Pozícía: Útočníčka alebo obrankyna
Aktuálna kategória: "A" ženy
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 1 (A) / 1 (U23)
Počet gólov v kategórii: 0
9. augusta 2023 VfL Wolfsburg oznámil začlenenie Nuria Rábano z FC Barcelona. Do bundesligového klubu (šampiónka Nemeckého pohára 2022-2023) prichádza so zmluvou podpísanou do júna 2026. „Nuriu sme mali na našom zozname už počas jej pobytu v San Sebastiáne, kde na nás zapôsobila neustále dobrými výkonmi,“ povedal Ralf Kellermann, riaditeľ na čele ženského futbalu vo VfL. "V tom čase neexistoval žiadny záväzok, pretože si vybrala FC Barcelona. Teraz sme napokon veľmi radi, že sme sa stretli."

UKONČUJE ZMLUVU S FC BARCELONA

FC Barcelona 4. júla informovala Nuriu Rábano o ukončení jej zmluvy s klubom, ktorá sa skončila 30. júna 2024. Prišla do Barcelony vlani v lete z klubu Real Sociedad. V sezóne 2022-2023 sa s FC Barcelona zúčastnila troch zápasov Ligy majstrov (jeden ako štartérka, celkovo 100 minút), 19 zápasov Ligy F (14 od začiatku, 1217 minút) a ďalšieho Španielskeho superpohára (tri minúty). Nestrelila žiadne góly.

Španielsko a Švédsko remizovali (1:1) v prípravnom zápase hranom 7. októbra 2022 na štadióne Arcángel (Córdoba). Štartovalo osem madridistických žien. Mužstvo pripravené Petrom Gerhardssonom získalo výhodu gólom Rebecky Blomqvistovej (min 14, asistencia Kosovare Asllani). Marta Cardona vyrovnala (min 83, ľavou nohou, pri podaní Irene Guerrero). Debutovala Nuria Rábano. Nuria odohrala 17 minút.
30. septembra 2022 povolaný Jorgem Vildom na prípravné zápasy proti Švédsku v Córdobe a proti Spojeným štátom v Pamplone.

Ľavá obrankyňa z Galície Nuria Rábano otvára prestupovú kapitolu FC Barcelona 2022-2023. Po uzavretí zmluvy s Realom Sociedad, podpísala 17. júna 2022 zmluvu s klubom v modrom a granotovom prevedení do 30. júna 2024 v prezidentskej kancelárii Camp Nou spolu s Joanom Laportom a Xavierom Puigom.
S Realom Sociedad nastúpila v 29 zápasoch Iberdrola lige 2021-2022 (26 štartov, celkovo 2298 minút). Žiadny gól / sedem asistencií. V Copa de la Reina zasiahla proti FC Barcelona na 90 minút.

Bola povolaná cestovať do Belgicka s tímom U23 v réžii Laury del Río (február 2022). Z výjazdu bola vylúčená pre zranenie.
Súťažila 75 minút v priateľskej konfrontácii hranej 29.11.2021 v Ciudad del Fútbol v Las Rozas (Madrid). Bez gólov vyrovnali Španielsko U23 a Nórsko U23, ktoré pripravila Monica Knudsen. Vynikla severská brankárka, debutantka Sunniva Skoglund (2002), klubu Stabæk. Pre Lauru del Río to bol tretí zápas ako španielskej trénerky v tejto kategórii.
Bola súčasťou etapy takzvaného španielskeho ženského futbalového tímu U-23. Z tohto národného tímu je na čele skupiny Montse Tomé. Koncentrácia sa konala v Marbelle medzi 10. a 12. aprílom 2021.
Na sezónu 2020-2021 sa podpísala pre Real Sociedad z ligy Iberdrola; 21. júla začala futbalový tréning pod vedením novej trénerkyne klubu Natalia Arroyo.
Na konci tohto mesiaca v Las Rozas ju 19. novembra 2020 predvolal Pedro López na etapu s tímom U-20.
Od 6. augusta 2018 bola vo svetovej súťaži U-20 vyhlásená za finalistov.
V lete 2017 bola vyhlásená za majsterku Európy v kategórii U19, v záverečnej fáze hrala v Severnom Írsku, v ktorej dosiahla celkom 112 minút (v dvoch hrách). Vo finále, ktorý sa hral vo Windsor Parku v Belfaste, Španielsko 20. augusta porazilo Francúzsko (3-2).

Na sezónu 2020-2021 sa prihlásila do klubu Real Sociedad. Od založenia ženského tímu, patrila štvrtú sezónu v Dépor Abanca A Coruňa. V kampani 2019-2020 bola prispôsobená strane obrany; zúčastnila sa 19 zápasov v lige Iberdrola a dvoch v Copa de la Reina.