Pozícía: ofenzívneho stredopoliara
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 37 (do júna 2023)
Počet gólov v kategórii: 5
So Slovenskom je súčasťou rezervného zoznamu pre zápasy FIFA Window v novembri 2023.
So Slovenskom bol súčasťou rezervného zoznamu pre zápasy FIFA Window v mesiacoch september a október 2023.
Je súčasťou zoznamu rezervných futbalistov (náhardníci) pred zápasmi na Islande a v Lichtenštajnsku v júni 2023.

Slovenskí futbalisti zvíťazili nad Bieloruskom 0:1 vo svojom úvodnom zápase 3. skupiny C-divízie Ligy národov (3. jún 2022). Albert súťažil 33 minút. Jediný gól zápasu strelil striedajúci Tomáš Suslov (min 61). Zápas sa hral v srbskom meste Nový Sad, keďže situácia v Bielorusku nie je bezpečná pre vojenskú inváziu Ruska na Ukrajine. Slovensko hralo prvýkrát bez kapitána Mareka Hamšíka, ktorý ukončil reprezentačnú kariéru. V tíme chýbali aj Martin Dúbravka či Dávid Hancko.
Slovensko v druhý deň 3. skupiny C divízie Ligy národov (6. júna 2022) prehralo doma s Kazachstanom (0:1). Albert súťažil 71 minút. Jediný gól zápasu strelil Aslan Darabajev (min 26, asistencia Elkhan Astanov). Hralo sa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.
V treťom termíne Ligy národov (10. júna) Slovensko vyhralo návštevu Dalga Areny v Baku nad Azerbajdžanom (0:1). Albert súťažil 89 minút. Jediný gól zápasu strelil Weiss (min 81, asistencia Bero).
V štvrtý zápas (13. júna) Slovensko prehralo návštevu Kazachstanu (2:1). Albert súťažil 72 minút. Jediný slovenský gól, ktorý stiahol rozdiel, strelil Matúš Bero (ľavou nohou, min 51, presne asistencia Albert Rusnák). Ondrej Duda bol vylúčený (min 87). Hralo sa v Astana Arene v Nur-Sultane. Táto súťaž pokračuje v septembri.

V januári 2022 sa upísal klubu Seattle Sounders FC (Spojené štáty americké).
Albert začal turnaj ako štartér v kvalifikačnej skupinovej fáze pre majstrovstvá sveta Katar-2022, keď odohral 60. minúty proti Cypru v Nikózii (0:0), 24. 3. 2021.

Aj v Spojených štátoch odohrál s Realom Salt Lake (číslo 11).
Tento klub sa zúčastňuje západnej konferencie Major League Soccer (MLS). Domáce zápasy hrá na štadióne Rio Tinto (Sandy, Utah).
Rok 2020 s Realom Salt Lake: Rusnák nastúpil na 15 zo svojich 16 zápasov za RSL. Strelil tri góly a zaznamenal dve asistencie.
2019 s RSL: 10 gólov a piatimi asistenciami.
2018 s RSL: strelil 10 a v 31 vystúpeniach zaznamenal sedem asistencií.
2017: Rusnák vo svojej prvej sezóne v Real Salt Lake priviedol tím k skórovaniu a v klubových Golden Boot získal sedem gólov v 30 odohraných zápasoch a 14 asistencií.
Sezóna 2015-2016 s FC Groningen (Holandsko): zaznamenal 61 vystúpení. Okrem toho, že pravidelne začínal v útočnej úlohe záložníka v ligovej hre, v roku 2015 nastúpil aj na šesť stretnutí v Európskej lige.
Rok 2014 v SC Cambuur-Leeuwarden (Holandsko): Po jeho hosťovaní v Birmingham City, štyri góly a päť asistencií.
Rok 2014 v Birmingham City (Anglicko): nastúpil vo štyroch vystúpeniach v klube Championship.
2013 s Oldham Athletic (Anglicko): prvýkrát predstavil na seniorskej úrovni.
2010-2014 v Manchestri City (Anglicko): Seniorskú profesionálnu kariéru odštartoval v anglickom Manchestri City v 2013 po troch sezónach ako produkt mládežníckej akadémie medzinárodnej veľmoci. V drese City U-23 sa prvýkrát predstavil 17. augusta 2012 a nastúpil celkovo na 23 stretnutí, zaznamenal päť gólov a päť asistencií.
V lete 2008 sa pripojil k anglickému futbalu z košického klubu v ich kategóriách najmladších futbalistov.

Medzinárodná kariéra (Slovensko):
Jeho prvým gólom v "A" tíme bol otvárač víťazstva 2:1 nad Spojenými arabskými emirátmi (22. marca 2018).
2014-2016: Rusnák sa začal predstavovať za slovenské U21, strelil vo všetkých súťažiach štyri góly a zaznamenal štyri asistencie. Počas 15 vystúpení odohral 1,150 minút v 14 štartoch.
Narodil sa vo Vyškove (pri Brne, Česká republika).

Posledná aktualizácia: 10 NOV 2023