Aktuálna kategória: ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 2 (incluido ante USA en Nafarroa)
Počet gólov v kategórii: 0
Toto leto 2023 sa pripojí k severoamerickému futbalovému tímu NJ/NY Gotham FC (NWSL).
6. júna 2023 Atlético de Madrid oficiálne oznámilo, že Maitane López 30. júna tohto roku uzavrie s klubom, do ktorého vstúpila v lete 2021 z Realu Sociedad. Kariéru uzatvára víťazstvom v Copa de la Reina, ako štartérka vo finále (120 minút).

Povolaný v novembri 2022 na prípravné zápasy proti Argentíne a Japonsku v národných tímoch.

Španielsky tím dosiahol historicky prvé víťazstvo proti Spojeným štátom, ktoré pripravil Vlatko Andonovski. Táto prípravná konfrontácia sa odohrala na štadióne El Sadar 11. októbra 2022 (2:0). Skóre otvorila debutantka Laia Codina po rohu a niekoľkých odrazoch (min 39). Konečný výsledok stanovila Esther Gonzálezová, ktorá zakončila ľavou nohou v podaní Oihane Hernándezovej a múrom po zákroku presne Maitane Lópezovej (min 72). Maitane odohrala 90 minút.
30. septembra 2022 povolaný Jorgem Vildom na prípravné zápasy proti Švédsku v Córdobe a proti Spojeným štátom v Pamplone.

Do decembra 2021 nastúpila na štrnásť zápasov Iberdrola ligy (všetci štartujúci, spolu 1256 minút). Dosiahla tri góly: proti Rayo, Sporting Huelva a Eibar.
V lete 2021 prestúpila do Atlética Madrid z Realu Sociedad.

Proti marockému tímu (81 v rebríčku FIFA) odohrala 75 minút v priateľskej konfrontácii hranej 21. 10. 2021 na štadióne Principe Felipe (Cáceres). Španielsko porazilo tím vedený Reynaldom Pedrosom (Orléans, 1971) 3:0. Debutovala.
Na sezónu 2020-2021 sa podpísala pre Real Sociedad z ligy Iberdrola; 21. júla začala futbalový tréning pod vedením novej trénerkyne klubu Natalia Arroyo.
Privolal jej Jorge Vilda, aby integrovala skupinu 22 futbalistiek proti Českej republike (8. 10. 2019), ale nepodarila sa jej debutovaniu s národným tímom.
Trenerka Montse Tomé ju povolala na prípravnú etapu do Las Rozas v dňoch 5. až 7. novembra 2019.
Zúčastnila sa aj hovoru Ignacia Queredy vo fáze pred Majstrovstvami sveta v Kanade-2015, ale nehrala sa so Španielskom "A".
Od roku 2015 patrila do klubu Levante UD. Začala hrať v baleárskych tímoch (bývala na Mallorke): CD Son Cotoner, Sporting Ciutat de Palma a Collerense. Maitane López Millán sa narodila v Águilas (Murcia). Je súčasťou futbalovej ságy Lopez Rekarte.

Posledná aktualizácia: 11 JÚL 2023