Klub: UAB Blazers (University of Alabama at Birmingham)
Pozícía: Brankárka
Aktuálna kategória: "A" ženy
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 3 (A) / 8 (WU19) / 3 (WU17)
Počet gólov v kategórii: --
V roku 2024 súťaží v Spojených štátoch s UAB Blazers / University of Alabama v Birminghame.

Anika odohrala 90 minút. Slovenské futbalové reprezentantky prehrali v pondelkovom (10.4.2023) prípravnom medzištátnom zápase v Senci s Fínskom 0:2. Hostky sa ujali vedenia v 34. minúte po vlastnom góle Diany Lemešovej, v 64. minúte poistila ich triumf striedajúca Jutta Rantalaová. Fínsko má v roku 2023 na konte päť víťazstiev v rade. Polhodinu zápasu musela pre zranenie vystriedať kapitánka Olga Ahtinen, ktorú nahradila debutantka Oona Siren. Elli Pikkujämsä a Adelina Engman sa zúčastnili hry 0:1. Emma Koivisto si pripísala asistenciu na 0:2 po akcii Lindy Sällströmovej.
Anika zostala na lavičke v NTC Senec (7.4.2023). Slovenské reprezentantky podľahli v prvom z dvojice prípravných medzištátnych zápasov s Fínskom 0:1. V prvom polčase bola lopta do brvna severskej brány. Dala gól v druhom polčase (69. minúte) fínska hráčka Katariina Kosolaová (2001, KIF Örebro). Gólový debut pre Katariinu. Domáce nevyužili príležitosť vyrovnať v 87. minúte, keď Jana Vojteková nepremenila pokutový kop. Penaltu spáchala Natalia Kuikka na Stele Semanovej.
Bola povolaná na dva prípravné zápasy proti Fínsku v apríli 2023 na štadióne NTC Senec.

V druhom zápase v rámci tureckého sústredenia remizovala slovenská reprezentácia so Srbskom (0:0), ktoré trénuje Dragiša Zečević. Táto prípravná konfrontácia sa odohrala 21. februára 2023 v IC Santai Training Center (Antalya). Anika odohrala 45 minút (druhá polovica).
O prvého medzištátneho zápasu ženskej reprezentácie v kalendárnom roku 2023 (17.2.2023), Slovenské futbalistky prehrali na sústredení v tureckom Manavgate (Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi) s reprezentáciou Maroka 0:3. Zverenky Petra Kopúňa inkasovali všetky góly v druhom polčase. Anika sa do hry zapojila v 85. minúte. Anika Katarína Huber Tóth debutovala.

Na turnaj Mediterranean Pearl v Turecku vo februári 2020 (reprezentácie dievčat do 19 rokov) proti Bielorusko a Severnému Írsku.
Zúčastnila sa tri zápasov kvalifikačného kola predelitu (skupina 1), ktoré sa konalo v Skopje (Macedónsko) od 1. do 7. októbra 2019 (270 minút). Zodpovedá Euro-2020 v kategórii U19.
Zúčastnila sa tri zápasov (270 minút) Elitného kola (skupina 3), ktoré sa konalo od 23. do 29. marca vo švédskych mestách Borås a Göteborg. Zodpovedá Majstrovstvám Európy do 17 rokov v roku 2019.

Narodila sa v Oakville (22 míľ od Toronta, Ontário, Kanada). Z otcovej strany je slovenského pôvodu. Kvôli štúdiu na univerzite sa presťahovala do Spojených štátov.
Od leta 2020 sa podpísala v tíme UAB Blazers s University of Alabama at Birmingham, soccer (Spojené štáty americké). Odohrala v Kanade s futbalovým klubom Oakville (Ontario). Patrila tiež do tímov Clarkson SC, Hamilton United SC a Woodbridge SC.

ČÍSLA V SEVERNEJ AMERIKE

S univerzitným tímom na národnom turnaji 2021 odštartovala deväť konfrontácií (27 zastávok). Dosiahla tri víťazstvá. Proti Alabama State a LA Tech si udržala čisté konto. Jej najlepší záznam (sedem zastávok) bol proti Arizona State (Sophomore Season 2021).
V sezóne 2020-2021 nastúpila na dvanásť zápasov (42 zastávok). Získala šesť víťazstiev. Proti Severnej Alabame a Columbus State si udržala čisté konto. Najlepší rekord (taktiež sedem zastávok) bol získaný proti Severnému Texasu (Freshman Season 2020-21).

Posledná aktualizácia: 22 AUG 2024

Predstavuje sa brankárka Anika K. H. Tóth: Cítim sa vítaná

24 FEB 2023 | ČLÁNOK
Nemožno ju nevidieť, nepočuť. Meria 176 cm (alebo 5,8 stopy), komunikuje po anglicky (pri francúzštine sa trochu pýri bezradnosťou, aj keď Kanada je oficiálne dvojjazyčná), v bráne si zastane svoje miesto v tréningu a potvrdila talent aj počas svoje reprezentačnej premiéry. V prvom rozhovore pre futbalsfz.sk sa predstavuje Anika Katarina Huber Tóth, brankárka slovenskej ženskej reprezentácie.