Pozícía: stredného útočníka alebo ofenzívneho stredopoliara
Aktuálna kategória: "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 26 (aj v Baku)
Počet gólov v kategórii: 6 (A)
Slovenská futbalová reprezentácia zvíťazila nad domácim Azerbajdžanom 1:3 (14.10.2024) v zápase C-divízie Ligy národov (štvrtý deň turnaja). Na Štadióne Tofika Bachramova v Baku otvorili skóre v 15. minúte zásluhou vlastného gólu domáceho stopéra Rahila Mammadova po centri do pokutového územia Dávid Hancko. V 38. minúte vyrovnal hlavou Tural Bajramov po asistencii Ramila Sheydaeva. Azerbajdžan prišiel v 70. minúte o vylúčeného Mahira Emreliho (dve žlté karty) a oslabenie neustál, keď o trojbodovom zisku hostí rozhodol Lukáš Haraslín po asistencii Milana Škriniara v 75. minúte. V závere ešte prikrášlil triumf striedajúci Dávid Ďuriš po asistencii Ľubomíra Tuptu a po rozohrávke Dávida Hancka v 86. minúte. Stredopoliar Ondrej Duda nastúpil na jubilejný 80. medzištátny zápas. Dávid odohral 83 minút.

Slovenskí futbalisti remizovali vo svojom treťom zápase v C-divízii Ligy národov so Švédskom 2:2 (11.10.2024). Hostia viedli na Tehelnom poli zásluhou Yasina Ayariho a Kena Semu (min 25 y 32), no Slováci vyrovnali po dvoch góloch Davida Strelca (min 44 y 72). Dávid odohral 80 minút.
V nominácii vo futbalovej Lige národov. Slováci odohrajú v 11. októbra 2024 v C-divízii duel proti Švédsku a o tri dni neskôr sa predstavia na pôde Azerbajdžanu.

Slovenskí reprezentanti zvíťazili nad Azerbajdžanom 2:0 v zápase 2. kola C-divízie Ligy národov. V Košickej futbalovej aréne (8.9.2024) skórovali v prvom polčase Ondrej Duda z pokutového kopu a Dávid Strelec. V 21. minúte sa Haraslín snažil presadiť kľučkou do protipohybu Sejdajeva, ten ho v šestnástke fauloval a VAR potvrdil pokutový kop pre domácich. Duda z bieleho bodu nezaváhal, Dženetova prekonal strelou z ľavej žrdi - 1:0. O štyri minúty Hancko potiahol akciu po ľavej strane, z bránkovej čiary prihral pred bránu na Strelca, ktorý sa dokázal uvoľniť a pohotovo zvýšil na 2:0. Dávid odohral 84 minút. Róberta Boženíka nahradil v trojčlennom útoku Dávid Strelec.
Slovenskí reprezentanti zvíťazili na ihrisku Estónska (Le Coq Arena, Tallinn) vo svojom úvodnom zápase C-divízie Ligy národov (5.9.2024). Slováci v 70. minúte rozvinuli ofenzívnu akciu, v ktorej Strelec vrátil loptu za seba Suslovovi a ten pohotovo prestrelil Heina - 0:1. Blízko ku gólu bol v 50. minúte Hancko, ktorý sa dostal k odrazenej lopte, no trafil iba hornú žrď. Brána domácich sa zatriasla aj v 57. minúte, keď Dudovu strelu zastavila pravá žrď. Hrdina domácich bol brankár Karl Hein (Real Valladolid). Dávid odohral 27 minút.
V nominácii trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Francesca Calzonu na úvodné dva zápasy novej edície Ligy národov: 5. septembra 2024 v Tallinne proti Estónsku a 8. septembra v Košiciach hostia Azerbajdžan. Ďalším účastníkom 1. skupiny C-divízie LN je Švédsko.

Slovan sa stal štvrtým klubom zo Slovenska v novodobej histórii súťaže s miestenkou v hlavnej fáze. Naposledy v nej v sezóne 2010/2011 účinkoval MŠK Žilina. Predtým sa podarilo preniknúť medzi elitu 1. FC Košice a Artmedii Petržalka.
Zverenci trénera Vladimíra Weissa si postup do najprestížnejšej európskej súťaže vybojovali cez 1. predkolo. V ňom zdolali severomacedónsky tím FK Struga po výsledkoch 4:2 a 1:3. Slovinský NK Celje vyradili po remíze 1:1 a triumfe 5:0 a v treťom predkole prešli cez cyperský APOEL 2:0 a 0:0. V play off uhrali v prvom stretnutí na pôde FC Midtjylland remízu 1:1 (21.8.2024). Góly: 79. Chilufya - 59. Blackman. A zvíťazili nad týmto súperom na Tehelnom poli 3:2 (28.8.2024). Góly: 33. a 82. Tolič, 86. Barseghjan - 41. Simsir, 50. Franculino. Dávid Strelec odohral v Dánsku 61 minút a v Bratislave 89 minút.

V sezóne 2024-2025 patrí klubu Slovan Bratislava. S bratislavským tímom sa zúčastňuje európskych súťaží. Do 14. augusta 2024 strelil v troch predchádzajúcich kolách Ligy majstrov tri góly, všetky tri v druhom kole proti Celje: jeden v Slovinsku a dva doma.

Slováci v osemfinálovom súboji ME (Arena AufSchalke, Gelsenkirchen) prehrali s Anglickom 1:2 po predĺžení (30.6.2024). Tím trénera Francesca Calzonu sa aj v štvrtom stretnutí na EURO 2024 ujal vedenia, skóre otvoril v 25. minúte Ivan Schranz, pre ktorého to bol už tretí presný zásah na turnaji, pričom vyrovnanie v riadnom hracom čase zariadil v predposlednej minúte Jude Bellingham. Rozhodol v úvode predĺženia kapitán Harry Kane. Dávid odohral 61 minút. Pri góle Slovenska si pripísal asistenciu.

Slovenskí futbaloví reprezentanti sa prebojovali do osemfinále ME v Nemecku. Postup spečatili remízou 1:1 (Waldstadion, Frankfurt) s Rumunskom v záverečnom zápase v E-skupine (26.6.2024), v ktorej obsadili so ziskom štyroch bodov a skóre 3:3 tretie miesto. V osemfinále čelí Anglicku. Tím trénera Francesca Calzonu sa ujal vedenia, skóre otvoril v 24. minúte Ondrej Duda, ktorý sa presadil hlavičkou po centri Juraja Kucku. Rumunsko vyrovnal v 37. minúte zásluhou Răzvana Marina, ktorý premenil pokutový kop nariadený po faule Dávida Hancka na Ianisa Hagiho. Slováci sa do vyraďovačky dostali druhýkrát pri svojej tretej účasti na finálovom turnaji ME v ére samostatnosti. Majú šancu prekonať svoje maximum z EURO 2016 vo Francúzsku, kde skončili na 14. mieste. Dávid odohral 70 minút.

Slovenskí futbalisti prehrali vo svojom druhom zápase na ME v Nemecku (Düsseldorf Arena) s Ukrajinou (1:2). V stretnutí E-skupiny (21 jún 2024) síce vyhrávali po prvom polčase 1:0 vďaka Ivanovi Schranzovi pri zakončení hlavičkou v 17. minúte, po asistencii Lukáša Haraslína a vhadzovaní. Schranz sa presadil v druhom stretnutí za sebou a stal sa vôbec prvým hráčom Slovenska, ktorý zaznamenal viac ako jeden gól na európskom šampionáte. V 34. minúte presadil Tymčyk, jeho strela trafila žrď. V 54. minúte sa po Zinčenkovej prihrávke do pokutového územia presadil Šaparenko ľavák (1:1). V 74. minúte preklopil Mudryk, ktorý strelou z uhla trafil konštrukciu bránky. V 80. minúte Šaparenko vyslal do šestnástky Jaremčuka, ktorý si zachoval chladnú hlavu a skóroval proti brankárovi (1:2). Dávid odohral 32 minút.

Slovenskí futbalisti zvíťazili vo svojom úvodnom zápase E-skupiny ME nad Belgickom 1:0. Vo Frankfurte (17.6.2024) skóroval ako jediný v siedmej minúte krídelník Ivan Schranz. Rozohrávku pokazil Orel Mangala a po efektnej pätičke Ivana Schranza sa dostal k strele Juraj Kucka, ktorého pokus vyrazil Koen Casteels priamo pred Schranza a ten poslal Slovensko do vedenia. Dávid odohral 23 minút.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona ho zaradil v 07. jún 2024 konečnú nomináciu 26 hráčov na majstrovstvá Európy v Nemecku.

Slovenskí futbalisti zvíťazili v prípravnom zápase nad San Marínom 4:0 (5.6.2024). Na štadióne v rakúskom Wiener Neustadte rozhodli o svojom triumfe nad outsiderom troma gólmi v prvom polčase. Strelecký účet si pri svojom debute za národný tím otvoril stredopoliar Tomáš Rigo po priamom kope v 8. minúte. Slováci viedli 2:0, keď loptu za obranu dostal Suslov a strelil v 10. minúte. Haraslín sa presadil, keď sa k nemu po kombinácii odrazila lopta v šestnástke a prudkou strelou vystrelil na bránu v 36. minúte. Štvrtýkrát rozvlnil sieť Sanmarínčanov v 58. minúte Strelec po spätnej prihrávke de Marca. Počas celého stretnutia nemusel ani raz zasahovať slovenský brankár Marek Rodák. Dávid odohral 60 minút.

Do prípravy nastúpi v 31.mája. Bude hlavná fáza na blížiace majstrovstvá Európy 2024. Tréner Francesco Calzona na kemp povola 32 hráčov. O tom, ktorých 26 reprezentantov pocestuje do Nemecka na ME, sa rozhodne 7. júna.

Reprezentačný tréner Francesco Calzona nominoval ho (9.11.2023) na posledný dvojzápas kvalifikácie ME 2024: 16. 11. o 20:45 s Islandom v Bratislave a 19. 11. o 20:45 s Bosnou a Hercegovinou v Zenici.
So Slovenskom bol súčasťou rezervného zoznamu pre zápasy FIFA Window v mesiacoch september a október 2023.
V sezóne 2023-2024 hrá na Slovensku s klubom Slovan Bratislava v Niké Lige.

Dávid odohral 15 minút (20. jún 2023, Rheinpark Stadion - Vaduz). Slovenskí futbalisti zvíťazili v zápase kvalifikácie na Euro 2024 na pôde Lichtenštajnska 0:1. Jediný gól duel strelil v úplnom závere prvého polčasu Vavro, ktorý po rohu Suslova a predĺžený centra od Hancka skóroval hlavou - 0:1.
Reprezentačný tréner Francesco Calzona nominoval na kvalifikačný dvojzápas na Islande (17. 6. v Reykjavíku) a v Lichtenštajnsku (20. 6. vo Vaduze).

Leto 2023 bol do klubu Reggina po tom, čo prešiel cez ďalší taliansky klub Spezia.

Zostal na striedačke na marcové zápasy 2023 proti Luxembursku a Bosne.
Pri rozlúčke s Marekom Hamšíkom v Bratislave na Tehelnom poli remizovalo Slovensko a Čile 20. novembra 0:0. Kapitán a ocenený odohral 89 minút, nahradil ho Martin Regáli. Dávid odohral 12 minút.
Povolaný na prípravné zápasy proti Čiernej Hore a Čile v novembri 2022. Marek Hamšík sa lúči s reprezentačnou kariérou.

Slovensko v druhý deň 3. skupiny C divízie Ligy národov (6. júna 2022) prehralo doma s Kazachstanom (0:1). Dávid súťažil 9 minút. Jediný gól zápasu strelil Aslan Darabajev (min 26, asistencia Elkhan Astanov). Hralo sa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.
V treťom termíne Ligy národov (10. júna) Slovensko vyhralo návštevu Dalga Areny v Baku nad Azerbajdžanom (0:1). Dávid súťažil 65 minút. Útočník hlavičkoval do brvna (min 21). Jediný gól zápasu strelil Weiss (min 81, asistencia Bero).
V štvrtý zápas (13. júna) Slovensko prehralo návštevu Kazachstanu (2:1). Dávid súťažil 20 minút. Jediný slovenský gól, ktorý stiahol rozdiel, strelil Matúš Bero (ľavou nohou, min 51, asistencia Albert Rusnák). Ondrej Duda bol vylúčený (min 87). Hralo sa v Astana Arene v Nur-Sultane. Táto súťaž pokračuje v septembri.

29.3.2022 odohral 6 minút v priateľskom zápase proti Fínsku na štadióne La Condomina v Murcii (víťazstvo 2:0, Duda a Jirka).
Dňa 25.3.2022 odohral 25 minút v priateľskom zápase proti Nórsku na štadióne Ullevaal v Osle (prehra 2:0, Haaland a Ødegaard).

V tejto sezóne 2021-2022 súťaží v talianskej Serie A s klubom Spezia Calcio.
Dávid Strelec nastúpil za A-mužstvo Slovana vo Fortuna lige. Najlepší strelec v kategórii do 19 rokov.
Reprezentoval Slovensko vo všetkých mládežníckych kategóriách.
Ako šesťročný začal v prípravke Slovana Bratislava.
Narodil sa v Nových Zámkoch (4. 4. 2001).
Jeho otec Milan odohrál za Slovan, Petržalku aj Dunajskú Stredu.

Slovenskí futbalisti vyhrali v kvalifikácii MS 2022 nad Cyprom 2:0 (7. sep 2021), na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave. Strelecky sa presadili hráči Ivan Schranz a Martin Koscelník. Dávid odohral 13 minút.
4. sep 2021, v piatom zápase kvalifikácie MS 2022 slovenskí futbalisti utrpeli prvú prehru. Slováci doma podľahli úradujúcim vicemajstrom sveta Chorvátom (0:1). Rozhodol gólom v 86. min stredopoliar Interu Miláno Marcelo Brozovič. Dávid odohral tri minút.
1. sep 2021, futbalisti Slovenska remizovali v Slovinsku (1:1). Jediný gól Slovenska strelil Róbert Boženík (H-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta do Kataru 2022). Dávid odohral 16 minút.
1. júna odohral v Rakúsku v priateľskom zápase proti Bulharsku (1:1) 39 minút. Pre zranenie ho museli stiahnuť na nosidlách a jeho tím odohral posledných šesť minút s desiatimi hráčmi, pretože už bolo urobených šesť dohodnutých zmien.
V kvalifikačnej skupinovej fáze pre majstrovstvá sveta Katar-2022, na Cypre debut zaznamenal 19-ročný útočník Dávid Strelec zo Slovana Bratislava, ktorý v 84. minúte nahradil Ondrej Dudu (ofenzívny hráč Kolín) na Štadióne GSP v Nikózii (24. marca 2021).

OCENENÉ NA VÝROČNEJ GALA

V 28. ročníku ankety Slovenského futbalového zväzu a denníka Pravda, cenu Petra Dubovského pre najlepšieho hráča do 21 rokov si prevzal Dávid Strelec (25. 3. 2021).

Posledná aktualizácia: 15 OKT 2024