Pozícía: Útočníčka
Aktuálna kategória: U-23
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 3 (U23) hasta junio de 2024
Počet gólov v kategórii: 0 (U23)
Ana Marcosová utrpela zranenie kolena počas zápasu proti Seville v Lige F hranom 26. mája 2024. Futbalistka Valencie sa zapojila do zápasu v 70. minúte, keď nahradila Ainhou Alguacilovú. Kvôli spomínanému trapasu v 89. minúte ju nahradila Berta Pujadas. Anita má natrhnutý predný krížny väz v ľavom kolene.

Valencia zdolala Real Sociedad (3:0) 21. apríla 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Puchades, čo zodpovedá 24. zápasovému dňu Ligy F. Ana Marcos otvorila skóre už v 4. minúte, keď hlavičkovala centrum Marina Martí. V 55. minúte Marina opäť asistovala Ana na 2:0. Tretí a posledný gól Valencie strelila Asun Martínez (min 86), ľavačkou a pri odrazení Ale Bernabé, po akcii Kerlly Real.

Valencia a Levante vyrovnali (1:1), 14. apríla 2024 v Derbi Teika. Táto konfrontácia sa odohrala na Mestalle (10 532 fanúšikov), čo zodpovedá 23. zápasu ligy F. Skóre otvorila útočníčka Alba Redondo v osobnej hre (min 30), po akcii Leire Baňos. Presne Ana Marcosová stanovila konečný výsledok (min 33), keď využila defenzívny nesúlad s odrazom. Pre zranenie odišla útočníčka Asun Martínez (min 62).

Valencia vyhrala návštevu Huelvy (1:3) v deň zápasu 18 Ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 17. februára 2024 na štadióne Antonia Toleda. Presne Ana Marcos strelila prvé dva góly zápasu: 0-1 (min 30), zakončila ľavou nohou po asistencii Estely Fernándezovej; 0:2 (min 52), hlavička, po priamom kope Pauleta Sancho. Jimena Lópezová zvýšila (0:3, min 56). Sandra Castellóová uzavrela rozdiel (1:3, min 66). Tím Valencie nevyhral na tomto turnaji od 12. dňa zápasu.

Valencia vyhrala návštevu Granady (0:1) v deň zápasu 12 Ligy F (posledný ročník 2023). Táto konfrontácia sa hrala 17. decembra na štadióne Los Cármenes. Jediný gól strelila v posledných minútach presne Ana Marcosová, ktorá zakončila protiútok, po asistencii Mexičanky Jimeny Lópezovej (min 90+4). Pauleta a Lauri dokončili s drevom. Víťazstvo Valencie im unikalo od 7. dňa zápasu, keď porazili Sporting Club de Huelva.
​ V sezóne 2023-2024 súťaží s Valenciou CF.

Do 9. mája sa s Valenciou CF zúčastnila 27 konfrontácií F Ligy 2022-2023 (24 štartov, celkovo 2230 minút). Strelila deväť gólov: dva proti Granadille Tenerife; jeden proti Seville, Villarrealu, Levante UD, Madrid CFF, Levante Las Planas, Athletic Club a Sporting Huelva. Zasiahla aj do zápasu Copa de la Reina (90 minút proti Alhame).
5. mája 2023 Valencia CF oficiálne oznámila predĺženie zmluvy s andalúzskou útočníčkou Annou Marcosovou do leta 2025.

Ana zostala na lavičke na štadióne Studenternas vo švédskom univerzitnom meste Uppsala 6. apríla 2023. Španielsko WU23 porazilo Švédsko WU23 (1:2), ktoré trénoval Martin Qvarmans. Cornelia Kapocs posunula škandinávsky tím (min 32) za asistencie Rusula Rosa Kafaji. Dva góly Inmy Gabarro otočili skóre: 1:1 (min 56), s asistenciou Eleny Julve; a 1-2 (min 68).
V apríli 2023 bola povolaný čeliť Švédsku WU23 v Studenternas Arena idrottsplats (Uppsala).

Španielsko do 23 rokov a Portugalsko do 23 rokov remizovali v jednom prípravnom zápase, ktorý sa hral 10. októbra 2022 v Las Rozas (Madrid). Španielsky gól strelila María Llompartová (min 55, 1:0). Za tím pod vedením Josého Paisana skórovala Kelsey Araújo (min 84, 1:1). Ana sa zúčastnila 27 minút.
Španielsko U23 porazilo Taliansko U23 v prípravnej konfrontácii hranej 6. októbra 2022 v Las Rozas (Madrid). Jediný gól zápasu strelila Paula Arana (min 18, 1-0). Proti talianskemu tímu pod vedením Nazzareny Grilli vstúpila do hry v druhom polčase Ana.
Výzva od Laury del Río na prípravné zápasy Španielska do 23 rokov proti Taliansku a Portugalsku v októbri 2022, oba v Las Rozas.

Švédsko a Španielsko vyrovnali na nulu v priateľskej konfrontácii U23 hranej 5. septembra 2022 v meste Jönköping. Ana nastúpila 45 minút (prvá časť) proti tímu pod vedením Martina Qvarmansa Möllera. Debutovala.
Povolala Laura del Río na prípravný zápas proti Švédsku U23, ktorý sa uskutoční 5. septembra 2022 v Stadsparksvallen v meste Jönköping.
4. júla bola zverejnená dohoda medzi Valenciou a Anou Marcosovou (2000), aby sa sevilská útočníčka pripojila k čierno-bielemu tímu do 30. júna 2023. Pochádza zo Sporting de Huelva a čaká ju druhá etapa vo valencijskom klube.

V sezóne 2017-2018 bola vyhlásená za majsterku Európy do 19 rokov, v súťaži ktorá sa konala od 18. do 30. júla vo švajčiarskych mestách Wohlen, Zug a Biel/Bienne. Celkovo sa zúčastnila 2 zápasov záverečnej fázy (20 minút).
Zúčastnila sa troch zápasov (105 minút), zodpovedajúcich sezóne 2017-2018 v kategórii U-19: obom priateľským zápasom proti Taliansku a predelitskému kola proti Azerbajdžanu. Dala gól proti Taliansku. Do elitného kola nezasiahla.
V lete 2017 bola vyhlásená za majsterku Európy v kategórii U19, v záverečnej fáze hrala v Severnom Írsku, v ktorom dosiahla celkom 56 minút (v troch zápasoch). Vo finále, ktorý sa hral vo Windsor Parku v Belfaste, Španielsko 20. augusta porazilo Francúzsko (3-2).

Útočníčka Anita Marcos (Sevilla, 2000) prichádza do klubu Sporting de Huelva v lete 2021 v Iberdrola lige.
Na zimnom trhu 2021 začlenila Valencia CF. Odohrala v Škótsku s klubom Celtic Glasgow, na zapožičanie od Atlético de Madrid. Debutovala so škótskym tímom 21. februára 2020.
Od leta 2016 patrí do klubu Atlético de Madrid. 10. septembra 2017 debutovala s prvým tímom v lige Iberdrola proti Real Sociedad. Jej debut v Lige európskych majstrov bol proti Wolfsburgu 31. októbra 2018. 22. novembra 2018 debutovala ako strelkyňa proti Rayovi Vallecanovi.
Začala v madridských tímoch Santa María Caridad, Pozuelo de Alarcón a Torrelodones.