Pozícía: útočník
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 73 (do 30. júna 2022)
Počet gólov v kategórii: 14
4. sep 2021, v piatom zápase kvalifikácie MS 2022 slovenskí futbalisti utrpeli prvú prehru. Slováci doma podľahli úradujúcim vicemajstrom sveta Chorvátom (0:1). Rozhodol gólom v 86. min stredopoliar Interu Miláno Marcelo Brozovič. Róbert odohral 79 minút.
1. sep 2021, futbalisti Slovenska remizovali v Slovinsku (1:1). Jediný gól Slovenska strelil Róbert Boženík (H-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta do Kataru 2022). Róbert odohral 28 minút.
Na štadióne La Cartuja (Sevilla) nastúpil proti Španielsku 70 minút. Slovensko tak toto leto 2021 uzavrelo účasť na európskom šampionáte.
78 minút proti Švédsku nastúpil v Petrohrade v skupine E. Švédi zvíťazili, keď z penalty premenil Emil Forsberg (1:0, 77. minúta). Dúbravka penaltu sa dopustila Robina Quaisona.
Na začiatku európskeho šampionátu v ruskom meste Petrohrad, odohral 87. minút proti Poľsku (slovenské víťazstvo 1:2), 14. 6. 2021 (skupina E). Osobným pohybom urobil strelu, ktorá znamenala 0:1 (18. minúta), loptou k tyči a odklonením brankára dozadu. Roh zahodil pred 1-2.

Od leta 2020 odohrá v Maďarsku s Ferencvárosom. V januári 2020 sa podpísal v tureckom klube Konyaspor z ruského tímu Zenit. Pred zimnou prestávkou 2019 sa zúčastnil jedenástich zápasov ruských súťaží (dva góly, jeden z pohára proti Enisey Krasnojarsk a druhý z ligy proti Rubin Kazan).
Odohrál aj v PAOK Thessaloniki (Grécko), 1.FC Nürnberg (Nemecko) a mládežníckych divíziách v Manchestri City a Slovan Bratislave.