Klub: Dépor Abanca
Vek: 23 (21/3/2001)
Pozícía: Útočníčka
Aktuálna kategória: U23
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 1 (U23) / 2 (U20) / 10 (U19) / 6 (U17) / 3 (U16)
Počet gólov v kategórii: 5 (U19) / 3 (U17)
Medzi 23 hráčkami na prvom zozname Sonie Bermúdezovej na čele kategórie WU23 s výhľadom na priateľský prípravný zápas proti Taliansku 24. októbra 2024 v Las Rozas.

21. apríla 2024 uzavrelo Deportivo ABANCA svoj návrat do najvyššej kategórie národného ženského futbalu, Ligy F, víťazstvom nad Cacereño Femenino (3:1) na štadióne ABANCA-Riazor s rekordnou účasťou na zápase kategórie, pričom viac ako 14 000 divákov. Mužstvo trénuje Irene Ferreras z Madridu. Asistenciu Marty Charleovej z krídla využila Ainhoa ​​​​Marín na otvorenie skóre (min 45+1) a na piaty gól v sezóne. Lucía Martínez asistovala Millene pri druhom góle proti hráčkam Extremadury (min 52). Brazílska útočníčka rozšírila výsledok (min 74), keď premenila penaltu, ktorej sa dopustila Kolumbijčanka Leivis Ramosová na Ainhoa ​​​​Marín. Cacereño strelil svoj jediný gól v nadstavenom čase, dielo Japonky Rana Okuma (min 90+2). Víťazstvo a postup do ligy F sa podpísali po troch rokoch absencie.
Proti Cacereňo, Deportivo ABANCA A Coruňa v zostave: Yohana Gómez, Cris Martínez (Samara Ortiz, min 66), Inés Altamira, Raquel García, Sara Deben (Elena Vázquez, min 80), Henar Muiňa, Lucía Martínez (Eva Dios, min 73), Paula Gutiérrez, Ainhoa ​​​​Marín, Millene Cabral (Carlota Sánchez, min 80) a Marta Charle (Laurina Gutiérrez, min 66).

V 2021-2022, 2022-2023 a 2023-2024 patrí Dépor Abanca.

Súťažila 17 minút v priateľskej konfrontácii hranej 29.11.2021 v Ciudad del Fútbol v Las Rozas (Madrid). Bez gólov vyrovnali Španielsko U23 a Nórsko U23, ktoré pripravila Monica Knudsen. Vynikla severská brankárka, debutantka Sunniva Skoglund (2002), klubu Stabæk. Pre Lauru del Río to bol tretí zápas ako španielskej trénerky v tejto kategórii.

Dňa 13. 7. 21 Dépor Abanca oficiálne oznámila prijatie katalánskej útočníčky Ainhoa ​​Marínovej z badalonského klubu CE Seagull pre svoj nový projekt v Reto Iberdrola 2021-2022.
V marci 2020 bola povolaná do tímu U-20 na dva priateľské zápasy proti Rusku a trojstranný zápas proti Škótsku a Belgicku vo futbalovom stredisku Pinatar Arena (Murcia).
Zúčastnila sa všetkých troch zápasov kvalifikačného kola predelitu (skupina 7), ktoré sa konalo v Reykjavíku (Island) od 2. do 8. októbra 2019 (224 minút). Zodpovedá Euro-2020 v kategórii U19.
Od 2. augusta 2019 sa zúčastnila na Caňamás Naranja COTIF na štadióne Els Arcs v l'Alcúdia (Valencia), v kategórii U-19. Do 49. minúty hrala proti tímu Mauritánie; skórovala 2-0. Zasiahla od minúty 56 proti Bolívii. Hrala až do 62 proti indickému tímu.
V roku 2018 bola v Uruguaji vyhlásená za majstra sveta U-17.
Súťažila na turnaji kategórie U19 v Škótsku v roku 2018, v ktorom Španielsko skončilo na druhom mieste po Francúzsku. Odohrala 84 minút proti hosťujúcim futbalistkám v Simple Digital Arena v meste Paisley (víťazstvo 0-1, dňa 3/10); 26 minút proti Dánsku v parku East End v meste Dunfermline (1-1, 6/10); a 70 minút proti Francúzsku v parku McDiarmid v meste Perth (0-0, 8/10).
Zúčastnila sa piatich zápasov (234 minút) predelitskej a elitnej fázy zodpovedajúcich sezóne 2017-2018 v kategórii U17.
Súťažila v troch zápasoch zodpovedajúcich rozvojovému turnaju UEFA v kategórii do 16 rokov, ktorý sa hral od 13. do 17. mája 2016 v mestách Braga, Barcelos a Fão v severnej Portugalsku.

Od leta 2020 bola členom tímu CE Seagull.
Odohrala s RCD Espanyolom od 2018
Začala v základných divíziách FC Barcelona
Ainhoa Marín Martín sa narodila v Badalone (Barcelona)

Posledná aktualizácia: 21 OKT 2024

Dépor ABANCA sa medzi elitu vracia o tri roky neskôr

22 APR 2024 | ČLÁNOK
Dňa 21. apríla 2024 uzavrelo Deportivo ABANCA svoj návrat do najvyššej kategórie národného ženského futbalu, Ligy F, víťazstvom nad Cacereño Femenino (3:1) na štadióne ABANCA-Riazor s rekordnou účasťou na zápase kategórie, viac ako 14 000 divákov. Mužstvo trénuje Irene Ferreras z Madridu.