Pozícía: ofenzívneho stredopoliara
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 36 (aj v Baku)
Počet gólov v kategórii: 4
Slovenská futbalová reprezentácia zvíťazila nad domácim Azerbajdžanom 1:3 (14.10.2024) v zápase C-divízie Ligy národov (štvrtý deň turnaja). Na Štadióne Tofika Bachramova v Baku otvorili skóre v 15. minúte zásluhou vlastného gólu domáceho stopéra Rahila Mammadova po centri do pokutového územia Dávid Hancko. V 38. minúte vyrovnal hlavou Tural Bajramov po asistencii Ramila Sheydaeva. Azerbajdžan prišiel v 70. minúte o vylúčeného Mahira Emreliho (dve žlté karty) a oslabenie neustál, keď o trojbodovom zisku hostí rozhodol Lukáš Haraslín po asistencii Milana Škriniara v 75. minúte. V závere ešte prikrášlil triumf striedajúci Dávid Ďuriš po asistencii Ľubomíra Tuptu a po rozohrávke Dávida Hancka v 86. minúte. Stredopoliar Ondrej Duda nastúpil na jubilejný 80. medzištátny zápas. Tomáš odohral celých 90 minút.

Slovenskí futbalisti remizovali vo svojom treťom zápase v C-divízii Ligy národov so Švédskom 2:2 (11.10.2024). Hostia viedli na Tehelnom poli zásluhou Yasina Ayariho a Kena Semu (min 25 y 32), no Slováci vyrovnali po dvoch góloch Davida Strelca (min 44 y 72). Tomáš odohral 89 minút.
V nominácii vo futbalovej Lige národov. Slováci odohrajú v 11. októbra 2024 v C-divízii duel proti Švédsku a o tri dni neskôr sa predstavia na pôde Azerbajdžanu.

Slovenskí reprezentanti zvíťazili nad Azerbajdžanom 2:0 v zápase 2. kola C-divízie Ligy národov. V Košickej futbalovej aréne (8.9.2024) skórovali v prvom polčase Ondrej Duda z pokutového kopu a Dávid Strelec. V 21. minúte sa Haraslín snažil presadiť kľučkou do protipohybu Sejdajeva, ten ho v šestnástke fauloval a VAR potvrdil pokutový kop pre domácich. Duda z bieleho bodu nezaváhal, Dženetova prekonal strelou z ľavej žrdi - 1:0. O štyri minúty Hancko potiahol akciu po ľavej strane, z bránkovej čiary prihral pred bránu na Strelca, ktorý sa dokázal uvoľniť a pohotovo zvýšil na 2:0. Tomáš odohral 71 minút.
Slovenskí reprezentanti zvíťazili na ihrisku Estónska (Le Coq Arena, Tallinn) vo svojom úvodnom zápase C-divízie Ligy národov (5.9.2024). Slováci v 70. minúte rozvinuli ofenzívnu akciu, v ktorej Strelec vrátil loptu za seba Suslovovi a ten pohotovo prestrelil Heina - 0:1. Blízko ku gólu bol v 50. minúte Hancko, ktorý sa dostal k odrazenej lopte, no trafil iba hornú žrď. Brána domácich sa zatriasla aj v 57. minúte, keď Dudovu strelu zastavila pravá žrď. Hrdina domácich bol brankár Karl Hein (Real Valladolid). Tomáš odohral 90 minút.
V nominácii trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Francesca Calzonu na úvodné dva zápasy novej edície Ligy národov: 5. septembra 2024 v Tallinne proti Estónsku a 8. septembra v Košiciach hostia Azerbajdžan. Ďalším účastníkom 1. skupiny C-divízie LN je Švédsko.

Slováci v osemfinálovom súboji ME (Arena AufSchalke, Gelsenkirchen) prehrali s Anglickom 1:2 po predĺžení (30.6.2024). Tím trénera Francesca Calzonu sa aj v štvrtom stretnutí na EURO 2024 ujal vedenia, skóre otvoril v 25. minúte Ivan Schranz, pre ktorého to bol už tretí presný zásah na turnaji, pričom vyrovnanie v riadnom hracom čase zariadil v predposlednej minúte Jude Bellingham. Rozhodol v úvode predĺženia kapitán Harry Kane. Tomáš odohral 60 minút.

Slovenskí futbaloví reprezentanti sa prebojovali do osemfinále ME v Nemecku. Postup spečatili remízou 1:1 (Waldstadion, Frankfurt) s Rumunskom v záverečnom zápase v E-skupine (26.6.2024), v ktorej obsadili so ziskom štyroch bodov a skóre 3:3 tretie miesto. V osemfinále čelí Anglicku. Tím trénera Francesca Calzonu sa ujal vedenia, skóre otvoril v 24. minúte Ondrej Duda, ktorý sa presadil hlavičkou po centri Juraja Kucku. Rumunsko vyrovnal v 37. minúte zásluhou Răzvana Marina, ktorý premenil pokutový kop nariadený po faule Dávida Hancka na Ianisa Hagiho. Slováci sa do vyraďovačky dostali druhýkrát pri svojej tretej účasti na finálovom turnaji ME v ére samostatnosti. Majú šancu prekonať svoje maximum z EURO 2016 vo Francúzsku, kde skončili na 14. mieste. Tomáš odohral 22 minút.

Slovenskí futbalisti prehrali vo svojom druhom zápase na ME v Nemecku (Düsseldorf Arena) s Ukrajinou (1:2). V stretnutí E-skupiny (21 jún 2024) síce vyhrávali po prvom polčase 1:0 vďaka Ivanovi Schranzovi pri zakončení hlavičkou v 17. minúte, po asistencii Lukáša Haraslína a vhadzovaní. Schranz sa presadil v druhom stretnutí za sebou a stal sa vôbec prvým hráčom Slovenska, ktorý zaznamenal viac ako jeden gól na európskom šampionáte. V 34. minúte presadil Tymčyk, jeho strela trafila žrď. V 54. minúte sa po Zinčenkovej prihrávke do pokutového územia presadil Šaparenko ľavák (1:1). V 74. minúte preklopil Mudryk, ktorý strelou z uhla trafil konštrukciu bránky. V 80. minúte Šaparenko vyslal do šestnástky Jaremčuka, ktorý si zachoval chladnú hlavu a skóroval proti brankárovi (1:2). Tomáš odohral 25 minút.

Slovenskí futbalisti zvíťazili vo svojom úvodnom zápase E-skupiny ME nad Belgickom 1:0. Vo Frankfurte (17.6.2024) skóroval ako jediný v siedmej minúte krídelník Ivan Schranz. Rozohrávku pokazil Orel Mangala a po efektnej pätičke Ivana Schranza sa dostal k strele Juraj Kucka, ktorého pokus vyrazil Koen Casteels priamo pred Schranza a ten poslal Slovensko do vedenia. Tomáš odohral 23 minút.

Slovensko zvíťazilo vo svojom druhom priateľskom prípravnom zápase nad Walesom 4:0 (9. júna 2024). V Trnave skórovali Juraj Kucka (min 45), Róbert Boženík (min 56), Ethan Ampadu vlastným gólom (min 60) a László Bénes (min 90). Asistencie si pripísali Lukáš Haraslín (dvaja) a Dávid Hancko. Tomáš odohral 22 minút.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona ho zaradil v 07. jún 2024 konečnú nomináciu 26 hráčov na majstrovstvá Európy v Nemecku.

Slovenskí futbalisti zvíťazili v prípravnom zápase nad San Marínom 4:0 (5.6.2024). Na štadióne v rakúskom Wiener Neustadte rozhodli o svojom triumfe nad outsiderom troma gólmi v prvom polčase. Strelecký účet si pri svojom debute za národný tím otvoril stredopoliar Tomáš Rigo po priamom kope v 8. minúte. Slováci viedli 2:0, keď loptu za obranu dostal Suslov a strelil v 10. minúte. Haraslín sa presadil, keď sa k nemu po kombinácii odrazila lopta v šestnástke a prudkou strelou vystrelil na bránu v 36. minúte. Štvrtýkrát rozvlnil sieť Sanmarínčanov v 58. minúte Strelec po spätnej prihrávke de Marca. Počas celého stretnutia nemusel ani raz zasahovať slovenský brankár Marek Rodák. Tomáš odohral 60 minút.

Do prípravy nastúpi v 31.mája. Bude hlavná fáza na blížiace majstrovstvá Európy 2024. Tréner Francesco Calzona na kemp povola 32 hráčov. O tom, ktorých 26 reprezentantov pocestuje do Nemecka na ME, sa rozhodne 7. júna.

Slovensko prehralo s Rakúskom (0:2). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa uskutočnila 23. marca 2024 na Národnom futbalovom štadióne (NFŠ) v Bratislave. Keď sa od začiatku počítalo iba sedem sekúnd hry, otvoril skóre v osobnej hre Christoph Baumgartner (Lipsko), po krátkom výkope Michaela Gregoritscha (Freiburg). Konečný výsledok v protiútoku stanovil ľavou nohou Andreas Weimann (West Brom) po asistencii Romana Schmida (Werder Brémy) v 82. minúte. Tomáš odohral 64 minút. Pre zranenie ho museli vystriedať.
Figuruje v nominácii trénera Francesca Calzonu na prípravné marcové zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie proti Rakúsku a Nórsku.

V posledný deň skupiny zvíťazil tím vedený Francescom Calzonom nad Bosnou a Hercegovinou na hosťovaní v Zenici (1:2). Táto konfrontácia sa hrala 19. novembra na Stadion Bilino Polje. Tomáš odohral 85 minút.
Slovenskí futbalisti spečatili postup na záverečný turnaj ME vo futbale 2024, v predposlednom zápase kvalifikácie zdolali v Bratislave Island 4:2 (16.11.2023). O ich góly sa za nepriaznivého stavu 0:1 postupne postarali Juraj Kucka (min 30), z jedenástky Ondrej Duda (min 36) a po prestávke autor dvoch presných zásahov Lukáš Haraslín (min 47 a 55). Slovensko sa na ME predstaví tretíkrát za sebou. Tomáš odohral 27 minút.
Reprezentačný tréner Francesco Calzona nominoval ho (9.11.2023) na posledný dvojzápas kvalifikácie ME 2024: 16. 11. o 20:45 s Islandom v Bratislave a 19. 11. o 20:45 s Bosnou a Hercegovinou v Zenici.

Slovensko sa blíži k Euro 2024 v Nemecku. Tím vedený Francescom Calzonom vyhral návštevu Luxemburska (0:1). Ten jediný gól strelil Dávid Ďuriš (min 77). Bol to jeho prvý gól v reprezentácii. Asistenciu si pripísal ľavačkou Dávid Hancko. Táto konfrontácia sa odohrala 16. októbra 2023 na Stade de Luxembourg. Tomáš odohral celých 90 minút.

Slovensko prehralo v Porte proti Portugalsku (3:2), 13. októbra (skupina J, ktorá sa zúčastní Euro-2024). Táto konfrontácia sa odohrala na Estádio do Dragão. Slovenské góly dal Dávid Hancko strelou ľavačkou, ktorú tečoval António Silva (2:1, min 69); a Stanislav Lobotka (3:2, min 80). Zúčastnili sa László Bénes a Ondrej Duda. Cristiano Ronaldo strelil dva góly: 2:0 (min 29), keď premenil penaltu spáchanú za zásah Denisa Vavra rukou; a 3:1 (min 72). Svoje góly s Portugalskom zvyšuje na 125 (sedem na tomto Eure). Gonçalo Ramos otvoril skóre (min 18) hlavičkou. Pre útočníka PSG to bol siedmy gól v drese Portugalska v deviatich reprezentačných vystúpeniach. Bruno Fernandes si pripísal dve asistencie. Tomáš odohral 45 minút (druhý polčas).
Reprezentačný tréner Francesco Calzona nominoval ho na októbrový zraz, ktorého vrcholom sú zápasy kvalifikácie ME 2024 s Portugalskom (hrá sa 13. 10. v Porte) a Luxemburskom (16. 10. v Luxemburgu).
V septembri 2023 prestúpil do Hellas Verona v Taliansku, na hosťovanie z holandského klubu Groningen.

Slovensko prehralo s Portugalskom (0:1). Táto konfrontácia sa odohrala na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave 8. septembra. Bruno Fernandes (Manchester United) strelil jediný gól tímu vedeného Robertom Martínezom po asistencii Bernarda Silvu (Manchester City) v 43. minúte. Tomáš odohral 29 minút.
Francesco Calzona ho zaradil do kádra v septembri 2023: dvojzápas s Portugalskom (8. 9. o 20:45 v Bratislave) a Lichtenštajnskom (11. 9. o 20:45 aj v Bratislave).

Tomáš odohral 90 minút (20. jún 2023, Rheinpark Stadion - Vaduz). Slovenskí futbalisti zvíťazili v zápase kvalifikácie na Euro 2024 na pôde Lichtenštajnska 0:1. Jediný gól duel strelil v úplnom závere prvého polčasu Vavro, ktorý po rohu Suslova a predĺžený centra od Hancka skóroval hlavou - 0:1.
Tomáš odohral 35 minút. Triumfom 1:2 na Islande si vylepšili vyhliadky na postup na európsky šampionát. V drese Slovenska sa presadili Juraj Kucka a Tomáš Suslov (Kvalifikácia ME, Skupina J, 2022/2023, 17.06.2023, Laugardalsvöllur - Reykjavik). Kucka otvoril skóre po tvrdej strele spoza šestnástky – 0:1 (min 27). Bol to jeho dvanásty gól, v drese Slovenska už odohral 98 zápasov. Aktivita domácich po góle mierne ochabla, napriek tomu sa im ešte do prestávky podarilo vyrovnať. Thorsteinssonov pokus vyrazil Dúbravka pred Willumssona, ktorého fauloval Hancko a Alfred Finnbogason z bieleho bodu nezaváhal – 1:1 (min 41). Gudmundsson chcel odkopnúť loptu vo vlastnom pokutovom území, napálil ju však do Suslova a od neho skončila kuriózne v domácej sieti – 1:2 (min 70). Situáciu ešte skúmal VAR, ktorý gól potvrdil. Slováci majú po troch odohratých zápasoch na konte sedem bodov a upevnili si druhé miesto v tabuľke J-skupiny za deväťbodovým lídrom Portugalskom.
Reprezentačný tréner Francesco Calzona nominoval na kvalifikačný dvojzápas na Islande (17. 6. v Reykjavíku) a v Lichtenštajnsku (20. 6. vo Vaduze).

Futbalisti Slovenska vyhrali nad Bosnou a Hercegovinou v kvalifikácii na ME 2024 na Tehelnom poli 2:0. Rozhodli domáci o triumfe už v prvom polčase po góloch Róberta Maka (min 13) a Lukáša Haraslína (min 40). Tomáš odohral 34 minút.
Slovenskí futbalisti remizovali vo svojom úvodnom zápase skupiny J v rámci kvalifikácie EURO 2024. S Luxemburskom odohrali v Trnave bezgólovú remízu 0:0 (23.3.2023). Tomáš odohral 73 minút.

Pri rozlúčke s Marekom Hamšíkom v Bratislave na Tehelnom poli remizovalo Slovensko a Čile 20. novembra 0:0. Kapitán a ocenený odohral 89 minút, nahradil ho Martin Regáli. Tomáš odohral 89 minút.
V prípravnom zápase v Podgorici (Gradski Stadion) privítala Čierna Hora slovenský národný tím. O dvoch bola remíza 17. novembra. Slováci sa presadili o dva góly: 0:1 (min 15), strelil Dávid Hancko hlavou po asistencii Kucku; 0:2 (min 47) bolo dielom Juraja Kucku po rohovom kope Ondreja Dudu. Čiernohorci sa vrátili dvoma gólmi Stefana Savića (Atlético de Madrid): 1:2 (min 76), hlavičkou po rohovom kope, ktorý zahral Vukan Savićević; a 2-2 (min 90+7), z penalty, ktorú spáchal zásahom Adama Zreľáka rukou (červená karta). Pre zranenie museli striedať Kristián Vallo a Dávid Ďuriš. Tomáš odohral 45 minút (druhý polčas).
Povolaný na prípravné zápasy proti Čiernej Hore a Čile v novembri 2022. Marek Hamšík sa lúči s reprezentačnou kariérou.

Slovenskí futbalisti zvíťazili nad Bieloruskom 0:1 vo svojom úvodnom zápase 3. skupiny C-divízie Ligy národov (3. jún 2022). Tomáš súťažil 33 minút. Jediný gól zápasu strelil presne Tomáš Suslov (min 61). Bol to jeho prvý gól za Slovensko. Zápas sa hral v srbskom meste Nový Sad, keďže situácia v Bielorusku nie je bezpečná pre vojenskú inváziu Ruska na Ukrajine. Slovensko hralo prvýkrát bez kapitána Mareka Hamšíka, ktorý ukončil reprezentačnú kariéru. V tíme chýbali aj Martin Dúbravka či Dávid Hancko.
Slovensko v druhý deň 3. skupiny C divízie Ligy národov (6. júna 2022) prehralo doma s Kazachstanom (0:1). Tomáš súťažil 45 minút (druhá časť). Jediný gól zápasu strelil Aslan Darabajev (min 26, asistencia Elkhan Astanov). Hralo sa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.
V treťom termíne Ligy národov (10. júna) Slovensko vyhralo návštevu Dalga Areny v Baku nad Azerbajdžanom (0:1). Tomáš súťažil 65 minút. Jediný gól zápasu strelil Weiss (min 81, asistencia Bero).
V štvrtý zápas (13. júna) Slovensko prehralo návštevu Kazachstanu (2:1). Tomáš súťažil 4 minút. Jediný slovenský gól, ktorý stiahol rozdiel, strelil Matúš Bero (ľavou nohou, min 51, asistencia Albert Rusnák). Ondrej Duda bol vylúčený (min 87). Hralo sa v Astana Arene v Nur-Sultane. Táto súťaž pokračuje v septembri.

Dňa 25.3.2022 odohral 35 minút v priateľskom zápase proti Nórsku na štadióne Ullevaal v Osle (prehra 2:0, Haaland a Ødegaard). Pre zranenie ho museli vystriedať.

V Holandsku súťažíl v Eredivisie (prvá divízia) s FC Groningen. V sezóne 2020-2021 do konca marca sa zúčastnil 22 konfrontácií; strelil dva góly (jeden proti PSV Eindhoven a druhý proti Heerenveen) a pripísal si päť asistencií.
Do holandského futbalu nastúpil v lete 2018, keď sa stal členom základnej kategórie FC Groningen.
Prišlo to z Tatrana Prešov.
Narodil sa v Spišskej Novej Vsi (7. 6. 2002).

Slovenskí futbalisti vyhrali v kvalifikácii MS 2022 nad Cyprom 2:0 (7. sep 2021), na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave. Strelecky sa presadili hráči Ivan Schranz a Martin Koscelník. Tomáš odohral 13 minút.
Na štadióne La Cartuja (Sevilla) nastúpil proti Španielsku 22 minút. Slovensko tak toto leto 2021 uzavrelo účasť na európskom šampionáte.
Na začiatku európskeho šampionátu v ruskom meste Petrohrad, odohral 5. minút proti Poľsku (slovenské víťazstvo 1:2), 14. 6. 2021 (skupina E).
1. júna odohral v Rakúsku v priateľskom zápase proti Bulharsku (1:1) 35 minút.
Druhý zápas so slovenským národným tímom odohral 27. marca 2021 počas hosťovania maltského tímu v Trnave (2:2), čo zodpovedá druhému termínu skupinovej fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta v Katare-2022. Odohral 72 minút.

Posledná aktualizácia: 15 OKT 2024