Pozícía: stredopoliarka
Aktuálna kategória: U-20 a U-23
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 8 (U23) hasta abril 2024
Počet gólov v kategórii: 1 (U23)
Medzi 23 hráčkami na prvom zozname Sonie Bermúdezovej na čele kategórie WU23 s výhľadom na priateľský prípravný zápas proti Taliansku 24. októbra 2024 v Las Rozas.

Athletic Club vyhral návštevu SD Eibar (1:2), 13. októbra 2024 (Euskadi derby). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Ipurua, zodpovedajúca šiestemu dňu F League. Presne Clara Pinedo otvorila skóre (min 11) po asistencii Ane Elexpuru. Za miestny tím vyrovnala kapitánka Arene Altonaga, po akcii Ane Campos (min 69). Víťazný gól strelila Irene Oguizaová, keď zamierila po štandardke Nerea Nevado (min 90+2).

Vyzvané na etapu Španielska WU23 v Las Rozas medzi 27. a 30. májom 2024.

Athletic Club porazil Atlético Madrid (1:0) 14. apríla 2024. Táto konfrontácia sa odohrala v Lezame, čo zodpovedá 23. zápasu ligy F. Jediný gól strelila presne Clara Pinedo (min 17), po ktorej asistovala Ane Azkona. Eva Navarro trafila brvno (min 69). Tím Euskadi má na konte sedem víťazstiev za sebou v Lige F.

Belgicko WU23 zdolalo Španielsko WU23 (1:0). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa konala v Proximus Basecamp (oficiálne tréningové centrum Kráľovskej belgickej futbalovej federácie) v Tubize 4. apríla 2024. Útočníčka Welma Fon (Štandard Fémina de Liège) strelila jediný gól, pričom využila chybu brankárka Sandra Estévezová (min 77). Clara odohrala 84 minút.
Laura del Río zavolala na priateľský prípravný zápas Belgicko – Španielsko (WU23) 4. apríla 2024 na štadióne Proximus Basecamp (Tubize).

Athletic Club sa po prehre na hosťovaní s FC Barcelona (2:1) prepadá do semifinále Kráľovského pohára. Táto odvetná konfrontácia (prvý zápas: 0:3 pre katalánske futbalistky) sa odohrala 14. marca 2024 na Estadi Johan Cruyff. Skóre otvorila Mariona Caldenteyová, ktorá využila chybnú rozohrávku súperky (min 19). Vyrovnala presne Clara Pinedo, podávajúca Marta Sanadriová (min 63). Víťazný gól bol dielom stredopoliarky Patri Guijarro, po strele Mariona, odraze a rohu (min 72). Maddi Torre trafila brvno.

Španielsko WU23 porazilo Anglicko WU23 (3:1). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa odohrala 22. februára 2024 vo futbalovom centre Marbella (Marbella, Málaga). Tím trénerky Emmy Coatesovej sa dostal do vedenia cez Aggie Beever-Jonesovú (Chelsea), asistenciu Jessicy Naz a po chybe brankárky Adriany Nanclares (min 43). Oihane Valdezate vyrovnala (min 44), po rohu, odraze a akcii Claudia Iglesias. Bruna Vilamala zvýšila na 2:1 (min 67), pričom využila nerozhodnosť. Bruna zopakovala konečných 3:1 (min 79), pričom skončila ľavou nohou. Inma Gabarro premrhala penaltu (min 52); prekazila to Fran Stenson. Kiera Skeels a Aggie Beever-Jones sa trafili do dreva. Clara odohrala 54 minút.
Laura del Río povolala ju do španielskeho tímu WU23 v okne FIFA vo februári 2024.

Španielsko porazilo Švédsko (4:1) 30. novembra 2023. Táto priateľská konfrontácia zodpovedajúca kategórii WU23 sa odohrala v priestoroch Pinatar Arena (Murcia). Clara odohrala 45 minút (prvý polčas).

Španielsko prehralo s Holandskom na návšteve v Dordrechte (4:1) 30. októbra 2023. Táto priateľská konfrontácia zodpovedajúca kategórii WU23 sa hrala na Matchoholic Stadion. Fiamma Benítezová dostala tím vedený Laurou del Río do vedenia (min 35). Jong Oranje pripravený Stefanom Hoogstederom sa otočil v druhom polčase cez Liz Rijsbergen (min 59), po akciách Fenna a Romée; presne Romée Leuchter (min 65), s asistenciou Fenny; a dva góly od spomínaného Fenna Kalma, z VfL Wolfsburg (min 84 a 90+2), jeden po chybnej rozohrávke a druhý po odraze. Clara odohrala 56 minút.
Španielsko porazilo Dánsko (4:1) 26. októbra 2023. Táto priateľská konfrontácia zodpovedajúca kategórii WU23 sa hrala v Marbella Football Center (Málaga). Clara odohrala 90 minút.

Španielsko WU23 prehralo s Francúzskom WU23 (1:2). Táto prípravná konfrontácia sa konala 24. septembra 2023 v Las Rozas (Madrid). Paula Arana posunula La Roja dopredu (min 17). Andrea Medina sa zúčastnila. Tím vedený Fédéricom Biancalanim otočil dvoma gólmi Inès Benyahia (Olympique Lyonnais) v 47. a 54. minúte, druhý z hlavičky. Clara odohrala 10 minút.
Španielsko WU23 zdolalo Portugalsko WU23 (0:3). Táto prípravná konfrontácia sa odohrala v Cidade do Futebol (Oeiras) 21. septembra 2023. Bruna Vilamala (min 13, penalta), Oihane Valdezate (min 57) a Lucía Pardo (min 84) skórovali proti tímu pod vedením Beatriz Teixeira. Clara odohrala 60 minút.
Nominovala ju trénerka Laura del Río v septembri 2023 na priateľské zápasy španielskeho tímu WU23 proti Portugalsku a Francúzsku.

V apríli 2023 bola povolaný čeliť Švédsku WU23 v Studenternas Arena idrottsplats (Uppsala). Následne bola prepustená.

Španielsko prehralo s Holandskom (1:2), ktoré trénuje Stefan Hoogsteder, v tímoch WU23. Táto prípravná konfrontácia sa odohrala 20. februára 2023 na štadióne Guillerma Amora (Benidorm, Alicante). Holandské futbalistky sa presadili o dva góly: 0:1 (min 6): Eva van Deursen (Bayer Leverkusen); a 0-2 (min 52): Marisa Olislagers (Twente). Paula Arana uzavrela medzeru (min 81). Clara sa zúčastnila 23 minút.
Volala ju Laura del Río na dve prípravné konfrontácie do 23 rokov proti Anglicku a Holandsku vo februári 2023.

V sezóne 2022-2023 sa do 31. decembra s Athletic Club zúčastnila jedenástich konfrontácií F League (sedem ako štartérka, celkovo 720 minút). Strelila tri góly: proti Valencii, Villarrealu a Seville.

Španielsko do 20 rokov po prvý raz vyhralo majstrovstvá sveta žien. Vo finále zdolali na Národnom štadióne v San José Japonsko (3:1) 28. augusta. Skóre otvorila Inma Gabarro (min 12). Salma Paralluelo pridala dva góly, posledný z penalty (min 22 a 27). Suzu Amano skrátila rozdiely po faule (min 47). Pedro López zopakoval zostavu pre semifinále. Clara zostala na lavičke.
Španielsky tím sa dostal do semifinále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v Kostarike. Vo štvrťfinálovom zápase zdolali 20. augusta na Národnom štadióne v San José mexický tím na čele s Anou Laurou Galindo (1:0). Jediný gól strelila Inma Gabarro (min 25). Clara odohrala 64 minút. V semifinále zostala na lavičke.
V druhý deň majstrovstiev sveta vo futbale žien do 20 rokov v Kostarike (skupina A) Španielsko porazilo 13. augusta na Národnom štadióne San José hostiteľský tím pod vedením Josého Catoyu (0:5). Góly strelili Sonia Majarín, Ari Mingueza, Inma Gabarro (penalta), Ane Elexpuru a Salma Paralluelo. Clara odohrala 21 minút.
Španielsko odštartovalo Majstrovstvá sveta žien do 20 rokov v Kostarike (skupina A). Proti brazílskemu tímu vedenému Jonasom Uriasom bolo 10. augusta 2022 na Národnom štadióne San José nerozhodné (0:0). Clara odohrala tri minút.

Clara Pinedo (Bilbao, 2003) má profesionálnu zmluvu s Athletic Club od tohto leta 2022. V sezóne 2021-2022 v prvom tíme Athletic Club sa zúčastnila ôsmich zápasov medzi Iberdrola lige a Copa de la Reina (nastúpila v šiestich). Strelila dva góly (jeden v Iberdrola lige proti Villarrealu a druhý v pohári proti Racingu Santander).

Mužstvo vedené Pedrom Lópezom získalo európsky titul do 19 rokov vo finále hranom 9. júla na Mestskom štadióne (Ostrava, ČR). Španielsko porazilo Nórsko, ktoré trénuje Hege Riiseová (2:1). Clara zostala na lavičke. V protiútoku Iris Omarsdottir posunula severské ženy dopredu (min 5). Skóre otočili Ane Elexpuru (min 36) a Júlia Bartel (min 90+4). La Rojita dosiahol maximálne kontinentálne víťazstvo do 19 rokov štvrtýkrát v histórii.
Španielsko do 19 rokov sa v Česku dostalo do finále Eura. Švédsko zdolal v meste Opava (1:0), 6. júla. Clara súťažila 25 minút. Jediný gól strelila Mirari Uria (min 51), keď zakončila hlavičkou po asistencii Ornella Vignola. Tím vedený Caroline Sjöblomovou skončil s desiatimi pre vylúčenie Eveliny Duljanovej (min 86, dvojnásobná žltá). V druhom semifinále v ten istý deň Nórsko porazilo Francúzsko (1:0).
Španielsko postúpilo do semifinále Eura do 19 rokov na Morave (A-skupina). Na druhý deň zdolali 30. júna na rovnakej scéne v Opave hostiteľské Česko (0:5). Clara odohrala 77 minút. Skórovali Ane Elexpuru (min 23), Fiamma Benítez (min 37), presne Clara Pinedo (min 47); a Lucía Moral, dve (min 69 a 76).
Španielsky tím do 19 rokov vedený Pedrom Lópezom uzavrel svoju prípravu na Euro medzi júnom a júlom 2022 vo viacerých mestách na Morave (Česká republika). V poslednom nadstavenom zápase 19. júna zdolali Taliansko (1:3), ktoré trénoval Enrico Sbardella. Clara odohrala 26 minút. Hralo sa v Centro di Preparazione Olimpica v Tirreine/Pisa. Za La Rojita skórovali Julia Bartel (1-1, min 35), Fiamma Benítez (1-2, min 65) a Andrea Medina (1-3, min 88).

V druhej fáze Euro U19 (Liga A-6, na štadióne CF Fão na severe Portugalska 6. apríla 2022) odohrala Clara 45 minút (druhá časť) proti Rumunsku do 19 rokov, ktoré pripravil Marin Ion. Pripísala si asistenciu na 7:0. V tomto úvode turnaja vyhral španielsky tím (9:0, 2:0 v polčase).
V druhej fáze Euro U19 (Liga A-6, na štadióne CF Fão na severe Portugalska 9. apríla 2022) zostala na lavičke proti domácim portugalským ženám do 19 rokov, ktoré pripravil Jose Paisana. V tejto druhej konfrontácii vyhral španielsky tím (0-6, 0-3 v polčase).
Na konci druhej fázy Euro U19 (Liga A-6 na Estádio Municipal de Famalicão na severe Portugalska 12. apríla 2022) zostala na lavičke proti holandskému tímu U19. Zaznamenalo v zápase 2:2. V 88. minúte vyrovnala Ona Baradad. Tím vedený Pedrom Lópezom vstupuje do záverečnej fázy na čele skupiny s rovnakým bodovým ziskom ako holandské futbalistky (sedem).

V marci 2022 bola pozvaná na etapu s tímom U19 v Madride.
Zasahuje do Las Rozas v etape s tímom U19 v réžii Pedra Lópeza (14. – 21. februára 2022).
Výzva na prípravnú fázu pre tím U19 medzi 17. a 19. januárom 2022.

TURNAJ MAJSTROV COSTA DAURADA V SALOU (TARRAGONA)

Španielsko do 20 rokov si vybojovalo titul na turnaji Costa Daurada Trophy, keď na tretí deň zdolalo francúzsky tím, ktorý trénuje Sonia Haziraj (3:0). Clara odohrala 4 minút s tímom pod vedením Pedra Lópeza 30.11.2021 v športovom centre Fútbol Salou (Salou, Tarragona). La Roja a les Bleuettes sa pripravujú na majstrovstvá sveta do 20 rokov, ktoré sa budú konať v Kostarike medzi 10. a 28. augustom 2022.
V druhom zápase na tom istom štadióne Španielsko porazilo Nemecko (1:0). Clara sa zúčastnila 60 minút proti výberu, ktorý pripravila Kathrin Peter. Jediný gól strelila Paola Hernández z Tenerife z priameho kopu (min 59) 28.11.

Clara povolal v októbri 2021 trénera Pedra Lópeza, aby tím U19 súťaži v Európe. Presunula sa do úvodnej fázy kontinentálneho turnaja v Portugalsku. V prvom zápase (19. októbra) na Mestskom štadióne v Albufeire nastúpila na 45 minút proti Slovensku (3:0). V druhom zápase odohrala 60 minút proti Portugalsku (22. októbra) na rovnakom štadióne (0:4). Strelila gól na 0:2 (min 31). A v tretej konfrontácii sa zúčastnila 10 minút proti Českej republike (25. deň) a Španielsko pridalo na rovnakom štadióne plné víťazstvá (3:1). Preto bol klasifikovaný ako prvý zo skupiny.

Od leto 2021 trénovala s prvým tímom Athletic Clubu, ktorý vedie Iraia Iturregi.
Debutovala v prvom tíme Athletic Clubu v Iberdrola League: Matchday 32 (6/6/2021): 28 minút proti Levante UD v Buňole (prehra 4:0).

Volal Pedro López za tím U19 s cieľom prípravnej fázy medzi 10. a 12. májom 2021 v Las Rozas. Táto koncentrácia v Madride bola začiatkom tohto týždňa zrušená kvôli pandémii.
Vyzvala na koncentráciu medzi 3. a 5. februárom 2020 s tímom U17. V marci vyzvala na prípravu proti Villarrealovi.
Odohrá v Bilbau s Atletickým klubom B od 2019.