Pozícía: centrálna obranca
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 23 (hasta julio 2024)
Počet gólov v kategórii: 1
Luis de la Fuente ho zaradil medzi 25 hráčov na zápasy Ligy národov proti Dánsku a Srbsku v októbri 2024.
Luis de la Fuente ho povolal na zápasy Ligy národov 5. septembra 2024 proti Srbsku v Belehrade a o štyri dni neskôr proti Švajčiarsku v Ženeve.

Tím vedený Luisom de la Fuentem zdolal v Limassole Cyprus (1:3). Táto konfrontácia sa hrala na štadióne Alphamega 16. novembra 2023. Zodpovedala deviatemu dňu skupiny A (Euro-2024). Pau odohral 90 minút.
Volal Luis de la Fuente v okne FIFA v novembri 2023 na zápasy proti Cypru a Gruzínsku.
Vybral si ho Luis de la Fuente na zápasy proti Škótsku (12. októbra v La Cartuja v Seville) a Nórsku (o tri dni neskôr v Osle).

1. septembra 2023 je súčasťou výzvy, ktorú vyhlásil Luis de la Fuente na zápasy (Euro-2024) proti Gruzínsku v Tbilisi a proti Cypru v Granade.
Dňa 12. júla 2023 klub Aston Villa oznámil podpis španielskeho reprezentanta Pau Torresa z Villarrealu. So svojím rodným klubom sa stal kľúčovým hráčom tímu LaLiga. Pau pozdvihol v roku 2021 Európsku ligu pod vedením Unaia Emeryho a o rok neskôr pomohol Villarrealu dostať sa do semifinále Ligy majstrov, uvádza oficiálna stránka britského klubu.

Španielsko skončilo v osemfinále MS v Katare 2022. Pau Torres nenastúpil proti Kostarike, nehral proti Nemecku, absolvoval 90 minút proti Japonsku a nezasiahol proti Maroku.
Španielsko porazilo Jordánsko (1:3) 17. novembra 2022. Tento zápas zodpovedal príprave pred MS v Katare a do rebríčka FIFA sa nezapočítava. V tíme vedenom Luisom Enriquem sa gólovo presadili Ansu Fati (min 13), Pablo Gavi (min 56) a Nico Williams (min 84). Pau Torres odohral 90 minút.
11. novembra 2022 ho predvoláva Luis Enrique na majstrovstvá sveta v Katare (26 vymenovaných hráčov).

Vymenovaný v septembri 2022 proti Švajčiarsku v Zaragoze (24.) a Portugalsku v Brage (27.), aby uzavrel skupinovú fázu Ligy národov.

V treťom termíne Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 9. júna 2022 Španielsko na Stade de Genève porazilo Švajčiarsko (0:1). Pau odohral 90 minút. Pablo Sarabia skóroval (min 13, ľavou nohou, s asistenciou Marcosa Llorenteho).
Odohral 90 minút na začiatku Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 2. júna 2022 na štadióne Villamarín (Sevilla). Španielsko a Portugalsko sa vyrovnali jednému. Skórovali Álvaro Morata (min 25) a Ricardo Horta (min 82).
Dňa 26.3.2022 odohral 90 minút v priateľskom zápase proti Albánsku na štadióne RCD Espanyol v Barcelone (víťazstvo 2:1).

Na začiatku európskeho šampionátu na štadióne La Cartuja (Sevilla), odohral v skupine E 90 minút proti Švédsku (0:0) a tiež 90 proti Poľsku (1:1).

Vždy súťažil s Villarrealom CF zo svojich základných kategórií, s výnimkou jednej sezóny zapožičanej v Malage (2018-2019).
Pau Francisco Torres sa narodil vo Villarreale.

Posledná aktualizácia: 05 OKT 2024