Pozícía: stredopoliarka
Aktuálna kategória: U19
Počet zápasov v aktuálnej kategórii:
Počet gólov v kategórii:
Slovenská reprezentácia do 19 rokov sa v lete 2022 zúčastnila dvoch prípravných zápasov proti Česku. 3. augusta mali na štadióne FK Dolní Němčí nerozhodne o jednom góle. Kapitánka Karen Maková presadila Slovensko (min 34) po asistencii Karolíny Bayerovej. Nikola Pražienková remizovala (min 79). V ostatnej konfrontácii na 5. deň vyhrali Česi v slovenskom meste Nemšová (0:1). Jediný gól tímu pod vedením Jana Navrátila strelila Klára Bláhová (min 88). V úvodnom zápase odohrala Aneta 90 minút a v ostatnej hre tiež 90.
Odštartuje novú reprezentačnú sezónu. Tréner reprezentácie WU19 Jozef Jelšic nominoval na dva prípravné zápasy s Českom.

Na turnaji 2. fázy kvalifikácie ME (Ligy A-1, Tallaght Stadium, Dublin, 23.3.2022), v 72. minúte po faule na Darinu Hrúzikovú premenila pokutový kop presne Aneta Surová. V 88. min Írky vyrovnali na 1:1 (Michaela Lawrence). Aneta odohrala 90 minút proti Írskej republike do 17 rokov.
V druhej fáze Euro U17 (Ligy A-1, na štadióne Richmond Park v Dubline 26. marca 2022) odohrala Aneta 90 minút proti Islandu do 17 rokov. Vyhralo severské družstvo (1:0, Ísabella Tryggvadóttir, min 84).
V druhej fáze Euro U17 (Liga A-1, na štadióne Belfield Bowl, v Dún Laoghaire-Rathdown, Dublin, 29. marca 2022), odohrala Aneta 90 minút proti Fínsku do 17 rokov. Vyhralo severské družstvo (4:0, penalta Kiviranta, Lotta Kalske, Ilona Walta a Heikkinen). Slovensko do ďalšieho finálového kola sa nedostane.

V úvodnom zápase turnaja 1. fázy kvalifikácie o postup na ME 2022 žien do 17 rokov, Slovenky zvíťazili 3:0 nad Faerskými ostrovmi v Poprade (8.11.2021), po góloch Nárožnej, Hrúzikovej a Hlavinkovej. Aneta odohrala 90 minút. V druhej konfrontácii proti Izraelu na rovnakom štadióne nastúpila na zápas 90 minút. Pokutový kop: Aneta strelou do ľavého rohu nedala gólmanke šancu (2:0, min 25). A v nadstavenom čase (min 45+2) pridala druhý presný zásah; zahrávala priamy kop z pravej hranice šestnástky a lopta pred brankárkou skočila a bolo 4:0. Slovensko vyhralo 6:0 (14. novembra) a kvalifikovalo sa do ďalšieho kola na jar 2022.

Bola predvolaná na turnaj elitu (skupina 5) v anglickom meste Burton-on-Trent proti Francúzsku, Walesu a hostiteľskému tímu. Zodpovedá Euro-2020 v kategórii U17.