Pozícía: stredopoliarka
Aktuálna kategória: "A" ženy a U19
Počet zápasov v aktuálnej kategórii:
Počet gólov v kategórii:
Slovensko uzavrelo Euro fázu (6. zápas/skupina B2). 16. júla 2024 remizovali s Izraelom (2:2) na štadióne BSC v Budaörsi v Maďarsku (neutrálna pôda) a postúpili do baráže. V 14. minúte po rohu Hmírovej vyskočila na prednej žrdi Košíková a hlavou otvorila skóre. Góly izraelských žien strelili Noa Selimhodzic (min 37) a Shira Elinav (min 45+3). V 89. minúte sa už fantastickou ranou z vyše 30-tich metrov presadila striedajúca Andrea Bogorová a uzavrela skóre zápasu na konečných 2:2. Aneta zostala na striedačke.

Slovenské futbalové reprezentantky zaznamenali štvrtú prehru v kvalifikácii ME 2025 (12.07.2024). V zápase 2. skupiny B-divízie podľahli v Nitre Škótsku 0:2. O oba góly sa postarala Claire Emslie (Angel City, USA). V 46. minúte otvorila skóre zblízka po asistencii Kirsty Hanson (Doncaster). V 65. minúte Patrícia Hmírová namierila hlavičkou do žrde. Po podaní od Erin Cuthbert (Chelsea), v 71. minúte vo vlastnom malom vápne nešťastne odkopla loptu Ľudmila Maťavková, pričom trafila priamo nohu atakujúcej Emslieovej a škótska útočníčka spečatila triumf tímu vedeného Španielom Pedrom Martínezom Losom (0:2). Aneta zostala na striedačke.
Bola nominovaná do okna FIFA v júli 2024 na zápasy proti Škótsku a Izraelu.

Slovensko padlo proti Srbsku v Trnave (0:4), 4. júna 2024. Zodpovedalo to štvrtému dňu B2-skupiny ME. 0:1 (min 35), práca útočníčky Jovany Damnjanović (Bayern Mníchov), po slovenskej prehre v strede poľa. 0:2 (min 55), dosiahla Tyla Jay Vlajnić (Western United Melbourne), keď sa presadila po asistencii Damnjanovićovej. 0:3 (min 87), dosiahla Miljana Ivanović (LSK Kvinner FK), po zavŕšení protiútoku. 0:4 (min 90+4), práca Niny Matejićovej (Červená zvezda Belehrad), aj v závere protiútoku v otvorenom poli. Aneta zostala na striedačke.

Slovensko prehralo na návšteve v Belehrade (2:1). Táto konfrontácia ME sa konala na štadióne FK Čukarički 31. mája 2024. Zodpovedala tretiemu dňu skupiny B2. V návrate po zotavení zo zranenia posunula Slovenky dopredu Martina Šurnovská, ktorej pripísala asistenciu Patrícia Hmírová (min 9). Srbský tím pripravený Dragišom Zečevićom sa vrátil: 1:1 (min 22), skórovala Violeta Slović po rohu, ktorý zahrala Tijana Filipović. 2-1 (min 53), dosiahla Miljana Ivanovićová po asistencii Allegry Poljakovej. Aneta zostala na striedačke.
Vyzvaná na dva zápasy proti Srbsku v máji až júni 2024. Nahrádza zranenú Alexandru Bíróovú.

Slovensko WU19 zdolalo Bielorusko WU19 (2:1), a so 4 bodmi obsadila 3. miesto v tabuľke. Znamená to, že aj na jeseň bude slovenský tím účinkovať v elitnej Lige A. Táto konfrontácia sa odohrala 9. apríla 2024 v priestoroch Srbskej federácie v meste Stará Pazova (Vojvodina). Zodpovedalo to tretiemu a poslednému dňu 2. kola/skupiny A5 (Euro WU19). Skóre otvorila Darina Hrúziková (min 1), keď nedorozumenie v bieloruskej obrane využila. Za tím pod vedením Uladzimira Shyndzikaua vyrovnala Alina Kharashchak (min 15), podávajúca Renata Kalinouskaya. Konečný výsledok stanovila Sára Straková (min 90). Aneta odohrala celých 90 minút.

Slovensko WU19 prehralo s Belgickom WU19 (0:2). Táto konfrontácia sa odohrala 6. apríla 2024 v priestoroch Srbskej federácie v meste Stará Pazova (Vojvodina). Zodpovedalo to druhému dňu 2. kola/skupina A5 (Euro WU19). Skóre otvorila Aurélie Reyndersová (min 6), ktorej asistovala Saar Janssen. Pre tím vedený Xavierom Donnayom sa o konečný výsledok postarala Caitlin Lievensová (min 63) z priameho kopu. Thirsa de Meester dokončila s drevom (min 51). Aneta odohrala 86 minút.

Srbsko WU19 a Slovensko WU19 remizovali (2:2). Táto konfrontácia sa odohrala 3. apríla 2024 v zariadeniach Srbskej federácie v meste Stará Pazova (Vojvodina). Zodpovedalo to prvému dňu 2. kola/skupiny A5 (Euro WU19). Skóre otvorila Darina Hrúziková (0:1 min 21), po asistencii Sáry Strakovej. Nina Matejić vyrovnala (min 46). Za Slovenky opäť skórovala Darina Hrúziková (min 54), v podaní Michaely Martiškovej. Za tím vedený Lidijou Stojkanovićovou strelila konečný výsledok Nadja Uvalin po asistencii Miny Čingelićovej. Aneta odohrala celých 90 minút.
Tréner reprezentácie WU19 Jozef Jelšic nominoval ju na turnaj 2. kola kvalifikácie ME – Liga A v Srbsku (apríla 2024).
V roku 2024 hrá v Česku s klubom 1. FC Slovácko.

Futbalová reprezentácia WU19 vyhrala aj druhý prípravný zápas v Turecku (27.02.2024, Manavgat). Domáci výber zdolala 0:2 po góloch Michaely Martiškovej (10. minúta) a Dariny Hrúzikovej (70. minúta). Aneta odohrala 90 minút.
Reprezentácia WU19 vyhrala prvý z dvojice prípravných zápasov v Turecku (24.02.2024, Emirhan Sport Center, Manavgat). Zverenky trénera Jozefa Jelšica zdolali domáce rovesníčky 0:1 po góle Michaely Martiškovej (58. minúta). Aneta odohrala 45 minút (prvý polčas).
Tréner reprezentácie WU19 Jozef Jelšic nominoval ju na dva prípravné zápasy v Turecku: 24. a 27. februára 2024 (Turecko WU19 / Emirhan Sport centre Side).

So Slaviou Praha v skupinovej fáze majstrovstiev Európy UEFA 2023-2024 do 22. januára ešte nezúčastnila.

Tréner reprezentácie WU19 Jozef Jelšic nominoval ju na fyzicko-kondičné testovanie v Nemciach 18. a 19. decembra 2023.

Slovensko WU19 zdolalo Kazachstan WU19 (6:0). Táto konfrontácia sa odohrala 2. decembra 2023 v priestoroch Rumunskej federácie v meste Buftea. Zodpovedalo to druhému dňu 1. kola/skupina B6 (Euro WU19). Barbora Vargová otvorila skóre premenením pokutového kopu na Anetu Surovú (min 3). Darina Hrúziková dosiahla hetrik: 3:0 (min 20), 4:0 (min 21) a 5:0 (min 54). Víťazstvo zavŕšili Sára Straková (2:0, min 17, zo štandardky) a Klára Cabúková (6:0, min 77). Asistencie si pripísali Michaela Martišková, Aneta Surová a Michaela Ferencová. Aneta odohrala 90 minút.

Rumunsko WU19 a Slovensko WU19 remizovali (3:3). Táto konfrontácia sa odohrala 29. novembra 2023 v priestoroch Rumunskej federácie v meste Buftea. Zodpovedalo to prvému dňu 1. kola/skupiny B6. Darina Hrúziková strelila dva góly (0:1 min 3 a 1:3 min 60). Ďalší slovenský gól strelila Aneta Surová (1:2 min. 31). Aneta odohrala 90 minút.

V sezóne 2023-2024 odohrála za Slaviu Praha.

Aneta odohrala 90 minút v druhom zápase európskej kvalifikačnej fázy (2. kolo), 11. apríla 2023. Slovensko WU19 zdolalo Azerbajdžan WU19, ktorý trénuje Habib Aghayeb (4:0). Táto konfrontácia zodpovedala lige B/skupine B5, hranej v slovenskom meste Gabčíkovo.
Aneta odohrala 76 minút na začiatku európskej kvalifikačnej fázy (2. kolo), 5. apríla 2023. Slovensko WU19 prehralo s Čiernou Horou WU19, ktorú pripravoval Ivan Tatar (2:3). Táto konfrontácia zodpovedala lige B/skupine B5, hranej v slovenskom meste Gabčíkovo. Hetrik (min 40, 54 a 65) zaznamenala Nejla Bicić (ŽFK Budućnost Podgorica). Anastasija Rakočević bola vylúčená za dvojitú žltú kartu (min 84).
Na turnaj druhej fázy kvalifikácie ME: 5. apríla, Slovensko WU19 - Čierna Hora WU19 (Gabčíkovo). 11. apríla, Slovensko WU19 - Azerbajdžan WU19 (Gabčíkovo).

V marci 2023 bola ocenená v rámci galavečera „Gala Grassroots SFZ 2022“. Aneta Surová bude zapísaná v dejinách ankety ako vôbec prvá, ktorá získala prvenstvo v ankete Futbalistka roka 2022 WU17.

Na kontrolný zraz v Senci (WU19), v nedeľu 12. februára 2023.
Na fyzicko-kondičné testovanie v Nemciach (28. - 29. 11. 2022).

Slovensko do 19 rokov zakončilo turnaj v Poprade treťou prehrou v rade, tentoraz proti Slovinsku (1:2), 11. októbra. Slovenský tím posunula Júlia Iľková (min 26), ktorej asistovala Karolína Bayerová. Za tím pod vedením Petry Mikelnovej otočili skóre Nina Kajzba (min 27) a Anja Eferl (min 59). Aneta sa zúčastnila 90 minút.
Slovensko U19 odohralo svoj druhý zápas v meste Poprad. Padlo porážkou proti Anglicku (0:3) 8.10.2022. Za anglický tím (trénerka Emma Coates) si strelili vlastný gól Bayerová (min 3), Alex Hennessy (min 52) a Keira Barry (min 77). Aneta odohrala 90 minút.
Slovensko do 19 rokov štartovalo na ME 2022-2023 v meste Poprad. V 1. kole (liga A/skupina 4) ich 5.10.2022 zdolalo Dánsko (1:6). Gól Slovenska strelila presne Aneta Surová (min 60, 1:4), asistovala Paulína Hrdličková. Vylúčená bola Lenka Mazúchová (min 23). Za severský tím (trénovala Anja Heiner-Møller) skórovali Emilía Ásgeirsdóttir, poker, posledný z penalty; Jóhanna Fossdalsá Sørensen, tiež z penalty; a Ajla Habibović. Zuzana Nárožná spáchala oba penalty. Aneta odohrala 81 minút.

Slovenská reprezentácia do 19 rokov sa v lete 2022 zúčastnila dvoch prípravných zápasov proti Česku. 3. augusta mali na štadióne FK Dolní Němčí nerozhodne o jednom góle. Kapitánka Karen Maková presadila Slovensko (min 34) po asistencii Karolíny Bayerovej. Nikola Pražienková remizovala (min 79). V ostatnej konfrontácii na 5. deň vyhrali Česi v slovenskom meste Nemšová (0:1). Jediný gól tímu pod vedením Jana Navrátila strelila Klára Bláhová (min 88). V úvodnom zápase odohrala Aneta 90 minút a v ostatnej hre tiež 90.
Odštartuje novú reprezentačnú sezónu. Tréner reprezentácie WU19 Jozef Jelšic nominoval na dva prípravné zápasy s Českom.

Na turnaji 2. fázy kvalifikácie ME (Ligy A-1, Tallaght Stadium, Dublin, 23.3.2022), v 72. minúte po faule na Darinu Hrúzikovú premenila pokutový kop presne Aneta Surová. V 88. min Írky vyrovnali na 1:1 (Michaela Lawrence). Aneta odohrala 90 minút proti Írskej republike do 17 rokov.
V druhej fáze Euro U17 (Ligy A-1, na štadióne Richmond Park v Dubline 26. marca 2022) odohrala Aneta 90 minút proti Islandu do 17 rokov. Vyhralo severské družstvo (1:0, Ísabella Tryggvadóttir, min 84).
V druhej fáze Euro U17 (Liga A-1, na štadióne Belfield Bowl, v Dún Laoghaire-Rathdown, Dublin, 29. marca 2022), odohrala Aneta 90 minút proti Fínsku do 17 rokov. Vyhralo severské družstvo (4:0, penalta Kiviranta, Lotta Kalske, Ilona Walta a Heikkinen). Slovensko do ďalšieho finálového kola sa nedostane.

V úvodnom zápase turnaja 1. fázy kvalifikácie o postup na ME 2022 žien do 17 rokov, Slovenky zvíťazili 3:0 nad Faerskými ostrovmi v Poprade (8.11.2021), po góloch Nárožnej, Hrúzikovej a Hlavinkovej. Aneta odohrala 90 minút. V druhej konfrontácii proti Izraelu na rovnakom štadióne nastúpila na zápas 90 minút. Pokutový kop: Aneta strelou do ľavého rohu nedala gólmanke šancu (2:0, min 25). A v nadstavenom čase (min 45+2) pridala druhý presný zásah; zahrávala priamy kop z pravej hranice šestnástky a lopta pred brankárkou skočila a bolo 4:0. Slovensko vyhralo 6:0 (14. novembra) a kvalifikovalo sa do ďalšieho kola na jar 2022.

Bola predvolaná na turnaj elitu (skupina 5) v anglickom meste Burton-on-Trent proti Francúzsku, Walesu a hostiteľskému tímu. Zodpovedá Euro-2020 v kategórii U17.