Pozícía: Obrankyna
Aktuálna kategória: ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 4 (incluido frente a Ucrania en Madrid)
Počet gólov v kategórii: 0

30. septembra 2022 povolaný Jorgem Vildom na prípravné zápasy proti Švédsku v Córdobe a proti Spojeným štátom v Pamplone.

Španielsko uzavrelo svoju predchádzajúcu skupinu majstrovstiev sveta víťazstvom nad Ukrajinou (5:0) v Las Rozas, 6. septembra. Góly strelili Esther González, dva (min 15 a 42); Alba Redondo, dvaja ďalší (min 29 a 39); a Jenni Hermoso z penalty (min 67). Rocío súťažila 45 minút (druhá časť).
Jorge Vilda ju povolal na dva septembrové zápasy proti Maďarsku a Ukrajine (skupinová fáza majstrovstiev sveta).

Real Madrid oznámil leto 2021 začlenenie Rocía Gálveza z Levante UD.
Zúčastnila sa jedného priateľského zápasu v apríli, máji a júni 2019 pred Majstrovstvami Sveta vo Francúzsku (11 minút) proti Kamerunu (4-0) v Guadalajare (17/5/2019).
V Cyperskom pohári debutovala so španielskym národným tímom. Hrala dva zápasy Cyprus Cup-2018 (5 minút), ktoré Španielsko zvíťazilo vo finále proti Taliansku 2-0 (7.3.2018).
Trenerka Montse Tomé ju povolala na prípravnú etapu do Las Rozas v dňoch 5. až 7. novembra 2019.
Pretekala na svetovom pohári do 20 rokov, ktorý sa konal od 13. novembra do 3. decembra v Port Moresby (Papua Nová Guinea). Španielsko zo štvorfinále proti Severnej Kórei (2-3) vypadlo v predĺžení. Odohrala 90 minút proti Kanade (5-0); a 53 proti Japonsku (1-0).
Ako štartér sa zúčastnila priateľského zápasu proti Rusku na štadióne Camilo Cano v La Nucía (Alicante) 24. 2. 2016 (1-0) s tímom U19.
Získala prvé miesto na turnaji UEFA Under-19, ktorý sa konal v septembri 2015 na Slovensku, pri debute Pedra Lópeza s týmto tímom. 35 minút sa zúčastnila proti hostiteľskému tímu v Senci (3-1). Aj hrála zápas proti Anglicku v Senci (5-2).

Odohrála v Levante UD od leta 2019, po prechode cez Real Betis Sevilla (2017-2019) a Atlético de Madrid (2014-2017)
Začala futbalovú kariéru v Deportivo Córdoba a neskôr sa stala súčasťou Sevilly.
Rocío Gálvez Luna sa narodila v Córdobe.

Posledná aktualizácia: 01 OKT 2022