Pozícía: Útočníčka alebo ofenzívny stredopoliarka
Aktuálna kategória: "A" ženy
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 30 (incluido frente a Panamá)
Počet gólov v kategórii: 3
Marta Cardona podstúpila 21. augusta 2024 operáciu na prekonanie chondrálneho poranenia v pravom kolene. Z tohto dôvodu v tejto predsezónnej fáze necestovala s Atléticom Madrid na scénu v Spojených štátoch.

21. júna 2024 Atlético de Madrid oznámilo, že Marta Cardona bude pokračovať v červeno-bielom tíme ešte jednu sezónu, do roku 2025. V tejto kampani 2023-2024 odohrala Marta 28 zápasov (11 štartov) a strelila gól. Do Atlética prišla v lete 2022.

Atlético Madrid porazilo Levante Las Planas (3:1) 24. mája 2024. Táto konfrontácia sa odohrala v Alcalá de Henares, čo zodpovedá 28. zápasovému dňu Ligy F. Marta Cardona strelila prvý gól v tejto kampani (min 9), po strele Ludmily da Silva. Vyrovnala Allegra Poljak (min 39), po akcii Laury Martínez. Xènia Pérezová zvýšila na 2:1 (min 48), po hlavičke Gabi García a rozohrávke Ludmily. Konečné skóre 3:1 dosiahla Rasheedat Ajibade (min 61), ktorý zakončila ľavou nohou po tom, čo hlavou asistovala Marta Cardona. Ludmila vystrelila na brvno. Madridský tím tak pridáva piate víťazstvo v rade, s ktorým Carmen Menayo dosahuje 200 oficiálnych zápasov.
V sezóne 2023-2024 hrá za Atlético Madrid.

Marta odohrala 63 minút. Španielsko zdolalo v prípravnom zápase na MS Panamu (7:0). Hralo sa na Estadio Román Suárez Puerta (Avilés, Asturias), 29. júna 2023. Góly strelili Esther (dva), Alexia, Guerrero (penalta), Navarro a Athenea, ako aj vlastný gól Rebecy Espinosovej. Panamčania, ktorí budú toto leto aj na majstrovstvách sveta, okupujú 52. pozíciu FIFA. Marta nie je súčasťou zoznamu 23 futbalistiek pre majstrovstvá sveta.
Jorge Vilda sa jej ozval 12. júna 2023 s výhľadom na majstrovstvá sveta v lete.

Dňa 13. júna 2023 bolo oznámené, že Marta Cardona a Atlético de Madrid sa dohodli na predĺžení zmluvy s aragónskou futbalistkou do 30. júna 2024. Červeno-biela útočníčka prišla do klubu v lete 2022. Premiéra v Lige F sa konala v Seville 17. septembra. V tejto súťaži nastúpila na 21 zápasov (16 od začiatku, spolu 1368 minút), hoci v poslednej časti turnaja nepokračovala pre zranenie kolena. Strelila päť gólov: dva proti Realu Betis; ďalšie dva proti Granadille (jeden v každom kole); a zvyšok proti Valencii. Po uzdravení prispela k titulu Copa de la Reina, v ktorého finále proti Realu Madrid nastúpila na 57 minút. V pohári sa zúčastnila štyroch konfrontácií (jeden gól proti Realu Sociedad).

Španielsko uzavrelo účasť na Pohári národov na druhom mieste po Austrálii a pred Českom (tretie) a Jamajkou (štvrté). V tretí deň turnaja La Roja zdolala český tím (3:0). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne McDonald Jones Stadium v ​​austrálskom meste Newcastle 22. februára 2023. Góly strelili Esther González (dva) a Athenea del Castillo (z penalty). Marta odohrala 90 minút.
Austrália zdolala Španielsko na Pohári národov (3:2) 19. februára. Za Matildas skórovali v prvom polčase Cortnee Vine, Clare Polkinghorne a Caitlin Foord. Oľga Carmona a Alba Redondo uzavreli medzeru. Hralo sa na štadióne CommBank (Parramatta, Greater Western Sydney, Nový Južný Wales, Austrália). Výber, ktorý pripravil Švéd Tony Gustavsson, dosiahol šieste víťazstvo v rade. Marta sa zúčastnila 15 minút.
Španielsko začalo turnaj v Austrálii na štadióne Industree Group, v meste Gosford (Brisbane Water, Nový Južný Wales), 16. februára. Porazili tím Jamajky na čele s Lorne Donaldson (3:0). Gól strelili Maite, Esther a Fiamma. Marta sa zúčastnila 45 minút.
Zavolal ju Jorge Vilda na prípravný turnaj v Austrálii vo februári 2023.

Marta Cardona strelila prvý gól ako červeno-biela futbalistka (min 86). Asistenciu poskytla Češka Andrea Stašková. Stalo sa tak v jedenásty deň F Ligy, 4. decembra 2022 na štadióne Antonia Puchadesa v Ciutat Esportiva VCF a Atlético de Madrid týmto gólom zdolalo Valenciu (0:1).

Španielsko uzavrelo svoje prípravné zápasy v roku 2022 proti japonskému tímu pod vedením Futoshiho Ikedu. Španielsko na štadióne La Cartuja (Sevilla) porazilo 15. novembra japonské futbalistky (1:0). Jediný gól strelila Alba Redondo (min 9), keď z diaľky zužitkovala loptu odrazenú od brvna ľavačkou Claudia Zornoza. Debutovala María Pérez Rabaza. Na začiatku hralo osem hráčok Realu Madrid; v druhej časti sa k nim pridala aj Nahikari pri jej opätovnom nastúpení v reprezentačných zápasoch. Marta sa zúčastnila 58 minút.
Španielsko porazilo Argentínu (7:0) v prípravnej konfrontácii na štadióne Álvarez Claro (Melilla) 11. novembra 2022. Góly strelili Salma Paralluelo (tri), Alba Redondo, Maite Oroz, Athenea del Castillo a Inma Gabarro. Marta odohrala 45 minút.
Povolaný v novembri 2022 na prípravné zápasy proti Argentíne a Japonsku v národných tímoch.

Španielsky tím dosiahol historicky prvé víťazstvo proti Spojeným štátom, ktoré pripravil Vlatko Andonovski. Táto prípravná konfrontácia sa odohrala na štadióne El Sadar 11. októbra 2022 (2:0). Skóre otvorila debutantka Laia Codina po rohu a niekoľkých odrazoch (min 39). Konečný výsledok stanovila Esther Gonzálezová, ktorá zakončila ľavou nohou v podaní Oihane Hernándezovej a múrom po zákroku Maitane Lópezovej (min 72). Marta odohrala 11 minút.
Španielsko a Švédsko remizovali (1:1) v prípravnom zápase hranom 7. októbra 2022 na štadióne Arcángel (Córdoba). Štartovalo osem madridistických žien. Mužstvo pripravené Petrom Gerhardssonom získalo výhodu gólom Rebecky Blomqvistovej (min 14, asistencia Kosovare Asllani). Presne Marta Cardona vyrovnala (min 83, ľavou nohou, pri podaní Irene Guerrero). Debutovala Nuria Rábano. Marta odohrala 17 minút.
30. septembra 2022 povolaný Jorgem Vildom na prípravné zápasy proti Švédsku v Córdobe a proti Spojeným štátom v Pamplone.

24. júla Atlético de Madrid oficiálne oznámilo, že Marta Cardona (Zaragoza, 1997) sa stala novou hráčkou Atlética po dohode uzavretej medzi samotnou aragónskou hráčkou a červeno-bielym klubom. Podpi do 30. júna 2023.

Španielsko uzavrelo svoju účasť na Euro-2022 na britskej pôde vo štvrťfinále. Podľahol v predĺžení proti Anglicku, 20. júla v Brightone. Esther Gonzálezová dostala La Roja do vedenia po asistencii Athenea del Castillo (min 54). Premenili Ella Toone (1:1, min 84) a Georgia Stanway (2:1, min 96). Marta odohrala 45 minút (prvá časť).
Španielsky tím sa dostal do štvrťfinále Euro-2022. B-skupinu uzavreli víťazstvom proti Dánsku v Brentforde (1:0), 16. júla. Ten jediný gól strelila presne Marta Cardona, keď zakončila hlavičkou po asistencii Olgy Carmonovej (min 90). Dáni vedení Larsom Søndergaardom vypadnú. Marta súťažila 45 minút (druhá časť).
Španielsko prehralo s Nemeckom (0:2) v druhom zápase Eura-2022, 12. júla v Brentforde (Západný Londýn). Skórovali Klara Bühl (min 3, ľavou nohou) a kapitánka Alexandra Popp (min 37, hlavičkou po rohu). Marta súťažila 22 minút.
Španielsko odštartovalo záverečnú fázu Euro-2022 v Anglicku víťazstvom. Na štadióne MK v meste Milton Keynes (neďaleko Londýna) 8. júla porazili Fínsko (4:1). La Roja strelil tri góly hlavou a druhý z penalty. Skórovali Irene Paredes (min 26), Aitana Bonmatí (min 41), Lucía García (min 75) a Mariona Caldentey (min 90+5). Linda Sällströmová už v úvodnej minúte presadila severský tím na čele so Švédkou Annou Signeulovou. Marta súťažila 14 minút.

Prípravná fáza pred Eurom v Anglicku sa skončila. Taliansko a Španielsko remizovali 1. júla na ihrisku Castel di Sangro 1:1. Marta súťažila 29 minút. Za tím pod vedením Mileny Bertoliniovej otvorila skóre Valentina Bergamaschiová volejom po rohovej strele Valentiny Cernoiovej (min 48). Alexia Putellas vyrovnala (min 68), hlavičkou presne po asistencii Marty Cardonovej.

7. júna 2022 Marta Cardona po dvoch sezónach v klube sa rozlúčila s Realom Madrid. "Ahojte madridisti, prišla moja rozlúčka. Nebudem vám klamať, ráda by som sa rozlúčila na ihrisku, s vami všetkými. Bola to dvojročná etapa, prvá bola napínavá v každom prípade. Na druhej strane, tento rok ako futbalistka musela zažiť najťažšiu časť futbalu a športu vôbec: zranenia ma odradili od ihriska, kde som šťastná; nebolo to rok, ktorý ako futbalistka očakávala a čo ste odo mňa očakávali, ale odchádzam so vztýčenou hlavou s vedomím, že som urobila všetko, čo bolo v mojich silách, aby som sa zotavila a mohla znova hrať“, hovorí aragónska futbalistka.
S tímom Madridu nastúpila v siedmich zápasoch Iberdrola lige 2021-2022 (dva štarty, celkovo 282 minút). Gól strelila pri návšteve Eibaru 13. februára 2022 (0:2). V rámci Majsteriek Európy nastúpila na dve konfrontácie proti Islandčankám a Ukrajinkám (jedna štartujúca, 78 minút). Žiadny iný cieľ.

V ZÁPASE POHÁRA ARNOLDA CLARKA

V posledný deň Pohára Arnolda Clarka, 23.2.2022, súťažila 59 minút. Španielsko zdolalo Kanadu (aktuálny olympijský víťaz) 1:0 na štadióne Molineux (Wolverhampton, Anglicko). Jediný gól strelila Alexia Putellas (min 21). La Roja skončila na turnaji na druhom mieste po titule anglických hostiteľiek.
Zúčastnila sa 45 minút (prvý polčas) v druhom zápase Pohára Arnolda Clarka. Španielsko a Anglicko remizovali 0:0 na štadióne Carrow Road v meste Norwich 20. februára.
Odohrala 34 minút na začiatku Pohára Arnolda Clarka. Španielsko a Nemecko 17. februára 2022 na Riverside Stadium v ​​meste Middlesbrough remizovali jedenkrát. Alexia Putellas posunula dopredu La Roja (min 46) a vyrovnala Lea Schüller (min 88).
V priateľskej konfrontácii prípravy proti Dánsku (3-0), sa zúčastnila 45 minút (prvý polčas). Odohralo sa 15. 6. 2021 na štadióne Santo Domingo (Alcorcón, Madrid). Skórovali Aitana Bonmatí (dvaja) a Patri Guijarro.
V zápase priateľskej prípravy proti Belgicku, odohrala 82. minút na štadióne Santo Domingo v Alcorcóne (Madrid) 10. júna 2021 (3:0).
Odohrala 27 minút v zápase priateľskej prípravy proti Mexiku v Marbelle, 13. 4. 2021. Skórovala 1-0 (66 minút). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Antonia Lorenza Cuevasa (3:0).
Marta zúčastnila sa 84 minút proti Holandsku v Marbelle (1:0). Táto priateľská konfrontácia sa odohrala 9. 4. 2021 na štadióne Antonia Lorenza Cuevasa. Jediný gól v zápase strelila Patri Guijarro (31 minút). Ako štartérka pôsobila osem hráčok FC Barcelona a v druhom polčase pribudla ďalšia. Slúžilo tiež ako príprava na výber v réžii Sariny Wiegmanovej s ohľadom na jej účasť na olympijských hrách v Tokiu-2021.

Marta zasiahla 86 minút do konfrontácie s Poľskom (3:0), ktoré uzavreli skupinu D pred Euro-2022, ktorá odohrala 23. 2. 2021 v Ciudad del Fútbol v Las Rozas (Madrid).
Marta Cardona sa zúčastnila s reprezentáciou "A" 90 minút v Baku (18.2.2021). Španielsko dosiahlo v Anglicku matematickú prihrávku na Euro 2022; porazilo Azeris (0-13).
V Las Rozas nastúpila na 90 minút zápasu proti Moldavsku, ktorý zodpovedá skupinovej fáze Euro, 27. 11. 2020 (10-0).
Španielske futbalové reprezentantky zvíťazili v piatkovom stretnutí 23.10/2020 kvalifikácie ME 2022 na španielskej pôde v Seville proti Českej republike 4-0 (Estadio La Cartuja). Marta odohrala 59 minút.
Bola povolaná na zápas proti Moldavsku (poradie 92 FIFA) 19.9.2020 (19.00) na Stadionul Zimbru v Kišiňove. Zodpovedá skupine D kvalifikovanej pre Euro. Odohrala 19 minút.
Bola predvolaná 24. februára na marcový pohár SheBelieves-2020 v Spojených štátoch
Hrala na dvoch zápasoch tejto skupinovej fázy pre Euro (122 minút). Asistovala v Prahe dvakrát: 0-2 a 0-4.
Debutovala proti Azerbajdžanu na štadióne Riazor (A Coruňa)
Zranenie (členok)jej znemožnilo hrať v Poľsku

Leto 2020 podpísala zmluvu na Real Madrid.
Odohrala v Real Sociedad (San Sebastian, Gipuzkoa) od leta 2018 do 2020.
Bola finalistkou a vyhrala v Copa de la Reina v klube Real Sociedad de San Sebastian
Patrila tiež k Zaragoza CFF (2013-2017) a Levante UD (2017-2018).
Marta Cardona de Miguel sa narodila v Zaragoze.

Posledná aktualizácia: 28 AUG 2024

Aragónka Marta Cardona nevyrovnaná proti Dánsku a pečatí druhé víťazstvo na Eure

17 JÚL 2022 | ČLÁNOK
Marta Cardona (Zaragoza, 1995) dosiahla na Eure v Anglicku cieľ s osobitným významom. Tento gól zabezpečil Španielsku víťazstvo proti Dánsku (1-0); v 90. minúte spečatili svoju prihrávku na štvrťfinále kontinentálneho turnaja, ako vicemajstri B-skupiny 16. júla. Marta trafila cieľ, keď zakončila hlavičkou po asistencii Olgy Carmonovej. Bol to jej druhý gól za národný tím. Marta súťažila 45 minút (druhá časť).

Marta Cardona sa znovu objaví v Reale Madrid v decembri; sa zotavila zo zranenia kolena

13 DEC 2021 | ČLÁNOK
8.12.2021 aragónska futbalistka Marta Cardona opäť sa objavila v Reale Madrid po tom, čo sa zotavila zo zranenia kolena. V ten deň získal biely klub matematický postup do štvrťfinále Európskej Ligy majstrov, keď porazil Island (0:3) v piatom termíne skupinovej fázy. Bol to debut Alberta Torila ako trénera Madridu na kontinentálnom turnaji. Marta na štadióne Kópavogsvöllur vystriedala v 71. minúte kantabrijskú útočníčku Atheneu del Castillo.

IBERDROLA LIGA 2020-2021: Marta Cardona

29 JÚN 2021 | ČLÁNOK
IBERDROLA LIGA 2020-2021: Marta Cardona. V tejto súťaži mala premiéru proti FC Barcelona vo Valdebebase (0-4), 4. októbra 2020.