Pozícía: Brankárka
Aktuálna kategória: U-20
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 1 (U20) / 5 (U19) / 2 (U17)
Počet gólov v kategórii: --
Dňa 24. júla 2024 oznámila Funda Albacete príchod brankárky Jany Xin. Pochádza z Deportiva Alavés, kde odohrala tri sezóny.

27. júla 2023 Deportivo Alavés oznámilo, že Jana Xin Henseler (Chongqing, Čína, 2003) bude pokračovať v obrane bránky Gloriosa v ďalšej sezóne, odteraz v First RFEF. Brankárka čínskeho pôvodu a španielskej národnosti prišla do Vitoria-Gasteiz vo veku 17 rokov, počas ktorých debutovala v prvej divízii (Iberdrola League, teraz Liga F). S Deportivom Alavés odohrala 22 ligových zápasov a jeden v Copa de la Reina, za sebou nechala skvelý výkon v penaltovom rozstrele proti Realu Oviedo, v ktorom zachránila tri strely, hlási bielo-modrý klub.
V sezóne 2022-2023 do 31. decembra s Deportivom Alavés nastúpila na šesť zápasov Ligy F (šesť odštartovala, spolu 540 minút).

Španielsko do 20 rokov po prvý raz vyhralo majstrovstvá sveta žien. Vo finále zdolali na Národnom štadióne v San José Japonsko (3:1) 28. augusta. Skóre otvorila Inma Gabarro (min 12). Salma Paralluelo pridala dva góly, posledný z penalty (min 22 a 27). Suzu Amano skrátila rozdiely po faule (min 47). Pedro López zopakoval zostavu pre semifinále. Jana zostala na lavičke.
Tím vedený Pedrom Lópezom sa dostal do finále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v Kostarike. V semifinále zdolala 25. augusta na Národnom štadióne v San José Holandsko trénerky Jessicy Tornyovej (2:1). Inma Gabarro strelila oba góly (min 22 a 25). Rosa van Goolová uzavrela rozdiel (min 54). Jana zostala zo skupinovej fázy na lavičke.

Mužstvo vedené Pedrom Lópezom získalo európsky titul do 19 rokov vo finále hranom 9. júla na Mestskom štadióne (Ostrava, ČR). Španielsko porazilo Nórsko, ktoré trénuje Hege Riiseová (2:1). Jana zostala na lavičke. V protiútoku Iris Omarsdottir posunula severské ženy dopredu (min 5). Skóre otočili Ane Elexpuru (min 36) a Júlia Bartel (min 90+4). La Rojita dosiahol maximálne kontinentálne víťazstvo do 19 rokov štvrtýkrát v histórii.
Španielsko získalo prvé miesto v A-skupine na Euro U19. Tretí deň zápasu 3. júla na Stadione Bazaly (Ostrava) remizovali s Francúzskom 1:1. Silvia Llorisová získala výhodu posielaním balóna z diaľky po vhadzovaní (min 29). Vyrovnaná v osobnom ťahu Nesrine Bahlouli (min 31). Jana pri debute v tejto záverečnej fáze odohrala celých 90 minút.

Španielsky tím do 19 rokov vedený Pedrom Lópezom uzavrel svoju prípravu na Euro medzi júnom a júlom 2022 vo viacerých mestách na Morave (Česká republika). V poslednom nadstavenom zápase 19. júna zdolali Taliansko (1:3), ktoré trénoval Enrico Sbardella. Jana odohrala 45 minút (prvá časť). Hralo sa v Centro di Preparazione Olimpica v Tirreine/Pisa. Za La Rojita skórovali Julia Bartel (1-1, min 35), Fiamma Benítez (1-2, min 65) a Andrea Medina (1-3, min 88).

V druhej fáze Euro U19 (Liga A-6, na štadióne CF Fão na severe Portugalska 6. apríla 2022) odohrala Jana 90 minút proti Rumunsku do 19 rokov, ktoré pripravil Marin Ion. V tomto úvode turnaja vyhral španielsky tím (9:0, 2:0 v polčase).
V druhej fáze Euro U19 (Liga A-6, na štadióne CF Fão na severe Portugalska 9. apríla 2022) odohrala Jana 90 minút proti domácim portugalským ženám do 19 rokov, ktoré pripravil Jose Paisana. V tejto druhej konfrontácii vyhral španielsky tím (0-6, 0-3 v polčase).
Na konci druhej fázy Euro U19 (Liga A-6 na Estádio Municipal de Famalicão na severe Portugalska 12. apríla 2022) odohrala 90 minút proti holandskému tímu U19. Zaznamenalo v zápase 2:2. V 88. minúte vyrovnala Ona Baradad. Tím vedený Pedrom Lópezom vstupuje do záverečnej fázy na čele skupiny s rovnakým bodovým ziskom ako holandské futbalistky (sedem).

V marci 2022 bola pozvaná na etapu s tímom U19 v Madride.
Zasahuje do Las Rozas v etape s tímom U19 v réžii Pedra Lópeza (14. – 21. februára 2022).
Výzva na prípravnú fázu pre tím U19 medzi 17. a 19. januárom 2022.

Jana povolal v októbri 2021 trénera Pedra Lópeza, aby tím U19 súťaži v Európe. Presunula sa do úvodnej fázy kontinentálneho turnaja v Portugalsku. V prvom zápase (19. októbra) na Mestskom štadióne v Albufeire nastúpila na 90 minút proti Slovensku (3:0). A v tretej konfrontácii sa zúčastnila 90 minút proti Českej republike (25. deň) a Španielsko pridalo na rovnakom štadióne plné víťazstvá (3:1). Preto bol klasifikovaný ako prvý zo skupiny.

V lete 2021 prišla do Deportivo Alavés Gloriosas v Iberdrola Lige. Nosí číslo 25. Podpísala sa na dve sezóny. Prišla z Atlética de Madrid B v Reto Iberdrola.

Španielsko sa zúčastnilo dvoch konfrontácií proti Kostarike na Národnom štadióne (San José), ktoré sa uskutočnili pri príležitosti dvojstého výročia nezávislosti tejto stredoamerickej krajiny. Zodpovedali ženským tímom do 20 rokov, pretože Kostarika usporiada majstrovstvá sveta v tejto kategórii v auguste 2022. Španielsky tím je v réžii Pedra Lópeza, zatiaľ čo tím trikolóry trénuje Harold López. V prvom zápase, ktorý sa hral 16. 9. 2021, Španielsko zvíťazilo 0:5 (do polčasu 0:2). V druhom zápase, 19., opäť vyhral: 0:4 (bez gólov s prestávkou). Jana Xin odohrala v úvodnej konfrontácii 45 minút (druhý polčas) a v druhom zápase zostala na lavičke.
Volal Pedro López za tím U19 s cieľom prípravnej fázy medzi 10. a 12. májom 2021 v Las Rozas. Táto koncentrácia v Madride bola začiatkom tohto týždňa zrušená kvôli pandémii.
Jana Xin bola povolaný španielskym tímom do 19 rokov na čele s Pedrom Lópezom a v prípravnej fáze sa sústredila v Marbelle medzi 15. a 19. februárom 2021.
Vyzvala na koncentráciu medzi 3. a 5. februárom 2020 s tímom U17. V marci vyzvala na prípravu proti Villarrealovi.
Zúčastnila sa 2 zápasov (108 minút) švédskeho medzinárodného turnaja v kategórii nižšej ako 17 rokov, ktorá sa konala od 11. do 17. septembra 2019: proti Nemecku na Påskbergsvallen vo Varbergu (90) a proti hostiteľskému tímu v Ängelholms IP v Ängelholmu (18 min).
Do Atlético de Madrid patríla od roku 2015. Pochádza z klubu Unión Adarve (Madrid).
Jana Xin Henseler Gallego sa narodila v Číne a má španielsku štátnu príslušnosť.

Posledná aktualizácia: 31 JÚL 2024