Pozícía: Obrankyna
Aktuálna kategória: ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 2 (A) / 2 (U23) hasta 15/8/2024
Počet gólov v kategórii: 0
V lete 2024 Valencia CF oznámila, že Berta Pujadas, ktorej zmluva ju spájala s Valenciou CF Femenino do 30. júna 2025, napokon nebude v klube počas sezóny 2024-2025 pokračovať. Valencia CF Femenino sa dohodla s FC Levante Las Planas na prestupe katalánskej strednej obrankyne, ktorá od sezóny 2019-2020 obliekala čierno-biele farby, odohrala 95 zápasov F Ligy a dva pohárové zápasy, aby sa stala jednou z kapitánky.
V sezóne 2023-2024 súťažíla s Valenciou CF.

Berta zostala na lavičke 11. apríla 2023 na Ibize. Španielsko porazilo (3:0) Čínu na čele so Shui Qingxia. Na štadióne Palladium Can Misses slúžila ako príprava na majstrovstvá sveta v lete v Austrálii/Novom Zélande. Skóre otvorila Tere Abelleira (min 45). Athenea del Castillo expandovala, strelou ľavačkou po odrazenej lopte (min 60). Konečný výsledok stanovila hlavičkou Alba Redondo po rohovom kope Jenni Hermoso (min 81).
Berta zostala na lavičke štadióna Palladium Can Misses (Ibiza) 6. apríla 2023. Španielsko porazilo Nórsko (4:2), ktoré trénuje Hege Riise, v prípravnom zápase na majstrovstvá sveta. Skórovali Jenni Hermoso (dve) a Salma Paralluelo (ďalšie dve). Za škandinávsky tím skórovali Ada Hegerberg z Lyonu (1:1, min 20); a Cesilie Andreassen z Rosenborgu (4:2, min 86).
Zavolali ju na etapu začiatkom apríla na Ibize s národným tímom A (Nórsko a Čína, súperi).

Španielsko uzavrelo účasť na Pohári národov na druhom mieste po Austrálii a pred Českom (tretie) a Jamajkou (štvrté). V tretí deň turnaja La Roja zdolala český tím (3:0). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne McDonald Jones Stadium v ​​austrálskom meste Newcastle 22. februára 2023. Góly strelili Esther González (dva) a Athenea del Castillo (z penalty). Berta odohrala 45 minút.
Austrália zdolala Španielsko na Pohári národov (3:2) 19. februára. Za Matildas skórovali v prvom polčase Cortnee Vine, Clare Polkinghorne a Caitlin Foord. Oľga Carmona a Alba Redondo uzavreli medzeru. Hralo sa na štadióne CommBank (Parramatta, Greater Western Sydney, Nový Južný Wales, Austrália). Výber, ktorý pripravil Švéd Tony Gustavsson, dosiahol šieste víťazstvo v rade. Zostala na lavičke.
Španielsko začalo turnaj v Austrálii na štadióne Industree Group, v meste Gosford (Brisbane Water, Nový Južný Wales), 16. februára. Porazili tím Jamajky na čele s Lorne Donaldson (3:0). Gól strelili Maite, Esther a Fiamma. Berta sa zúčastnila 32 minút. Debutovala.
Zavolal ju Jorge Vilda na prípravný turnaj v Austrálii vo februári 2023.

Španielsko do 23 rokov a Portugalsko do 23 rokov remizovali v jednom prípravnom zápase, ktorý sa hral 10. októbra 2022 v Las Rozas (Madrid). Španielsky gól strelila María Llompartová (min 55, 1:0). Za tím pod vedením Josého Paisana skórovala Kelsey Araújo (min 84, 1:1). Berta sa zúčastnila 90 minút.
Španielsko U23 porazilo Taliansko U23 v prípravnej konfrontácii hranej 6. októbra 2022 v Las Rozas (Madrid). Jediný gól zápasu strelila Paula Arana (min 18, 1-0). Proti talianskemu tímu pod vedením Nazzareny Grilli sa Berta zúčastnila v základnej zostave. Debutovala.
Výzva od Laury del Río na prípravné zápasy Španielska do 23 rokov proti Taliansku a Portugalsku v októbri 2022, oba v Las Rozas.
Povolala Laura del Río na prípravný zápas proti Švédsku U23, ktorý sa uskutoční 5. septembra 2022 v Stadsparksvallen v meste Jönköping.
V lete 2022 obnoví zmluvu s Valenciou na jeden rok.
Do 17.4.2022 nastúpila v deviatich zápasoch Iberdrola lige 2021-2022 s Valenciou (šesť štartov, celkovo 566 minút). Žiadny cieľ.

Bola súčasťou etapy takzvaného španielskeho ženského futbalového tímu U-23. Z tohto národného tímu je na čele skupiny Montse Tomé. Koncentrácia sa konala v Marbelle medzi 10. a 12. aprílom 2021.
Na konci tohto mesiaca v Las Rozas ju 19. novembra 2020 predvolal Pedro López na etapu s tímom U-20.
V marci 2020 bola povolaná do tímu U-20 na dva priateľské zápasy proti Rusku a trojstranný zápas proti Škótsku a Belgicku vo futbalovom stredisku Pinatar Arena (Murcia).
Zúčastnila sa na štyroch zápasoch záverečnej fázy Majstrovstiev Európy do 19 rokov sezóny 2018-2019 v Škótsku (390 minút s predĺžením semifinále proti Francúzsku). V elitnom kole tej istej sezóny zasiahla do 2 zápasov (180 minút).
Súťažila na turnaji kategórie U19 v Škótsku v roku 2018, v ktorom Španielsko skončilo na druhom mieste po Francúzsku. Odohrala 26 minút proti hosťujúcim futbalistkám v Simple Digital Arena v meste Paisley (víťazstvo 0-1, dňa 3/10); 18 minút proti Dánsku v parku East End v meste Dunfermline (1-1, 6/10); a 90 minút proti Francúzsku v parku McDiarmid v meste Perth (0-0, 8/10).
Od 6. augusta 2018 bola vo svetovej súťaži U-20 vyhlásená za finalistov.
V sezóne 2016-2017 s tímom U17 sa zúčastňovala všetkých troch hier elitného kola v Portugalsku vo všetkých minútach, od 28. marca do 2. apríla. A v záverečnej fáze v Českej republike zasiahla vo všetkých piatich zápasoch (450 minút), aby 14. mája 2017 uzavrela Španielsko s európskou finalistkou, ktorá postihla Nemecko.
Na turnaji oslobodenom do 17 rokov v UEFA v Českej republike v roku 2016 zúčastnila sa troch zápasov (240 minút).
Bronzovú medailu získala na svetovom pohári v Jordánsku v kategórii U-17, v súťaži konanej v mestách Ammán a Irbid medzi 30. septembrom a 21. októbrom 2016.
17. februára 2016 sa zúčastnila ako štartér tímu U17 na priateľskom zápase proti Rusku (5-0) na štadióne Camilo Cano v La Nucía (Alicante).

Hrá túto sezónu s Valencia CF. Odohrala za RCD Espanyol v Barcelone.