Pozícía: ofenzívneho stredopoliara
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 14 (do 31. júla 2022)
Počet gólov v kategórii: 1
Slovenskí futbalisti zvíťazili nad Bieloruskom 0:1 vo svojom úvodnom zápase 3. skupiny C-divízie Ligy národov (3. jún 2022). Tomáš súťažil 33 minút. Jediný gól zápasu strelil presne Tomáš Suslov (min 61). Bol to jeho prvý gól za Slovensko. Zápas sa hral v srbskom meste Nový Sad, keďže situácia v Bielorusku nie je bezpečná pre vojenskú inváziu Ruska na Ukrajine. Slovensko hralo prvýkrát bez kapitána Mareka Hamšíka, ktorý ukončil reprezentačnú kariéru. V tíme chýbali aj Martin Dúbravka či Dávid Hancko.
Slovensko v druhý deň 3. skupiny C divízie Ligy národov (6. júna 2022) prehralo doma s Kazachstanom (0:1). Tomáš súťažil 45 minút (druhá časť). Jediný gól zápasu strelil Aslan Darabajev (min 26, asistencia Elkhan Astanov). Hralo sa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.
V treťom termíne Ligy národov (10. júna) Slovensko vyhralo návštevu Dalga Areny v Baku nad Azerbajdžanom (0:1). Tomáš súťažil 65 minút. Jediný gól zápasu strelil Weiss (min 81, asistencia Bero).
V štvrtý zápas (13. júna) Slovensko prehralo návštevu Kazachstanu (2:1). Tomáš súťažil 4 minút. Jediný slovenský gól, ktorý stiahol rozdiel, strelil Matúš Bero (ľavou nohou, min 51, asistencia Albert Rusnák). Ondrej Duda bol vylúčený (min 87). Hralo sa v Astana Arene v Nur-Sultane. Táto súťaž pokračuje v septembri.

Dňa 25.3.2022 odohral 35 minút v priateľskom zápase proti Nórsku na štadióne Ullevaal v Osle (prehra 2:0, Haaland a Ødegaard). Pre zranenie ho museli vystriedať.

V Holandsku súťaží v Eredivisie (prvá divízia) s FC Groningen. V sezóne 2020-2021 do konca marca sa zúčastnil 22 konfrontácií; strelil dva góly (jeden proti PSV Eindhoven a druhý proti Heerenveen) a pripísal si päť asistencií.
Do holandského futbalu nastúpil v lete 2018, keď sa stal členom základnej kategórie FC Groningen.
Prišlo to z Tatrana Prešov.
Narodil sa v Spišskej Novej Vsi (7. 6. 2002).

Slovenskí futbalisti vyhrali v kvalifikácii MS 2022 nad Cyprom 2:0 (7. sep 2021), na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave. Strelecky sa presadili hráči Ivan Schranz a Martin Koscelník. Tomáš odohral 13 minút.
Na štadióne La Cartuja (Sevilla) nastúpil proti Španielsku 22 minút. Slovensko tak toto leto 2021 uzavrelo účasť na európskom šampionáte.
Na začiatku európskeho šampionátu v ruskom meste Petrohrad, odohral 5. minút proti Poľsku (slovenské víťazstvo 1:2), 14. 6. 2021 (skupina E).
1. júna odohral v Rakúsku v priateľskom zápase proti Bulharsku (1:1) 35 minút.
Druhý zápas so slovenským národným tímom odohral 27. marca 2021 počas hosťovania maltského tímu v Trnave (2:2), čo zodpovedá druhému termínu skupinovej fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta v Katare-2022. Odohral 72 minút.

Posledná aktualizácia: 20 SEP 2022