Klub: Real Madrid
Vek: 19 (2/5/2005)
Pozícía: Útočníčka
Aktuálna kategória: U-19
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 19 (U17) incluido frente a Colombia en India
Počet gólov v kategórii: 11 (U17)
Real Madrid vyhral návštevu Realu Betis (0:3) 14. septembra 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na ihrisku Ciudad Deportiva Luis del Sol, čo zodpovedá druhému dňu Ligy F. Signe Bruun strelila dva góly: 0:1 (min 10), po hre Athenea del Castillo. 0:2 (min 28), využila odrazu brankárky Pauly Vizoso po trestnom strieľaní Olgy Carmonovej. Najvyšší trest udelila Dorine Chuigoue. Dorine (hlavičkovala do vlastnej brány) a Melanie Leupolz trafili aj drevo. Konečný stav 0:3 dosiahla Sandie Tolettiová, po odraze od Vizosa po strele Tere Abelleira (min 45). V 66. minúte sa do oficiálneho zápasu vrátila Carla Camacho, ktorá nahradila Bruuna.

Španielsko zdolalo 28. októbra domáce Švédsko (0:3). Zodpovedalo to druhému dňu majstrovstiev Európy WU19 (1. kolo/skupina A5). Hralo sa na štadióne Swedbank Park v meste Västerås. Carla odohrala 18 minút. Pre zranenie ju museli vystriedať. Spôsobuje stratu v tejto fáze s tímom. Carlu museli odniesť na nosidlách. Odcestovala do hlavného mesta Španielska, aby ju vyšetrili lekárske služby Realu Madrid. "Po vykonaných testoch ju diagnostikovali natrhnutý predný krížny väz v ľavom kolene."

Španielsko zdolalo Turecko (4:0) 25. októbra 2023. Zodpovedalo to prvému dňu majstrovstiev Európy WU19 (1. kolo/skupina A5). Hralo sa na štadióne Swedbank Park vo švédskom meste Västerås. Góly strelili presne Carla Camacho, dva (min 59 a 62); Marina Rivas (min 40) a Laia Martret (min 90+4). Carla odohrala 90 minút.

Je súčasťou javiska španielskeho tímu WU19 v réžii Sonie Bermúdezovej medzi 16. a 18. októbrom 2023 v Las Rozas (Madrid).
20. júla 2023 Real Madrid oficiálne oznámil obnovenie útočníka Carla Camacho do roku 2025. Okrem toho belasý klub oznámil, že je hráčkou prvého tímu.

Španielsko WU19 získalo svoj piaty európsky titul v kategórii 30. júla 2023 na Stade Den Dreef (Leuven, Belgicko). Tím vedený Soniou Bermúdezovou porazil vo finále Nemecko, ktoré trénuje Kathrin Peter. Vyhrali po penaltách (3:2) po predĺžení bezgólovou remízou. Carla odohrala 73 minút.
Španielsko WU19 sa dostalo do finále majstrovstiev Európy, keď 27. júla zdolalo Holandsko WU19 (1:0). Tím vedený Soniou Bermúdezovou sa v tomto finálovom zápase stretne s Nemeckom. Nemecké futbalistky porazili Francúzsko v predĺžení (3:2).
Carla odohrala 84 minút v tomto semifinále proti Holanďanke na Stade Leburton (Tubize, Belgicko). Jediný gól strelila Júlia Bartel (min 12), využila odrazenú loptu od brankárky Femke Lieftingovej. Txell Font zmarila penaltu, ktorú nariadila kapitánka Rosa van Gool (min 87). Maximálny trest spáchala Silvia Lloris na Robine Lacroix.

Španielsko postúpilo do semifinále európskej WU19. Čaká ich tím, ktorý viedol A-skupinu, Holandsko. Futbalistky vedené Soniou Bermúdezovou zdolali 24. júla 2023 na štadióne Den Dreef (Leuven, Belgicko) Českú republiku (7:0) v 3. kole B-skupiny. Carla odohrala 61 minút. Hráčky trénera Jana Navrátila skončili bez bodov a gólov na poslednom mieste. V španielskej ofenzíve bol festival, v ktorom vystupovali najmä Lucía Corrales, Carla Camacho a Lucía Moral Wifi.

Španielsko WU19 prehralo s Francúzskom WU19 pod vedením Sandrine Ringlerovej v druhom dni B-skupiny (0:2). Carla odohrala 24 minút. Táto európska konfrontácia sa odohrala na štadióne Den Dreef (Leuven, Belgicko) 21. júla. Skóre otvorila Airine Fontaineová po Meritxellovom odmietnutí strely Pauline Haugouovej (min 57). Louna Ribadeira stanovila konečný výsledok po priamom kope (min 79).
Carla odohrala 17 minút na začiatku majstrovstiev Európy (finálna fáza, skupina B) v Belgicku. Španielsko WU19 porazilo Island WU19 (3:0) na Stade Leburton, v meste Tubize (Valónske Brabantsko), 18. júla 2023. Proti tímu, ktorý pripravila Margrét Magnúsdóttir, strelili góly Erika González (min 11), Fiamma Benítez (min 36) a presne Carla Camacho (min 89).

Španielsko WU19 uzavrelo prípravu na európsky šampionát v Las Rozas. Carla odohrala 60 minút. 14. júla opäť zdolali Švédsko WU18 4:1. Skórovali presne Carla Camacho (min 24), Olaya Enrique (min 51), Lucía Corrales (min 61) a Lucía Moral (min 69). Na škandinávskej strane zopakovala Tilda Sandénová (min 89, 4:1).
Carla odohrala 32 minút. Španielsko WU19 zdolalo Švédsko WU18 (4:1). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa konala 11. júla 2023 v Las Rozas (Madrid). Za La Rojita skórovali Martina Fernández (min 8), Lucía Moral (min 36), Lucía Corrales (min 88) a Fiamma Benítez (min 90+3). Za tím vedený Andersom Bengtssonom skórovala Tilda Sandén (Kristianstads DFF) a v 43. minúte zvýšila na 2:1.
Trénerka Sonia Bermúdez ju v júni 2023 zavolala na predchádzajúci zoznam s výhľadom na záverečnú fázu majstrovstiev Európy WU19, ktoré sa budú hrať od 18. do 30. júla v Belgicku.

Carla odohrala 17 minút v závere európskej kvalifikačnej fázy (2. kolo), 11. apríla. Španielsko WU19 porazilo Anglicko WU19, ktoré trénuje Emma Coates (1:0). Jediný gól strelila Jone Amezaga (min 27) v podaní Esther Laborde. Táto konfrontácia zodpovedala lige A/skupine A4, ktorá sa hrala v Centre Sportif de Colovray (Nyon, Švajčiarsko). Španielsko pod vedením Sonie Bermúdezovej vstúpilo do záverečnej fázy ako šampión skupiny s množstvom víťazstiev a bez inkasovaného gólu.
Carla zostala na lavičke v druhý deň európskej kvalifikačnej fázy (2. kolo), 8. apríla. Španielsko WU19 zdolalo Slovinsko WU19, ktoré pripravuje Petra Mikeln (6:0). Táto konfrontácia zodpovedala lige A/skupine A4, ktorá sa hrala v Centre Sportif de Colovray (Nyon, Švajčiarsko).
Carla odohrala 34 minút na začiatku európskej kvalifikačnej fázy (2. kolo), 5. apríla 2023. Dala gól na 6:0 (min 59) a aj na 7:0 (min 67). Španielsko WU19 porazilo Bielorusko WU19, ktoré trénuje Uladzimir Shyndzikau (8:0). Táto konfrontácia zodpovedala lige A/skupine A4, ktorá sa hrala v Centre Sportif de Colovray (Nyon, Švajčiarsko).
V apríli 2023 bola povolaná na európsku kvalifikáciu WU19 do Švajčiarska.
Volaná Soniou Bermúdezovou na turnaj do 19 rokov v La Nucía (Alicante) vo februári 2023.

Dve futbalistky začínajúce v samotnej akadémii boli protagonistkami v najvyššej ženskej kontinentálnej súťaži. Carla Camacho (4-1, min 78) a Paula Partido (5-1, min 83) debutovali ako európske strelkyne. Carla skórovala ľavou nohou po odraze od severoamerickej brankárky Kaylin Williamsovej-Mosierovej na hlavičku Rocía Gálveza po dorážke Sofie Svavej. Paula skórovala aj ľavou nohou po asistencii Sandie Tolettiovej. Real Madrid uzavrel skupinovú fázu Ligy majstrov na treťom mieste za Chelsea a PSG. Na šiesty deň porazili vo Valdebebas Albánky z KFF Vllaznia (5:1) 22. decembra 2022. V polčase Carla nahradila Naomie Feller a v 68. minúte Paula nahradila Kathellen Sousa.

SVETOVÝ TITUL V INDII V KATEGÓRII U17

"La Rojita" bola vyhlásená za majstra sveta U17 v Indii 30. októbra na štadióne Dr. DY Patila v meste Navi Mumbai. Tesne zdolal kolumbijský tím (1:0). Vlastný gól kolumbijskej obrankyne Ana María Guzmán bol definitívnym nerovnomerným skóre v 82. minúte po rozohrávke Laia Martret v priestore a po dorážke Pauly Partido z útočného pravého krídla. Carla súťažila 78 minút.
Španielskemu tímu do 17 rokov sa podarilo dostať sa do finále majstrovstiev sveta v Indii, keď porazili Nemecko do 17 rokov na rovnakom štadióne ako vo štvrťfinále v meste Goa 26. októbra (1:0). Tento jediný gól bol zaznamenaný v nadstavenom čase, keď Lucía Corrales zakončila po zákroku Ainhoa ​​​​Alguacila (min 90+1). Kolumbia je po prvý raz finalistom. Carla sa zúčastnila 86 minút.
Španielsko do 17 rokov sa dostalo do semifinále majstrovstiev sveta v Indii, kde porazilo Japonsko do 17 rokov na štadióne Pandit Jawaharlal Nehru (Goa) 22. októbra (2:1). Hviezdnou protagonistkou bola Vicky López, ktorá dva góly strelila v posledných minútach (min 87 a 90+3). V druhom sa zúčastnila Laia Martret. Ázijský tím získal výhodu cez Momoko Tanikawa (min 66). Presne Carla Camacho premárnila penaltu, ktorú si prehodila, poslala nad brvno (min 37). Carla súťažila 60 minút.
Španielsko do 17 rokov postúpi do štvrťfinále MS v Indii so šiestimi bodmi, rovnako ako Kolumbia, taktiež klasifikovaná (C-skupina). Vo svojom treťom zápase zdolali 18. októbra Čínu U17 na rovnakej scéne ako ich dva predchádzajúce zápasy (1:0). Jediný gól strelila stredná obrankyňa Marina Artero, keď zakončila hlavičkou po rohovom kope Vicky López (min 61). Ázijský tím skončil s desiatimi kvôli Zhangovmu vylúčeniu (min 86). Carla súťažila 90 minút.
Španielsko do 17 rokov prehralo s Mexikom do 17 rokov (1:2) v druhý deň majstrovstiev sveta vo futbale, India-2022, na štadióne DY Patil (Navi Mumbai), 15. októbra. Španielsky gól strelila Judit Pujols (1:1, 74. minúta), po kľučke presne Carla Camacho. Za tím vedený Anou Galindo skórovali Maribel Flores (min. 47) a Montserrat Saldívar (min. 85). Asistovali pri góloch Saldívar a Guijarro. Carla súťažila 38 minút.
Španielsko do 17 rokov začalo majstrovstiev sveta FIFA-2022 v Indii víťazstvom (skupina C). 12. októbra na štadióne Dr. DY Patila (Navi Mumbai) porazil kolumbijskú reprezentáciu (1:0). Jediný gól strelila Jone Amezaga (min 85), strelou ľavou nohou (asistovala Ainhoa ​​​​Alguacil). Carla súťažila 82 minút.
Predvolaná hrať Majstrovstiev sveta žien do 17 rokov v Indii v októbri 2022.

Španielsko skončilo ako druhé na ME do 17 rokov v Bosne a Hercegovine. 15. mája vyhral nemecký tím trénerky Friederike Kromp titul, keď porazil Španielsko po penaltovom rozstrele (3:2) po tom, čo sa dostal do konca zápasu nerozhodne o dvoch. Carla odohrala 45 minút (druhá časť) na Stadione Grbavica (Sarajevo). Gól strelili Marina Artero a presne Carla Camacho (2:1 min 63). Za tri góly (zdieľané s Nemkou Marou Alberovou) Carla získala trofej pre najlepšiu strelkyňu bosnianskeho turnaja. Na nemeckej strane skórovali Svea Stoldt (Hamburg) a Mara Alber (Hoffenheim). Nemecko U17 získalo toto ocenenie už po ôsmykrát v trinástich ročníkoch. Oba tímy sa spolu s Francúzskom na treťom mieste zúčastňujú majstrovstiev sveta v tejto kategórii, ktoré sa budú konať v Indii medzi 11. a 30. októbrom 2022.

V európskom semifinále v Bosne a Hercegovine 12. mája Španielsko do 17 rokov zdolalo Holandsko do 17 rokov, ktoré trénuje Thomas Oostendorp, 3:0. Carla odohrala 68 minút na Stadione Grbavica (Sarajevo). Skórovali Nina Pou (dve) a Olaya Enrique. Španielsko do 17 rokov po deviaty raz v histórii sa dostalo do finále turnaja s plným počtom víťazstiev; štrnásť strelených gólov a žiadny inkasovaný.

DO SEMIFINÁLE PLNE TRIUMFOV

Španielsko odštartovalo v Bosne a Hercegovine záverečnú fázu európskej U17. V úvodnom zápase 3. mája 2022 zdolali Nórsko trénerky Elise Brotangenovej 4:0. Carla odohrala 77 minút na štadióne Gradski (Mostar, Hercegovina-Neretva). Gól strelili presne Carla, Vicky, Laia a Lucía.
Na druhý deň v Bosne a Hercegovine, 6. mája, zdolalo Španielsko do 17 rokov aj Fínsko do 17 rokov, ktoré trénuje Marko Saloranta, 4:0. Carla odohrala 61 minút na štadióne Pecara (Široki Brijeg). Skórovali Judit Pujols, presne Carla Camacho (2:0, min 23), Jone Amezaga a Magali Capdevila.
Na záver B-skupiny v Bosne a Hercegovine 9. mája Španielska U17 zdolala Francúzsko U17, ktorú trénuje Cécilie Locatelli, 3:0. Carla odohrala 35 minút na rovnakom pódiu v meste Široki Brijeg. Gól strelili Paula Partido Durán, Jone Amezaga a Lucía Corrales. Španielsko postúpi do semifinále ME ako šampión v skupine (plné víťazstiev, jedenásť strelených gólov a žiadny inkasovaný).

V druhej fáze Euro U17 (Liga A2, v Globall Football Park, v Telki, Budapešť, 10. apríla 2022) odohrala Carla 65 minút proti domácim Maďarkám U17, ktoré viedla Schumi Dorottya. Dala gól na 0:1 (min 28). Španielsky tím vyhral (0:6, 0:2 v polčase).
V druhej fáze Eura do 17 rokov (Liga A2, v Globall Football Park, v Telki v Budapešti 13. apríla 2022) odohrala 59 minút proti Česku do 17 rokov, ktoré viedol Jaroslav Hynek. Španielsky tím vyhral (2:0). Dala gól na 1:0 (min 18). Španielsko skončilo na prvom mieste v skupine.

Španielsko do 17 rokov porazilo Holandsko do 17 rokov (5-2, 1-0 po polčase), v priateľskom prípravnom zápase hranom 2.3.2022 na štadióne Guillerma Amora (Benidorm, Alicante). Carla odohrala 15 minút proti tímu pod vedením Thomasa Oostendorpa. Skórovala na 5:1 (min 78).
Bola pozvaná na prípravnú fázu pre tím U17 medzi 13. a 15. decembrom 2021 pod vedením Kenia Gonzala.

Španielsko začalo svoju účasť na európskom šampionáte do 17 rokov, zarámovanom v 7. skupine Ligy A. 24. septembra 2021 porazilo tím Severného Írska, ktorý trénuje Alfie Wylie, 3: 0 (v intervale 2: 0), v športový komplex Federácie Srbska sa nachádza v meste Stara Pazova. Carla súťažila 66 minút. Pripísala si asistenciu na 1:0 a tiež na 2:0. Na druhý deň (27. 9.) Španielsko na tej istej scéne zdolalo islandský tím, ktorý pripravi Magnús Örn Helgason (4:0, do polčasu 1:0). Carla súťažila 90 minút. Skórovala 1:0 (min. 23) a tiež 2:0 (min. 64). Na tretí deň v závere skupinovej fázy Španielsko opäť zvíťazilo nad hostiteľskými srbskými ženami, ktoré pripravi Dragiša Zečević (1:2) na tej istej scéne (30/9). Vďaka tomuto výsledku je tím vedený Keniom Gonzalom zaradený ako prvý v skupine. Carla súťažila 73 minút. Dala gól na 0:1 (min. 18).

V auguste 2021 sa zúčastnila španielskeho tímu U17 pod vedením Kenia Gonzala. Španielsko sa zúčastnilo turnaja Challenge Nations Feminin / Mondial de Football v Montaigu (Francúzsko). Zúčastnila sa dvoch zápasov proti Nórsku, obe sa skončili víťazstvom: prvý deň 5:2 a druhý deň 4:2. Carla odohrala 18. augusta 40 minút (dosiahla 1-1, min 8; a tiež 2-1, min 24). 21. augusta odohrala 62.
25. mája 2021 ju zvolal tréner Sanabrie Kenio Gonzalo pre tím U-17 s cieľom trénovať v etape Alfaz del Pi (Alicante) v období od 31. mája do 3. júna.

V roku 2020 nastúpila do Realu Madrid Juvenil.
Štartovala v základných kategóriách Atlética de Madrid do roku 2020.
Do roku 2012 súťažila aj s klubom Orcasitas (Madrid).
Carla Camacho Carrillo sa narodila v Madride (2. 5. 2005).

Posledná aktualizácia: 18 SEP 2024

Carla Camacho (16 rokov) debutuje v Reale Madrid po troch góloch v Srbsku

10 OKT 2021 | ČLÁNOK
Carla Camacho (16 rokov) debutovala v prvom tíme Realu Madrid v Iberdrola Lige, keď tromi gólmi prispela k zaradeniu španielskeho tímu do 17 rokov na európsky šampionát v Srbsku. Odohrá ako útočníčka. V tejto kategórii bola päťkrát medzinárodná a strelila aj päť gólov, z toho dva strelila vo Francúzsku proti Nórsku.