Pozícía: Obrankyna
Aktuálna kategória: U-23
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 3 (U23)
Počet gólov v kategórii: 1 (U23)
Začiatkom júna 2022 FC Barcelona oznámila návrat obrankyne Laie Codiny po jej roku na hosťovaní do Milána (tretie miesto v roku 2022). Spolu s Joanom Laportom, Xavim Puigom a Markelom Zubizarretom podpísala zmluvu do roku 2024. V tomto talianskom klube sa zúčastnila 13 konfrontácií v Serie A 2021-2022 (13 ako štartérka). Proti Hoffenheimu zasiahla aj do Ligy majstrov.

Na 61 minút sa zúčastnila priateľského zápasu hraného 17.2.2022 v Tubize (belgické federálne športové zariadenia). Španielsko do 23 rokov porazilo tím Belgicka do 23 rokov (0:5, 0:4 v polčase), ktorý trénoval Thomas Jansen (Heusden-Zolder, 1992). Skórovali presne Codina, Torrodá, Athenea a Gabarro. Navyše Belgičanka Tisonová vo vlastnej bráne. Do Belgicka cestuje s tímom U23 v réžii Laury del Río (február 2022).

Zostala na lavičke v priateľskej konfrontácii hranej 29.11.2021 v Ciudad del Fútbol v Las Rozas (Madrid). Bez gólov vyrovnali Španielsko U23 a Nórsko U23, ktoré pripravila Monica Knudsen. Vynikla severská brankárka, debutantka Sunniva Skoglund (2002), klubu Stabæk. Pre Lauru del Río to bol tretí zápas ako španielskej trénerky v tejto kategórii.
Laura del Río debutovala ako trénerka do 23 rokov v priateľskom zápase proti Taliansku, ktorý sa hral 21. októbra 2021 na ihrisku ‚Enzo Bearzot‘ Centro Tecnico Federale di Coverciano (Fiesole, Florencia). Španielsko vyhralo 1:4. Laia súťažila 82 minút. Skórovali Bruna Vilamala (min 4), Interista Gloria Marinelli (min 10), María Méndez (min 38), Inma Gabarro (min 44) a Aida Estévez (min 90 + 2). S Nazionale U-23 Femminile debutovala na lavičke aj Selena Mazzantini.
Laia odohrala v druhom zápase v Portugalsku 45 minút (druhý polčas), 25. 10. 2021. Španielsko porazilo tím trénovaný Carlosom Sacadurom (0:6). Táto konfrontácia sa konala v centre Estágios v portugalskej obci Melgaço (Viana do Castelo, asi 40 km od Viga). Strelili góly: 0-1: Inma Gabarro (min 8); 0-2: Aida Esteve (min 20); 0-3: Aida Esteve (min 48); 0-4: Candela Andújar (min 52); 0-5: Candela Andújar (min 66); a 0-6: Marta San Adrián (min 77).

29. júla 2021 FC Barcelona a AC Miláno zverejnili porozumenie pre Laiu Codinu hrať za taliansky tím v sezóne 2021-2022.

V marci 2020 bola povolaná do tímu U-20 na dva priateľské zápasy proti Rusku a trojstranný zápas proti Škótsku a Belgicku vo futbalovom stredisku Pinatar Arena (Murcia).
Zúčastnila sa na 3 zápasov záverečnej fázy Majstrovstiev Európy do 19 rokov sezóny 2018-2019 v Škótsku (212 minút s predĺžením semifinále proti Francúzsku). V elitnom kole tej istej sezóny zasiahla do 1 zápas (90 minút).
Súťažila na turnaji kategórie U19 v Škótsku v roku 2018, v ktorom Španielsko skončilo na druhom mieste po Francúzsku. Odohrala 90 minút proti hosťujúcim futbalistkám v Simple Digital Arena v meste Paisley (víťazstvo 0-1, dňa 3/10); aj 90 minút proti Dánsku v parku East End v meste Dunfermline (1-1, 6/10); a 4 minút proti Francúzsku v parku McDiarmid v meste Perth (0-0, 8/10).
V sezóne 2017-2018 bola vyhlásená za majsterku Európy do 19 rokov, v súťaži ktorá sa konala od 18. do 30. júla vo švajčiarskych mestách Wohlen, Zug a Biel/Bienne. Vo finále odohrala 90 minút proti Nemecku (1-0) v aréne Tissot. Celkovo sa zúčastnila piatich zápasov záverečnej fázy (445 minút).
Súťažila v troch zápasoch zodpovedajúcich rozvojovému turnaju UEFA v kategórii do 16 rokov, ktorý sa hral od 13. do 17. mája 2016 v mestách Braga, Barcelos a Fão v severnej Portugalsku.

Patri FC Barcelona. Začala s futbalom v základných divíziách katalánskeho klubu.
Laia Codina Panedas sa narodila v Campllonge (Girona).

Posledná aktualizácia: 05 JÚN 2022