Pozícía: Útočníčka alebo ofenzívny stredopoliarka
Aktuálna kategória: SR ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 52 (aj proti Izraelu)
Počet gólov v kategórii: 6

Slovensko uzavrelo Euro fázu (6. zápas/skupina B2). 16. júla 2024 remizovali s Izraelom (2:2) na štadióne BSC v Budaörsi v Maďarsku (neutrálna pôda) a postúpili do baráže. V 14. minúte po rohu Hmírovej vyskočila na prednej žrdi Košíková a hlavou otvorila skóre. Góly izraelských žien strelili Noa Selimhodzic (min 37) a Shira Elinav (min 45+3). V 89. minúte sa už fantastickou ranou z vyše 30-tich metrov presadila striedajúca Andrea Bogorová a uzavrela skóre zápasu na konečných 2:2. Klaudia odohrala 27 minút.

Slovenské futbalové reprezentantky zaznamenali štvrtú prehru v kvalifikácii ME 2025 (12.07.2024). V zápase 2. skupiny B-divízie podľahli v Nitre Škótsku 0:2. O oba góly sa postarala Claire Emslie (Angel City, USA). V 46. minúte otvorila skóre zblízka po asistencii Kirsty Hanson (Doncaster). V 65. minúte Patrícia Hmírová namierila hlavičkou do žrde. Po podaní od Erin Cuthbert (Chelsea), v 71. minúte vo vlastnom malom vápne nešťastne odkopla loptu Ľudmila Maťavková, pričom trafila priamo nohu atakujúcej Emslieovej a škótska útočníčka spečatila triumf tímu vedeného Španielom Pedrom Martínezom Losom (0:2). Klaudia odohrala 6 minút.
Bola nominovaná do okna FIFA v júli 2024 na zápasy proti Škótsku a Izraelu.

Klaudia Fabová sa 2. júla 2024 stala novou futbalistkou poľského klubu AP ORLEN Gdańsk. Slovenská ofenzívna stredopoliarka pochádza z tímu Górnik Łęczna, taktiež z Poľska, kde pôsobila v rokoch 2022 až 2024. "Cítim sa veľmi nadšený z podpisu tohto kontraktu. Je to klub plný ambícií a príležitostí na postup vo futbale, som pripravený prispieť viac ofenzívnou hrou a efektivitou tímu. Verím, že spoločne dokážeme dosiahnuť veľké ciele a bojovať o najvyššie priečky,“ povedala Klaudia v prezentácii s tímom z mesta Gdańsk (severné Poľsko).

Bola povolaná medzi náhradníčky na zápasy Slovenska medzi májom a júnom 2024.
Slovensko prehralo na návšteve Škótska 9. apríla 2024 (1:0). Táto konfrontácia zodpovedala druhému dňu kvalifikačnej fázy švajčiarskych majstrovstiev Európy žien 2025 (skupina B2). Hralo sa na štadióne Hampden Park (Glasgow). Jediný gól strelila Sophie Howard (Leicester), keď zakončila hlavičkou (min 62) po priamom kope Erin Cuthbertovej (Chelsea). S tímom, ktorý pripravil Pedro Martínez Losa z Madridu, dosiahla kapitánka Rachel Corsie (Aberdeen, 1989) 150 medzištátnych zápasov; konkuruje Aston Ville. Klaudia zostala na lavičke.
Na prvý zápas v apríli 2024 ju nepovolali.

Medzi náhradnými futbalistkami proti Lotyšsku do prvého okna FIFA v roku 2024.
Na zápasy Slovenska v septembri 2023 nebola nominovaná. Mala zdravotné problémy.

Klaudia odohrala 90 minút na Mestskom štadióne v Opave 14. júla 2023. Tak dosiahla 50 štartov. Česká republika v prípravnom zápase zdolala Slovensko (3:0). Tri góly padli v poslednej štvrťhodine. Skóre otvorila vlastným gólom Diana Bartovičová, po centri Anny Dlaskovej (min 77). Rozšírila Aneta Pochmanová (min 84), za asistencie Andrey Staškovej. Práve nová futbalistka AC Miláno strelila tretí gól (min 88), po prihrávke Kamily Dubcovej. Za družstvo pod vedením Karla Rada zakončovala od brvna Gabriela Šlajsová (min 40). V posledných minútach debutovala za Slovensko Katarína Vredíková.
Tréner reprezentácie žien Peter Kopúň nominoval na prípravný zápas proti Česku (14. júla v Opave), poslednou previerkou pred štartom novej súťaže Ligy národov, Klaudia Fabová.

Klaudia odohrala 84 minút. Slovenské futbalové reprezentantky prehrali v pondelkovom (10.4.2023) prípravnom medzištátnom zápase v Senci s Fínskom 0:2. Hostky sa ujali vedenia v 34. minúte po vlastnom góle Diany Lemešovej, v 64. minúte poistila ich triumf striedajúca Jutta Rantalaová. Fínsko má v roku 2023 na konte päť víťazstiev v rade. Polhodinu zápasu musela pre zranenie vystriedať kapitánka Olga Ahtinen, ktorú nahradila debutantka Oona Siren. Elli Pikkujämsä a Adelina Engman sa zúčastnili hry 0:1. Emma Koivisto si pripísala asistenciu na 0:2 po akcii Lindy Sällströmovej.
Klaudia odohrala 20 minút v NTC Senec (7.4.2023). Slovenské reprezentantky podľahli v prvom z dvojice prípravných medzištátnych zápasov s Fínskom 0:1. V prvom polčase bola lopta do brvna severskej brány. Dala gól v druhom polčase (69. minúte) fínska hráčka Katariina Kosolaová (2001, KIF Örebro). Gólový debut pre Katariinu. Domáce nevyužili príležitosť vyrovnať v 87. minúte, keď Jana Vojteková nepremenila pokutový kop. Penaltu spáchala Natalia Kuikka na Stele Semanovej.
Bola povolaná na dva prípravné zápasy proti Fínsku v apríli 2023 na štadióne NTC Senec.

V druhom zápase v rámci tureckého sústredenia remizovala slovenská reprezentácia so Srbskom (0:0), ktoré trénuje Dragiša Zečević. Táto prípravná konfrontácia sa odohrala 21. februára 2023 v IC Santai Training Center (Antalya). Klaudia odohrala 90 minút.
O prvého medzištátneho zápasu ženskej reprezentácie v kalendárnom roku 2023 (17.2.2023), Slovenské futbalistky prehrali na sústredení v tureckom Manavgate (Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi) s reprezentáciou Maroka 0:3. Zverenky Petra Kopúňa inkasovali všetky góly v druhom polčase. Klaudia sa zúčastnila základnej zostavy (68 min).

Slovensko prehralo s Rakúskom (3:0) v prípravnom zápase hranom 15. novembra 2022 na štadióne Wiener Neustadt Ergo Arena. Za tím pod vedením Irene Fuhrmann strelili góly Julia Hickelsberger (min 18, po asistencii Katji Wienerroither); Virginia Kirchberger (min 43, hlavička, po rohovom kope Annabel Schasching); a Laura Feiersinger (min 54, v službách Hickelsbergera). Virginia sa po takmer roku absencie pre zranenie holennej a lýtkovej kosti opäť objavila ako štartérka; Laura dosiahla zápas 101; a v druhej časti debutovala Eileen Campbell (SCR Altach). Klaudia sa zúčastnila 90 minút.
Slovensko 11. novembra 2022 v prípravnom zápase prehralo s Belgickom (7:0) na Stade Joseph Marien/Duden Park (Forest or Vorst). Strelili góly: Sari Kees (1:0, min 14), vlastný gól Diany Bartovičovej po akcii Jill Janssens (2:0, min 23), Tessa Wullaert (3:0, min 25, 70. gól za reprezentáciu), Tine de Caigny (4:0, min 32), Hannah Eurlings (5:0, min 55), opäť Wullaert (6:0, min 76) a Ella van Kerkhoven (7:0, min 84). Julie Biesmans dosiahla 100 zápasov. Klaudia odohrala 27 minút.

V sezóne 2022-2023 hrála v Poľsku s Górnikom Łęczna.

V predposlednom kvalifikačnom zápase MS 2023 (1.9.2022 / A-skupina) slovenské reprezentantky vyhrali nad domácim Gruzínskom (0:4). Do streleckej listiny sa postupne zapísali Patrícia Hmírová (min 1), Patrícia Fischerová (min 17), Martina Šurnovská (min 63) a Jana Vojteková (min 79), na štadióne Tengiz Burjanadze v meste Gori. Klaudia súťažila 90 minút.
Ženská reprezentácia vo dvoch hracích termínoch ukončí skupinový program kvalifikácie MS 2023. Peter Kopúň nominoval na dvojzápas v Gruzínsku a doma s Írskom.
31 minút súťažila 8. apríla 2022 v Trnave. Slovensko a Fínsko si vyrovnali jeden (skupina A kvalifikácie MS 2023). Skóre otvorila Nordička Tuija Hyyrynenová (min 6) a vyrovnala Martinu Šurnovskú (min 16).
Na medzinárodnom turnaji v Murcii (február 2022) chýbala, keďže utrpela zranenie.

Ženská slovenská futbalová reprezentácia odohrala na štadióne Eleda (Stadion Himmaborgen) vo švédskom Malmö piaty kvalifikačný zápas MS 2023 (30.11.2021). Klaudia súťažila 18 minút. Potvrdili Švédky pozíciu favorita a slovenské reprezentantky zdolali výsledkom 3:0. Skórovali Lina Hurtig (Juventus Turín, min 19), Fridolina Rolfö (FC Barcelona, min 59) a hlavičkovala Amanda Ilestedt (PSG, min 69). Švédsko má na konte plný počet päť víťazstiev v tejto A-skupine. Švédske ženy trénuje Peter Gerhardsson (Uppsala, 1959).
V treťom kvalifikačnom zápase MS 2023 žien (26.10.2021, NTC Poprad), Slovenské futbalistky vyhrali nad Gruzínskom (2:0, a prvé body). Klaudia odohrala 15 minút. Góly: Mikolajová, 1:0 (min 38, na priamy kop na ľavú nohu). 2-0 (min 40): poslala Horváthová center a Šurnovská zblízka doklepla. Panáková: odrazil od žrde (min 90+2). Brankárka Mária Korenčiová nastúpila 100. medzištátny zápas.

Rok 2020 súťažíla v Poľsku s klubom KKPK Medyk Konin. Pochádza z klubu AZS PWSZ Walbrzych, tiež poľského. Je jedinou slovenkou na družstve KKPK Medyk Konin, s ktorou tiež súťažia ghanská Ernestina Abambila, americký Aubrei Corder a ruská Daria Eremenkova. Po troch kolách Ekstraligy 2020-2021, sa umiestnil na treťom mieste, dva body za vodcami Czarni Sosnowiec a UKS SMS Lodž.

V roku 2020 utrpela zranenie kolena.

Bola predvolaná na kontrolný zraz v termíne 16. 9. - 22. 9. 2020 v Senci, vratane neoficiálny prípravný zápas s tímom DAC Dunajská Streda 17 v utorok 22. 9. 2020.
Klaudia hrála 90 minút (11. marca 2020) a Slovenské futbalové reprezentantky boli porazení v druhom zápase na turnaji Cyprus Women’s Cup proti Fínsku (2-4).
Hrála 25 minút (8. marca 2020) a Slovenské reprezentantky remizovali v prvom zápase na turnaji Cyprus Women’s Cup s Mexikom (2-2).
Bola predvolaná na medzinárodnom turnaji na Cypre, na Women's Cup v Larnake (5.–11. marec 2020), kde Slovenské futbalové reprezentantky sa skonfrontujú s výbermi Mexika a Fínska.
Počas roku 2019 započítavala 13 zápasov (celkom 804 minút). Toto je rozpis takých zápasov ktoré odohrala:
Zúčastnila sa v štyroch zápasoch tejto skupinovej fázy za Euro (262 minút).
8. novembra 2019 hrala proti Maďarsku v Senci (83 minút).
Zúčastnila sa 90 minút priateľského zápasu proti Rakúsku, ktorý sa hral v aréne BSFZ dňa 17. 6. 2019 (1-1). V 36. minúte strelila gól, ktorý Slovensko posunul dopredu v Rakúsku.
V 57. minúte dosiahla jediný gól v priateľskom zápase, v ktorom Slovenské futbalové reprezentantky porazili Poľsko v Poprade (14. júna 2019). V tomto zápase dodala Slukovej v 55. minúte.
Odohrala 80 minút v priateľskom zápase proti Švajčiarsku v meste Winterthur (slovenská porážka 1-0), 9. apríla 2019.
Zúčastnila sa štyroch zápasov Cyprus Cup-2019 (228 minút), od 27/2 do 6/3 v Larnake.
V januári 2019 odohrala dva zápasy (107 minút) vo fáze prípravy v Turecku proti hostiteľskému národnému mužstvu.
Medzinárodne vzrástla účasťou na Ukrajine vo fáze kvalifikácie do 17 rokov pre Majstrovstvá Európy 2014.

Hrála s klubom Trenčianske Teplice a zúčastnila sa významných turnajov v Slavií Praha, či v 1. FC Slovácko (oba kluby Českej republiky). Na drese ma obľúbené číslo osem. Najviac láka vysnívaný klub Manchester United.