Pozícía: útočník
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 81 (vrátane proti Rakúsku v Bratislave)
Počet gólov v kategórii: 16
Slovan sa stal štvrtým klubom zo Slovenska v novodobej histórii súťaže s miestenkou v hlavnej fáze. Naposledy v nej v sezóne 2010/2011 účinkoval MŠK Žilina. Predtým sa podarilo preniknúť medzi elitu 1. FC Košice a Artmedii Petržalka.
Zverenci trénera Vladimíra Weissa si postup do najprestížnejšej európskej súťaže vybojovali cez 1. predkolo. V ňom zdolali severomacedónsky tím FK Struga po výsledkoch 4:2 a 1:3. Slovinský NK Celje vyradili po remíze 1:1 a triumfe 5:0 a v treťom predkole prešli cez cyperský APOEL 2:0 a 0:0. V play off uhrali v prvom stretnutí na pôde FC Midtjylland remízu 1:1 (21.8.2024). Góly: 79. Chilufya - 59. Blackman. A zvíťazili nad týmto súperom na Tehelnom poli 3:2 (28.8.2024). Góly: 33. a 82. Tolič, 86. Barseghjan - 41. Simsir, 50. Franculino. Róbert Mak odohral v Dánsku 20 minút a v Bratislave 14 minút. Asistoval pred stavom 2:2.

V sezóne 2024/2025 patrí klubu Slovan Bratislava.
S bratislavským tímom sa zúčastňuje európskych súťaží. Do 14. augusta 2024 strelil v kvalifikácii Ligy majstrov tri góly: jeden v 1. kole doma proti macedónskej Struge; ďalší v 2. kole aj na slovenskej pôde proti slovinskému Celje; a zostávajúci v treťom kole aj v Bratislave proti Cyperčanom z APOEL Nikózia.

Slovensko prehralo s Rakúskom (0:2). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa uskutočnila 23. marca 2024 na Národnom futbalovom štadióne (NFŠ) v Bratislave. Keď sa od začiatku počítalo iba sedem sekúnd hry, otvoril skóre v osobnej hre Christoph Baumgartner (Lipsko), po krátkom výkope Michaela Gregoritscha (Freiburg). Konečný výsledok v protiútoku stanovil ľavou nohou Andreas Weimann (West Brom) po asistencii Romana Schmida (Werder Brémy) v 82. minúte. Róbert odohral 8 minút.
Figuruje v nominácii trénera Francesca Calzonu na prípravné marcové zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie proti Rakúsku a Nórsku.

V posledný deň skupiny zvíťazil tím vedený Francescom Calzonom nad Bosnou a Hercegovinou na hosťovaní v Zenici (1:2). Táto konfrontácia sa hrala 19. novembra na Stadion Bilino Polje. Róbert odohral 75 minút.
Reprezentačný tréner Francesco Calzona nominoval ho (9.11.2023) na posledný dvojzápas kvalifikácie ME 2024: 16. 11. o 20:45 s Islandom v Bratislave a 19. 11. o 20:45 s Bosnou a Hercegovinou v Zenici.

Slovensko prehralo v Porte proti Portugalsku (3:2), 13. októbra (skupina J, ktorá sa zúčastní Euro-2024). Táto konfrontácia sa odohrala na Estádio do Dragão. Slovenské góly dal Dávid Hancko strelou ľavačkou, ktorú tečoval António Silva (2:1, min 69); a Stanislav Lobotka (3:2, min 80). Zúčastnili sa László Bénes a Ondrej Duda. Cristiano Ronaldo strelil dva góly: 2:0 (min 29), keď premenil penaltu spáchanú za zásah Denisa Vavra rukou; a 3:1 (min 72). Svoje góly s Portugalskom zvyšuje na 125 (sedem na tomto Eure). Gonçalo Ramos otvoril skóre (min 18) hlavičkou. Pre útočníka PSG to bol siedmy gól v drese Portugalska v deviatich reprezentačných vystúpeniach. Bruno Fernandes si pripísal dve asistencie. Róbert odohral 45 minút (prvý polčas).
Reprezentačný tréner Francesco Calzona nominoval ho na októbrový zraz, ktorého vrcholom sú zápasy kvalifikácie ME 2024 s Portugalskom (hrá sa 13. 10. v Porte) a Luxemburskom (16. 10. v Luxemburgu).

V druhej konfrontácii v septembri Slovensko na rovnakom štadióne v Bratislave zdolalo Lichtenštajnsko (3:0). Skórovali Dávid Hancko (1-0, min 1), Ondrej Duda (2-0, min 3) a Róbert Mak (3-0, min 6). Na góly sa podieľali Róbert Boženík, Mak (pri zahratí rohu) a Lászlo Bénes. Róbert odohral 69 minút.
Francesco Calzona ho zaradil do kádra v septembri 2023: dvojzápas s Portugalskom (8. 9. o 20:45 v Bratislave) a Lichtenštajnskom (11. 9. o 20:45 aj v Bratislave).

Róbert odohral 63 minút (20. jún 2023, Rheinpark Stadion - Vaduz). Slovenskí futbalisti zvíťazili v zápase kvalifikácie na Euro 2024 na pôde Lichtenštajnska 0:1. Jediný gól duel strelil v úplnom závere prvého polčasu Vavro, ktorý po rohu Suslova a predĺžený centra od Hancka skóroval hlavou - 0:1.
Róbert odohral 57 minút. Triumfom 1:2 na Islande si vylepšili vyhliadky na postup na európsky šampionát. V drese Slovenska sa presadili Juraj Kucka a Tomáš Suslov (Kvalifikácia ME, Skupina J, 2022/2023, 17.06.2023, Laugardalsvöllur - Reykjavik). Kucka otvoril skóre po tvrdej strele spoza šestnástky – 0:1 (min 27). Bol to jeho dvanásty gól, v drese Slovenska už odohral 98 zápasov. Aktivita domácich po góle mierne ochabla, napriek tomu sa im ešte do prestávky podarilo vyrovnať. Thorsteinssonov pokus vyrazil Dúbravka pred Willumssona, ktorého fauloval Hancko a Alfred Finnbogason z bieleho bodu nezaváhal – 1:1 (min 41). Gudmundsson chcel odkopnúť loptu vo vlastnom pokutovom území, napálil ju však do Suslova a od neho skončila kuriózne v domácej sieti – 1:2 (min 70). Situáciu ešte skúmal VAR, ktorý gól potvrdil. Slováci majú po troch odohratých zápasoch na konte sedem bodov a upevnili si druhé miesto v tabuľke J-skupiny za deväťbodovým lídrom Portugalskom.
Reprezentačný tréner Francesco Calzona nominoval na kvalifikačný dvojzápas na Islande (17. 6. v Reykjavíku) a v Lichtenštajnsku (20. 6. vo Vaduze).

Futbalisti Slovenska vyhrali nad Bosnou a Hercegovinou v kvalifikácii na ME 2024 na Tehelnom poli 2:0. Rozhodli domáci o triumfe už v prvom polčase po góloch presne Róberta Maka (min 13) a Lukáša Haraslína (min 40). Róbert odohral 58 minút.
Slovenskí futbalisti remizovali vo svojom úvodnom zápase skupiny J v rámci kvalifikácie EURO 2024. S Luxemburskom odohrali v Trnave bezgólovú remízu 0:0 (23.3.2023). Róbert odohral 19 minút.

Od augusta 2022 hrál v Austrálii za Sydney FC.

4. sep 2021, v piatom zápase kvalifikácie MS 2022 slovenskí futbalisti utrpeli prvú prehru. Slováci doma podľahli úradujúcim vicemajstrom sveta Chorvátom (0:1). Rozhodol gólom v 86. min stredopoliar Interu Miláno Marcelo Brozovič. Róbert odohral 79 minút.
1. sep 2021, futbalisti Slovenska remizovali v Slovinsku (1:1). Jediný gól Slovenska strelil Róbert Boženík (H-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta do Kataru 2022). Róbert odohral 28 minút.
Na štadióne La Cartuja (Sevilla) nastúpil proti Španielsku 70 minút. Slovensko tak toto leto 2021 uzavrelo účasť na európskom šampionáte.
78 minút proti Švédsku nastúpil v Petrohrade v skupine E. Švédi zvíťazili, keď z penalty premenil Emil Forsberg (1:0, 77. minúta). Dúbravka penaltu sa dopustila Robina Quaisona.
Na začiatku európskeho šampionátu v ruskom meste Petrohrad, odohral 87. minút proti Poľsku (slovenské víťazstvo 1:2), 14. 6. 2021 (skupina E). Osobným pohybom urobil strelu, ktorá znamenala 0:1 (18. minúta), loptou k tyči a odklonením brankára dozadu. Roh zahodil pred 1-2.

Od leta 2020 odohrál v Maďarsku s Ferencvárosom. V januári 2020 sa podpísal v tureckom klube Konyaspor z ruského tímu Zenit. Pred zimnou prestávkou 2019 sa zúčastnil jedenástich zápasov ruských súťaží (dva góly, jeden z pohára proti Enisey Krasnojarsk a druhý z ligy proti Rubin Kazan).
Odohrál aj v PAOK Thessaloniki (Grécko), 1.FC Nürnberg (Nemecko) a mládežníckych divíziách v Manchestri City a Slovan Bratislave.