere ešte prikrášlil triumf striedajúci Dávid Ďuriš po asistencii Ľubomíra Tuptu a po rozohrávke Dávida Hancka v 86. minúte. Stredopoliar Ondrej Duda nastúpil na jubilejný 80. medzištátny zápas. Marek odohral celých 90 minút.

Slovenskí futbalisti remizovali vo svojom treťom zápase v C-divízii Ligy národov so Švédskom 2:2 (11.10.2024). Hostia viedli na Tehelnom poli zásluhou Yasina Ayariho a Kena Semu (min 25 y 32), no Slováci vyrovnali po dvoch góloch Davida Strelca (min 44 y 72). Marek odohral celých 90 minút.
V nominácii vo futbalovej Lige národov. Slováci odohrajú v 11. októbra 2024 v C-divízii duel proti Švédsku a o tri dni neskôr sa predstavia na pôde Azerbajdžanu.
V nominácii trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Francesca Calzonu na úvodné dva zápasy novej edície Ligy národov: 5. septembra 2024 v Tallinne proti Estónsku a 8. septembra v Košiciach hostia Azerbajdžan. Ďalším účastníkom 1. skupiny C-divízie LN je Švédsko.

V sezóne 2024-2025 súťaží s klubom Al-Ettifaq FC (Dammam, Saudská Arábia) v Pro League. S týmto klubom podpísal zmluvu v júli 2024.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona ho zaradil v 07. jún 2024 konečnú nomináciu 26 hráčov na majstrovstvá Európy v Nemecku.

Slovenskí futbalisti zvíťazili v prípravnom zápase nad San Marínom 4:0 (5.6.2024). Na štadióne v rakúskom Wiener Neustadte rozhodli o svojom triumfe nad outsiderom troma gólmi v prvom polčase. Strelecký účet si pri svojom debute za národný tím otvoril stredopoliar Tomáš Rigo po priamom kope v 8. minúte. Slováci viedli 2:0, keď loptu za obranu dostal Suslov a strelil v 10. minúte. Haraslín sa presadil, keď sa k nemu po kombinácii odrazila lopta v šestnástke a prudkou strelou vystrelil na bránu v 36. minúte. Štvrtýkrát rozvlnil sieť Sanmarínčanov v 58. minúte Strelec po spätnej prihrávke de Marca. Počas celého stretnutia nemusel ani raz zasahovať slovenský brankár Marek Rodák. Marek odohral celých 90 minút.

Do prípravy nastúpi v 31.mája. Bude hlavná fáza na blížiace majstrovstvá Európy 2024. Tréner Francesco Calzona na kemp povola 32 hráčov. O tom, ktorých 26 reprezentantov pocestuje do Nemecka na ME, sa rozhodne 7. júna.

Nórsko a Slovensko remizovali (1:1). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa uskutočnila 26. marca 2024 na Ullevaal Stadion (Oslo). Pre tím vedený Ståle Solbakkenom otvoril skóre (min 18) Alexander Sørloth, ktorý zakončil ľavou nohou po odrazoch a rohu. Martin Ødegaard nastrelil ľavou nohou aj brvno (min 28). Norbert Gyömbér sa previnil penaltou na Mohameda Elyounoussiho. Strelu Erlinga Haalanda ľavačkou zneškodnil Marek Rodák (min 52). Konečný výsledok dosiahol Ondrej Duda v osobnom ťahu (min 87), po asistencii Dávida Ďuriša. Debutoval Leo Sauer. Marek odohral celých 90 minút.
Figuruje v nominácii trénera Francesca Calzonu na prípravné marcové zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie proti Rakúsku a Nórsku.

V posledný deň skupiny zvíťazil tím vedený Francescom Calzonom nad Bosnou a Hercegovinou na hosťovaní v Zenici (1:2). Táto konfrontácia sa hrala 19. novembra na Stadion Bilino Polje. Marek odohral celých 90 minút. V 49. min si nešťastným spôsobom strelil vlastný gól Patrik Hrošovský (1:0), keď zrazil za chrbát brankára Mareka Rodáka center Hajradinoviča. Renato Gojković dostal červenú kartu za dvojitú žltú kartu (min 63), v tíme pod vedením Sava Miloševića.
Reprezentačný tréner Francesco Calzona nominoval ho (9.11.2023) na posledný dvojzápas kvalifikácie ME 2024: 16. 11. o 20:45 s Islandom v Bratislave a 19. 11. o 20:45 s Bosnou a Hercegovinou v Zenici.
Reprezentačný tréner Francesco Calzona nominoval ho na októbrový zraz, ktorého vrcholom sú zápasy kvalifikácie ME 2024 s Portugalskom (hrá sa 13. 10. v Porte) a Luxemburskom (16. 10. v Luxemburgu).
Francesco Calzona ho zaradil do kádra v septembri 2023: dvojzápas s Portugalskom (8. 9. o 20:45 v Bratislave) a Lichtenštajnskom (11. 9. o 20:45 aj v Bratislave).

Reprezentačný tréner Francesco Calzona nominoval na kvalifikačný dvojzápas na Islande (17. 6. v Reykjavíku) a v Lichtenštajnsku (20. 6. vo Vaduze).
Zostal na striedačke na marcové zápasy 2023 proti Luxembursku a Bosne.
Povolaný na prípravné zápasy proti Čiernej Hore a Čile v novembri 2022. Marek Hamšík sa lúči s reprezentačnou kariérou.
V závere Ligy C/3. skupiny Ligy národov sa Slovensko a Bielorusko 25. septembra 2022 vyrovnali v TSC Aréne v srbskom meste Backa Topola po jednom. Slovenský gól strelil Adam Zreľák (min 65, strela ľavou nohou), asistencia Hancka a akcia Škriniara. Marek súťažil celých 90 minút.
Slovenská futbalová reprezentácia neuspela v premiérovom vystúpení pod vedením talianskeho trénera Francesca Calzonu: prehrala v Trnave s Azerbajdžanom 1:2. Marek odohral celých 90 minút. Hostí poslal do vedenia v 44. minúte Renat Dadašov, v nadstavenom čase druhého polčasu vyrovnal z jedenástky Erik Jirka, ale v 90.+5 min rozhodol o výsledku Hodžat Haghverdi.
Pozvánku na zápasy Ligy národov proti Azerbajdžanu (vo štvrtok 22. septembra o 20.45 v Trnave) a Bielorusku (v nedeľu 25. septembra o 18.00 v Bačke Topole, Srbské mesto).

Slovenskí futbalisti zvíťazili nad Bieloruskom 0:1 vo svojom úvodnom zápase 3. skupiny C-divízie Ligy národov (3. jún 2022). Marek súťažil celých 90 minút. Jediný gól zápasu strelil striedajúci Tomáš Suslov (min 61). Zápas sa hral v srbskom meste Nový Sad, keďže situácia v Bielorusku nie je bezpečná pre vojenskú inváziu Ruska na Ukrajine. Slovensko hralo prvýkrát bez kapitána Mareka Hamšíka, ktorý ukončil reprezentačnú kariéru. V tíme chýbali aj Martin Dúbravka či Dávid Hancko.
Slovensko v druhý deň 3. skupiny C divízie Ligy národov (6. júna 2022) prehralo doma s Kazachstanom (0:1). Marek súťažil celých 90 minút. Jediný gól zápasu strelil Aslan Darabajev (min 26, asistencia Elkhan Astanov). Hralo sa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.
V treťom termíne Ligy národov (10. júna) Slovensko vyhralo návštevu Dalga Areny v Baku nad Azerbajdžanom (0:1). Marek súťažil celých 90 minút. Jediný gól zápasu strelil Weiss (min 81, asistencia Bero).
V štvrtý zápas (13. júna) Slovensko prehralo návštevu Kazachstanu (2:1). Marek súťažil celých 90 minút. Jediný slovenský gól, ktorý stiahol rozdiel, strelil Matúš Bero (ľavou nohou, min 51, asistencia Albert Rusnák). Ondrej Duda bol vylúčený (min 87). Hralo sa v Astana Arene v Nur-Sultane. Táto súťaž pokračuje v septembri.

Dňa 25.3.2022 odohral 90 minút v priateľskom zápase proti Nórsku na štadióne Ullevaal v Osle (prehra 2:0, Haaland a Ødegaard).

Odohral v Anglicku od roku 2013.
Jeho klubom bolo Fulham.
Za londýnsky klub bol hosťom v tímoch Farnborough, Welling United, Accrington a Rotherham.
Ako brankár sa pripravoval v mladosti košického klubu v jeho rodnom meste.

Slovenskí futbalisti vyhrali v kvalifikácii MS 2022 nad Cyprom 2:0 (7. sep 2021), na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave. Strelecky sa presadili hráči Ivan Schranz a Martin Koscelník. Marek odohral 90 minút.
4. sep 2021, v piatom zápase kvalifikácie MS 2022 slovenskí futbalisti utrpeli prvú prehru. Slováci doma podľahli úradujúcim vicemajstrom sveta Chorvátom (0:1). Rozhodol gólom v 86. min stredopoliar Interu Miláno Marcelo Brozovič. Marek odohral 90 minút.
1. sep 2021, futbalisti Slovenska remizovali v Slovinsku (1:1). Jediný gól Slovenska strelil Róbert Boženík (H-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta do Kataru 2022). Marek odohral 90 minút.
1. júna odohral v Rakúsku v priateľskom zápase proti Bulharsku (1:1) 45 minút (druhý polčas).

Posledná aktualizácia: 15 OKT 2024