Klub: Arsenal
Vek: 24 (22/1/2000)
Pozícía: Obrankyna
Aktuálna kategória: ženy "A" a U-23
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 19 (A) / 3 (U23) / 2 (U20) / 12 (U19) / 3 (U16)
Počet gólov v kategórii: 2 (A) / 1 (U23)
Spomedzi 23 žien povolaných na priateľské zápasy čaká Španielsko pod vedením trénerky Montse Tomé proti Kanade v Almendralejo (25. októbra) a proti Taliansku vo Vicenze (29. októbra).

Španielsko sa prepadá v možnostiach na získanie medailí a bez bronzu zostáva aj na francúzskych olympijských hrách. La Roja prehrala proti Nemecku (0:1) 9. augusta 2024 v Lyone. Cata Coll prekonala Giuliu Gwinn a tá istá útočníčka Bayernu Mníchov premenila penaltu, ktorá je jediným gólom zápasu (min 64). V 90+9 minúte previnila Janina Mingeová (Wolfsburg) penaltu pre Lucíu Garcíovú. Maximálny trest zmarila Ann-Katrin Bergerová (NY Gotham), strelou ľavou nohou kapitánka Alexia Putellas. V historickom počte seniorských tímov Španielsko nikdy neporazilo Nemecko (päť prehier a tri remízy). Nemky získali štvrtý olympijský bronz po tých, ktoré dosiahli v rokoch 2000, 2004 a 2008. Laia odohrala 85 minút.

Španielsko prehralo v semifinále olympijských hier vo Francúzsku 6. augusta 2024. La Roja prehrala proti Brazílii (2:4) v Marseille. Amarelinha sa tak po striebre získanom v rokoch 2004 a 2008 dostáva do tretieho olympijského finále a na stupne víťazov sa vracia o 16 rokov neskôr. Na strane tímu vedeného Astúrčankou Montse Tomé si skóre 1:3 strelila vo vlastnej bráne Duda Sampaio (min 85), po hlavičke Salmy Paralluelo a predchádzajúcej hlavičke Jenni Hermoso. Alexia Putellasová strieľala do dreva (min 86). Ďalší španielsky gól presne splnila Salma (2:4, min 90+12), ktorá zakončovala ľavou nohou na druhý pokus po rohovom kope Jenni. Skóre otvorila vlastným gólom Irene Paredesová (min 6), pretože pod tlakom Priscily sa od kapitánky odrazila odkop Cata Coll. Stav 0:2 získala Gabi Portilho (min 45+4) po asistencii Yasminovej. Adriana dala na 0:3 (min 72), keď sa presadila po asistencii Gabi Portilho. Stav 1:4 dosiahla Kerolin (min 90+1), v osobnej hre po prehre Oihane Hernández. Laia odohrala 77 minút.

Španielsku sa podarilo dostať do semifinále olympijských hier vo Francúzsku. Tím vedený Montse Tomé vyhral po penaltovom rozstrele (4:2) proti Kolumbii po nerozhodnom výsledku po 120 minútach po predĺžení (2:2). Nikdy sa proti sebe nestretli v seniorských reprezentáciách. Táto konfrontácia sa odohrala 3. augusta 2024 v Lyone. Juhoameričankov presadila Mayra Ramírezová (min 12), po prehre Alexie Putellasovej sa zotavila Carolina Arias a asistovala Leicy Santosová. Centrovaná strela Manuela Pavi zasiahla drevo (min 18). Výber, ktorý pripravil Angelo Marsiglia, sa rozšíril cez Leicy zakončením ľavou nohou (min 52), po hre Lindy Caicedovej na krídle, odraze od Cata Colla a od kapitánky Irene Paredesovej. Po odraze od brankárky Katherine Tapiovej a prepadnutej strele Salmy Paralluelovej zatvorila Jenni Hermoso (min 79). Nerozhodný výsledok zariadila Irene Paredesová (min 90+7) po strele Salmu z ľavého pásma ľavačkou. Laia odohrala 42 minút.

Španielsko zavŕšilo súčet víťazstiev v C-skupine olympijských hier vo Francúzsku. Na tretí deň zdolali aj Brazíliu (2:0), 31. júla 2024 v Bordeaux. Athenea del Castillo zvýšila na 1:0 (min. 68), keď využila odrazenú loptu od brankárka Lorena Silvu po centri Mariony, ktorú odvrátila Antônia Silva. Konečný výsledok stanovila Alexia Putellas zakončením ľavou nohou po kombinácii Athenea, Aitana a Mariona (min 90+17). Brazílsky tím pod vedením Arthura Eliasa skončil pre zranenie Antônie (min 90+14) a vylúčenie Marty Vieirovej priamou červenou kartou (min 45+7) s deviatimi hráčmi; kapitánka dosiahla za Brazíliu 187 reprezentačných zápasov. Laia odohrala celých 90 minút.

Španielsko postúpi do štvrťfinále olympijských hier víťazstvom nad Nigériou (1:0). Nikdy sa proti sebe nestretli v „A“ tímoch. Táto konfrontácia skupiny C (druhý deň) sa hrala na štadióne La Beaujoire vo francúzskom meste Nantes 28. júla 2024. Jediný gól strelila Alexia Putellas z priameho kopu ľavou nohou (min 85). Laia zostala na lavičke.

Španielsko odštartovalo olympijské hry víťazstvom nad Japonskom (2:1). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne La Beaujoire vo francúzskom meste Nantes 25. júla 2024. Aoba Fujino poslala ázijský tím dopredu priamym kopom (min 12). Aitana Bonmatí vyrovnala (min 22), po asistencii Athenea del Castillo. Víťazný gól strelila Mariona Caldenteyová, ktorá sa presadila s Aitanou (min 74). Laia zostala na lavičke.

Španielsko uzavrelo Euro fázu (6. zápas/skupina A2). 16. júla 2024 zdolali na štadióne Riazor (A Coruňa) Belgicko (2:0). Aitana Bonmatí dala na 1:0 (min 39), po asistencii Olgy Carmonovej. Tere Abelleira sa rozšírila zakončením z diaľky v osobnej akcii (min 90+1). Laia odohrala 71 minút.

Španielsko prehralo na návšteve českého Chomutova (2:1) 12. júla 2024. Zodpovedalo to piatemu (predposlednému) dňu skupinovej fázy (A2) Euro-2025. V 15. minúte otvorila skóre Aitana Bonmatí krížnou strelou z krídla v podaní Lucía Garcíu. V 44. minúte mužstvo pod vedením Karla Rada vyrovnalo, keď odrazenú loptu od Misy Rodríguezovej od strely Michaely Khýrovej (Slavia Praha) využila Kateřina Svitková (Chelsea). Konečný výsledok stanovila v 51. minúte Eva Bartoňová (Sparta Praha) premenením pokutového kopu. Najvyšší trest spáchala Miša za zrazenie Franny Černej (Slavia Praha). V 70. minúte bola za červenú kartu vylúčená kapitánka Irene Paredesová. Salma nastrelila žrď (min 29). Patri Guijarro sa znovu objavila v La Roja takmer o dva roky neskôr (723 dní), do hry sa zapojila v 63. minúte namiesto Tere Abelleira. Španielsko zaznamenalo sedem víťazstiev v rade. Laia odohrala 16 minút.

Španielsko matematicky pristupuje na švajčiarske majstrovstvá Európy žien 2025, pričom do konca skupinovej fázy (skupina A2) zostávajú dva dni. Bude to jeho štvrté absolútne Euro. Tím vedený Montse Tomé opäť porazil Dánsko, tentoraz 3:2, na štadióne Heliodoro na Tenerife (17 532 fanúšikov), 4. júna 2024. Na strane tímu vedeného Švédom Andrée Jeglertzom Janni Thomsen (Vålerenga) sa ujala vedenia o dva góly: 0:1 (min 4) s asistenciou Emmy Snerleovej. 0-2 (min 72), keď Amalie Vangsgaardová prehlavičkovala loptu po brankárke Maje Bay Østergaardovej. Navyše Pernille Harder trafila žrď (min 51). Maja Bay zachránila penaltu Mariona (min 68). Maximálny trest spáchala Kathrine Møller Kühl za hádzanú. Španielsko sa vrátilo v posledných 18 minútach: 1:2 (min 74), debutantka Bruna Vilamala sa dotkla v priestore po strele kapitánky Irene Paredesovej nohou a rohovej zástavke Alexie Putellasovej. 2:2 (min 77), Irene hlavičkovala po ďalšom rohu, ktorý zahrala Alexia. 3:2 (min 90+2), Lucía García definuje ľavou nohou po asistencii Tere Abelleira. Laia zostala na lavičke.

Španielsko porazilo Dánsko 0:2 na štadióne Vejle 31. mája 2024. Táto konfrontácia zodpovedala tretiemu dňu kvalifikačnej fázy ME žien Švajčiarsko-2025 (skupina A2). Proti futbalistkám pod vedením Andrée Jeglertzovej otvorila skóre v 17. minúte Jenni Hermoso, ktorá zakončila hlavičkou po rohu Alexie Putellasovej. Konečný výsledok stanovila Mariona Caldenteyová, keď premenila penaltu (min 28). Maximálny trest spáchala Emma Færge na Salme Paralluelo. La Roja bola na tomto turnaji plná víťazstiev. Laia odohrala 56 minút.
Montse Tomé ju povolala 22. mája na zápasy proti Dánsku vo Vejle (31.) a na Tenerife (4. júna).

Na druhý aprílový zápas v Burgose pre zranenie necestuje.
Španielsko porazilo Belgicko 0:7 na štadióne Den Dreef (Leuven) 5. apríla 2024. Takto sa začala kvalifikačná fáza majstrovstiev Európy žien Švajčiarsko-2025 (skupina A2). Salma Paralluelo dosiahla hetrik (min 8, 30 a 47). Esther González strelila dva góly (min 64 a 90). Výhru zavŕšili Jenni Hermoso (min 16) a Shei García hlavičkou (min 85). Athenea del Castillo zaznamenala štyri asistencie. Kapitánka Irene Paredesová spravila prihrávku na 0:1, Jenni odmietnutý úder spravila na 0:3 a Ona Batlleová zahrala rohový kop na 0:6. Laia zostala na lavičke.

Španielsko opakuje ocenenie po víťazstve na majstrovstvách sveta. Španielsky tím pozdvihol Ligu národov. Dejiskom bol štadión La Cartuja v Seville 28. februára 2024. Skupina vedená Montse Tomé vyhrala finále proti Francúzsku (2:0). Góly strelili Aitana Bonmatí a Mariona Caldentey, jeden v každom polčase (min 32 a 53), obe zakončili pravou nohou. Pri prvom góle asistovala ľavonohá Olga Carmona; a pri druhom góle Athenea del Castillo dala prihrávku malorskej útočníčke po zákroku Aitany. Práve Aitana bola tiež vyznamenaná ako hráčka zápasu v tejto konfrontácii, ktorá vyvrcholila turnajom organizovaným UEFA. Laia odohrala 90 minút.

Španielsko vstupuje na parížske olympijské hry v roku 2024. La Roja porazila Holandsko (3:0). Táto konfrontácia zodpovedá semifinále Ligy národov. Hralo sa 23. februára na štadióne La Cartuja (Sevilla). Skóre otvorila Jenni Hermoso (min 41), ktorá zakončila ľavou nohou po asistencii Aitany Bonmatíovej. Aitana presne upravila na 2:0 (min 45), podávala ľavačkou Mariona Caldentey. Konečný výsledok stanovila Ona Batlleová, na druhý pokus (min 77) po doskokoch zásahy Vicky Lópezovej a Lynn Wilmsovej. Laia odohrala 90 minút.

Španielsko uzavrelo skupinu A4 Ligy národov návratom a víťazstvom proti Švédsku (5:3). Laia odohrala 45 minút (druhý polčas). Táto konfrontácia sa odohrala 5. decembra 2023 na štadióne La Rosaleda (Málaga). Mariona Caldentey strelila dva góly: 3:3 (min 78) a 5:3 (min 89). V prvom polčase skórovala Salma Paralluelo hlavou (1:1 min 11). Skórovali aj Athenea del Castillo (2:3 min 51) a Fiamma Benítez (4:3 min 81). Asistencie si pripísali Olga Carmona (dve), Salma (tiež dve) a Ona Batlle. Oľga (min 7) a Aitana (min 82) dokončili s drevom. Tím pod vedením Montse Tomé má na konte päť víťazstiev a jednu prehru v šiestich kolách skupiny, čo znamená prvé miesto a postup do záverečných kôl, aby sa kvalifikoval na letné olympijské hry 2024 na francúzskej pôde. V Malage góly tímu trénovaného Petrom Gerhardssonom strelili Julia Zigiotti Olme, hlavičkou po rohovom kope, ktorú zahrala Kosovare Asllani (0:1 min 1); Asllani (1:2 min 14), po asistencii Stiny Blackstenius; a ten istý útočníčka Arsenalu (1:3 min 29), podávajúci Johanne Rytting-Kaneryd. Na pravom kraji obrany nastúpila Hanna Lundkvist (Atlético Madrid).

Montse Tomé ju povolala 21. novembra do posledného okna FIFA v roku 2023.

Španielsko vyhralo na návšteve Zürichu nad Švajčiarskom (1:7). Táto konfrontácia zodpovedala štvrtému dňu UEFA Women's Nations League (League A/Group A4), hranej 31. októbra na Stadion Letzigrund. Španielsko pridáva celý počet bodov (12) k dvom dátumom uzavretia. Laia zostala na lavičke.
Španielsko vyhralo na návšteve v Salerne proti Taliansku (0:1). Táto konfrontácia zodpovedala tretiemu dňu UEFA Women's Nations League (League A/Group A4), ktorý sa hral 27. októbra na Stadio Comunal Arechi. Proti tímu, ktorý pripravil Andrea Soncin, jediný gól strelila Jenni Hermoso, keď zakončovala ľavačkou (min 89), po odraze od brankárky Laury Giuliani (Miláno). Po akcii Salmy Paralluelovej v ľavom pásme kapitánka Alexia Putellasová zakončila ľavou nohou v hre pred týmto gólom. Laia odohrala celých 90 minút.

29. augusta 2023 FC Barcelona a Arsenal zverejnili dohodu o prestupe strednej obrankyne Laie Codiny do londýnskeho klubu. V sezóne 2022-2023 odohrala s modrým a červeným tímom 15 zápasov medzi F ligou a ženskou Ligou majstrov.

Ďalší gól Olgy Carmonovej znamenal, že Španielsko porazilo Anglicko a zdvihlo svoje prvé majstrovstvá sveta žien (1:0). Ľavá obrankyňa Realu Madrid opäť skórovala v Sydney (min 29, opäť ľavou nohou), 20. augusta 2023. Asistenciu na tento gól si pripísala Mariona Caldentey. Laia odohrala 73 minút. Pre zranenie ju museli vystriedať, aby sa potom pripojila k Ivane Andrésovej.
Španielsko porazilo Švédsko prvýkrát v histórii (2:1) a kvalifikovalo sa do finále MS. Laia odohrala 90 minút. Táto konfrontácia sa odohrala 15. augusta v Eden Parku (Auckland, Nový Zéland). Salma Paralluelo (min 81) skórovala za La Roja po defenzívnom odraze a hre Jenni Hermoso; a kapitánka Olga Carmona ľavou nohou (min 90), po rohovom vhadzovaní Tere Abelleira. Švédsky gól bol dielom Rebecky Blomqvistovej (min 88), po asistencii Liny Hurtigovej.
Španielsko sa po prvý raz vo svojej histórii dostane do semifinále veľkého turnaja. Vo štvrťfinále majstrovstiev sveta zvíťazili nad Holandskom (9FIFA) po predĺžení (2:1) po dosiahnutí 90 minút za nerozhodného výsledku. Táto konfrontácia sa odohrala na regionálnom štadióne Sky (Wellington, Nový Zéland) 11. augusta 2023. Laia odohrala 77 minút. Mariona Caldentey otvorila skóre penaltou, ktorej sa dopustila Stefanie van der Gragtová (na rozlúčku s profesionálnou futbalistkou). Práve Stefanie dosiahla vyrovnávajúci gól tímu vedeného Andriesom Jonkerom (min 90 + 1). Konečný výsledok stanovila Salma Paralluelo osobným pohybom z kolmice z protiútoku (min 111). Futbalistku afrického pôvodu ocenila FIFA ako hráčku zápasu.
Španielsko po prvý raz prekonalo jedno kolo (jediný zápas) na veľkom turnaji. La Roja sa tak dostala do štvrťfinále MS. V osemfinále zdolali Švajčiarsko (20-FIFA) (5:1). Laia odohrala 90 minút. Táto konfrontácia sa odohrala 5. augusta v Eden Park (Auckland, Nový Zéland). Za La Roja skórovali Aitana Bonmatí (dva), Alba Redondo, Laia Codina a Jenni Hermoso. Presne Laia si strelila švajčiarsky gól na vlastnú bránu, kvôli prihrávke, ktorú mala v úmysle nasmerovať nováčik Cata Coll.
Španielsko prehralo s Japonskom (4:0) v treťom dni C-skupiny. Laia zostala na lavičke. Táto konfrontácia sa odohrala 31. júla na regionálnom štadióne Wellington (Nový Zéland). Za tím, ktorý vedie Futoshi Ikeda, strelili góly Hinata Miyazawa (klub Mynavi Sendai), 1:0 (min 12); Riko Ueki (Tokio Verdy), 2:0 (min 29); opäť Hinata, 3:0 (min 40); a Mina Tanaka (INAC Kobe), 4:0 (min 82). Španielsko postúpi do osemfinále ako druhé v skupine po ázijských futbalistkách.
Španielsko dosiahlo matematický postup do osemfinále MS. La Roja porazila 26. júla na štadióne Eden Park (Auckland, Nový Zéland) Zambiu (5:0), ktorú trénoval Bruce Mwape. Laia zostala na lavičke. Druhý deň sa hralo v skupine C. Góly strelili Tere Abelleira (min 9), dva Jenni Hermoso (min 13 a 70) a ďalšie dva Alba Redondo (min 69 a 85).
Laia zostala na lavičke na začiatku majstrovstiev sveta v ich C-skupine. Španielsko porazilo Kostariku (3:0) na Sky Stadium v ​​meste Wellington (Nový Zéland) 21. júla 2023. Zásah na vlastný gól strednej obrankyne Valerie del Campo (min 21) znamenal otvorenie skóre pre La Roja. Aitana dala na 2:0 (min 23), keď po podaní Batlleovej vystrelila ľavou nohou. Tretí gól strelila Esther, ktorá zakončila ľavou nohou po odraze (min 27).

Laia sa ako štartérka zúčastnila prípravného zápasu proti Vietnamu (9:0), ktorý sa nezapočítava do zoznamu víťazov UEFA/FIFA. Hralo sa 14. júla 2023 na McLennan Park Stadium, v Papakura, Auckland (Nový Zéland). Tím vedený Mai Đức Chung (Hanoj, 1951) sa tiež zúčastňuje tohto letného turnaja Svetového pohára.
Španielsko zavŕšilo európsku prípravu na majstrovstvá sveta toto leto výhrou v Dánsku (0:2) 5. júla. Laia odohrala 90 minút. Góly strelili Ona Batlle (min 7) a Salma Paralluelo (min 53). Hralo sa na štadióne Gladsaxe (Søborg, Kodaň). Tím vedený Larsom Søndergaardom sa toto leto zúčastňuje aj Svetového pohára.
Laia odohrala 63 minút. Španielsko zdolalo v prípravnom zápase na MS Panamu (7:0). Hralo sa na Estadio Román Suárez Puerta (Avilés, Asturias), 29. júna 2023. Góly strelili Esther (dva), Alexia, Guerrero (penalta), Navarro a Athenea, ako aj vlastný gól Rebecy Espinosovej. Panamčania, ktorí budú toto leto aj na majstrovstvách sveta, okupujú 52. pozíciu FIFA. Laia je na zozname 23 pre Svetový pohár.
Jorge Vilda sa jej ozval 12. júna 2023 s výhľadom na majstrovstvá sveta v lete.

Laia zostala na lavičke 11. apríla 2023 na Ibize. Španielsko porazilo (3:0) Čínu na čele so Shui Qingxia. Na štadióne Palladium Can Misses slúžila ako príprava na majstrovstvá sveta v lete v Austrálii/Novom Zélande. Skóre otvorila Tere Abelleira (min 45). Athenea del Castillo expandovala, strelou ľavačkou po odrazenej lopte (min 60). Konečný výsledok stanovila hlavičkou Alba Redondo po rohovom kope Jenni Hermoso (min 81).
Laia zostala na lavičke štadióna Palladium Can Misses (Ibiza) 6. apríla 2023. Španielsko porazilo Nórsko (4:2), ktoré trénuje Hege Riise, v prípravnom zápase na majstrovstvá sveta. Skórovali Jenni Hermoso (dve) a Salma Paralluelo (ďalšie dve). Za škandinávsky tím skórovali Ada Hegerberg z Lyonu (1:1, min 20); a Cesilie Andreassen z Rosenborgu (4:2, min 86).
Zavolali ju na etapu začiatkom apríla na Ibize s národným tímom A (Nórsko a Čína, súperi).

Španielsko uzavrelo účasť na Pohári národov na druhom mieste po Austrálii a pred Českom (tretie) a Jamajkou (štvrté). V tretí deň turnaja La Roja zdolala český tím (3:0). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne McDonald Jones Stadium v ​​austrálskom meste Newcastle 22. februára 2023. Góly strelili Esther González (dva) a Athenea del Castillo (z penalty). Laia odohrala 45 minút.
Austrália zdolala Španielsko na Pohári národov (3:2) 19. februára. Za Matildas skórovali v prvom polčase Cortnee Vine, Clare Polkinghorne a Caitlin Foord. Oľga Carmona a Alba Redondo uzavreli medzeru. Hralo sa na štadióne CommBank (Parramatta, Greater Western Sydney, Nový Južný Wales, Austrália). Výber, ktorý pripravil Švéd Tony Gustavsson, dosiahol šieste víťazstvo v rade. Laia sa zúčastnila 90 minút.
Španielsko začalo turnaj v Austrálii na štadióne Industree Group, v meste Gosford (Brisbane Water, Nový Južný Wales), 16. februára. Porazili tím Jamajky na čele s Lorne Donaldson (3:0). Gól strelili Maite, Esther a Fiamma. Laia zostala na lavičke.
Zavolal ju Jorge Vilda na prípravný turnaj v Austrálii vo februári 2023.

20. novembra 2022, v deň zápasu 9 ligy F, sa Laia znovu objavila po šiestich týždňoch mimo hry kvôli zraneniu ramena. Za Mapi León nastúpila v 60. minúte. FC Barcelona zdolala Deportivo Alavés (8:0) na Estadi Johan Cruyff.

Španielsky tím dosiahol historicky prvé víťazstvo proti Spojeným štátom, ktoré pripravil Vlatko Andonovski. Táto prípravná konfrontácia sa odohrala na štadióne El Sadar 11. októbra 2022 (2:0). Skóre presne otvorila debutantka Laia Codina po rohu a niekoľkých odrazoch (min 39). Konečný výsledok stanovila Esther Gonzálezová, ktorá zakončila ľavou nohou v podaní Oihane Hernándezovej a múrom po zákroku Maitane Lópezovej (min 72). Laia odohrala 90 minút.
Povolaný Jorgem Vildom na prípravné zápasy proti Švédsku v Córdobe a proti Spojeným štátom v Pamplone.

Začiatkom júna 2022 FC Barcelona oznámila návrat obrankyne Laie Codiny po jej roku na hosťovaní do Milána (tretie miesto v roku 2022). Spolu s Joanom Laportom, Xavim Puigom a Markelom Zubizarretom podpísala zmluvu do roku 2024. V tomto talianskom klube sa zúčastnila 13 konfrontácií v Serie A 2021-2022 (13 ako štartérka). Proti Hoffenheimu zasiahla aj do Ligy majstrov.

Na 61 minút sa zúčastnila priateľského zápasu hraného 17.2.2022 v Tubize (belgické federálne športové zariadenia). Španielsko do 23 rokov porazilo tím Belgicka do 23 rokov (0:5, 0:4 v polčase), ktorý trénoval Thomas Jansen (Heusden-Zolder, 1992). Skórovali presne Codina, Torrodá, Athenea a Gabarro. Navyše Belgičanka Tisonová vo vlastnej bráne. Do Belgicka cestuje s tímom U23 v réžii Laury del Río (február 2022).

Zostala na lavičke v priateľskej konfrontácii hranej 29.11.2021 v Ciudad del Fútbol v Las Rozas (Madrid). Bez gólov vyrovnali Španielsko U23 a Nórsko U23, ktoré pripravila Monica Knudsen. Vynikla severská brankárka, debutantka Sunniva Skoglund (2002), klubu Stabæk. Pre Lauru del Río to bol tretí zápas ako španielskej trénerky v tejto kategórii.
Laura del Río debutovala ako trénerka do 23 rokov v priateľskom zápase proti Taliansku, ktorý sa hral 21. októbra 2021 na ihrisku ‚Enzo Bearzot‘ Centro Tecnico Federale di Coverciano (Fiesole, Florencia). Španielsko vyhralo 1:4. Laia súťažila 82 minút. Skórovali Bruna Vilamala (min 4), Interista Gloria Marinelli (min 10), María Méndez (min 38), Inma Gabarro (min 44) a Aida Estévez (min 90 + 2). S Nazionale U-23 Femminile debutovala na lavičke aj Selena Mazzantini.
Laia odohrala v druhom zápase v Portugalsku 45 minút (druhý polčas), 25. 10. 2021. Španielsko porazilo tím trénovaný Carlosom Sacadurom (0:6). Táto konfrontácia sa konala v centre Estágios v portugalskej obci Melgaço (Viana do Castelo, asi 40 km od Viga). Strelili góly: 0-1: Inma Gabarro (min 8); 0-2: Aida Esteve (min 20); 0-3: Aida Esteve (min 48); 0-4: Candela Andújar (min 52); 0-5: Candela Andújar (min 66); a 0-6: Marta San Adrián (min 77).

29. júla 2021 FC Barcelona a AC Miláno zverejnili porozumenie pre Laiu Codinu hrať za taliansky tím v sezóne 2021-2022.

V marci 2020 bola povolaná do tímu U-20 na dva priateľské zápasy proti Rusku a trojstranný zápas proti Škótsku a Belgicku vo futbalovom stredisku Pinatar Arena (Murcia).
Zúčastnila sa na 3 zápasov záverečnej fázy Majstrovstiev Európy do 19 rokov sezóny 2018-2019 v Škótsku (212 minút s predĺžením semifinále proti Francúzsku). V elitnom kole tej istej sezóny zasiahla do 1 zápas (90 minút).
Súťažila na turnaji kategórie U19 v Škótsku v roku 2018, v ktorom Španielsko skončilo na druhom mieste po Francúzsku. Odohrala 90 minút proti hosťujúcim futbalistkám v Simple Digital Arena v meste Paisley (víťazstvo 0-1, dňa 3/10); aj 90 minút proti Dánsku v parku East End v meste Dunfermline (1-1, 6/10); a 4 minút proti Francúzsku v parku McDiarmid v meste Perth (0-0, 8/10).
V sezóne 2017-2018 bola vyhlásená za majsterku Európy do 19 rokov, v súťaži ktorá sa konala od 18. do 30. júla vo švajčiarskych mestách Wohlen, Zug a Biel/Bienne. Vo finále odohrala 90 minút proti Nemecku (1-0) v aréne Tissot. Celkovo sa zúčastnila piatich zápasov záverečnej fázy (445 minút).
Súťažila v troch zápasoch zodpovedajúcich rozvojovému turnaju UEFA v kategórii do 16 rokov, ktorý sa hral od 13. do 17. mája 2016 v mestách Braga, Barcelos a Fão v severnej Portugalsku.

Patri FC Barcelona. Začala s futbalom v základných divíziách katalánskeho klubu.
Laia Codina Panedas sa narodila v Campllonge (Girona).

Posledná aktualizácia: 21 OKT 2024

Laia Codina (Campllong, Girona, 2000) debutuje gólom a víťazstvom proti Spojeným štátom

12 OKT 2022 | ČLÁNOK
Laia Codina bola hlavnou hrdinkou v debute so španielskym národným tímom proti aktuálnym majsterkám sveta. Futbalistka FC Barcelona otvorila skóre po rohu a niekoľkých odrazoch (minúta 39), keď zakončila pravou nohou - obklopená niekoľkými súperkami - a prekonala severoamerickú brankárku Casey Murphy. Španielsko získalo prvé víťazstvo v histórii proti Spojeným štátom, ktoré trénoval Vlatko Andonovski.