Pozícía: útočník
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 18 (incluido frente a Colombia en Londres)
Počet gólov v kategórii: 5
Španielsko prehral proti Kolumbii (0:1). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa konala 22. marca 2024 na londýnskom štadióne (London Olympic). Debutovali Dani Vivian, Alex Remiro a Pau Cubarsi. Jediný gól strelil Daniel Muňoz (Crystal Palace) v 61. minúte po asistencii Luisa Díaza (Liverpool) a zákroku Jamesa Rodrígueza (São Paulo). Bol to Muňozov prvý gól v jeho 24 zápasoch s tímom, ktorý teraz trénuje Argentínčan Néstor Lorenzo. Gerard Moreno odohral 62 minút.

Kvôli rehabilitačnému a adaptačnému procesu pre zranenie sa nemohol zúčastniť MS v Katare 2022.

Na začiatku európskeho šampionátu na štadióne La Cartuja (Sevilla), odohral v skupine E 18 minút proti Švédsku (0:0) a 68 proti Poľsku (1:1). Asistenciu dal na 1:0. Dali mu trest. Toto trestné strieľanie ho vyslalo k žrdi (58. minúta).

S Villarrealom súťaži od leta 2018, v jeho druhej etape v klube.
Gerard Moreno Balagueró sa narodil v Santa Perpètua de Mogoda (Barcelona).

Posledná aktualizácia: 28 MÁJ 2024