Pozícía: stredopoliarka
Aktuálna kategória: ženy "A" a U-23
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 2 (A) / 2 (U23) hasta el 20/5/2024
Počet gólov v kategórii: 0
Real Betis porazil Costa Adeje Tenerife (1:0) 15. júna 2024. Táto konfrontácia sa odohrala v Luis del Sol Sports City, čo zodpovedá 30. zápasu (poslednému) Ligy F. Jediný gól, ktorý strelila presne Rosa Márquez, premenený z penalty (min 16). Najvyšší trest spáchala María Estella del Valle ručne. Týmto výsledkom si andalúzsky klub udržal kategóriu.

Vyzvané na etapu Španielska WU23 v Las Rozas medzi 27. a 30. májom 2024.
Real Betis prehral pri návšteve Atlética Madrid (5:1) 21. apríla 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Cívitas Metropolitano pred 11 269 divákmi, čo zodpovedá 24. zápasovému dňu Ligy F. Jediný andalúzsky gól (3:1 min 59) strelila presne Rosa Márquezová, ktorú podávala Romina Núňez. Romina dokončila s drevom.

Laura del Río zavolala na priateľský prípravný zápas Belgicko – Španielsko (WU23) 4. apríla 2024. Následne chýbala.
Laura del Río ju povolala s tímom WU23 do okna FIFA v októbri 2023. Následne chýbala pre zranenie.

Na druhom stretnutí Ligy národov Španielsko porazilo Švajčiarsko na čele s Inkou Gringsovou (5:0). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Arcángel (Córdoba), 26. septembra. Góly strelili Aitana Bonmatí, dva (min 45+1 a 49), Lucía García (min 15), Inma Gabarro (min 57) a Maite Oroz (min 87). Rosa odohrala 12 minút.
Bola nominovaná Montse Tomé na zápasy v septembri 2023 proti Švédsku a Švajčiarsku.

25. júla 2023 bolo oficiálne oznámené porozumenie Realu Betis s Rosou Márquezovou, aby andalúzska stredopoliarka predĺžila zmluvu do roku 2025.

V apríli 2023 bola povolaný čeliť Švédsku WU23 v Studenternas Arena idrottsplats (Uppsala).
Po zotavení zo zranenia sa Rosa Márquez opäť objavila a nahradila Lelesa v 74. minúte počas hracieho dňa 21. ligy F na andalúzskej pôde, v ktorom Real Betis a Real Sociedad 11. marca remizovali (0:0).
8. januára 2023 sa Rosa Márquez opäť objavila ako štartérka po tom, čo sa vyliečila z chorôb rúk; no v 29. minúte musela pre poruchu členka vystriedať (vtedy sa pridala Peruánka Pierina Núňez). V ten deň Real Betis remizoval doma proti Sporting Huelva (0:0) v štrnásty deň zápasu F Ligy v Luis del Sol Sports City.
Rosu Márquezovú museli vymeniť po tom, čo utrpela zlomeninu distálnej tretiny pravého rádia 29. októbra 2022. Real Betis v ten deň dosiahol prvé víťazstvo v sezóne proti Alhame v Murcii (0:2).

Španielsko U23 porazilo Taliansko U23 v prípravnej konfrontácii hranej 6. októbra 2022 v Las Rozas (Madrid). Jediný gól zápasu strelila Paula Arana (min 18, 1-0). Proti talianskemu tímu pod vedením Nazzareny Grilli sa Rosa zúčastnila v základnej zostave.
Výzva od Laury del Río na prípravné zápasy Španielska do 23 rokov proti Taliansku a Portugalsku v októbri 2022, oba v Las Rozas.

Švédsko a Španielsko vyrovnali na nulu v priateľskej konfrontácii U23 hranej 5. septembra 2022 v meste Jönköping. Rosa nastúpila 66 minút proti tímu pod vedením Martina Qvarmansa Möllera. Debutovala.
Rosu Márquezovú povolala Laura del Río na prípravný zápas proti Švédsku U23, ktorý sa uskutoční 5. septembra 2022 v Stadsparksvallen v meste Jönköping.
S Realom Betis sa znovu objavila v prípravnej sezóne 2022.

Ako zverejnil Real Betis prostredníctvom lekárskeho vyhlásenia, v druhý deň turnaja (11. 9. 2021) utrpela Rosa Márquez proti FC Barcelona (o 15. minúte) natrhnutie predného skríženého väzu na ľavom kolene, čo ju prinútilo podstúpiť operáciu. Do decembra 2021 sa zúčastnila dvoch zápasov Iberdrola ligy (oba ako štartérka, 105 minút, bez gólov).

V priateľskej konfrontácii prípravy proti Dánsku, sa zúčastnila 5 minút (3:0). Debutovala. Odohralo sa 15. 6. 2021 na štadióne Santo Domingo (Alcorcón, Madrid). Skórovali Aitana Bonmatí (dvaja) a Patri Guijarro.
V zápase priateľskej prípravy proti Belgicku, Rosa zostala na lavičke 90. minút na štadióne Santo Domingo v Alcorcóne (Madrid) 10. júna 2021 (3:0).
Bola súčasťou etapy takzvaného španielskeho ženského futbalového tímu U-23. Z tohto národného tímu je na čele skupiny Montse Tomé. Koncentrácia sa konala v Marbelle medzi 10. a 12. aprílom 2021.
Bola vyhlásený za priateľské zápasy v apríli, máji a júni 2019 pred Majstrovstvami Sveta vo Francúzsku. Nedebutovala so španielskym národným tímom "A".

Odohrá v Seville s Real Betis.
Na konci tohto mesiaca v Las Rozas ju 19. novembra 2020 predvolal Pedro López na etapu s tímom U-20.
Bola predvolaná na prípravnú fázu v San Pedro del Pinatar v Murcii (medzi 4. a 10. novembrom 2019), v ktorej Španielsko do 20 rokov súťažilo v priateľskej zápasov proti Rusku (7. deň) a Francúzsku (9), s ohľadom na majstrovstvá sveta ktoré sa majú hrať v roku 2020 v Nigérii.
Zúčastnila sa na štyroch zápasoch záverečnej fázy Majstrovstiev Európy do 19 rokov sezóny 2018-2019 v Škótsku (306 minút s predĺžením semifinále proti Francúzsku). V elitnom kole tej istej sezóny zasiahla do 3 zápasov (269 minút).
V sezóne 2017-2018 bola vyhlásená za majsterku Európy do 19 rokov, v súťaži ktorá sa konala od 18. do 30. júla vo švajčiarskych mestách Wohlen, Zug a Biel/Bienne. Vo finále odohrala 90 minút proti Nemecku (1-0) v aréne Tissot. Celkovo sa zúčastnila piatich zápasov záverečnej fázy (450 minút). Skórovala proti Švajčiarsku.
V sezóne 2016-2017 s tímom U17 sa zúčastnila všetkých troch elitných zápasov v Portugalsku (134 minút), od 28. marca do 2. apríla. A v záverečnej fáze v Českej republike zasiahla vo všetkých piatich zápasoch (353 minút), aby 14. mája 2017 uzavrela Španielsko s európskou finalistkou, ktorá postihla Nemecko.

Rosa Márquez Baena sa narodila v Mairene del Aljarafe (Sevilla).

Posledná aktualizácia: 23 JÚN 2024