Pozícía: stredopoliarka
Aktuálna kategória: U-23
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 11 (U23)
Počet gólov v kategórii: 3 (U23)
11. júla 2024 sa Valencia CF a Aida Esteve dohodli, že futbalistka narodená v Rubí (Barcelona) bude nosiť čierno-biele farby do 30. júna 2026. Pochádza z Madridu CFF Ligy F (2022-2024): 48 zápasov a 5 gólov. Aida Esteve hrala za kluby RCD Espanyol, CE Sabadell, UE Rubí, FC Barcelona a SD Eibar. "Som veľmi šťastná a nadšená, že môžem začať túto novú etapu. Som vďačná klubu, že mi od prvého momentu dal dôveru, ktorú chce každá futbalistka. Valencia CF Femenino je tím, ktorý mi môže pomôcť zlepšiť sa vo futbale aj v osobnom živote úrovni,“ povedala katalánska futbalistka pre oficiálnu webovú stránku klubu.

Vyzvané na etapu Španielska WU23 v Las Rozas medzi 27. a 30. májom 2024.

Španielsko WU23 prehralo s Nórskom WU23 (0:4). Táto prípravná konfrontácia sa odohrala 27. februára 2024 na Mestskom štadióne Ciudad de Puertollano. Tím trénovaný Perom Inge Jacobsenom dosiahol svoje ciele prostredníctvom Emmy Stølen Godø (Vålerenga), v 62. minúte; Synne Jensen dvakrát (min 63 a 73), penalta 0:3; a Thea Sørbo (Hammarby), v 90+3 minúte. Aida odohrala 90 minút.

Španielsko WU23 porazilo Anglicko WU23 (3:1). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa odohrala 22. februára 2024 vo futbalovom centre Marbella (Marbella, Málaga). Tím trénerky Emmy Coatesovej sa dostal do vedenia cez Aggie Beever-Jonesovú (Chelsea), asistenciu Jessicy Naz a po chybe brankárky Adriany Nanclares (min 43). Oihane Valdezate vyrovnala (min 44), po rohu, odraze a akcii Claudia Iglesias. Bruna Vilamala zvýšila na 2:1 (min 67), pričom využila nerozhodnosť. Bruna zopakovala konečných 3:1 (min 79), pričom skončila ľavou nohou. Inma Gabarro premrhala penaltu (min 52); prekazila to Fran Stenson. Kiera Skeels a Aggie Beever-Jones sa trafili do dreva. Aida odohrala 38 minút.
Laura del Río povolala ju do španielskeho tímu WU23 v okne FIFA vo februári 2024.

Anglicko a Španielsko remizovali (1:1) 4. decembra 2023. Táto priateľská konfrontácia, zodpovedajúca kategórii WU23, sa odohrala v priestoroch anglickej federácie (FA) v St. George's Park (Burton upon Trent). Ella Morris (Southampton FC) otvorila skóre po asistencii Katie Robinsonovej (Brighton) v 30. minúte, La Roja hlavou vyrovnala Paula Arana (min 85). The Young Lionesses zostávajú v roku 2023 neporazené pod vedením Emmy Coatesovej. Aida odohrala 45 minút (druhý polčas).
Španielsko porazilo Švédsko (4:1) 30. novembra 2023. Táto priateľská konfrontácia zodpovedajúca kategórii WU23 sa odohrala v priestoroch Pinatar Arena (Murcia). Aida odohrala 18 minút.
V sezóne 2023-2024 patrí do Madrid CFF.

Aida odohrala 8 minút na štadióne Studenternas vo švédskom univerzitnom meste Uppsala 6. apríla 2023. Španielsko WU23 porazilo Švédsko WU23 (1:2), ktoré trénoval Martin Qvarmans. Cornelia Kapocs posunula škandinávsky tím (min 32) za asistencie Rusula Rosa Kafaji. Dva góly Inmy Gabarro otočili skóre: 1:1 (min 56), s asistenciou Eleny Julve; a 1-2 (min 68).
V apríli 2023 bola povolaný čeliť Švédsku WU23 v Studenternas Arena idrottsplats (Uppsala).

Španielsko do 23 rokov a Portugalsko do 23 rokov remizovali v jednom prípravnom zápase, ktorý sa hral 10. októbra 2022 v Las Rozas (Madrid). Španielsky gól strelila María Llompartová (min 55, 1:0). Za tím pod vedením Josého Paisana skórovala Kelsey Araújo (min 84, 1:1). Aida sa zúčastnila 27 minút.
Španielsko U23 porazilo Taliansko U23 v prípravnej konfrontácii hranej 6. októbra 2022 v Las Rozas (Madrid). Jediný gól zápasu strelila Paula Arana (min 18, 1-0). Proti talianskemu tímu pod vedením Nazzareny Grilli vstúpila do hry v druhom polčase Aida.
Výzva od Laury del Río na prípravné zápasy Španielska do 23 rokov proti Taliansku a Portugalsku v októbri 2022, oba v Las Rozas.

Švédsko a Španielsko vyrovnali na nulu v priateľskej konfrontácii U23 hranej 5. septembra 2022 v meste Jönköping. Aida nastúpila 52 minút proti tímu pod vedením Martina Qvarmansa Möllera.
Povolala Laura del Río na prípravný zápas proti Švédsku U23, ktorý sa uskutoční 5. septembra 2022 v Stadsparksvallen v meste Jönköping.
7. augusta 2022 Madrid CFF oficiálne podpísal katalánskej stredopoliarky Aidy Esteve (2001). Pochádza z SD Eibar.

Na 31 minút sa zúčastnila priateľského zápasu hraného 17.2.2022 v Tubize (belgické federálne športové zariadenia). Španielsko do 23 rokov porazilo tím Belgicka do 23 rokov (0:5, 0:4 v polčase), ktorý trénoval Thomas Jansen (Heusden-Zolder, 1992). Skórovali Codina, Torrodá, Athenea a Gabarro. Navyše Belgičanka Tisonová vo vlastnej bráne. Do Belgicka cestuje s tímom U23 v réžii Laury del Río (február 2022).

Zostala na lavičke v priateľskej konfrontácii hranej 29.11.2021 v Ciudad del Fútbol v Las Rozas (Madrid). Bez gólov vyrovnali Španielsko U23 a Nórsko U23, ktoré pripravila Monica Knudsen. Vynikla severská brankárka, debutantka Sunniva Skoglund (2002), klubu Stabæk. Pre Lauru del Río to bol tretí zápas ako španielskej trénerky v tejto kategórii.
Laura del Río debutovala ako trénerka do 23 rokov v priateľskom zápase proti Taliansku, ktorý sa hral 21. októbra 2021 na ihrisku ‚Enzo Bearzot‘ Centro Tecnico Federale di Coverciano (Fiesole, Florencia). Španielsko vyhralo 1:4. Aida súťažila 10 minút. Skórovali Bruna Vilamala (min 4), Interista Gloria Marinelli (min 10), María Méndez (min 38), Inma Gabarro (min 44) a presne Aida Estévez (min 90 + 2). S Nazionale U-23 Femminile debutovala na lavičke aj Selena Mazzantini.
Aida odohrala v druhom zápase v Portugalsku 81 minút (25. 10. 2021). Španielsko porazilo tím trénovaný Carlosom Sacadurom (0:6). Táto konfrontácia sa konala v centre Estágios v portugalskej obci Melgaço (Viana do Castelo, asi 40 km od Viga). Strelili góly: 0-1: Inma Gabarro (min 8); 0-2: presne Aida Esteve (min 20); 0-3: opäť Aida Esteve (min 48); 0-4: Candela Andújar (min 52); 0-5: Candela Andújar (min 66); a 0-6: Marta San Adrián (min 77).

V lete roku 2020 sa podpísala pre klub SD Eibar, ktorý bol nedávno povýšený na ligu Iberdrola. Začali prípravnú fázu 22. júla pod vedením Iker Dorronsoro.

Zúčastnila sa 3 zápasov kvalifikačného kola predelitu (skupina 7), ktoré sa konalo v Reykjavíku (Island) od 2. do 8. októbra 2019 (70 minút). Zodpovedá Euro-2020 v kategórii U19.
Od 2. augusta 2019 sa zúčastnila na Caňamás Naranja COTIF na štadióne Els Arcs v l'Alcúdia (Valencia), v kategórii U-19. Od 36. minúty hrala proti tímu Mauritánie. Od 56. minúty zasiahla proti bolívijskému tímu a od 36. minúty proti indickému tímu.
Získala titul Európa do 17 rokov v rovnakom 2018 v Litve, v mestách Marijampolė, Alytus a Šiauliai, medzi 9. a 21. májom. Odohrala v jednom zápase (80 minút).