Pozícía: stredného útočníka alebo ofenzívneho stredopoliara
Aktuálna kategória: "A" a U21
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 15 (do 30. júna 2022)
Počet gólov v kategórii: 2 (A)
Slovensko v druhý deň 3. skupiny C divízie Ligy národov (6. júna 2022) prehralo doma s Kazachstanom (0:1). Dávid súťažil 9 minút. Jediný gól zápasu strelil Aslan Darabajev (min 26, asistencia Elkhan Astanov). Hralo sa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.
V treťom termíne Ligy národov (10. júna) Slovensko vyhralo návštevu Dalga Areny v Baku nad Azerbajdžanom (0:1). Dávid súťažil 65 minút. Útočník hlavičkoval do brvna (min 21). Jediný gól zápasu strelil Weiss (min 81, asistencia Bero).
V štvrtý zápas (13. júna) Slovensko prehralo návštevu Kazachstanu (2:1). Dávid súťažil 20 minút. Jediný slovenský gól, ktorý stiahol rozdiel, strelil Matúš Bero (ľavou nohou, min 51, asistencia Albert Rusnák). Ondrej Duda bol vylúčený (min 87). Hralo sa v Astana Arene v Nur-Sultane. Táto súťaž pokračuje v septembri.

29.3.2022 odohral 6 minút v priateľskom zápase proti Fínsku na štadióne La Condomina v Murcii (víťazstvo 2:0, Duda a Jirka).
Dňa 25.3.2022 odohral 25 minút v priateľskom zápase proti Nórsku na štadióne Ullevaal v Osle (prehra 2:0, Haaland a Ødegaard).

V tejto sezóne 2021-2022 súťaží v talianskej Serie A s klubom Spezia Calcio.
Dávid Strelec nastúpil za A-mužstvo Slovana vo Fortuna lige. Najlepší strelec v kategórii do 19 rokov.
Reprezentoval Slovensko vo všetkých mládežníckych kategóriách.
Ako šesťročný začal v prípravke Slovana Bratislava.
Narodil sa v Nových Zámkoch (4. 4. 2001).
Jeho otec Milan odohrál za Slovan, Petržalku aj Dunajskú Stredu.

Slovenskí futbalisti vyhrali v kvalifikácii MS 2022 nad Cyprom 2:0 (7. sep 2021), na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave. Strelecky sa presadili hráči Ivan Schranz a Martin Koscelník. Dávid odohral 13 minút.
4. sep 2021, v piatom zápase kvalifikácie MS 2022 slovenskí futbalisti utrpeli prvú prehru. Slováci doma podľahli úradujúcim vicemajstrom sveta Chorvátom (0:1). Rozhodol gólom v 86. min stredopoliar Interu Miláno Marcelo Brozovič. Dávid odohral tri minút.
1. sep 2021, futbalisti Slovenska remizovali v Slovinsku (1:1). Jediný gól Slovenska strelil Róbert Boženík (H-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta do Kataru 2022). Dávid odohral 16 minút.
1. júna odohral v Rakúsku v priateľskom zápase proti Bulharsku (1:1) 39 minút. Pre zranenie ho museli stiahnuť na nosidlách a jeho tím odohral posledných šesť minút s desiatimi hráčmi, pretože už bolo urobených šesť dohodnutých zmien.
V kvalifikačnej skupinovej fáze pre majstrovstvá sveta Katar-2022, na Cypre debut zaznamenal 19-ročný útočník Dávid Strelec zo Slovana Bratislava, ktorý v 84. minúte nahradil Ondrej Dudu (ofenzívny hráč Kolín) na Štadióne GSP v Nikózii (24. marca 2021).

OCENENÉ NA VÝROČNEJ GALA

V 28. ročníku ankety Slovenského futbalového zväzu a denníka Pravda, cenu Petra Dubovského pre najlepšieho hráča do 21 rokov si prevzal Dávid Strelec (25. 3. 2021).

Posledná aktualizácia: 20 SEP 2022