Pozícía: Útočníčka
Aktuálna kategória: ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 19, incluido el partido en Bélgica
Počet gólov v kategórii: 1
Spomedzi 23 žien povolaných na priateľské zápasy čaká Španielsko pod vedením trénerky Montse Tomé proti Kanade v Almendralejo (25. októbra) a proti Taliansku vo Vicenze (29. októbra).

9. júla 2024 bola Shei García predstavená ako nová futbalistka Realu Madrid. Bude nosiť číslo 15. Hráčka Alcarreňa pochádza z Atlética de Madrid. Červeno-bielemu klubu sa upísala v roku 2021 z Rayo Vallecano.

Atlético de Madrid sa oficiálne rozlúčilo s klubom šiestich hráčok: Ludmila da Silva, Leicy Santos, Estefanía Banini, presne Sheila García, Eva Navarro a Ana-Maria Crnogorčević, ktorej vzťah s červeno-bielym klubom sa tento rok končí. 30. júna 2024.

Španielsko porazilo Českú republiku 3:1 na štadióne El Plantío (Burgos) 9. apríla 2024. Táto konfrontácia zodpovedala druhému termínu kvalifikačnej fázy majstrovstiev Európy žien Švajčiarsko-2025 (skupina A2). Hráčky na čele s Karlom Radom otvorili skóre v 56. minúte cez Elišku Sonntágovú (Sparta Praha), podávajúcu Kláru Cahynovú (Sevilla). María Méndez vyrovnala (min 58), zakončila hlavičkou po rohu Alexia Putellas. Jenni Hermoso pokračovala v návrate (min 62) po asistencii Mariony Caldenteyovej. Mariona presne trafila konečný výsledok (min 70), v podaní Jenni. Athenea del Castillo strieľala do dreva (min 69). Shei zostala na lavičke.

Španielsko porazilo Belgicko 0:7 na štadióne Den Dreef (Leuven) 5. apríla 2024. Takto sa začala kvalifikačná fáza majstrovstiev Európy žien Švajčiarsko-2025 (skupina A2). Salma Paralluelo dosiahla hetrik (min 8, 30 a 47). Esther González strelila dva góly (min 64 a 90). Výhru zavŕšili Jenni Hermoso (min 16) a presne Shei García hlavičkou (min 85). Athenea del Castillo zaznamenala štyri asistencie. Kapitánka Irene Paredesová spravila prihrávku na 0:1, Jenni odmietnutý úder spravila na 0:3 a Ona Batlleová zahrala rohový kop na 0:6. Shei odohrala 45 minút (druhý polčas).

Španielsko opakuje ocenenie po víťazstve na majstrovstvách sveta. Španielsky tím pozdvihol Ligu národov. Dejiskom bol štadión La Cartuja v Seville 28. februára 2024. Skupina vedená Montse Tomé vyhrala finále proti Francúzsku (2:0). Góly strelili Aitana Bonmatí a Mariona Caldentey (min 32 a 53). Pri prvom góle asistovala ľavonohá Olga Carmona; a pri druhom góle Athenea del Castillo dala prihrávku. Aitana Bonmatí bola vyznamenaná ako hráčka zápasu. Shei bola na tribúne štadióna, vylúčená z 23 futbalistiek, ktoré sa obliekli do šortiek z technických príčin.
Španielsko vstupuje na parížske olympijské hry v roku 2024. La Roja porazila Holandsko (3:0). Táto konfrontácia zodpovedá semifinále Ligy národov. Hralo sa 23. februára na štadióne La Cartuja (Sevilla). Shei zostala na lavičke.

Jorge Vilda sa jej ozval 12. júna 2023 s výhľadom na majstrovstvá sveta v lete. 20. júna však vypadla z reprezentačnej scény v Benidorme (Alicante) kvôli chorobám kolena, ktoré predlžujú rehabilitačný proces.

Sheila García utrpela čiastočné pretrhnutie patelárnej šľachy v pravom kolene. Na katalánskej pôde (15. apríla 2023) utrpela červeno-biela futbalistka v záverečnej časti zápasu (prehra 4:0) proti FC Barcelona (v tíme už urobilo päť zmien) takéto nešťastie.

Sheila odohrala 90 minút 11. apríla 2023 na Ibize. Španielsko porazilo (3:0) Čínu na čele so Shui Qingxia. Na štadióne Palladium Can Misses slúžila ako príprava na majstrovstvá sveta v lete v Austrálii/Novom Zélande. Skóre otvorila Tere Abelleira (min 45). Athenea del Castillo expandovala, strelou ľavačkou po odrazenej lopte (min 60). Konečný výsledok stanovila hlavičkou Alba Redondo po rohovom kope Jenni Hermoso (min 81).
Sheila odohrala 82 minút na štadióne Palladium Can Misses (Ibiza) 6. apríla 2023. Španielsko porazilo Nórsko (4:2), ktoré trénuje Hege Riise, v prípravnom zápase na majstrovstvá sveta. Skórovali Jenni Hermoso (dve) a Salma Paralluelo (ďalšie dve). Za škandinávsky tím skórovali Ada Hegerberg z Lyonu (1:1, min 20); a Cesilie Andreassen z Rosenborgu (4:2, min 86).
Zavolali ju na etapu začiatkom apríla na Ibize s národným tímom A (Nórsko a Čína, súperi).

Španielsko uzavrelo účasť na Pohári národov na druhom mieste po Austrálii a pred Českom (tretie) a Jamajkou (štvrté). V tretí deň turnaja La Roja zdolala český tím (3:0). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne McDonald Jones Stadium v ​​austrálskom meste Newcastle 22. februára 2023. Góly strelili Esther González (dva) a Athenea del Castillo (z penalty). Sheila García odohrala 67 minút.
Austrália zdolala Španielsko na Pohári národov (3:2) 19. februára. Za Matildas skórovali v prvom polčase Cortnee Vine, Clare Polkinghorne a Caitlin Foord. Oľga Carmona a Alba Redondo uzavreli medzeru. Hralo sa na štadióne CommBank (Parramatta, Greater Western Sydney, Nový Južný Wales, Austrália). Výber, ktorý pripravil Švéd Tony Gustavsson, dosiahol šieste víťazstvo v rade. Sheila sa zúčastnila 45 minút.
Španielsko začalo turnaj v Austrálii na štadióne Industree Group, v meste Gosford (Brisbane Water, Nový Južný Wales), 16. februára. Porazili tím Jamajky na čele s Lorne Donaldson (3:0). Gól strelili Maite, Esther a Fiamma. Sheila García sa zúčastnila 90 minút.
Zavolal ju Jorge Vilda na prípravný turnaj v Austrálii vo februári 2023.

Španielsko uzavrelo svoje prípravné zápasy v roku 2022 proti japonskému tímu pod vedením Futoshiho Ikedu. Španielsko na štadióne La Cartuja (Sevilla) porazilo 15. novembra japonské futbalistky (1:0). Jediný gól strelila Alba Redondo (min 9), keď z diaľky zužitkovala loptu odrazenú od brvna ľavačkou Claudia Zornoza. Debutovala María Pérez Rabaza. Na začiatku hralo osem hráčok Realu Madrid; v druhej časti sa k nim pridala aj Nahikari pri jej opätovnom nastúpení v reprezentačných zápasoch. Sheila sa zúčastnila 45 minút.
Španielsko porazilo Argentínu (7:0) v prípravnej konfrontácii na štadióne Álvarez Claro (Melilla) 11. novembra 2022. Góly strelili Salma Paralluelo (tri), Alba Redondo, Maite Oroz, Athenea del Castillo a Inma Gabarro. Sheila odohrala 39 minút.
Povolaný v novembri 2022 na prípravné zápasy proti Argentíne a Japonsku v národných tímoch.
30. septembra 2022 povolaný Jorgem Vildom na prípravné zápasy proti Švédsku v Córdobe a proti Spojeným štátom v Pamplone.

Španielsko uzavrelo svoju účasť na Euro-2022 na britskej pôde vo štvrťfinále. Podľahol v predĺžení proti Anglicku, 20. júla v Brightone. Esther Gonzálezová dostala La Roja do vedenia po asistencii Athenea del Castillo (min 54). Premenili Ella Toone (1:1, min 84) a Georgia Stanway (2:1, min 96). Sheila odohrala 42 minút.
Španielsky tím sa dostal do štvrťfinále Euro-2022. B-skupinu uzavreli víťazstvom proti Dánsku v Brentforde (1:0), 16. júla. Ten jediný gól strelila Marta Cardona, keď zakončila hlavičkou po asistencii Olgy Carmonovej (min 90). Dáni vedení Larsom Søndergaardom vypadnú. Sheila súťažila 45 minút (prvá časť).
Španielsko prehralo s Nemeckom (0:2) v druhom zápase Eura-2022, 12. júla v Brentforde (Západný Londýn). Skórovali Klara Bühl (min 3, ľavou nohou) a kapitánka Alexandra Popp (min 37, hlavičkou po rohu). Sheila súťažila 70 minút.
Španielsko odštartovalo záverečnú fázu Euro-2022 v Anglicku víťazstvom. Na štadióne MK v meste Milton Keynes (neďaleko Londýna) 8. júla porazili Fínsko (4:1). La Roja strelil tri góly hlavou a druhý z penalty. Skórovali Irene Paredes (min 26), Aitana Bonmatí (min 41), Lucía García (min 75) a Mariona Caldentey (min 90+5). Linda Sällströmová už v úvodnej minúte presadila severský tím na čele so Švédkou Annou Signeulovou. Sheila súťažila 32 minút.

Španielsku sa podarilo dostať do záverečnej fázy majstrovstiev sveta v Austrálii/Novom Zélande-2023. V skupine B dosiahli matematickú priečku, keď zdolali Škótsko (FIFA 23) 12. aprila 2022 v Hampden Parku v Glasgowe (0:2). Sheila sa zúčastnila 90 minút. Góly strelila kapitánka Jenni Hermosóová, prvý z penalty. Na zápase žien na škótskej pôde bola rekordná návštevnosť: 7804 divákov.

Odohrala 45 minút (druhá časť) v prípravnom zápase hranom 7.4.2022 na štadióne Rica Péreza (Alicante). Španielsko a Brazília si vyrovnali jeden. Alexia Putellasová sa ujala vedenia, keď premenila priamy kop ľavou nohou (min 8); v 39 min Geyse Ferreira (Madrid CFF) vyrovnala po asistencii Kerolina Ferraza (bývalý Madrid CFF, teraz v North Caroline).

V posledný deň Pohára Arnolda Clarka, 23.2.2022, súťažila 90 minút. Španielsko zdolalo Kanadu (aktuálny olympijský víťaz) 1:0 na štadióne Molineux (Wolverhampton, Anglicko). Jediný gól strelila Alexia Putellas (min 21). La Roja skončila na turnaji na druhom mieste po titule anglických hostiteľiek.
Zúčastnila sa 90 minút v druhom zápase Pohára Arnolda Clarka. Španielsko a Anglicko remizovali 0:0 na štadióne Carrow Road v meste Norwich 20. februára.
Cestuje do Anglicka na turnaj Arnold Clark Cup (február 2022). V prvom zápase proti Nemecku zostala na lavičke.

Sheila García podpísala zmluvu s Atléticom de Madrid v lete 2021. Útočníčka z Guadalajary je s klubom prepojená na ďalšie dve sezóny. "Tvrdo som bojovala, aby som sa dostala tam kde som teraz. Som veľmi šťastný, že som začala túto novú etapu. Chcem poďakovať Atléticu de Madrid za dôveru a teraz musím odmeniť všetko na ihrisku. Pomáham veľa bez lopty a s loptou som veľmi vertikálna futbalistka", vyjadrila sa vo prezentácii ako "červeno-biela". Sheila opustila Rayo Vallecano Femenino po piatich sezónach.

ODOHRALA S NÁRODNÝM TÍMOM V SPOJENÝCH ŠTÁTOCH

Bola predvolaná 24. februára na marcový pohár SheBelieves-2020 v Spojených štátoch
Zúčastnila sa jedného priateľského zápasu v apríli, máji a júni 2019 pred Majstrovstvami Sveta vo Francúzsku (19 minút, debutovala) proti Kamerunu (4-0) v Guadalajare (17/5/2019)
Pred svetovým pohárom 2016 v kategórii U-20 bola zaradená do zoznamu, ale nešla na Papuu Novú Guineu.
Trenerka Montse Tomé ju povolala na prípravnú etapu do Las Rozas v dňoch 5. až 7. novembra 2019.

Odohrála s Rayom Vallecanom v Madride do 2021.
Sheila García Gómez sa narodila v Guadalajare.

Posledná aktualizácia: 17 OKT 2024