Pozícía: Obrankyna
Aktuálna kategória: U-23
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 2 (U23) hasta el 30/6/2023
Počet gólov v kategórii: 0 (U23)
Villarreal a Real Sociedad remizovali (1:1) 17. februára 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na Mini Estadi José Manuel Llaneza Sports City, čo zodpovedalo 18. dňu zápasu ligy F. Presne Emma Ramírez postavila Villarreal pred tím San Sebastian v 35. minúta. V 70. minúte vyrovnala Lucía Gómezová, ktorá sa odrazila od Ane Etxezarreta. Fatou Kanteh trafila brvno. Rocío García sa vrátila (min 89), nahradila Kaylu McKennu, 482 dní po zranení kolena.

14. júla 2023 oznámil klub Real Sociedad návrat Emmy Ramírezovej po jej pôsobení v FC Barcelona. Zmluvu podpísala do roku 2024.
30. júna 2023 bolo oficiálne oznámené, že FC Barcelona a Emma Ramírez dosiahli dohodu o ukončení zmluvy, ktorú mala hráčka s klubom do konca sezóny 2023-2024. V sezóne 2022-2023 sa Emma zúčastnila s FC Barcelona v šiestich zápasoch F Ligy (spolu 205 minút). Nastúpila len na úvod doma proti Sportingu Huelva 30. apríla (84 min). V Lige majstrov zasiahla do jediného zápasu (15 min proti Bayernu).

Švédsko a Španielsko vyrovnali na nulu v priateľskej konfrontácii U23 hranej 5. septembra 2022 v meste Jönköping. Emma nastúpila 40 minút proti tímu pod vedením Martina Qvarmansa Möllera.

Emma Ramírez predĺžila zmluvu s FC Barcelona do 30. júna 2024. Vráti sa po hosťovaní do Realu Sociedad v sezóne 2021-2022.

Španielsko do 20 rokov si vybojovalo titul na turnaji Costa Daurada Trophy, keď na tretí deň zdolalo francúzsky tím, ktorý trénuje Sonia Haziraj (3:0). Emma odohrala 88 minút s tímom pod vedením Pedra Lópeza 30.11.2021 v športovom centre Fútbol Salou (Salou, Tarragona). La Roja a les Bleuettes sa pripravujú na majstrovstvá sveta do 20 rokov, ktoré sa budú konať v Kostarike medzi 10. a 28. augustom 2022.
V druhom zápase na tom istom štadióne Španielsko porazilo Nemecko (1:0). Emma sa zúčastnila 90 minút proti výberu, ktorý pripravila Kathrin Peter. Jediný gól strelila Paola Hernández z Tenerife z priameho kopu (min 59) 28.11.

Laura del Río debutovala ako trénerka do 23 rokov v priateľskom zápase proti Taliansku, ktorý sa hral 21. októbra 2021 na ihrisku ‚Enzo Bearzot‘ Centro Tecnico Federale di Coverciano (Fiesole, Florencia). Španielsko vyhralo 1:4. Emma súťažila 10 minút. Skórovali Bruna Vilamala (min 4), Interista Gloria Marinelli (min 10), María Méndez (min 38), Inma Gabarro (min 44) a Aida Estévez (min 90 + 2). S Nazionale U-23 Femminile debutovala na lavičke aj Selena Mazzantini.

Španielsko sa zúčastnilo dvoch konfrontácií proti Kostarike na Národnom štadióne (San José), ktoré sa uskutočnili pri príležitosti dvojstého výročia nezávislosti tejto stredoamerickej krajiny. Zodpovedali ženským tímom do 20 rokov, pretože Kostarika usporiada majstrovstvá sveta v tejto kategórii v auguste 2022. Španielsky tím je v réžii Pedra Lópeza, zatiaľ čo tím trikolóry trénuje Harold López. V prvom zápase, ktorý sa hral 16. 9. 2021, Španielsko zvíťazilo 0: 5 (do polčasu 0: 2). V druhom zápase, 19., opäť vyhral: 0-4 (bez gólov s prestávkou). Emma Ramírez odohrala v úvodnej konfrontácii 28 minút a v druhom zápase sedem.

29. júla 2021 FC Barcelona a Real Sociedad vyjadrili súhlas s prestupom Emmy Ramírezovej do klubu San Sebastian do roku 2022.

Volal Pedro López na javisko v Alfaz del Pi (Alicante) od 7. do 10. júna 2021 (U19).
V januári 2019 súťažila na medzinárodnom atlantickom turnaji U-17, ktorý sa konal v Tíncerskom ostrovnom atletickom centre (Tenerife). 16. septembra odohrala 80 minút proti slovenskému reprezentantovi U-17 (3-0).
Súťažíla v FC Barcelona B
V rokoch 2017 až 2019 patrila do klubu RCD Espanyol B
Emma Ramirez Gorgoso sa narodila v Cornellá de Llobregat (Barcelona).

Zúčastnila sa prvého priateľského zápasu z obdobia 2020-2021, ktorý sa odohral 2. augusta v Ciutat Esportiva Joan Gamper. FC Barcelona stál pred francúzskym tímom Montpellier (3-0). Oshoala (dva) a Jenni Hermoso skórovali v druhom polčase. Po etape ktorá sa skončila 26. júla vo Vall d'en Bas (La Garrotxa, Girona), barcelonský tím v Euskadi bude odohrat zápas proti Atlético de Madrid v San Mamés.

Posledná aktualizácia: 18 FEB 2024