Granadilla Tenerife

GRANADILLA TENERIFE
Brazílska brankárka Aline Reis (Aguaí, São Paulo, 1989) sa vracia do Granadilly Tenerife, aby sa zúčastnila s ostrovným tímom v druhej polovici sezóny. Oznámil to modro-biely klub 23. januára. S tímom Tenerife sa zúčastnila 100 oficiálnych zápasov. Navyše, na tomto zimnom trhu Granadilla začlenila kamerunskú medzinárodnú Collette Ndzana Fegue (2000). Pochádza z bieloruského futbalu a väčšinou odohrá v ľavom pruhu.

Granadilla Tenerife prehrala na pôde Valencie proti Levante UD (2:0). Zodpovedalo to 15. dňu F Ligy, 15. januára 2023. Góly strelili Alba Redondo z penalty, ktorú si na seba spáchala Yerliane Moreno (min 44); a Nataša Andonova (min 52), za asistencie Mayry Ramírez. Útočníčka z La Manche má na konte pätnásť gólov. Thaís Ferreira debutovala v ostrovnom tíme ako štartérka. Paola Hernández poslala priamy roh do brvna (min 78).
Granadilla Tenerife sa 11. januára 2023 dostala do štvrťfinále Copa de la Reina víťazstvom v Geneto proti Fundación CD Tenerife, členovi druhej divízie RFEF (0:4). Na Ciudad Deportiva Javier Pérez skórovali Pisco (min 5, z penalty, spáchané proti Nasellovi), María José (min 33, mimo územia), Monday (min 43, po odmietnutí brankárky Sara Niz) a Nasello (min 72, z penalty). Oba tímy z ostrova sa stretli prvýkrát v oficiálnej súťaži.
Granadilla Tenerife vyrovnala na štadióne La Palmera proti Atléticu Madrid (1:1), v štrnásty deň F Ligy, 8. januára 2023. Marta Cardona posunula futbalistky tímu červeno-biely (min 27). María José Pérezová dosiahla cieľ ostrovného klubu (min 68) s asistenciou Pisca.
V deň zápasu 13 F League sa hralo na pôde Huelvy (Lamiya), Granadilla Tenerife remizovala so Sporting de Huelva (2:2), 18. decembra. Ostrovný tím premárnil výhodu dvoch gólov, ktoré strelila Belgičanka Jassina Blomová: prvý pri strele ľavou nohou pri podaní Pisca (min 33); a druhý gól po asistencii Ange Koko (min 36). Andalúzskemu tímu sa podarilo vyrovnať v nadstavenom čase prostredníctvom Pachu Ojedu z Gran Canaria (min 90+1) a Cristiny Gey (min 90+6). Klub z Tenerife obnoví súťaž 8. januára na štadióne La Palmera proti Atléticu de Madrid.
Granadilla Tenerife prehrala na štadióne La Palmera proti Levante Las Planas (0:1). Zodpovedalo to dvanástemu dňu Ligy F, 11. decembru. Po polhodine zápasu strelila katalánska útočníčka Irina Uribeová jediný gól zápasu tímu pod vedením Ferrana Cabella. Levante Las Planas sa nachádza len jeden bod od Tenerife. Nigérijský Monday Nyakno Gift (Akwa Ibom, 2001) debutovala s ostrovným tímom, čo bola jej prvá skúsenosť v európskom futbale. V roku 2021 sa so reprezentáciou presadila na prípravnom turnaji v Turecku, keď v zápase proti Rovníkovej Guinei (9:0) strelila osem gólov.
Na štadióne Jesúsa Navasa sa Granadilla Tenerife 3. decembra remizovala so Sevillou (2:2) v jedenástom zápase Ligy F. Tím Tenerife získal v prvom polčase dvojgólový náskok zásluhou Jassiny Blom (min 21, ľavonohý) a Andrea Marrero (min 35, hlavička, podanie Pisco). Cristina Martín-Prieto doťahovala náskok (min 45+1). Inma Gabarro vyrovnala v 90. minúte. V nadstavenom čase Granadilla premárnila penaltu, ktorej sa dopustila Sydny Nasello; spustenie Pisco prerušila Esther Sullastres.
Granadilla Tenerife hrala doma v desiaty deň zápasu F Ligy, keď 27. novembra zdolala Valenciu (1:0). Noelia Ramos zmarila penaltu Fiammy Benítezovej (min 4). Maximálny trest spáchala Pauleta na Clau. Jediný cieľ dosiahla María José Pérezová (min 37).
Alhama dosiahla prvé body v F lige, keď 19. novembra, v deviaty deň turnaja, zdolala Granadillu Tenerife (1:0) v nevídanom zápase v tejto kategórii. Na štadióne Josého Kubalu v Murcii tento jediný cieľ dosiahla Valencijčanka Lena Pérezová (min 40). S tímom Tenerife debutovali v tejto súťaži Yerliane Moreno a Giovaninha Dos Santos, ako aj Aleksandra Zaremba po zotavení sa z dlhodobého zranenia kolena. Yerliane nastrelila brvno, rovnako ako María José Pérez z priameho kopu.
Obrankyňa Andrea Marrero predĺžila zmluvu s Tenerife do roku 2025, ako klub oznámil v novembri 2022.

Granadilla Tenerife hrala opäť doma v deň ôsmeho zápasu F Ligy, pričom 6. novembra remizovala proti Deportivu Alavés (1:1). Po polhodine zápasu Paola Hernández hlavou presadila Tenerife po centri Pisca. Sara Carrillo premenila nerozhodný výsledok v 51. minúte po asistencii Cristiny Auňónovej. Tím Euskadi pridáva svoj druhý bod tejto kampane.
V konfrontácii, ktorá prebiehala v prvý deň, 1. novembra na štadióne La Palmera, Granadilla Tenerife prehrala s Athletic Club (0:2). Estella del Valle si dala vlastný gól (min 20). Oihane Valdezate stanovila konečný výsledok zo štandardiek (min 82).
Vo Fuenlabrade 29. októbra Granadilla Tenerife prehrala s Madridom CFF (2:0), v siedmy deň zápasu Ligy F. Madridský tím strelil svoje góly cez Racheala Kundananjiho a Ana González Rosa. Je to prvá prehra ostrovného tímu pri jeho návštevách v Madride CFF v najvyššej kategórii, keďže pri predchádzajúcich piatich príležitostiach vždy vyhral.
Granadilla Tenerife hrala doma prvýkrát v tejto lige F, keď 23. októbra zdolala Villarreal (2:0). V 4. minúte otvorila skóre Jassina Blom. Po prihrávke na brvno Maríou Estella del Valle aj v prvom polčase stanovila v druhom polčase konečný výsledok z priameho kopu María José Pérez (min 69). Tím pripravený Josém Herrerom z Tenerife má za sebou tri kolá bez porážky.
V Zubiete 15. októbra Granadilla Tenerife získala bod proti Realu Sociedad (1:1). Tím z Tenerife získal výhodu (min 79) cez Jassinu Blom po chybe brankárky. V nadstavenom čase vyrovnala Amaiur Sarriegi (min 90+6), keď zakončila hlavičkou. Patri Gavira bola vylúčený za dvojnásobnú žltú kartu (min 90+4).
Na ihrisku Ciudad Deportiva Luis del Sol, na rovnakom štadióne, kde v roku 2015 dosiahla svoj historický postup do najvyššej súťaže, získala Granadilla Tenerife 1. októbra tri body proti Realu Betis (1:2). Tím z Tenerife získal výhodu (min 11), keď protiútok vyriešila Kolumbijčanka Gisela Robledo (asistovala Sandra Hernández). Nigérijčanka Rinsola Babajideová vyrovnala po asistencii Rosy Márquezovej (min 25). Obrankyňa z Gran Canaria Pisco premenila penaltu (na Koko), aby stanovila konečný výsledok (min 66). Tréner Francis Díaz čelil svojmu pôvodnému tímu.
Granadilla Tenerife odštartovala ligu F prehrou na katalánskej pôde proti FC Barcelona (2:0, Geyse Ferreira a Graham Hansen, obaja v druhom polčase), 17. septembra. José Herrera z Tenerife debutoval ako manažér Granadilly v oficiálnom zápase. Na štart postavil sedem kanárskych futbalistiek: Andreu Marrero, Saru López, Raquel Peňu Pisco, Nataliu Ramos, Sandru Hernández, Silviu Doblado a Maríu José Pérez. V druhom polčase sa dvadsať minút pred koncom pridala ďalšia hráčka z Ostrovov: Paola Hernández.

27. augusta Granadilla Tenerife prehrala po penaltách (2-4) proti FC Barcelona v Trofeo Teide, po 90 minútach remízou (1-1). Vynikla najmä venezuelská brankárka Nayluisa Cáceres. Pred katalánsky tím sa dostala Brazílčanka Geyseová (min 29). Laura Ortega strelou z diaľky vyrovnala (min 43). Hralo sa na Estadio Los Cuartos (La Orotava, Tenerife). Pre tím z Tenerife to bola posledná predsezónna konfrontácia.
V tejto kampani na roky 2022 – 2023 sa Raquel Peňa Pisco, Patri Gavira a María José Pérez opakujú ako prvá, druhá a tretia kapitánka; pričom María Estella del Valle sa pripája ako štvrtá nositeľka modro-bieleho náramku.
V závere prípravnej sezóny na Gran Canarii porazilo CD Femarguín Granadillu B (1:0, Evelyn Acosta). Granadilla B navyše porazila Fundación CD Tenerife v La Orotava (3:0, Giovaninha, Aithiara a Porto).

23. augusta vyrovnal klub Granadilla Tenerife vo svojej tretej predsezónnej konfrontácii proti Deportivu Alavés na ihrisku José Luis Compañón Sports City (1:1). Natalia Ramos strelila gól Tenerife, premenila penaltu (min 78) na Ange Koko.
Ostrovný tím 20. augusta remizoval proti Realu Sociedad (1:1) na štadióne San Francisca v Tafalle (Navarra). Gól Tenerife strelila Ange Koko (min 33).
Granadilla B vyhrala 19. augusta turnaj v San Ginés, keď porazila lanzarotické tímy Orientación Marítima (3:0, Tati, Aithiara z penalty a Ainhoa) a Puerto del Carmen (1:0, Aithiara), na ostrove Lancelot.

TÍM OSTROV ZAČAL NA GRAN CANARIA

V Ciudad Deportiva Barranco Seco (Las Palmas de Gran Canaria) odohral tím Iberdrola lige z Tenerife svoj prvý prípravný zápas pred sezónou. Porazili CD Juan Grande (Gran Canaria) 0:1. Jediný gól strelil Andrea Marrero (min 16).
Venezuelská stredopoliarka Yerliane Moreno a stredná obrankyňa Isa Álvarezová sa zotavujú zo zranení, ktoré ich držali v súťažnej nečinnosti počas sezóny 2021-2022.
Granadilla B, ktorá bude súťažiť v novom First RFEF, začala 3. augusta aj predsezónne práce na ihrisku La Hoya del Pozo v El Médano. Ako tréner pokračuje Santi Lemus z Tenerife, v trénerskom štábe, ktorý tvoria aj David del Pino, Laura Díaz, Andrea García, Luis Barrera a Diego Pata.

LETO 2022 PRIJÍMANIE

Útočníčka Patricia Estupiñán (Las Palmas, 2000) sa toto leto pripojí k Granadille Tenerife. Pochádza z CD Femarguín (Gran Canaria) v Reto Iberdrola. V kampani 2021-2022 dosiahla s tímom Arguineguín jedenásť gólov. Okrem toho sa Andrea Marrero, stredná obrankyňa z Puerto de la Cruz, pripája k prvému tímu, ktorý čaká už štvrtú sezónu v ostrovnom klube.
Čilská obrankyňa Javiera Toro Ibarra (Tocopilla, Antofagasta, 1998), špecialistka na ľavé krídlo, je angažovaná Granadillou Tenerife z FC Sevilla. Podpíše zmluvu na jednu sezónu s možnosťou opcie na ďalšiu. V andalúzskom tíme zostala dva roky. V Čile súťažila s Palestinom, Santiagom Morningom (2019) a Colo-Colo (2020). Má široké a úspešné skúsenosti s čilskými národnými tímami.
Krídelníčka Clau Roldán Blanco (Alcalá de Guadaira, Sevilla, 1997) je ďalšou posilou tohto leta 2022. Pochádza z Córdoby CF, s ktorou dosiahla postup do First RFEF. Hrala aj za základný klub ADF La Rambla (Córdoba), základné tímy za Real Betis, Madrid CFF (pol sezóny), Real Sociedad (druhú polovicu sezóny) a Fundación Albacete (2020-2021).
Stredná obrankyňa Ana Fernández Nieto (Madrid, 2000) prichádza na ostrov Tenerife z Madridu CFF. Štartovala v základných kategóriách Atlética Madrid.
Stredopoliarka Encarni Jiménez Navarro (Almodóvar del Río, Córdoba, 2001) prichádza do klubu Tenerife z Córdoba CF po pôsobení v kluboch Almodóvar a AD El Naranjo, obaja tiež z Andalúzie.
Isa Álvarez (Fuensalida, Toledo, 1999) po zotavení zo zranenia kolena sa vracia na tréningy so skupinou.

PRVÉ POHYBY V LETE 2022

V lete 2022 opustili klub Tenerife Cristina Martín-Prieto, Cristina Cubedo a Beattie Goad. Do klubu na Tenerife sa vracia útočníčka Laura Ortega (1997). Pochádza z Albacete. Druhým začlenením je obrankyňa María Portolés (2002). Pochádza z Madridu CFF. Obaja sú rodákmi z Madridskej komunity.
NATALIA RAMOS

NATALIA RAMOS

  • Klub: Granadilla Tenerife
  • Aktualizácia: 25 DEC 2022
NOELIA RAMOS

NOELIA RAMOS

  • Klub: Granadilla Tenerife
  • Aktualizácia: 25 DEC 2022
ALINE REIS

ALINE REIS

  • Klub: Granadilla Tenerife
  • Aktualizácia: 26 JAN 2023
Klub Granadilla Tenerife ukončil máj a začal jún 2022 výmenou na lavičke po najlepšej sezóne vo svojej histórii, v dvoch oficiálnych vyhláseniach: José Ángel Herrera (18.12.1989) nahradil Francisa Díaza, obaja z Tenerife. Herrera pracoval v roku 2022 ako technický asistent v samotnom klube, po jeho etapách až do roku 2021 v Granade a Malage v Reto Iberdrola.

Granadilla Tenerife vypadla v semifinále Copa de la Reina 24. mája 2022, keď podľahla Sportingu Huelva (0:1) na štadióne Santo Domingo (Alcorcón, Madrid). Jediný gól strelila hráčka Gran Canaria Pachu Ojeda (min 74), keď zakončila hlavičkou po priamom kope Cinta Rodríguez Costa.

2. mája 2022 Granadilla Tenerife oficiálne zverejnila, že "testy určujú, že zranenie kolena Alexandry Zarembovej ovplyvňuje predný krížny väz". Pre španielsko-poľskú futbalistku táto sezóna sa skončila.

Granadilla Tenerife tretíkrát vo svojej histórii sa dostala do semifinále Copa de la Reina (final Four tento rok v máji). Vo štvrťkole v jedinom zápase zdolali na štadióne La Palmera Sevillu (2:0) 16. marca. Skórovali Severoameričanka Claire Falknorová (min 45+2, asistencia Pisco) a Ange Koko z Pobrežia Slonoviny (min. 54, podanie Martín-Prieto).

VÍŤAZSTVO VO VALENCII PRE PRÍSTUP DO ŠTVRŤFINÁLE

Tím vedený Francisom Díazom pri svojej siedmej účasti v tejto súťaži sa dostáva do štvrťfinále Copa de la Reina. V ďalšom jednozápasovom kole vyhrali svoju návštevu na štadióne Puchades (0:3), 2.3.2022. Proti Valencii otvorila skóre Cristina Martín-Prieto (min 17) po asistencii Cristiny Cubedovej (bývalá hráčka Valencie). Kapitánka Raquel Peňa, Pisco, rozšírila premenením penalty ľavou nohou (min 30). Konečný výsledok stanovila Belgičanka Jassina Blomová, keď zakončila hlavičkou po vyslaní z opačnej strany Maríe José Pérezovej (min 50). Vo štvrťfinále sa ostrovný tím stretne so Sevillou, taktiež v jedinom zápase, tentoraz v San Isidre.

SYDNY NASELLO, PRI UZÁVIERKE ZIMNÉHO TRHU

Klub Granadilla Tenerife uzavrel zimné prestupové obdobie 2021-2022 začlenením americkej útočníčky Sydny Nasello (Land o' Lakes, Florida, 2000). Pochádza z univerzitných súťaží v Spojených štátoch amerických, konkrétne z futbalových tímov South Florida Bulls, z Tampy (University of South Florida). V "zeleno-zlatom" tíme ju trénovala Denise Schilte-Brown. S klubom z Tenerife podpísala zmluvu do júna 2022 s opciou na ďalšie dve sezóny. Na druhej strane v Granadille Tenerife chýba brankárka Aline Reis, keďže brazílska reprezentantka sa rozhodla zvesiť rukavice ako futbalistka. Posledný zápas na Ostrove odohrala proti Sportingu Huelva (1:0) 2.2.2022. Prijala ponuku od elitného severoamerického profesionálneho klubu (National Women's Soccer League) Orlando Pride (Florida), aby pracovala ako trénerka brankárok pod technickým vedením Amandy Cromwellovej, ktorá bola jej trénerkou už počas univerzitného štúdia na Floride.

Tenerife klub na tomto zimnom trhu 2021-2022 do 18. januára pribudol štyrikrát: Kolumbijčanka Gisela Robledo (debutantka FC Barcelona), Venezuelčanka Verónica Herrera, Brazílčanka Giovaninha Dos Santos Marcelino a Američanka Luca Deza. Podpis záložníka zo Sevilly bol oficiálne oznámený 18. januára. Selena Salas (Elche, 2000) sa tiež pripája k Granadille B v Reto Iberdrola. Po trénovaní v mládežníckych kategóriách klubov Elche a Levante má za sebou pôsobenie v univerzitných tímoch Severnej Ameriky.
Noelia Ramos sa vracia do Granadilla Tenerife. Po návrate bola na lavičke pri návšteve štadióna Antonia Puchadesa s ostrovným víťazstvom proti Valencii (1:2) 30. januára. Prirodzená brankárka z La Laguny (Tenerife) podpísala zmluvu do roku 2024.

V LETE 2021 V KLUBE KANÁRSKYCH OSTROVOV

Belgická útočníčka Jassina Blom (1994) sa upísala Granadille Tenerife z holandského klubu PEC Zwolle. Podpisuje do roku 2023. V Holandsku súťažila aj s klubmi Heerenveen a Twente Enschede. V Belgicku odohrála v tímoch KAA Gent, Bruggy a Eva's Have.
Pridáva sa aj rakúska brankárka Andrea Gurtnerová (Braunau, 2001). Pochádza z Wacker Innsbruck. Tento rok v auguste sa zúčastnila s Wackerom na priateľskom zápase proti Realu Madrid na štadióne Donawitz v meste Leoben. V minulej sezóne súťažila s Austria Wien. Pôsobila v ďalších dvoch rakúskych kluboch: Altenmarkt a Linz Kleinmünchen.
5. 8. 2021 Granadilla Tenerife oficiálne oznámila začlenenie austrálskej futbalistky Beatrice Goadovej (Melbourne, 1997) z nemeckého klubu SV Meppen (Frauen Bundesliga). Účinkovala aj v kluboch vo rodnej krajine a v severoamerických univerzitných súťažiach. 10. apríla 2021 debutovala s austrálskym "A" tímom v prípravnom zápase proti Nemecku (prehra 5:2) v Brita Arena v nemeckom meste Wiesbaden; po pätnástich minútach nahradila zranenú Karly Roestbakkenovú.

TÍM ZAČAL PRÁCI V LA PALMERA STADIUM

Mužstvo vedené Francisom Díazom začalo predsezónnu prípravu 26. júla na štadióne La Palmera (San Isidro, Granadilla). S Francisom Díazom dopĺňajú trénerský štáb prvého tímu: Aythamy Díaz, Roberto Pulgarín, Pablo Borges, Víctor Dámaso, Paula Montero a Nicolás García.
Obrankyňa Cristina Cubedo (Benicàssim, Castellón, 1999) sa pripojila k novému projektu Granadilla Tenerife na sezónu 2021-2022 v lige Iberdrola po štyroch sezónach s Valenciou v rovnakej kategórii. Začala vo Villarreale.
Klub Tenerife sa pripojil aj k severoamerickej záložníčke Claire Falknor (Dayton, Ohio, 1993) zo Sporting de Huelva. Súťažila tiež so Sevillou a EDF Logroňo. Podpisuje do roku 2022 s možnosťou opcie na ďalší rok. Do tímu lige Iberdrola prichádza ďalšia stredopoliarka: Sandra Hernández z Kanárskych ostrovov (1997), z Valencie. Bola členkou CE Sant Gabriel a FC Barcelona. Rovnako tak v lete prichádza k ďalšiemu podpisu tohto leta: Berta Méndez Albiol (Madrid, 1999), ktorá štartovala v základných kategóriách Atlético de Madrid a z klubu Tenerife Real Unión Tacuense. Navyše, ľavačka obrankyňa Isabel Álvarezová, "Isa" (Fuensalida, Toledo, 1999), podpisuje zmluvu s Granadilla Tenerife z Albacete, z Reta Iberdrola, po prechode cez EMF Fuensalida, CF La Solana, tímy z Castilla-La Mancha sub -16/sub-18 a CD Parquesol Valladolid.
Podpisy klubu, ktorému predsedal Sergio Batista, sa rozširujú o útočníka Roosu Ariyo (1994, nigérijský otec a fínska matka). Pochádza z fínskeho futbalu, konkrétne z klubu Tikkurilan Palloseura (TiPS, Tikkurila, Vantaa). Podpisuje do roku 2023. Odohrála aj vo Švédsku a USA.
Kanadská útočníčka Kayla Adamek (Ottawa, Ontario, 1995) predĺžila kontrakt do roku 2022. Do ostrovného klubu nastúpila v januári 2020. Pochádzala zo srbského klubu Spartak Subotica. Katalánska obrankyňa María Estella del Valle sa upísala aj na ďalší rok (Sant Feliu de Guíxols, Girona, 1994). Do klubu pricestovala v roku 2015.
Gran Canaria Sara López predlžuje zmluvu do roku 2025. Zmluvu predlžuje aj Aithiara Carballo z Orotavy, najlepšia strelkyňa Granadilly B; a tiež do roku 2023 je venovaná Venezuelčanka Yerliane Moreno.
Predĺžili zmluvu do roku 2022: brankárka Pili González, María José Pérez, Silvia Doblado, María Tejera a Ana González.
Granadilla B z tímu Reto Iberdrola sa pripojila k Gran Canaria Zayruma Ramos po prechode klubmi CF Las Majoreras, CD Femarguín a CD Tablero.
Útočníčka María Ortizová pochádza z Valencie CF a je angažovaná do roku 2022, zatiaľ čo Andrea Marrero do klubu sa vracia po pôsobení v tíme Real Unión Tenerife Tacuense.
Pokiaľ ide o straty prvého tímu, klub zverejnil tieto štyri: Jackie Simpson, Clare Pleuler, Katie Murray (tri severoamerické) a Srbka Allegra Poljak.

HISTORICKÝ ZÁZNAM BODOV V TOP KATEGÓRII

Klub Granadilla Tenerife Egatesa uzavrel mimoriadnu sezónu v lige Iberdrola, ktorú trénoval Francis Díaz a prezident Sergio Batista. Nakoniec si zabezpečil šieste miesto, prekonali ho iba dôležité kluby elity Santander League: FC Barcelona, ​​Real Madrid, Levante UD, Atlético de Madrid a Real Sociedad (v uvedenom poradí). Okrem toho klub dosiahol najvyššie historické skóre v poradí: 58 bodov, o päť viac ako Madridský CFF a o trinásť viac ako Sevilla, ktorí boli dvoma najbližšími prenasledovateľmi.
Klub Granadilla Tenerife sledoval posledné štyri súťažné dni bez prehry: víťazstvá na San Isidre proti Seville (2:0) a proti Rayu Vallecano za rovnaký výsledok, spolu s tými ktoré remizovali jedenkrát v Abegondu proti Déporu Abancovi a vo Valdebebase proti Real Madrid (27. júna) so svojím novým povoleným matematickým prístupom k európskym šampiónom ako vicemajster turnaja.
V tomto záverečnom úseku lige Iberdrola sa odhalením stala stredná obrankyňa Sara Lópezová (19 rokov), ktorá odohrala posledných šesť zápasov naplno.

OBNOVA ZMLUVY TÝMOVÉHO TRÉNERA

Začiatkom marca 2021 oznámil prezident Sergio Batista v televízii Mírame TV dohodu dosiahnutú s trénerom tímu, Francisom Díazom z Tenerife, čo predstavuje ďalší rok zmluvy v lige Iberdrola (sezóna 2021-2022). Francis režíroval Granadilla Tenerife od januára 2020, keď debutoval víťazstvom nad Déporom Abancom (5:3). V kampani 2020-2021 dosiahol najlepší rekord v histórii klubu z hľadiska konfrontácií bez vedomia prehry (jedenásť za sebou v lige Iberdrola) a z hľadiska vedenia maximálnej celoštátnej súťaže v tejto sezóne.
Pri úspechoch okolo dosiahla Granadilla Egatesa za tak málo rokov, bola kľúčová práca prezidenta klubu (právnik Sergio Batista) a trénera Toni Ayala.
Klub bol založený v roku 2013; sídli v pobrežnom turistickom meste El Médano (južne od Tenerife) a svoje oficiálne domáce zápasy hrá na štadióne La Palmera v San Isidro (obec Granadilla). V súčasnosti patria do klubu a sú kanárskymi futbalistkami s dlhoročnou históriou v prvej lige: Raquel Peňa "Pisco", Silviou Doblado a Maríou José Pérezovou, spolu s novými hráčkami ako Natalia Ramos a Paola Hernández.
Súčasným trénerom je Francis Díaz, ktorý v novembri postavil tím Tenerife do vedenia Ligy Iberdrola 2020-2021.

POSTUP DO PRVEJ DIVÍZIE

Špeciálnym dňom v histórii klubu Granadilla Tenerife Egatesa bol postup do prvej divízie (aktuálna Liga Iberdrola) dosiahnutý proti Realu Betis v Seville (14. júna 2015) po pristátí v predchádzajúcom kole z Levante Las Planas (Katalánsky).

Ďalšie podobné články

Aline sa vracia do Granadilla Tenerife po relevantnom príbehu

24 JAN 2023 | ČLÁNOK
Aline Reis, brazílska brankárka, sa vracia do Granadilly Tenerife, aby sa zúčastnila s ostrovným tímom v druhej polovici sezóny 2022-2023 (Liga F a Copa de la Reina). Oficiálne to modro-biely klub zverejnil 23. januára. Na konci zimného okna 2021-2022 Aline klesla presne na Granadilla Tenerife, keď sa brazílska reprezentantka rozhodla zavesiť si rukavice ako futbalistka.

José Ángel Herrera nahradil Francisa Díaza v Granadille po najlepšej sezóne v histórii

03 JÚN 2022 | ČLÁNOK
Klub Granadilla Tenerife ukončil máj a začal jún 2022 výmenou na lavičke po najlepšej sezóne vo svojej histórii, v dvoch oficiálnych vyhláseniach: José Ángel Herrera (18.12.1989) nahradil Francisa Díaza, obaja z Tenerife. Herrera pracoval v roku 2022 ako technický asistent v samotnom klube, po jeho etapách až do roku 2021 v Granade a Malage v Reto Iberdrola.

Veľkolepý postup v klasifikačnej tabuľke tímu Granadilla Tenerife s ôsmimi výhrami v desiatich konfrontáciách

19 JAN 2022 | ČLÁNOK
Granadilla Tenerife, jediný kanársky tím ktorý súťaží v najvyššej národnej kategórii žien, aj v tejto sezóne sa zapísal do histórie tým že sa rozhodol pre európsku pozíciu. Klub, ktorému predsedá Sergio Batista a ktorého trénerom je Francis Díaz, sa stretáva s „veľkými zaoceánskymi parníkmi“ španielskeho futbalu. V tejto sezóne 2021-2022 ostrovný tím podpíše veľkolepý návrat, keď v posledných desiatich konfrontáciách získal osem víťazstiev.

Aleksandra Zaremba: odhalenie Iberdrola lige a plné minút s Granadillou ašpirujúcou na šampiónov

03 JAN 2022 | ČLÁNOK
Aleksandra Zaremba, futbalistka Granadilla Tenerife, je považovaná za jedno z odhalení tejto Iberdrola lige 2021-2022, keď sa skončí prvé kolo súťaže. Spolu s Patriom Gavirom z Cádizu sú jediným tímom z Tenerife, ktorý odohrali každú minútu tohto turnaja (1.350). Bezpochyby patrí medzi najlepšie krídelníčky do 23 rokov v pravej zóne tímu spolu s Lucíou Rodríguez (Real Madrid) a Vilassarencou Ona Batlle (Manchester United). Narodila sa v poľskom hlavnom meste v roku 2001, od novembra 2019 má aj španielske občianstvo. Predĺžila zmluvu s klubom, ktorému predsedá Sergio Batista, do júna 2023, ako sa odráža v jeho podpise v marci 2020.