Pozícía: Obrankyna alebo stredopoliarka na ľavom krídle
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 1 (A) / 8 (U23)
Počet gólov v kategórii: 0
Začiatkom júla 2024 Chelsea potvrdila návrat do londýnskeho klubu. Na sezónu 2023-2024 bola Ale Bernabé zapožičaný Realu Sociedad na jeden rok. V lete 2023 podpísala trojročný kontrakt s futbalistkami "Blues".
V júni 2024 Real Sociedad oficiálne oznámil, že Ale Bernabé končí vzťah s tímom San Sebastian a vracia sa do pôvodného klubu Chelsea.

Vyzvané na etapu Španielska WU23 v Las Rozas medzi 27. a 30. májom 2024.

Španielsko WU23 prehralo s Nórskom WU23 (0:4). Táto prípravná konfrontácia sa odohrala 27. februára 2024 na Mestskom štadióne Ciudad de Puertollano. Tím trénovaný Perom Inge Jacobsenom dosiahol svoje ciele prostredníctvom Emmy Stølen Godø (Vålerenga), v 62. minúte; Synne Jensen dvakrát (min 63 a 73), penalta 0:3; a Thea Sørbo (Hammarby), v 90+3 minúte. Ale odohrala 26 minút.
Laura del Río povolala ju do španielskeho tímu WU23 v okne FIFA vo februári 2024.

Anglicko a Španielsko remizovali (1:1) 4. decembra 2023. Táto priateľská konfrontácia, zodpovedajúca kategórii WU23, sa odohrala v priestoroch anglickej federácie (FA) v St. George's Park (Burton upon Trent). Ella Morris (Southampton FC) otvorila skóre po asistencii Katie Robinsonovej (Brighton) v 30. minúte, La Roja hlavou vyrovnala Paula Arana (min 85). The Young Lionesses zostávajú v roku 2023 neporazené pod vedením Emmy Coatesovej. Ale odohrala 8 minút.
Španielsko porazilo Švédsko (4:1) 30. novembra 2023. Táto priateľská konfrontácia zodpovedajúca kategórii WU23 sa odohrala v priestoroch Pinatar Arena (Murcia). Ale odohrala 30 minút.

Španielsko prehralo s Holandskom na návšteve v Dordrechte (4:1) 30. októbra 2023. Táto priateľská konfrontácia zodpovedajúca kategórii WU23 sa hrala na Matchoholic Stadion. Fiamma Benítezová dostala tím vedený Laurou del Río do vedenia (min 35). Jong Oranje pripravený Stefanom Hoogstederom sa otočil v druhom polčase cez Liz Rijsbergen (min 59), po akciách Fenna a Romée; presne Romée Leuchter (min 65), s asistenciou Fenny; a dva góly od spomínaného Fenna Kalma, z VfL Wolfsburg (min 84 a 90+2), jeden po chybnej rozohrávke a druhý po odraze. Ale odohrala 56 minút.
Španielsko porazilo Dánsko (4:1) 26. októbra 2023. Táto priateľská konfrontácia zodpovedajúca kategórii WU23 sa hrala v Marbella Football Center (Málaga). Ale odohrala 62 minút.

Španielsko WU23 prehralo s Francúzskom WU23 (1:2). Táto prípravná konfrontácia sa konala 24. septembra 2023 v Las Rozas (Madrid). Paula Arana posunula La Roja dopredu (min 17). Andrea Medina sa zúčastnila. Tím vedený Fédéricom Biancalanim otočil dvoma gólmi Inès Benyahia (Olympique Lyonnais) v 47. a 54. minúte, druhý z hlavičky. Ale odohrala 20 minút.
Španielsko WU23 zdolalo Portugalsko WU23 (0:3). Táto prípravná konfrontácia sa odohrala v Cidade do Futebol (Oeiras) 21. septembra 2023. Bruna Vilamala (min 13, penalta), Oihane Valdezate (min 57) a Lucía Pardo (min 84) skórovali proti tímu pod vedením Beatriz Teixeira. Ale odohrala 36 minút.
Nominovala ju trénerka Laura del Río v septembri 2023 na priateľské zápasy španielskeho tímu WU23 proti Portugalsku a Francúzsku.

23. júna 2023 Chelsea FC oznámila podpísanie obrankyne Alejandry Bernabé (21 rokov) po tom, čo patrila do Atlética de Madrid, hoci v sezóne 2022-2023 bola na hosťovaní Realu Sociedad.
Po podpísaní zmluvy na tri sezóny s futbalistami Blues sa Ale vracia do Euskadi, aby pokračovala s tímom Donosti počas kampane 2023-2024.
Manažérka londýnskeho ženského tímu Emma Hayes k podpisu zmluvy poznamenala: „Alejandra má fantastickú ľavú nohu, je veľmi ťažké nájsť na jej pozícii hráčky, ktoré aktivujú jej schopnosti a ktoré dokážu kontrolovať a napredovať s loptou ukazujúcou dribling. Vieme, že v budúcnosti sa môže stať jednou z najlepších hráčok na ľavej strane; sme nadšení, keď uvidíme, ako sa vyvíja a rastie."

Španielsko uzavrelo svoje prípravné zápasy v roku 2022 proti japonskému tímu pod vedením Futoshiho Ikedu. Španielsko na štadióne La Cartuja (Sevilla) porazilo 15. novembra japonské futbalistky (1:0). Jediný gól strelila Alba Redondo (min 9), keď z diaľky zužitkovala loptu odrazenú od brvna ľavačkou Claudia Zornoza. Debutovala María Pérez Rabaza. Ale zostala na lavičke.
Španielsko porazilo Argentínu (7:0) v prípravnej konfrontácii na štadióne Álvarez Claro (Melilla) 11. novembra 2022. Góly strelili Salma Paralluelo (tri), Alba Redondo, Maite Oroz, Athenea del Castillo a Inma Gabarro. Ale odohrala 45 minút. Debutovala.
Povolaný v novembri 2022 na prípravné zápasy proti Argentíne a Japonsku v národných tímoch.

Španielsko U23 porazilo Taliansko U23 v prípravnej konfrontácii hranej 6. októbra 2022 v Las Rozas (Madrid). Jediný gól zápasu strelila Paula Arana (min 18, 1-0). Proti talianskemu tímu pod vedením Nazzareny Grilli sa Ale zúčastnila v základnej zostave. Debutovala.
Výzva od Laury del Río na prípravné zápasy Španielska do 23 rokov proti Taliansku a Portugalsku v októbri 2022, oba v Las Rozas.

V Lige majstrov Ale Bernabé asistovala pri góle Realu Sociedad v Nemecku, ktorý strelila Synne Jensen (min 45). Tím zo San Sebastianu vypadol z európskej súťaže po prehre v Mníchove proti Bayernu (3:1) 29. septembra. Góly za bavorský tím strelili Linda Dallmann (dva) a Lea Schüller.

Atlético de Madrid a Real Sociedad sa dohodli na zapožičaní Alejandry Bernabé pre túto kampaň 2022-2023. V sezóne 2021-2022 pôsobila aj na hosťovaní v SD Eibar.
V sezóne 2021-2022 súťažíla s SD Eibar v Iberdrola lige. Do 20.3.2022 sa zúčastnila šiestich zápasov (štyri štartéri, 286 minút). Aj v zápase Copa de la Reina (90 minút). Žiadny cieľ. Ale Bernabé požičalo Atlético na SD Eibar na sezónu 2021-2022.

Zúčastnila sa 2 zápasov kvalifikačného kola predelitu (skupina 7), ktoré sa konalo v Reykjavíku (Island) od 2. do 8. októbra 2019 (119 minút). Zodpovedá Euro-2020 v kategórii U-19.
Od 2. augusta 2019 sa zúčastnila na Caňamás Naranja COTIF na štadióne Els Arcs v l'Alcúdia (Valencia), v kategórii U-19. Od 36. minúty hrala proti tímu Mauritánie; skórovala 6-0, pokutový kop. Celý zápas hrala proti bolívijskému mužstvu a až do 36. minúty proti indickému mužstvu.
Medzi 13. a 17. februárom 2017 súťažila v troch konfrontaciách, ktoré zodpovedajú vývojovému turnaju UEFA v kategórii do 16 rokov, ktorá sa konala v športovom areáli Univerzity Loughborough (Charnwood štvrť v Leicestershire, Anglicko).

Odohrála s Atlético de Madrid od leta 2019.
Pochádza z Madridu CFF. Začala v základných kategóriách Madridského CFF.