Levante Las Planas

LEVANTE LAS PLANAS
V posledný deň Ligy F prehralo Levante Las Planas so Sportingom de Huelva (2:0) na štadióne Lamiya 20. mája 2023. Góly strelili o tri minúty: Pachu Ojeda (min. 19, penalta prepustila Esther Martínová) a María Ruiz (min. 22, po akcii Bárbary Lópezovej). Drevo poslali Patrícia Hmírová a opäť Pachu Ojeda.
Levante Las Planas dosiahlo matematickú stálosť v deň zápasu 29. ligy F (predposledná). Na katalánskej pôde zdolali 13. mája Real Sociedad (1:0). Jediný gól strelila Irina Uribeová po asistencii Yasmin Mrabet (min 62).
V deň zápasu 28. ligy F vyhralo Levante Las Planas hosťovanie v Atlético de Madrid (0:1), 6. mája na štadióne Wanda Alcalá. Jediný gól strelila Irina Uribeová (min 45), keď zakončila hlavičkou po akcii Nuria Garroteovej.
V deň zápasu 27. ligy F na katalánskej pôde prehralo Levante Las Planas s Athletic Club (0:1) 29. apríla. Ten jediný gól strelila Peke z protiútoku (min 7). V tejto súťaži debutovala brankárka Amaia Peňa. Paula Arana zakončila z brvna. Pre tím Euskadi to znamenalo tretie víťazstvo v rade.
V deň zápasu 26. ligy F v Ibaii prehralo Levante Las Planas s Deportivom Alavés (1:0) 22. apríla. Jediný gól pre tím, ktorý pripravil Iňigo Juaristi, dosiahla Marta Sanadri (min 43), po akcii medzi Gema Soliveres a Ane Miren Martínez.
V deň zápasu 25. ligy F v Katalánsku prehralo Levante Las Planas s Granadillou Tenerife (2:3), 15. apríla. Gift Monday skórovala dvakrát (min 20 a 62), penaltu premenila Jassina Blom (min 90+2). Zúčastnili sa ho Paola Hernández a Ange Koko. Najvyšší trest bol spáchaný na Claire Falknorovej. Katalánske góly si strelili Patri Gavira pri vlastnom góle (min 32) a Irina Uribe z priameho kopu (min 82). Pre ostrovný tím to znamenalo piate víťazstvo v rade.
V deň zápasu 24. ligy F vo Valdebebase prehralo Levante Las Planas s Realom Madrid (3:0) 31. marca. Linda Caicedo otvorila skóre v 14. minúte po múre s Maite Oroz. Caroline Weir expandovala (min 18), za asistencie Naomie Feller. Claudia Zornoza musela striedať pre zranenie (min 37) pre incident s Irinou Uribeovou. V 83. minúte stanovila definitívny výsledok Caroline Møller, ktorá zakončila z diaľky osobným ťahom po asistencii Ivany Andrés. Proti katalánskym ženám sa Olga Carmona stala treťou hráčkou, ktorá odohrala 100 oficiálnych zápasov s Realom Madrid.
V deň zápasu 23. ligy F na katalánskej pôde mali Levante Las Planas a Madrid CFF remízu (2:2), 26. marca. V 31. minúte presadila madridský tím Rachael Kundananji za asistencie Ana González. Irina Uribeová sa vrátila dvoma gólmi (min 52 a 66), jeden v podaní Yasmin Mrabet a druhý po odmietnutí brvna. Po kombinácii Rachael Kundananji a Gabi Nunes stanovila konečný nerozhodný výsledok Karen Araya (min 74).
V deň zápasu 22. ligy F, Villarreal a Levante Las Planas remizovali (0:0), 19. marca na Mini Estadi v José Manuel Llaneza Sports City. V 13. minúte narazila do žrde Sheila Guijarro.
Levante Las Planas remizovalo doma proti Seville (1:1), v deň zápasu 21. ligy F, 11. marca. Cristina Martín-Prieto (hlavičkou) posunula tím Sevilly do vedenia (min 6), keď jej asistovala Toni Payne. Za Katalánky vyrovnala hlavička Laury Martínezovej (min 18), po tom, čo Dánka Cecilie Struck nastrelila brvno. Rosa Otermín a Mari Paz Vilas dokončili prácu s drevom.

V deň zápasu 20 Ligy F mali Levante Las Planas a Real Betis remízu na ihrisku Barcelony 5. marca (2:2). Na zeleno-bielej lavičke debutoval Gerardo García. Irina Uribe dala katalánsky tím dopredu (min 12), po múre s Číňankou Linou Yang. Pred prestávkou Andalúzky otočili gólmi Rinsola Babajide (min 20, pri podaní Violety Quiles) a Ángela Sosa (min 29, po akcii Grace Asantewaa). Konečný výsledok stanovila Mari Paz Vilasová (min 83) s asistenciou Iriny.

V deň zápasu 19 Ligy F hranej na pôde Valencie prehralo Levante Las Planas s Levante UD (5:0) 11. februára. Alba Redondo z penalty otvorila skóre (min 31); najvyšší trest bol spáchaný na Mayre Ramírezovej. Výhru predĺžili Mayra (min 59, hlavička) a Tatiana Pinto (min 61, tiež hlavička). Opakovali sa Alba Redondo (min 64, ľavou nohou) a Mayra Ramírez (min 71, protiútok). Asistencie si pripísali Estela Carbonell (dve) a Nataša Andonova.
V deň zápasu 18 Ligy F sa hralo na teréne Alhameño, Alhama a Levante Las Planas remizovali (0:0), 4. februára. Znamená to prvý nerozhodný výsledok pre tím Murcian na aktuálnom turnaji. Brankárka Laura Coronado debutovala v katalánskom tíme, na štadióne Josého Kubalu.
Na konci januára 2023 FC Barcelona a Levante Las Planas rozhodli o hosťovaní brankárky Laury Coronado do konca sezóny v Lige F. Laura sa zotavila zo zranenia. S Barcelonou B sa v tejto sezóne 2022-2023 zúčastnila iba jednej konfrontácie.

V deň zápasu 17 Ligy F hranej na katalánskej pôde prehralo Levante Las Planas s Valenciou (0:3) 29. januára. V úvodnej minúte otvorila skóre Ana Marcosová po hlavičke Anny Torrodàovej. Druhý gól strelila Asun Martínez po prihrávke Ainhoa ​​​​Alguacila (min 67). Konečný výsledok stanovila Kolumbijčanka Ivonne Chacón v službách Fínky Iiny Salmi (min 84) na Estadi Municipal Les Planes.
Levante Las Planas prehralo na hosťovaní s FC Barcelona (7:0) v šestnástom kole F Ligy, 25. januára 2023 na Estadi Johan Cruyff. Ana-Maria Crnogorčević (1:0, min 9, hlavičkou, podanie Fridolina Rolfö), Asisat Oshoala (2:0, min 24, asistencia Crnogorčević), Crnogorčević (3:0, min 41), Vicky López (4:0, min 48, opäť s asistenciou Crnogorčević), Oshoala (5:0, min 56), Oshoala (6:0, min 63) a Mariona (7:0, min 74). Oshoala teda dosiahla hetrik. Vicky López dokončila drevo (min 34).
V deň zápasu 15 Ligy F hranej na katalánskej pôde porazilo Levante Las Planas 14. januára Deportivo Alavés (1:0). Jediný gól strelila Laura Martínez (min 80), po akcii Mari Paz Vilas. Tak sa skončilo prvé kolo turnaja.

8. januára 2023, v deň zápasu 14 ligy F, prehralo Levante Las Planas 2:0 v Lezame proti Athletic Club. Na začiatku zakončila Jone Amezaga žrď. Bilbao tím dosiahol svoje ciele prostredníctvom Paula Arana (min 62, cez prihrávku Sara Ortega) a Clary Pinedo (min 90+2, po Pekeovej strele žrde), obe v druhom polčase po vylúčení Nerea Gantxegiho za dvojnásobná žltá karta (min 58). Iraia Iturregi bola dva roky na lavičke klubu Euskadi.

V deň zápasu 13 Ligy F na pôde Barcelony remizovalo Levante Las Planas s Villarrealom 17. decembra (2:2). Za katalánsky tím vyrovnala Irina Uribeová na jeden gól (min 58) a druhý gól strelila Esther Martínová z priameho kopu (min 74). Oba góly žltého tímu strelila Sheila Guijarro. Skóre otvorila premenením pokutového kopu, ktorého sa dopustila Esther nad Belénom (min 42); a uzavrela ho v 89. minúte zakončením hlavičkou po podaní Venezuelčanky Yeni Giménezovej. Claudia Iglesias bola pred prestávkou vylúčená za dvojitú žltú kartu.

Levante Las Planas porazilo Granadillu Tenerife na štadióne La Palmera (0:1). Zodpovedalo to dvanástemu dňu Ligy F, 11. decembru. Po polhodine zápasu strelila katalánska útočníčka Irina Uribeová jediný gól zápasu tímu pod vedením Ferrana Cabella. Levante Las Planas sa nachádza len jeden bod od Tenerife.
Levante Las Planas na katalánskej pôde prehralo s Realom Madrid (1:4), v jedenásty deň národného turnaja 3. decembra. Esther González strelila dva góly v úvodnom polčase (min 4 a 34). Barcelončania v druhom polčase dotiahli rozdiel gólom Iriny Uribeovej (min 56). Góly Realu Madrid obnovili Athenea del Castillo (min 64) a Naomie Feller (min 85).
V desiaty deň F Ligy 27. novembra prehralo Levante Las Planas v Zubiete proti Realu Sociedad (3:0). Víťazstvo v San Sebastiane otvorila Amaiur Sarriegiová, ktorá premenila penaltu proti Fínke Franssi (min 39). Tá istá severská útočníčka navyše pred prestávkou napálila loptu do brvna, to isté sa stalo v druhom polčase Francúzke Le Guillyovej. Skóre zvýšila Nórka Jensenová v podaní Amaiurovej (min 68). Skóre uzavrela Mirari s asistenciou Izarne (min 90). Hosťujúca Núria Garrote bola vylúčená za dvojnásobnú žltú (min 39), v akcii penalta.
20. novembra, v deň zápasu 9. ligy F, prehralo Levante Las Planas na katalánskej pôde s Atléticom de Madrid (1:2). Po úvodnom góle domácich, ktorý strelila Elena Julve (min 12, hlavičkou, po odraze Loly Gallardo), sa Atlético vrátilo gólmi Sheily Garcíovej (min 40) a Ludmily da Silva (min 72). V 55. minúte zrazila Van Dongen z priameho kopu do brvna.
V ôsmy deň zápasu F Ligy, 6. novembra na štadióne Jesúsa Navasa, prehralo Levante Las Planas so Sevillou (5:0). Skóre otvorila hosťujúca Yasmín Mrabet vo vlastnej bráne. Za tím, ktorý pripravil Cristian Toro, strelili góly Débora García (2:0 po polčase), Amanda Sampedro, Cristina Martín-Prieto a Jessica Martínez. Yolanda Aguirre hrala od začiatku v andalúzskom portáli.
V konfrontácii, ktorá trvala od prvého dňa, 3. novembra v Camp Municipal Les Planes, prehralo Levante Las Planas s FC Barcelona (0:4). Góly strelili Patri Guijarro, Asisat Oshoala, Salma Paralluelo a Irene Paredes.
30. októbra, v deň zápasu 7. ligy F, prehralo Levante Las Planas na katalánskej pôde proti Sportingu Huelva (1:2). V 16. minúte Amanda Edgrenová posunula andalúzsky tím dopredu. Irina Uribe zakončila žrď (min 45+3). Ďalšia švédska hráčka Anna Sofia Hagmanová dala v 62. minúte ľavou nohou na 0:2.. V nadstavenom čase Mari Paz Vilas zmazala rozdiel po prijatí od Rity Chikweluovej.
Levante Las Planas remizovalo pri návšteve Valencie (1:1) v šiesty deň zápasu F Ligy, 23. októbra na štadióne Antonia Puchadesa Ciutat Esportiva VCF. Doris Bačić zmarila trestné strieľanie hráčky Valencie Ana Marcos (min 37). Po rohu miestna hráčka Berta Pujadas skórovala prihrávku od Fiammu (min 81). Irina Uribe stanovila konečný výsledok len o tri minúty neskôr (min 84).
V piaty deň zápasu F League v Municipal Les Planes, Levante Las Planas a Levante UD vyrovnali (1:1), 15. októbra. Alba Redondo premrhala založenie penalty (min 15), ktorú prekazila brankárka Bosniaka Doris Bačić. Mayra Ramírezová posunula tím Valencie dopredu (min 60), ktorej asistovala Natasa Andonova. Irina Uribeová vyrovnala (min 69). Paula Fernándezová zakončila žrď.
Levante Las Planas dosiahlo svoje druhé víťazstvo v Lige F, keď 2. októbra porazilo Alhamu Murcia 3:1 v súboji novopostupujúcich tímov na ihrisku Ciudad Deportiva de Sant Joan Despí. Formácia, ktorú vycvičil Ferran Bellet, musela prekonať skóre zápasu. Jade Boho posunula tím Murcian dopredu (min 26). Laura Martínez po odrazenej lopte vyrovnala (min 30). V záverečnej časti zápasu opäť skórovala Laura a Pilar Garrote zavŕšením protiútoku stanovila konečný výsledok.
Na štadióne Fernanda Torresa (Fuenlabrada) porazil FC Levante Las Planas Madrid CFF (3:1) 24. septembra v druhom zápase turnaja (dátum 3). Irina Uribe posunula Kataláncov dopredu, keď zdvihla loptu, ktorá sa odrazila od brvna po priamom kope, ktorý ľavačkou vyrazila Esther Martín-Pozuelo (min 13). V druhom polčase otočili skóre Zambijčan Racheal Kundananji (dva) a Brazílčanka Mônica Hickmann (penalta).
V návrate do najvyššej národnej kategórie v premiére F Ligy v Ciudad Deportiva Luis del Sol 18. septembra zdolalo Levante Las Planas doma Real Betis (1:2). V 28. minúte Ángela Sosa presadila Andalúzky hlavičkou, s asistenciou Paula Perea. Bývalá útočníčka Betica Mari Paz Vilasová zabezpečila vyrovnanie premenením penalty (min 49). Na katalánskej strane opäť rozhodla Mari Paz (min 75).
NATALIA ESCOT

NATALIA ESCOT

  • Klub: Levante Las Planas
  • Aktualizácia: 10 APR 2023
PILAR GARROTE

PILAR GARROTE

  • Klub: Levante Las Planas
  • Aktualizácia: 13 MÁJ 2023
ELENA JULVE

ELENA JULVE

  • Klub: Levante Las Planas
  • Aktualizácia: 13 MÁJ 2023
OBNOVILO KATEGÓRIU

Levante Las Planas v júni 2022 obnovilo najvyššiu kategóriu národného ženského futbalu, v ktorej hralo v rokoch 2012 až 2014. Tento návrat zaznamenalo tromi postupmi za štyri roky. Trénuje ho Ferran Cabello spolu s Fran Güells. V tejto kampani 2021-2022, pri svojom debute na Reto Iberdrola, sa stal šampiónom Severnej skupiny, čo znamená postup do Iberdrola lige. Súťaž uzavreli víťazstvom nad Espanyolom (3:0), ich priamym rivalom v tejto striebornej divízii.