Pozícía: Obrankyna alebo stredopoliarka
Aktuálna kategória: SR ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 129 (aj proti Izraelu)
Počet gólov v kategórii: 14
Slovensko uzavrelo Euro fázu (6. zápas/skupina B2). 16. júla 2024 remizovali s Izraelom (2:2) na štadióne BSC v Budaörsi v Maďarsku (neutrálna pôda) a postúpili do baráže. V 14. minúte po rohu Hmírovej vyskočila na prednej žrdi Košíková a hlavou otvorila skóre. Góly izraelských žien strelili Noa Selimhodzic (min 37) a Shira Elinav (min 45+3). V 89. minúte sa už fantastickou ranou z vyše 30-tich metrov presadila striedajúca Andrea Bogorová a uzavrela skóre zápasu na konečných 2:2. Jana odohrala 90 minút.

Slovenské futbalové reprezentantky zaznamenali štvrtú prehru v kvalifikácii ME 2025 (12.07.2024). V zápase 2. skupiny B-divízie podľahli v Nitre Škótsku 0:2. O oba góly sa postarala Claire Emslie (Angel City, USA). V 46. minúte otvorila skóre zblízka po asistencii Kirsty Hanson (Doncaster). V 65. minúte Patrícia Hmírová namierila hlavičkou do žrde. Po podaní od Erin Cuthbert (Chelsea), v 71. minúte vo vlastnom malom vápne nešťastne odkopla loptu Ľudmila Maťavková, pričom trafila priamo nohu atakujúcej Emslieovej a škótska útočníčka spečatila triumf tímu vedeného Španielom Pedrom Martínezom Losom (0:2). Jana odohrala 6 minút.
Bola nominovaná do okna FIFA v júli 2024 na zápasy proti Škótsku a Izraelu.

Slovensko padlo proti Srbsku v Trnave (0:4), 4. júna 2024. Zodpovedalo to štvrtému dňu B2-skupiny ME. 0:1 (min 35), práca útočníčky Jovany Damnjanović (Bayern Mníchov), po slovenskej prehre v strede poľa. 0:2 (min 55), dosiahla Tyla Jay Vlajnić (Western United Melbourne), keď sa presadila po asistencii Damnjanovićovej. 0:3 (min 87), dosiahla Miljana Ivanović (LSK Kvinner FK), po zavŕšení protiútoku. 0:4 (min 90+4), práca Niny Matejićovej (Červená zvezda Belehrad), aj v závere protiútoku v otvorenom poli. Jana odohrala 90 minút.

Slovensko prehralo na návšteve v Belehrade (2:1). Táto konfrontácia ME sa konala na štadióne FK Čukarički 31. mája 2024. Zodpovedala tretiemu dňu skupiny B2. V návrate po zotavení zo zranenia posunula Slovenky dopredu Martina Šurnovská, ktorej pripísala asistenciu Patrícia Hmírová (min 9). Srbský tím pripravený Dragišom Zečevićom sa vrátil: 1:1 (min 22), skórovala Violeta Slović po rohu, ktorý zahrala Tijana Filipović. 2-1 (min 53), dosiahla Miljana Ivanovićová po asistencii Allegry Poljakovej. Jana odohrala 90 minút.
Bola povolaná na zápasy Slovenska medzi májom a júnom 2024.

Slovensko prehralo na návšteve Škótska 9. apríla 2024 (1:0). Táto konfrontácia zodpovedala druhému dňu kvalifikačnej fázy švajčiarskych majstrovstiev Európy žien 2025 (skupina B2). Hralo sa na štadióne Hampden Park (Glasgow). Jediný gól strelila Sophie Howard (Leicester), keď zakončila hlavičkou (min 62) po priamom kope Erin Cuthbertovej (Chelsea). S tímom, ktorý pripravil Pedro Martínez Losa z Madridu, dosiahla kapitánka Rachel Corsie (Aberdeen, 1989) 150 medzištátnych zápasov; konkuruje Aston Ville. Jana odohrala 90 minút.

Slovenské futbalové reprezentantky zdolali v Senci Izraelčanky 2:0 po góloch Patrície Hmírovej (min 35) a Márie Mikolajovej (min 39) 5. apríla 2024. Začala sa tak kvalifikačná fáza majstrovstiev Európy žien 2025. Patrícia Fischerová dosiahla sto medzištátnych zápasov so Slovenskom. Mužstvo pod vedením Petra Kopúňa má na konte tri víťazstvá za sebou bez inkasovaného gólu. Proti Izraelu Jana odohrala 90 minút.

Slovenské futbalové reprezentantky zvíťazili (27.02.2024) v odvetnom zápase baráže Ligy národov o udržanie sa v B-divízii nad Lotyšskom (6:0, Štadion Antona Malatinského, Trnava). Slovenky rozohrali roh nakrátko a po spätnej prihrávke v 2. minúte otvorila skóre Tamara Morávková. V 6. minúte Nikola Rybanská a v 36. minúte Diana Lemešová rozšírili skóre. Najskôr zvýšila na rozdiel štyroch gólov Mária Mikolajová (83.), na 5:0 upravila po pár sekundách na ihrisku striedajúca Katarína Vredíková, ktorá si otvorila strelecký účet v národnom tíme (87.). Premiérový gól v reprezentácii strelila v nadstavenom čase aj Victoria Kaláberová (90.+4), po asistencii Sofie Anny Škerdovej. Jana hrala ako štartérka. Po 29 minútach ju museli vystriedať pre zranenie.

Slovenské futbalistky vyhrali v prvom zápase baráže o B-divíziu Ligy národov na pôde Lotyšska (0:3) proti tímu vedenému Romānsom Kvačovsom. Táto konfrontácia sa odohrala 23. februára 2024 na štadióne LNK Sporta Parks v hlavnom meste Riga. Víťazný gól prišiel v 62. minúte v podaní kapitánky Dominiky Škorvánkovej a poistku pridala o desať minút neskôr Tamara Morávková. Asistencie si pripísala Diana Bartovičová. Na konečných 0:3 upravila z pokutového kopu Patrícia Hmírová v 88. minúte. Túto penaltu spáchala Anna Kristine Gornela na Nikole Rybanskej. Mária Mikolajová trafila v 70. minúte brvno. Jana odohrala 89 minút.
Bola povolaná do prvého okna FIFA v roku 2024. Slovenské reprezentanky čaká o zotrvanie v B-divízii Ligy národov UEFA v posledný februárový týždeň v dvojzápase s Lotyšskom.

Slovenské futbalové reprezentantky remizovali s Fínskom 2:2. Slovenky živili šancu na účasť v baráži o postup do najvyššej kategórie, no víťazstvo Chorvátska nad Rumunskom ich odsunulo na tretiu priečku a vo februárovej baráži bude Slovensko musieť uhájiť miesto v B-skupine tejto súťaže. So severským tímom sa hralo 5. decembra 2023 na štadióne Antona Malatinského (Trnava). Zodpovedalo to šiestemu a poslednému dňu UEFA Women's Nations League (Liga B/Skupina B2). Slovensko strelilo gól v každom polčase: 1:1 dosiahla Diana Lemešová (min 32), po odrazenej lopte; na predchádzajúcej akcii sa zúčastnili Škorvánková a Mikolajová. Stav 2:1 presne zariadila Mária Mikolajová strelou ľavačkou (min 61) po asistencii Vojtekovej a hre Morávkovej. Debutantky boli dve: Sofia Anna Škerdová a Fínka Lotta Lindström. Jana odohrala 70 minút.

Slovensko prehralo na návšteve Veľkej Gorice proti Chorvátsku (2:0), 1. decembra na štadióne Gradski. Zodpovedalo to piatemu dňu UEFA Women's Nations League (Liga B/Skupina B2). V 54. minúte otvorila skóre Ružica Krajinović (Sturm Graz), po priamom kope Izabela Lojna (Osijek). V 60. minúte zvýšila rozdiel Jelena Dordic (First Vienna FC 1894), po asistencii Ivany Rudelić (Bayern Mníchov). Jana odohrala celých 90 minút proti tímu, ktorý pripravil Nenad Gračan.
Tréner Peter Kopúň nominoval ju na posledný dvojzápas roka 2023.

Slovensko zdolalo Rumunsko (1:0). Táto konfrontácia zodpovedala štvrtému dňu UEFA Women's Nations League (League B/Group B2), hranej 31. októbra 2023 na štadióne NTC (Senec). Jediný gól strelila Majky Mikolajová (min 64), po osobnej hre a zakončením z diaľky. Slovensko je na druhom mieste v skupine so siedmimi bodmi a zostávajú dva zápasy. Jana odohrala 90 minút.
Slovensko remizovalo na návšteve Rumunska (0:0). Táto konfrontácia zodpovedala tretiemu dňu UEFA Women's Nations League (League B/Group B2), ktorý sa hral 27. októbra 2023 na Stadionul Arcul de Triumf (Bukurešť). Jana odohrala 90 minút.

Slovensko zdolalo Chorvátsko (4:0). Táto konfrontácia zodpovedala druhému dňu UEFA Women's Nations League (League B/Group B2), hranej 26. septembra 2023 na štadióne NTC (Senec). Patrícia Hmírová zaznamenala hetrik (min 24, 60 a 73). Skóre skompletizovala Tamara Morávková (2:0, min 34). Diana Lemešová dostala červenú kartu za dvojnásobnú žltú kartu (min 45+1). Jana odohrala 71 minút.
Tréner Peter Kopúň ju nominoval na dva zápasy v septembri 2023 zodpovedajúce Lige národov UEFA (divízia B) proti Fínsku a Chorvátsku.

Jana odohrala 90 minút na Mestskom štadióne v Opave 14. júla 2023. Česká republika v prípravnom zápase zdolala Slovensko (3:0). Tri góly padli v poslednej štvrťhodine. Skóre otvorila vlastným gólom Diana Bartovičová, po centri Anny Dlaskovej (min 77). Rozšírila Aneta Pochmanová (min 84), za asistencie Andrey Staškovej. Práve nová futbalistka AC Miláno strelila tretí gól (min 88), po prihrávke Kamily Dubcovej. Za družstvo pod vedením Karla Rada zakončovala od brvna Gabriela Šlajsová (min 40). V posledných minútach debutovala za Slovensko Katarína Vredíková.
Tréner reprezentácie žien Peter Kopúň nominoval na prípravný zápas proti Česku (14. júla v Opave), poslednou previerkou pred štartom novej súťaže Ligy národov, Jana Vojteková.

V lete 2023 patrí švajčiarskemu klubu Bazilej.

Jana odohrala 90 minút. Slovenské futbalové reprezentantky prehrali v pondelkovom (10.4.2023) prípravnom medzištátnom zápase v Senci s Fínskom 0:2. Hostky sa ujali vedenia v 34. minúte po vlastnom góle Diany Lemešovej, v 64. minúte poistila ich triumf striedajúca Jutta Rantalaová. Fínsko má v roku 2023 na konte päť víťazstiev v rade. Polhodinu zápasu musela pre zranenie vystriedať kapitánka Olga Ahtinen, ktorú nahradila debutantka Oona Siren. Elli Pikkujämsä a Adelina Engman sa zúčastnili hry 0:1. Emma Koivisto si pripísala asistenciu na 0:2 po akcii Lindy Sällströmovej.
Jana odohrala 90 minút v NTC Senec (7.4.2023). Slovenské reprezentantky podľahli v prvom z dvojice prípravných medzištátnych zápasov s Fínskom 0:1. V prvom polčase bola lopta do brvna severskej brány. Dala gól v druhom polčase (69. minúte) fínska hráčka Katariina Kosolaová (2001, KIF Örebro). Gólový debut pre Katariinu. Domáce nevyužili príležitosť vyrovnať v 87. minúte, keď presne Jana Vojteková nepremenila pokutový kop. Penaltu spáchala Natalia Kuikka na Stele Semanovej.
Bola povolaná na dva prípravné zápasy proti Fínsku v apríli 2023 na štadióne NTC Senec.

V druhom zápase v rámci tureckého sústredenia remizovala slovenská reprezentácia so Srbskom (0:0), ktoré trénuje Dragiša Zečević. Táto prípravná konfrontácia sa odohrala 21. februára 2023 v IC Santai Training Center (Antalya). Jana odohrala 62 minút.
O prvého medzištátneho zápasu ženskej reprezentácie v kalendárnom roku 2023 (17.2.2023), Slovenské futbalistky prehrali na sústredení v tureckom Manavgate (Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi) s reprezentáciou Maroka 0:3. Zverenky Petra Kopúňa inkasovali všetky góly v druhom polčase. Jana zostala na lavičke.

Slovensko prehralo s Rakúskom (3:0) v prípravnom zápase hranom 15. novembra 2022 na štadióne Wiener Neustadt Ergo Arena. Za tím pod vedením Irene Fuhrmann strelili góly Julia Hickelsberger (min 18, po asistencii Katji Wienerroither); Virginia Kirchberger (min 43, hlavička, po rohovom kope Annabel Schasching); a Laura Feiersinger (min 54, v službách Hickelsbergera). Virginia sa po takmer roku absencie pre zranenie holennej a lýtkovej kosti opäť objavila ako štartérka; Laura dosiahla zápas 101; a v druhej časti debutovala Eileen Campbell (SCR Altach). Jana sa zúčastnila 58 minút.
Slovensko 11. novembra 2022 v prípravnom zápase prehralo s Belgickom (7:0) na Stade Joseph Marien/Duden Park (Forest or Vorst). Strelili góly: Sari Kees (1:0, min 14), vlastný gól Diany Bartovičovej po akcii Jill Janssens (2:0, min 23), Tessa Wullaert (3:0, min 25, 70. gól za reprezentáciu), Tine de Caigny (4:0, min 32), Hannah Eurlings (5:0, min 55), opäť Wullaert (6:0, min 76) a Ella van Kerkhoven (7:0, min 84). Julie Biesmans dosiahla 100 zápasov. Jana odohrala 89 minút.

Slovenská reprezentácia žien v závere skupinovej fázy MS 2023 (6. septembra 2022 / A-skupina) prehrala doma s Írskom (0:1). Jana súťažila 90 minút v Senci. Jediný gól (min 37) strelila Denise O'Sullivan (North Carolina Courage).
V predposlednom kvalifikačnom zápase MS 2023 (1.9.2022 / A-skupina) slovenské reprezentantky vyhrali nad domácim Gruzínskom (0:4). Do streleckej listiny sa postupne zapísali Patrícia Hmírová (min 1), Patrícia Fischerová (min 17), Martina Šurnovská (min 63) a presne Jana Vojteková (min 79), na štadióne Tengiz Burjanadze v meste Gori. Jana súťažila 83 minút. Asistenciu na 0:1.
Ženská reprezentácia vo dvoch hracích termínoch ukončí skupinový program kvalifikácie MS 2023. Peter Kopúň nominoval na dvojzápas v Gruzínsku a doma s Írskom.
31 minút súťažila 8. apríla 2022 v Trnave. Slovensko a Fínsko si vyrovnali jeden (skupina A kvalifikácie MS 2023). Skóre otvorila Nordička Tuija Hyyrynenová (min 6) a vyrovnala Martinu Šurnovskú (min 16). Pred stretnutím boli spomienkovými suvenírmi UEFA a jubilejnými reprezentačnými dresmi ocenené hráčky, ktoré v minulých zápasoch dovŕšili métu sto štartov za národný tím: presne Jana Vojteková, Mária Korenčiová a Diana Bartovičová.

So slovenským výberom žien odohrala na záver medzinárodného turnaja Pinatar Cup víťazstvom (2:0) nad Poľskom pod vedením trénerky Niny Patalon 90 minút. Táto konfrontácia sa odohrala 22.2.2022 v športových zariadeniach La Manga (Murcia). Góly strelili Mária Mikolajová (min 55) a Stela Semanová (min 83). Slovensko skončilo na turnaji na siedmom mieste a Poľsko na ôsmom mieste.
V druhom zápase Pinatar Cupu sa zúčastnila 70 minút. Škótsky tím, ktorý trénuje Španiel Pedro Martínez Losa, zdolal Slovensko (2:0). Porazili Abi Harrison (min 4) a Martha Thomas (min 27), 19. februára.
Na začiatku turnaja v Španielsku odohrala 90 minút. Na Pinatar Cupe 2022 (Murcia) prehrali slovenské reprezentantky s Belgickom (0:4), 16.02.2022. 33’ Eurlings (Leuven) 0:1, 71’ Cayman (Lyon) 0:2, 89’ De Caigny (Hoffenheim) 0:3, 90’ Wijnants (Anderlecht) 0:4.

Ženská slovenská futbalová reprezentácia odohrala na štadióne Eleda (Stadion Himmaborgen) vo švédskom Malmö piaty kvalifikačný zápas MS 2023 (30.11.2021). Jana súťažila 90 minút. Potvrdili Švédky pozíciu favorita a slovenské reprezentantky zdolali výsledkom 3:0. Skórovali Lina Hurtig (Juventus Turín, min 19), Fridolina Rolfö (FC Barcelona, min 59) a hlavičkovala Amanda Ilestedt (PSG, min 69). Švédsko má na konte plný počet päť víťazstiev v tejto A-skupine. Švédske ženy trénuje Peter Gerhardsson (Uppsala, 1959).
Slovenské futbalové reprezentantky remizovali vo štvrtom vystúpení v kvalifikácii MS 2023 v Dubline (Tallaght Stadium) s domácim Írskom 1:1 (25.11.2021). Jana súťažila 90 minút. Slovenky sa ujali vedenia v 47. minúte zásluhou Martiny Šurnovskej (asistovala Ľudmila Maťavková), deľbu bodov zariadila v 65. minúte Katie McCabeová (londýnsky futbalový klub Arsenal). Írske ženy trénuje Holanďanka Vera Pauw (Amsterdam, 1963).

VYHRALI NAD GRUZÍNSKOM

V treťom kvalifikačnom zápase MS 2023 žien (26.10.2021, NTC Poprad), Slovenské futbalistky vyhrali nad Gruzínskom (2:0, a prvé body). Jana odohrala 90 minút. Góly: Mikolajová, 1:0 (min 38, na priamy kop na ľavú nohu). 2-0 (min 40): poslala Horváthová center a Šurnovská zblízka doklepla. Panáková: odrazil od žrde (min 90+2). Brankárka Mária Korenčiová nastúpila 100. medzištátny zápas.
Slovensko začalo svoju účasť v kvalifikačnej skupinovej fáze o postup na majstrovstvá sveta v Austrálii / Novom Zélande (skupina A). V úvodný deň (17.9.2021) ich porazili doma (Senec) proti švédskemu tímu, ktorý trénoval Peter Gerhardsson (O-1, Fridolina Rolfö, min. 10). Jana odohrala 73 minút. Druhý deň Slovensko opäť prehralo (2:1) pri návšteve fínskej reprezentácie, ktorú 21. septembra trénovala Švédka Anna Signeul (Falun, 1961). Táto konfrontácia sa hrala na štadióne Veritas v meste Turku. Jana súťažila 90 minút.

Ženská reprezentácia Slovenska zvíťazilo v dvoch priateľských prípravných stretnutiach v priebehu júna 2021: 1:0 proti Čile (10. deň) a 3:1 proti Rumunsku (14. deň). Oba zápasy sa hrali v Národnom tréningovom centre NTC Senec, neďaleko Bratislavy. Jana odohrala 90 minút proti Čile a 81 minút proti Rumunsku (kapitánka). Počas druhého zápasu sa jej penalta dopustila Cosmina Dusa.
Zúčastnila sa 90 minút proti mexickému národnému tímu na štadióne Wiener Neustadt. Tento priateľský prípravný zápas sa hral 10. 4. 2021 vo Viedni. Bolo zaznamenané vyrovnané bez gólov.
Zúčastnila sa 90 minút proti maltskému národnému tímu na štadióne Hibernians. Tento priateľský prípravný zápas sa hral 18.2.2021 v maltskom meste Paola. Slovenky zvíťazili 0-4 (Sluková, Panáková, Ondrušová a Mikolajová).
V roku 2020 skupina F sa uzavrela pred európskym šampionátom v Anglicku-2022. V predposlednom zápase tejto skupiny F, Slovensko prehralo proti Islandu (1:3) na seneckom mestskom štadióne 26. novembra 2020. 90 minút odohrala Jana. Na konci skupiny proti Švédsku nezasiahla.
Slovenské futbalové reprezentantky zvíťazili v domácom stretnutí (Senec, 27.10.2020) kvalifikácie ME 2022 nad Lotyškami (2-0). Jana bola vylúčená na poslednú chvíľu zo zdravotných dôvodov.
Slovenské futbalové reprezentantky zvíťazili v piatkovom stretnutí 23.10/2020 kvalifikácie ME 2022 na pôde Maďariek v Budapešti 1-2 (Illovszky Rudolf Stadion). Jana odohrala celý zápas.
Bola predvolaná na kontrolný zraz v termíne 16. 9. - 22. 9. 2020 v Senci, vratane neoficiálny prípravný zápas s tímom DAC Dunajská Streda 17 v utorok 22. 9. 2020.
Hrála 80 minút (11. marca 2020) a Slovenské futbalové reprezentantky boli porazení v druhom zápase na turnaji Cyprus Women’s Cup proti Fínsku (2-4).
Hrála 90 minút (8. marca 2020) a Slovenské futbalové reprezentantky remizovali v prvom zápase na turnaji Cyprus Women’s Cup s Mexikom (2-2).
Bola predvolaná na medzinárodnom turnaji na Cypre, na Women's Cup v Larnake (5.–11. marec 2020), kde Slovenské futbalové reprezentantky sa skonfrontujú s výbermi Mexika a Fínska.

Počas roku 2019 započítavala 11 zápasov (celkom 730 minút). Toto je rozpis takých zápasov ktoré odohrala:
Slovenská reprezentantka Jana Vojteková hrala v 4 zápasov skupinovej fázy za Euro (279 minút).
Víťazný gól stretla v Lotyšsku (1-2) a aj asistovala pre 1-1 tiež v Liepaja. Doteraz boli jedinými dvoma góli, ktoré Slovensko dosiahlo v tejto skupinovej fázy.
8. novembra 2019 hrala proti Maďarsku v Senci (celý zápas).
Zúčastnila sa 58 minút priateľského zápasu proti Rakúsku, ktorý sa hral v aréne BSFZ dňa 17. 6. 2019 (1-1). V tom 58 minútach ju vyhodili dvojitá žltá karta.
Zúčastnila sa 90 minút v priateľskom zápase proti Poľsku (1-0) v Poprade (14. 6. 2019).
Odohrala 81 minút v priateľskom zápase proti Švajčiarsku v meste Winterthur (slovenská porážka 1-0), 9. apríla 2019.
Zúčastnila sa štyroch zápasov Cyprus Cup-2019 (222 minút), od 27/2 do 6/3 v Larnake. Skórovala proti Nigérii (minúta 67), aj proti Maďarsku (minúta 27).

Hrála sezónu 2019-2020 v nemeckom klube Freiburg po prejdení SC Sandom, tiež nemecký.
Pred pandémiou koronavírusov, v 16 súťažných termínoch ktoré boli zaregistrované na Frauen Bundesliga 2019-2020, zúčastnila sa 11 zápasov (7 v úvodných jedenástich), celkovo 624 minút. Daniel Kraus je trénerom. Zmluvu s klubom podpísala v apríli 2019.
Skórovala posledný gól s týmto nemeckým tímom mimo domova (22. 9. 2019) proti MSV Duisburg (0-1, PCC Stadion). Na košeli má číslo 29.
Vojteková prišla do Willlstättu, kde SC Sand 1946 pôsobí, v júni 2015. So Sandom sa zúčastnila 4 sezón (2015-2019), v 76 zápasoch Frauen Bundesliga (8 gólov), vedľa 14 zápasov DFB-Pokal der Frauen (šesť gólov).
V roku 2013 sa presťahovala zo Slovana z Bratislavy do rakúskeho SV Neulengbachu. S týmto klubom v sezóne 2013-2014 získala titul v Rakúsku na ÖFB-Frauenliga. Doma táto stredopoliarka alebo obrankyna hrala v Leopoldove (do 15 rokov vo tímoch s chlapcami) a FK Slovan Duslo Šala (2006-2012).
Narodila sa v Trnave. Jejo obľúbený klub je FC Barcelona.

SEDMÉ MIESTO ZÁVER V BUNDESLIGE PO POKRAČOVANIE FOTBALOVEJ SÚŤAŽE V NEMECKU

Po zastavení futbalu kvôli pandémii koronavírusov, sa zúčastnila na všetkých šiestich hrách Bundesligy (tri štartéry), s počítaním 281 minút. Zarobila štyri výhry, naposledy vo Frankfurte (0-2) dňa 28/6/2020. Freiburg zakončil sezónu na siedmom mieste.

Posledná aktualizácia: 18 JÚL 2024

Jana Vojteková (Bazilej) a Kristína Košíková (Slavia Praha) v lete menia klub

11 JÚL 2023 | ČLÁNOK
V lete 2023 dve slovenské reprezentantky vymenili tímy na európskej úrovni. Jana Vojteková teraz po odlúčení od SC Freiburg (Nemecko), do ktorého patrila od apríla 2019, súťaží so švajčiarskym klubom Bazilej. Kristína Košíková je po pôsobení v ďalšom českom tíme FC Slovan Liberec od tohto leta členkou klubu SK Slavia Praha.