Pozícía: Obrankyna
Aktuálna kategória: ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 12 (incluido frente a Japón)
Počet gólov v kategórii: 0

Dňa 23. mája 2024 Real Madrid oficiálne oznámil obnovenie zmluvy s andalúzskou obrankyňou Rocío Gálvez na ďalšie dve sezóny, do 30. júna 2026. Do spomínaného dátumu sa zúčastnila tejto kampane 2023-2024 v 18 League F zápasov (17 ako štartérka, celkovo 1 530 minút), v troch zápasoch Ligy majstrov (270 minút) a v jednom z národných turnajov Copa de la Reina (18 minút proti Realu Betis). V Európe strelila gól proti nórskym ženám a na národnej úrovni gól proti Realu Sociedad.

Real Madrid zdolal 11. októbra vo Valdebebas (2:1) Vålerengu (Oslo, Nórsko). Táto konfrontácia v prvom zápase zodpovedala 2. kolu Ligy majstrov. Skóre otvorila Claudia Zornoza (min 4), po tom, čo Athenea poslala a odskočila. Za tím pripravený Nilsom Lexerødom vyrovnala švédska útočníčka Felicia Rogic (min 27). Konečný výsledok stanovila presne Rocío Gálvez, keď zakončila hlavičkou po rohu Tere Abelleira (min 44). Maite Oroz trafila brvno (min 82).

Ďalší gól Olgy Carmonovej znamenal, že Španielsko porazilo Anglicko a zdvihlo svoje prvé majstrovstvá sveta žien (1:0). Ľavá obrankyňa Realu Madrid opäť skórovala v Sydney (min 29, opäť ľavou nohou), 20. augusta 2023. Asistenciu na tento gól si pripísala Mariona Caldentey. Rocío zostala na lavičke.
Španielsko porazilo Švédsko prvýkrát v histórii (2:1) a kvalifikovalo sa do finále MS. Rocío zostala na lavičke. Táto konfrontácia sa odohrala 15. augusta v Eden Parku (Auckland, Nový Zéland). Salma Paralluelo (min 81) skórovala za La Roja po defenzívnom odraze a hre Jenni Hermoso; a kapitánka Olga Carmona ľavou nohou (min 90), po rohovom vhadzovaní Tere Abelleira. Švédsky gól bol dielom Rebecky Blomqvistovej (min 88), po asistencii Liny Hurtigovej.
Španielsko sa po prvý raz vo svojej histórii dostane do semifinále veľkého turnaja. Vo štvrťfinále majstrovstiev sveta zvíťazili nad Holandskom (9FIFA) po predĺžení (2:1) po dosiahnutí 90 minút za nerozhodného výsledku. Táto konfrontácia sa odohrala na regionálnom štadióne Sky (Wellington, Nový Zéland) 11. augusta 2023. Rocío zostala na lavičke. Mariona Caldentey otvorila skóre penaltou, ktorej sa dopustila Stefanie van der Gragtová (na rozlúčku s profesionálnou futbalistkou). Práve Stefanie dosiahla vyrovnávajúci gól tímu vedeného Andriesom Jonkerom (min 90 + 1). Konečný výsledok stanovila Salma Paralluelo osobným pohybom z kolmice z protiútoku (min 111). Futbalistku afrického pôvodu ocenila FIFA ako hráčku zápasu.
Španielsko po prvý raz prekonalo jedno kolo (jediný zápas) na veľkom turnaji. La Roja sa tak dostala do štvrťfinále MS. V osemfinále zdolali Švajčiarsko (20-FIFA) (5:1). Rocío zostala na lavičke. Táto konfrontácia sa odohrala 5. augusta v Eden Park (Auckland, Nový Zéland). Za La Roja skórovali Aitana Bonmatí (dva), Alba Redondo, Laia Codina a Jenni Hermoso.
Španielsko prehralo s Japonskom (4:0) v treťom dni C-skupiny. Rocío odohrala celých 90 minút. Táto konfrontácia sa odohrala 31. júla na regionálnom štadióne Wellington (Nový Zéland). Za tím, ktorý vedie Futoshi Ikeda, strelili góly Hinata Miyazawa (klub Mynavi Sendai), 1:0 (min 12); Riko Ueki (Tokio Verdy), 2:0 (min 29); opäť Hinata, 3:0 (min 40); a Mina Tanaka (INAC Kobe), 4:0 (min 82). Španielsko postúpi do osemfinále ako druhé v skupine po ázijských futbalistkách.
Španielsko dosiahlo matematický postup do osemfinále MS. La Roja porazila 26. júla na štadióne Eden Park (Auckland, Nový Zéland) Zambiu (5:0), ktorú trénoval Bruce Mwape. Rocío zostala na lavičke. Druhý deň sa hralo v skupine C. Góly strelili Tere Abelleira (min 9), dva Jenni Hermoso (min 13 a 70) a ďalšie dva Alba Redondo (min 69 a 85).
Rocío zostala na lavičke na začiatku majstrovstiev sveta v ich C-skupine. Španielsko porazilo Kostariku (3:0) na Sky Stadium v ​​meste Wellington (Nový Zéland) 21. júla 2023. Zásah na vlastný gól strednej obrankyne Valerie del Campo (min 21) znamenal otvorenie skóre pre La Roja. Aitana dala na 2:0 (min 23), keď po podaní Batlleovej vystrelila ľavou nohou. Tretí gól strelila Esther, ktorá zakončila ľavou nohou po odraze (min 27).

Rocío sa ako štartérka zúčastnila prípravného zápasu proti Vietnamu (9:0), ktorý sa nezapočítava do zoznamu víťazov UEFA/FIFA. Hralo sa 14. júla 2023 na McLennan Park Stadium, v Papakura, Auckland (Nový Zéland). Tím vedený Mai Đức Chung (Hanoj, 1951) sa tiež zúčastňuje tohto letného turnaja Svetového pohára.
Španielsko zavŕšilo európsku prípravu na majstrovstvá sveta toto leto výhrou v Dánsku (0:2) 5. júla. Rocío odohrala 20 minút. Góly strelili Ona Batlle (min 7) a Salma Paralluelo (min 53). Hralo sa na štadióne Gladsaxe (Søborg, Kodaň). Tím vedený Larsom Søndergaardom sa toto leto zúčastňuje aj Svetového pohára.
Rocío odohrala 30 minút. Španielsko zdolalo v prípravnom zápase na MS Panamu (7:0). Hralo sa na Estadio Román Suárez Puerta (Avilés, Asturias), 29. júna 2023. Góly strelili Esther (dva), Alexia, Guerrero (penalta), Navarro a Athenea, ako aj vlastný gól Rebecy Espinosovej. Panamčania, ktorí budú toto leto aj na majstrovstvách sveta, okupujú 52. pozíciu FIFA. Rocío je na zozname 23 pre Svetový pohár.
​ Jorge Vilda sa jej ozval 12. júna 2023 s výhľadom na majstrovstvá sveta v lete.

Španielsko uzavrelo účasť na Pohári národov na druhom mieste po Austrálii a pred Českom (tretie) a Jamajkou (štvrté). V tretí deň turnaja La Roja zdolala český tím (3:0). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne McDonald Jones Stadium v ​​austrálskom meste Newcastle 22. februára 2023. Góly strelili Esther González (dva) a Athenea del Castillo (z penalty). Rocío odohrala 90 minút.
Austrália zdolala Španielsko na Pohári národov (3:2) 19. februára. Za Matildas skórovali v prvom polčase Cortnee Vine, Clare Polkinghorne a Caitlin Foord. Oľga Carmona a Alba Redondo uzavreli medzeru. Hralo sa na štadióne CommBank (Parramatta, Greater Western Sydney, Nový Južný Wales, Austrália). Výber, ktorý pripravil Švéd Tony Gustavsson, dosiahol šieste víťazstvo v rade. Rocío sa zúčastnila 90 minút.
Španielsko začalo turnaj v Austrálii na štadióne Industree Group, v meste Gosford (Brisbane Water, Nový Južný Wales), 16. februára. Porazili tím Jamajky na čele s Lorne Donaldson (3:0). Gól strelili Maite, Esther a Fiamma. Rocío zostala na lavičke.
Zavolal ju Jorge Vilda na prípravný turnaj v Austrálii vo februári 2023.

Španielsko uzavrelo svoje prípravné zápasy v roku 2022 proti japonskému tímu pod vedením Futoshiho Ikedu. Španielsko na štadióne La Cartuja (Sevilla) porazilo 15. novembra japonské futbalistky (1:0). Jediný gól strelila Alba Redondo (min 9), keď z diaľky zužitkovala loptu odrazenú od brvna ľavačkou Claudia Zornoza. Debutovala María Pérez Rabaza. Na začiatku hralo osem hráčok Realu Madrid; v druhej časti sa k nim pridala aj Nahikari pri jej opätovnom nastúpení v reprezentačných zápasoch. Rocío sa zúčastnila 90 minút.
Španielsko porazilo Argentínu (7:0) v prípravnej konfrontácii na štadióne Álvarez Claro (Melilla) 11. novembra 2022. Góly strelili Salma Paralluelo (tri), Alba Redondo, Maite Oroz, Athenea del Castillo a Inma Gabarro. Rocío zostala na lavičke.
Povolaný v novembri 2022 na prípravné zápasy proti Argentíne a Japonsku v národných tímoch.

Španielsky tím dosiahol historicky prvé víťazstvo proti Spojeným štátom, ktoré pripravil Vlatko Andonovski. Táto prípravná konfrontácia sa odohrala na štadióne El Sadar 11. októbra 2022 (2:0). Skóre otvorila debutantka Laia Codina po rohu a niekoľkých odrazoch (min 39). Konečný výsledok stanovila Esther Gonzálezová, ktorá zakončila ľavou nohou v podaní Oihane Hernándezovej a múrom po zákroku Maitane Lópezovej (min 72). Rocío odohrala 90 minút.
Španielsko a Švédsko remizovali (1:1) v prípravnom zápase hranom 7. októbra 2022 na štadióne Arcángel (Córdoba). Štartovalo osem madridistických žien. Mužstvo pripravené Petrom Gerhardssonom získalo výhodu gólom Rebecky Blomqvistovej (min 14, asistencia Kosovare Asllani). Marta Cardona vyrovnala (min 83, ľavou nohou, pri podaní Irene Guerrero). Debutovala Nuria Rábano. Rocío odohrala 90 minút.
30. septembra 2022 povolaný Jorgem Vildom na prípravné zápasy proti Švédsku v Córdobe a proti Spojeným štátom v Pamplone.

Španielsko uzavrelo svoju predchádzajúcu skupinu majstrovstiev sveta víťazstvom nad Ukrajinou (5:0) v Las Rozas, 6. septembra. Góly strelili Esther González, dva (min 15 a 42); Alba Redondo, dvaja ďalší (min 29 a 39); a Jenni Hermoso z penalty (min 67). Rocío súťažila 45 minút (druhá časť).
Jorge Vilda ju povolal na dva septembrové zápasy proti Maďarsku a Ukrajine (skupinová fáza majstrovstiev sveta).

Real Madrid oznámil leto 2021 začlenenie Rocía Gálveza z Levante UD.
Zúčastnila sa jedného priateľského zápasu v apríli, máji a júni 2019 pred Majstrovstvami Sveta vo Francúzsku (11 minút) proti Kamerunu (4-0) v Guadalajare (17/5/2019).
V Cyperskom pohári debutovala so španielskym národným tímom. Hrala dva zápasy Cyprus Cup-2018 (5 minút), ktoré Španielsko zvíťazilo vo finále proti Taliansku 2-0 (7.3.2018).
Trenerka Montse Tomé ju povolala na prípravnú etapu do Las Rozas v dňoch 5. až 7. novembra 2019.
Pretekala na svetovom pohári do 20 rokov, ktorý sa konal od 13. novembra do 3. decembra v Port Moresby (Papua Nová Guinea). Španielsko zo štvorfinále proti Severnej Kórei (2-3) vypadlo v predĺžení. Odohrala 90 minút proti Kanade (5-0); a 53 proti Japonsku (1-0).
Ako štartér sa zúčastnila priateľského zápasu proti Rusku na štadióne Camilo Cano v La Nucía (Alicante) 24. 2. 2016 (1-0) s tímom U19.
Získala prvé miesto na turnaji UEFA Under-19, ktorý sa konal v septembri 2015 na Slovensku, pri debute Pedra Lópeza s týmto tímom. 35 minút sa zúčastnila proti hostiteľskému tímu v Senci (3-1). Aj hrála zápas proti Anglicku v Senci (5-2).

Odohrála v Levante UD od leta 2019, po prechode cez Real Betis Sevilla (2017-2019) a Atlético de Madrid (2014-2017)
Začala futbalovú kariéru v Deportivo Córdoba a neskôr sa stala súčasťou Sevilly.
Rocío Gálvez Luna sa narodila v Córdobe.

Posledná aktualizácia: 24 MÁJ 2024

Rocío Gálvez debutovala na svetovom šampionáte len po štyroch štartoch od 1. marca (Real Madrid a národný tím)

01 AUG 2023 | ČLÁNOK
Rocío Gálvez (1997) debutovala na majstrovstvách sveta žien už po štyroch oficiálnych zápasoch ako štartujúca od 1. marca tohto roku (Real Madrid a národný tím), kvôli zraneniam, zotavovacím procesom, technickým rozhodnutiam a ďalším okolnostiam, ktoré ovplyvnilo jej súťažnú nečinnosť počas týchto piatich mesiacov. Andalúzska stredná obrankyňa odohrala 90 minút pri prehre s Japonskom (4:0) v treťom dni C-skupiny MS. Rocío dosiahla 12. zápas so Španielskom (bez gólov).