Pozícía: Útočníčka
Aktuálna kategória: ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 11, incluido el Espaňa-Inglaterra
Počet gólov v kategórii: 0
Španielsko uzavrelo svoju účasť na Euro-2022 na britskej pôde vo štvrťfinále. Podľahol v predĺžení proti Anglicku, 20. júla v Brightone. Esther Gonzálezová dostala La Roja do vedenia po asistencii Athenea del Castillo (min 54). Premenili Ella Toone (1:1, min 84) a Georgia Stanway (2:1, min 96). Sheila odohrala 42 minút.
Španielsky tím sa dostal do štvrťfinále Euro-2022. B-skupinu uzavreli víťazstvom proti Dánsku v Brentforde (1:0), 16. júla. Ten jediný gól strelila Marta Cardona, keď zakončila hlavičkou po asistencii Olgy Carmonovej (min 90). Dáni vedení Larsom Søndergaardom vypadnú. Sheila súťažila 45 minút (prvá časť).
Španielsko prehralo s Nemeckom (0:2) v druhom zápase Eura-2022, 12. júla v Brentforde (Západný Londýn). Skórovali Klara Bühl (min 3, ľavou nohou) a kapitánka Alexandra Popp (min 37, hlavičkou po rohu). Sheila súťažila 70 minút.
Španielsko odštartovalo záverečnú fázu Euro-2022 v Anglicku víťazstvom. Na štadióne MK v meste Milton Keynes (neďaleko Londýna) 8. júla porazili Fínsko (4:1). La Roja strelil tri góly hlavou a druhý z penalty. Skórovali Irene Paredes (min 26), Aitana Bonmatí (min 41), Lucía García (min 75) a Mariona Caldentey (min 90+5). Linda Sällströmová už v úvodnej minúte presadila severský tím na čele so Švédkou Annou Signeulovou. Sheila súťažila 32 minút.

Španielsku sa podarilo dostať do záverečnej fázy majstrovstiev sveta v Austrálii/Novom Zélande-2023. V skupine B dosiahli matematickú priečku, keď zdolali Škótsko (FIFA 23) 12. aprila 2022 v Hampden Parku v Glasgowe (0:2). Sheila sa zúčastnila 90 minút. Góly strelila kapitánka Jenni Hermosóová, prvý z penalty. Na zápase žien na škótskej pôde bola rekordná návštevnosť: 7804 divákov.

Odohrala 45 minút (druhá časť) v prípravnom zápase hranom 7.4.2022 na štadióne Rica Péreza (Alicante). Španielsko a Brazília si vyrovnali jeden. Alexia Putellasová sa ujala vedenia, keď premenila priamy kop ľavou nohou (min 8); v 39 min Geyse Ferreira (Madrid CFF) vyrovnala po asistencii Kerolina Ferraza (bývalý Madrid CFF, teraz v North Caroline).

V posledný deň Pohára Arnolda Clarka, 23.2.2022, súťažila 90 minút. Španielsko zdolalo Kanadu (aktuálny olympijský víťaz) 1:0 na štadióne Molineux (Wolverhampton, Anglicko). Jediný gól strelila Alexia Putellas (min 21). La Roja skončila na turnaji na druhom mieste po titule anglických hostiteľiek.
Zúčastnila sa 90 minút v druhom zápase Pohára Arnolda Clarka. Španielsko a Anglicko remizovali 0:0 na štadióne Carrow Road v meste Norwich 20. februára.
Cestuje do Anglicka na turnaj Arnold Clark Cup (február 2022). V prvom zápase proti Nemecku zostala na lavičke.

Sheila García podpísala zmluvu s Atléticom de Madrid v lete 2021. Útočníčka z Guadalajary je s klubom prepojená na ďalšie dve sezóny. "Tvrdo som bojovala, aby som sa dostala tam kde som teraz. Som veľmi šťastný, že som začala túto novú etapu. Chcem poďakovať Atléticu de Madrid za dôveru a teraz musím odmeniť všetko na ihrisku. Pomáham veľa bez lopty a s loptou som veľmi vertikálna futbalistka", vyjadrila sa vo prezentácii ako "červeno-biela". Sheila opustila Rayo Vallecano Femenino po piatich sezónach.

ODOHRALA S NÁRODNÝM TÍMOM V SPOJENÝCH ŠTÁTOCH

Bola predvolaná 24. februára na marcový pohár SheBelieves-2020 v Spojených štátoch
Zúčastnila sa jedného priateľského zápasu v apríli, máji a júni 2019 pred Majstrovstvami Sveta vo Francúzsku (19 minút, debutovala) proti Kamerunu (4-0) v Guadalajare (17/5/2019)
Pred svetovým pohárom 2016 v kategórii U-20 bola zaradená do zoznamu, ale nešla na Papuu Novú Guineu.
Trenerka Montse Tomé ju povolala na prípravnú etapu do Las Rozas v dňoch 5. až 7. novembra 2019.
Odohrála s Rayom Vallecanom v Madride do 2021.
Sheila García Gómez sa narodila v Guadalajare.

Posledná aktualizácia: 21 JÚL 2022