Pozícía: stredopoliarka alebo obrankyňa
Aktuálna kategória: U-23
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 14 (U23) hasta el partido en Bélgica
Počet gólov v kategórii: 0
Medzi 23 hráčkami na prvom zozname Sonie Bermúdezovej na čele kategórie WU23 s výhľadom na priateľský prípravný zápas proti Taliansku 24. októbra 2024 v Las Rozas.

Athletic Club porazil Granadu (2:1) 15. septembra 2024. Táto konfrontácia sa odohrala v Lezame, zodpovedajúca druhému dňu Ligy F. Na pravej strane debutovala obrankyňa Maite Vilariňo. Skóre otvorila kapitánka Lauri Requenaová (300. zápas s Andalúzskym tímom), ktorá využila odrazenú loptu po strele Edny Imade (min 12). Clara Pinedo trafila brvno. Útočníčka Nahikari Garcíaová vyrovnala po akcii zo štandardky s asistenciou Nerea Nevado (min 30). Konečný výsledok stanovila práve futbalistka Nerea (min 89) v službách Naie Landaluze. Pre zranenie musela byť vystriedaná brankárka Sandra Estévez a pridala sa Laura Sánchez (min 68).

Španielsko matematicky pristupuje na švajčiarske majstrovstvá Európy žien 2025, pričom do konca skupinovej fázy (skupina A2) zostávajú dva dni. Bude to jeho štvrté absolútne Euro. Tím vedený Montse Tomé opäť porazil Dánsko, tentoraz 3:2, na štadióne Heliodoro na Tenerife (17 532 fanúšikov), 4. júna 2024. Na strane tímu vedeného Švédom Andrée Jeglertzom Janni Thomsen (Vålerenga) sa ujala vedenia o dva góly: 0:1 (min 4) s asistenciou Emmy Snerleovej. 0-2 (min 72), keď Amalie Vangsgaardová prehlavičkovala loptu po brankárke Maje Bay Østergaardovej. Navyše Pernille Harder trafila žrď (min 51). Maja Bay zachránila penaltu Mariona (min 68). Maximálny trest spáchala Kathrine Møller Kühl za hádzanú. Španielsko sa vrátilo v posledných 18 minútach: 1:2 (min 74), debutantka Bruna Vilamala sa dotkla v priestore po strele kapitánky Irene Paredesovej nohou a rohovej zástavke Alexie Putellasovej. 2:2 (min 77), Irene hlavičkovala po ďalšom rohu, ktorý zahrala Alexia. 3:2 (min 90+2), Lucía García definuje ľavou nohou po asistencii Tere Abelleira. Nerea zostala na lavičke.

Montse Tomé ju povolala na zápasy proti Dánsku vo Vejle (31. mája) a na Tenerife (4. júna). Nahrádza zranenú Onu Batlleovú.
Vyzvané na etapu Španielska WU23 v Las Rozas medzi 27. a 30. májom 2024. Neskôr odišla.

Belgicko WU23 zdolalo Španielsko WU23 (1:0). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa konala v Proximus Basecamp (oficiálne tréningové centrum Kráľovskej belgickej futbalovej federácie) v Tubize 4. apríla 2024. Útočníčka Welma Fon (Štandard Fémina de Liège) strelila jediný gól, pričom využila chybu brankárka Sandra Estévezová (min 77). Nerea odohrala 90 minút.
Laura del Río zavolala na priateľský prípravný zápas Belgicko – Španielsko (WU23) 4. apríla 2024 na štadióne Proximus Basecamp (Tubize).

Španielsko WU23 prehralo s Nórskom WU23 (0:4). Táto prípravná konfrontácia sa odohrala 27. februára 2024 na Mestskom štadióne Ciudad de Puertollano. Tím trénovaný Perom Inge Jacobsenom dosiahol svoje ciele prostredníctvom Emmy Stølen Godø (Vålerenga), v 62. minúte; Synne Jensen dvakrát (min 63 a 73), penalta 0:3; a Thea Sørbo (Hammarby), v 90+3 minúte. Nerea odohrala 66 minút.

Španielsko WU23 porazilo Anglicko WU23 (3:1). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa odohrala 22. februára 2024 vo futbalovom centre Marbella (Marbella, Málaga). Tím trénerky Emmy Coatesovej sa dostal do vedenia cez Aggie Beever-Jonesovú (Chelsea), asistenciu Jessicy Naz a po chybe brankárky Adriany Nanclares (min 43). Oihane Valdezate vyrovnala (min 44), po rohu, odraze a akcii Claudia Iglesias. Bruna Vilamala zvýšila na 2:1 (min 67), pričom využila nerozhodnosť. Bruna zopakovala konečných 3:1 (min 79), pričom skončila ľavou nohou. Inma Gabarro premrhala penaltu (min 52); prekazila to Fran Stenson. Kiera Skeels a Aggie Beever-Jones sa trafili do dreva. Nerea odohrala 90 minút.
Laura del Río povolala ju do španielskeho tímu WU23 v okne FIFA vo februári 2024.

Costa Adeje Tenerife a Athletic Club remizovali (1:1) 21. januára 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na Mestskom štadióne v Adeje, čo zodpovedá 14. zápasu Ligy F. Thais Ferreira strelila gól Tenerife (min 57). Nerea Nevado presne vyrovnala, strieľala ľavou nohou (min 79). Pre ňu to bol debut Nerea s cieľom v tejto kampani. Tím Bilbaa má na konte päť zápasov bez prehry, medzi Ligou a Pohárom.

Anglicko a Španielsko remizovali (1:1) 4. decembra 2023. Táto priateľská konfrontácia, zodpovedajúca kategórii WU23, sa odohrala v priestoroch anglickej federácie (FA) v St. George's Park (Burton upon Trent). Ella Morris (Southampton FC) otvorila skóre po asistencii Katie Robinsonovej (Brighton) v 30. minúte, La Roja hlavou vyrovnala Paula Arana (min 85). The Young Lionesses zostávajú v roku 2023 neporazené pod vedením Emmy Coatesovej. Nerea odohrala 90 minút.
​ Španielsko porazilo Švédsko (4:1) 30. novembra 2023. Táto priateľská konfrontácia zodpovedajúca kategórii WU23 sa odohrala v priestoroch Pinatar Arena (Murcia). Nerea odohrala 90 minút.

Španielsko prehralo s Holandskom na návšteve v Dordrechte (4:1) 30. októbra 2023. Táto priateľská konfrontácia zodpovedajúca kategórii WU23 sa hrala na Matchoholic Stadion. Fiamma Benítezová dostala tím vedený Laurou del Río do vedenia (min 35). Jong Oranje pripravený Stefanom Hoogstederom sa otočil v druhom polčase cez Liz Rijsbergen (min 59), po akciách Fenna a Romée; presne Romée Leuchter (min 65), s asistenciou Fenny; a dva góly od spomínaného Fenna Kalma, z VfL Wolfsburg (min 84 a 90+2), jeden po chybnej rozohrávke a druhý po odraze. Nerea odohrala 43 minút.
Španielsko porazilo Dánsko (4:1) 26. októbra 2023. Táto priateľská konfrontácia zodpovedajúca kategórii WU23 sa hrala v Marbella Football Center (Málaga). Nerea odohrala 30 minút.

Španielsko WU23 prehralo s Francúzskom WU23 (1:2). Táto prípravná konfrontácia sa konala 24. septembra 2023 v Las Rozas (Madrid). Paula Arana posunula La Roja dopredu (min 17). Andrea Medina sa zúčastnila. Tím vedený Fédéricom Biancalanim otočil dvoma gólmi Inès Benyahia (Olympique Lyonnais) v 47. a 54. minúte, druhý z hlavičky. Nerea odohrala 10 minút.
Španielsko WU23 zdolalo Portugalsko WU23 (0:3). Táto prípravná konfrontácia sa odohrala v Cidade do Futebol (Oeiras) 21. septembra 2023. Bruna Vilamala (min 13, penalta), Oihane Valdezate (min 57) a Lucía Pardo (min 84) skórovali proti tímu pod vedením Beatriz Teixeira. Nerea odohrala 56 minút.
Nominovala ju trénerka Laura del Río v septembri 2023 na priateľské zápasy španielskeho tímu WU23 proti Portugalsku a Francúzsku.

Nerea odohrala 20 minút na štadióne Studenternas vo švédskom univerzitnom meste Uppsala 6. apríla 2023. Španielsko WU23 porazilo Švédsko WU23 (1:2), ktoré trénoval Martin Qvarmans. Cornelia Kapocs posunula škandinávsky tím (min 32) za asistencie Rusula Rosa Kafaji. Dva góly Inmy Gabarro otočili skóre: 1:1 (min 56), s asistenciou Eleny Julve; a 1-2 (min 68).
V apríli 2023 bola povolaný čeliť Švédsku WU23 v Studenternas Arena idrottsplats (Uppsala).

Španielsko prehralo s Holandskom (1:2), ktoré trénuje Stefan Hoogsteder, v tímoch WU23. Táto prípravná konfrontácia sa odohrala 20. februára 2023 na štadióne Guillerma Amora (Benidorm, Alicante). Holandské futbalistky sa presadili o dva góly: 0:1 (min 6): Eva van Deursen (Bayer Leverkusen); a 0-2 (min 52): Marisa Olislagers (Twente). Paula Arana uzavrela medzeru (min 81). Nerea sa zúčastnila 45 minút.
Anglicko a Španielsko remizovali (0:0) v tímoch WU23. Vynikla britská brankárka Lucy Thomas (Birmingham City). Tento prípravný zápas sa odohral v St. George's Park, National Football Center (Burton upon Trent, Staffordshire), dňa 16.2.2023. Španielsko po penaltách zdolalo tím vedený Mo Marleym (2:4). Nerea sa zúčastnila 27 minút.
Volala ju Laura del Río na dve prípravné konfrontácie do 23 rokov proti Anglicku a Holandsku vo februári 2023.

Španielsko do 23 rokov a Portugalsko do 23 rokov remizovali v jednom prípravnom zápase, ktorý sa hral 10. októbra 2022 v Las Rozas (Madrid). Španielsky gól strelila María Llompartová (min 55, 1:0). Za tím pod vedením Josého Paisana skórovala Kelsey Araújo (min 84, 1:1). Nerea sa zúčastnila 90 minút.
Španielsko U23 porazilo Taliansko U23 v prípravnej konfrontácii hranej 6. októbra 2022 v Las Rozas (Madrid). Jediný gól zápasu strelila Paula Arana (min 18, 1-0). Proti talianskemu tímu pod vedením Nazzareny Grilli vstúpila do hry v druhom polčase Nerea. Debutovala.
Výzva od Laury del Río na prípravné zápasy Španielska do 23 rokov proti Taliansku a Portugalsku v októbri 2022, oba v Las Rozas.

Nerea Nevado (Santurtzi, 2001) sa vracia do Athletic Club toto leto 2022 po hosťovaní v Deportivo Alavés.
S Deportivom Alavés nastúpila v 27 zápasoch Iberdrola lige 2021-2022 (13 štartov, celkovo 1 421 minút). Žiadny cieľ. Pripísala si päť asistencií. Zúčastnila sa aj zápasu Copa de la Reina (75 minút proti Espanyolu).
Nerea Nevado mení tím zapožičaný z Athletic Clubu na Deportivo Alavés Gloriosas pre kampaň 2021-2022. Alavský klub práve postúpil do ligy Iberdrola. Nerea intervenovala s prvým tímom Athletic v deviatich konfrontáciách počas sezóny 2020-2021 (žiadny ako štartérka, bez skórovania). Okrem toho s tímom Athletic B v Reto Iberdrola sa zúčastnila dvadsiatich zápasov (dva góly) v tom istom 2020-2021.

V marci 2020 bola povolaná do tímu U-20 na dva priateľské zápasy proti Rusku a trojstranný zápas proti Škótsku a Belgicku vo futbalovom stredisku Pinatar Arena (Murcia).
Zúčastnila sa všetkých troch zápasov kvalifikačného kola predelitu (skupina 7), ktoré sa konalo v Reykjavíku (Island) od 2. do 8. októbra 2019 (225 minút). Zodpovedá Euro-2020 v kategórii U19.
Od 2. augusta 2019 sa zúčastnila na Caňamás Naranja COTIF na štadióne Els Arcs v l'Alcúdia (Valencia), v kategórii U-19. Hrala až do 36. minúty proti tímu Mauritánia a od 36. minúty proti indickému tímu.
Zúčastnila sa dvoch zápasov európskeho elitného fáza do 19 rokov sezóny 2018-2019 (130 minút). Nezasiahla do záverečnej fázy toho istého kontinentálneho turnaja.
Súťažila na turnaji kategórie U19 v Škótsku v roku 2018, v ktorom Španielsko skončilo na druhom mieste po Francúzsku. Odohrala 90 minút proti hosťujúcim futbalistkám v Simple Digital Arena v meste Paisley (víťazstvo 0-1, dňa 3/10); 26 minút proti Dánsku v parku East End v meste Dunfermline (1-1, 6/10); a 90 minút proti Francúzsku v parku McDiarmid v meste Perth (0-0, 8/10).
Svetový titul U-17 získala v decembri 2018 na štadióne Charrúa v Montevideu.

Patri s Atletickým klubom (Bilbao). Prvý tím debutovala 22. 9. 2018.
Nerea Nevado Gómez sa narodila v Santurtzi (Bizkaia).

Posledná aktualizácia: 21 OKT 2024

IBERDROLA LIGA 2020-2021: Nerea Nevado

16 JÚL 2021 | ČLÁNOK
IBERDROLA LIGA 2020-2021: Nerea Nevado. Nerea zasiahla v sezóne 2020-2021 s prvým tímom Athletic v deviatich konfrontáciách (žiadny zo štartujúcich, bez skórovania).