ESTHER GONZÁLEZ - Gotham FC (USA) desde 2023

ESTHER GONZÁLEZ
Klub: Gotham FC (USA) desde 2023
Vek: 30 (8/12/1992)
Pozícía: Útočníčka
Aktuálna kategória: ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 43 (incluido frente a Italia en Galicia)
Počet gólov v kategórii: 27

V piatom kole Ligy národov Španielsko prehralo s Talianskom (2:3). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Pasarón (Pontevedra), 1. decembra. Góly za La Roja strelili Athenea del Castillo (1:0 min 12) a presne Esther González (2:3 min 76). Asistencie si pripísali Aitana Bonmatí (úvodný gól) a Tere Abelleira. Na talianskej strane skórovali Valentina Giacinti (1:1 min 46), Michela Cambiaghi (1:2 min 57) a Elena Linari (1:3 min 64). Asistovali pri tých góloch Arianna Caruso, Manuela Giugliano a spomínaná Michela. Esther odohrala 44 minút (druhý polčas).
Montse Tomé ju povolala 21. novembra do posledného okna FIFA v roku 2023.

Španielsko vyhralo na návšteve v Salerne proti Taliansku (0:1). Táto konfrontácia zodpovedala tretiemu dňu UEFA Women's Nations League (League A/Group A4), ktorý sa hral 27. októbra na Stadio Comunal Arechi. Proti tímu, ktorý pripravil Andrea Soncin, jediný gól strelila Jenni Hermoso, keď zakončovala ľavačkou (min 89), po odraze od brankárky Laury Giuliani (Miláno). Po akcii Salmy Paralluelovej v ľavom pásme kapitánka Alexia Putellasová zakončila ľavou nohou v hre pred týmto gólom. Esther odohrala 45 minút (prvý polčas).

Bola nominovaná Montse Tomé na zápasy v septembri 2023 proti Švédsku a Švajčiarsku. Pre problémy s členkom ju následne vyradili.

23. augusta 2023 Gotham FC oznámil podpis Esther González. Podpíše novú zmluvu do roku 2025 so vzájomnou opciou na rok 2026. Bude nosiť číslo 9. Po jej boku bude hrať stredopoliarka Maitane López, predtým Atlético de Madrid. "Som nadšená a poctená, že som sa pripojila ku Gotham FC (New Jersey a New York), jednému z najlepších klubov v NWSL," povedala Esther. "Sme nadšení, že môžeme privítať Esther Gonzálezovú, ktorá prinesie do tímu veľa kvality," povedal manažér FC Gotham Juan Carlos Amorós (bývalý manažér Realu Betis a Tottenhamu Londýn).

MAJSTERKA SVETA VO FUTBALE Z AUSTRÁLIE

Ďalší gól Olgy Carmonovej znamenal, že Španielsko porazilo Anglicko a zdvihlo svoje prvé majstrovstvá sveta žien (1:0). Ľavá obrankyňa Realu Madrid opäť skórovala v Sydney (min 29, opäť ľavou nohou), 20. augusta 2023. Asistenciu na tento gól si pripísala Mariona Caldentey. Esther zostala na lavičke.
Španielsko porazilo Švédsko prvýkrát v histórii (2:1) a kvalifikovalo sa do finále MS. Esther odohrala 3 minút. Táto konfrontácia sa odohrala 15. augusta v Eden Parku (Auckland, Nový Zéland). Salma Paralluelo (min 81) skórovala za La Roja po defenzívnom odraze a hre Jenni Hermoso; a kapitánka Olga Carmona ľavou nohou (min 90), po rohovom vhadzovaní Tere Abelleira. Švédsky gól bol dielom Rebecky Blomqvistovej (min 88), po asistencii Liny Hurtigovej.
Španielsko sa po prvý raz vo svojej histórii dostane do semifinále veľkého turnaja. Vo štvrťfinále majstrovstiev sveta zvíťazili nad Holandskom (9FIFA) po predĺžení (2:1) po dosiahnutí 90 minút za nerozhodného výsledku. Táto konfrontácia sa odohrala na regionálnom štadióne Sky (Wellington, Nový Zéland) 11. augusta 2023. Esther odohrala 100 minút (kapitánka). Mariona Caldentey otvorila skóre penaltou, ktorej sa dopustila Stefanie van der Gragtová (na rozlúčku s profesionálnou futbalistkou). Práve Stefanie dosiahla vyrovnávajúci gól tímu vedeného Andriesom Jonkerom (min 90 + 1). Konečný výsledok stanovila Salma Paralluelo osobným pohybom z kolmice z protiútoku (min 111). Futbalistku afrického pôvodu ocenila FIFA ako hráčku zápasu.
Španielsko po prvý raz prekonalo jedno kolo (jediný zápas) na veľkom turnaji. La Roja sa tak dostala do štvrťfinále MS. V osemfinále zdolali Švajčiarsko (20-FIFA) (5:1). Esther odohrala 64 minút. Táto konfrontácia sa odohrala 5. augusta v Eden Park (Auckland, Nový Zéland). Za La Roja skórovali Aitana Bonmatí (dva), Alba Redondo, Laia Codina a Jenni Hermoso. Laia si strelila švajčiarsky gól na vlastnú bránu, kvôli prihrávke, ktorú mala v úmysle nasmerovať nováčik Cata Coll.
Španielsko prehralo s Japonskom (4:0) v treťom dni C-skupiny. Esther odohrala 10 minút. Táto konfrontácia sa odohrala 31. júla na regionálnom štadióne Wellington (Nový Zéland). Za tím, ktorý vedie Futoshi Ikeda, strelili góly Hinata Miyazawa (klub Mynavi Sendai), 1:0 (min 12); Riko Ueki (Tokio Verdy), 2:0 (min 29); opäť Hinata, 3:0 (min 40); a Mina Tanaka (INAC Kobe), 4:0 (min 82). Španielsko postúpi do osemfinále ako druhé v skupine po ázijských futbalistkách.
Španielsko dosiahlo matematický postup do osemfinále MS. La Roja porazila 26. júla na štadióne Eden Park (Auckland, Nový Zéland) Zambiu (5:0), ktorú trénoval Bruce Mwape. Esther zostala na lavičke. Druhý deň sa hralo v skupine C. Góly strelili Tere Abelleira (min 9), dva Jenni Hermoso (min 13 a 70) a ďalšie dva Alba Redondo (min 69 a 85).
Esther sa stala protagonistkou úvodu MS v C-skupine. Španielsko porazilo Kostariku (3:0) na Sky Stadium v ​​meste Wellington (Nový Zéland) 21. júla 2023. Esther González sa podieľala na hre o prvý gól, pretože po jej centri z ľavej zóny si strelila vlastný gól stredná obrankyňa Valeria del Campo (min 21). Esther navyše strelila tretí gól, keď zakončila ľavačkou po odraze (min 27). Esther zostala v hre až do 63. minúty, keď ju nahradila Alba Redondo.

Esther sa zúčastnila prípravného zápasu proti Vietnamu (9:0), ktorý sa nezapočítava do zoznamu víťazov UEFA/FIFA. Hralo sa 14. júla 2023 na McLennan Park Stadium, v Papakura, Auckland (Nový Zéland). Tím vedený Mai Đức Chung (Hanoj, 1951) sa tiež zúčastňuje tohto letného turnaja Svetového pohára.
Španielsko zavŕšilo európsku prípravu na majstrovstvá sveta toto leto výhrou v Dánsku (0:2) 5. júla. Esther odohrala 33 minút. Góly strelili Ona Batlle (min 7) a Salma Paralluelo (min 53). Hralo sa na štadióne Gladsaxe (Søborg, Kodaň). Tím vedený Larsom Søndergaardom sa toto leto zúčastňuje aj Svetového pohára.
Esther odohrala 45 minút. Španielsko zdolalo v prípravnom zápase na MS Panamu (7:0). Hralo sa na Estadio Román Suárez Puerta (Avilés, Asturias), 29. júna 2023. Góly strelili presne Esther (dva), Alexia, Guerrero (penalta), Navarro a Athenea, ako aj vlastný gól Rebecy Espinosovej. Panamčania, ktorí budú toto leto aj na majstrovstvách sveta, okupujú 52. pozíciu FIFA. Esther je na zozname 23 pre Svetový pohár.
​ Jorge Vilda sa jej ozval 12. júna 2023 s výhľadom na majstrovstvá sveta v lete.

Začiatkom júna 2023 Real Madrid oznámil odchod Esther Gonzálezovej. Z belasého klubu odchádza po dvoch sezónach ako najlepšia strelkyňa s 39 gólmi. Útočníčka z Granady mala zmluvu do 30. júna 2023.

Esther odohrala 73 minút 11. apríla 2023 na Ibize. Španielsko porazilo (3:0) Čínu na čele so Shui Qingxia. Na štadióne Palladium Can Misses slúžila ako príprava na majstrovstvá sveta v lete v Austrálii/Novom Zélande. Skóre otvorila Tere Abelleira (min 45). Athenea del Castillo expandovala, strelou ľavačkou po odrazenej lopte (min 60). Konečný výsledok stanovila hlavičkou Alba Redondo po rohovom kope Jenni Hermoso (min 81).
Esther odohrala 35 minút na štadióne Palladium Can Misses (Ibiza) 6. apríla 2023. Španielsko porazilo Nórsko (4:2), ktoré trénuje Hege Riise, v prípravnom zápase na majstrovstvá sveta. Skórovali Jenni Hermoso (dve) a Salma Paralluelo (ďalšie dve). Za škandinávsky tím skórovali Ada Hegerberg z Lyonu (1:1, min 20); a Cesilie Andreassen z Rosenborgu (4:2, min 86).
Zavolali ju na etapu začiatkom apríla na Ibize s národným tímom A (Nórsko a Čína, súperi).

Španielsko uzavrelo účasť na Pohári národov na druhom mieste po Austrálii a pred Českom (tretie) a Jamajkou (štvrté). V tretí deň turnaja La Roja zdolala český tím (3:0). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne McDonald Jones Stadium v ​​austrálskom meste Newcastle 22. februára 2023. Góly strelili presne Esther González (dva) a Athenea del Castillo (z penalty). Esther odohrala 45 minút.
Austrália zdolala Španielsko na Pohári národov (3:2) 19. februára. Za Matildas skórovali v prvom polčase Cortnee Vine, Clare Polkinghorne a Caitlin Foord. Oľga Carmona a Alba Redondo uzavreli medzeru. Hralo sa na štadióne CommBank (Parramatta, Greater Western Sydney, Nový Južný Wales, Austrália). Výber, ktorý pripravil Švéd Tony Gustavsson, dosiahol šieste víťazstvo v rade. Esther sa zúčastnila 77 minút.
Španielsko začalo turnaj v Austrálii na štadióne Industree Group, v meste Gosford (Brisbane Water, Nový Južný Wales), 16. februára. Porazili tím Jamajky na čele s Lorne Donaldson (3:0). Gól strelili Maite, presne Esther a Fiamma. Esther sa zúčastnila 45 minút.
Zavolal ju Jorge Vilda na prípravný turnaj v Austrálii vo februári 2023.

Esther González porazila Levante Las Planas na katalánskej pôde (1:4) 3. decembra 2022 (11. zápas) v úvodnom polčase dva góly: prvý z prihrávky od Fellera (min 4) a druhý z podania Lucía Rodríguezová (min 34). Útočníčka Granady tak za belasý klub pridáva už dvanásty tohtosezónny gól.

Povolaný v novembri 2022 na prípravné zápasy proti Argentíne a Japonsku v národných tímoch.

Esther González otvorila skóre Madridu v skupinovej fáze ženskej Ligy majstrov, asistovala jej Claudia Zornoza; a Olga Carmona premenila penaltu ľavačkou. Maximálny trest bol spáchaný na samotnej andalúzskej futbalistke. Esther navyše hlavičkovala do brvna. Na štadióne Loro Boriçi v meste Shkodër (Albánsko) 20. októbra porazil tím pripravený Albertom Torilom KFF Vllaznia (0:2).

V deň piateho zápasu Ligy F vo Valdebebas strelila Esther za deväť minút hetrik (72, 73 a 81). Andalúzska útočníčka sa zapojila do hry v 68. minúte. Real Madrid porazil Deportivo Alavés (7:1) 16. októbra 2022.

Španielsky tím dosiahol historicky prvé víťazstvo proti Spojeným štátom, ktoré pripravil Vlatko Andonovski. Táto prípravná konfrontácia sa odohrala na štadióne El Sadar 11. októbra 2022 (2:0). Skóre otvorila debutantka Laia Codina po rohu a niekoľkých odrazoch (min 39). Konečný výsledok stanovila presne Esther Gonzálezová, ktorá zakončila ľavou nohou v podaní Oihane Hernándezovej a múrom po zákroku Maitane Lópezovej (min 72). Esther odohrala 81 minút.
Španielsko a Švédsko remizovali (1:1) v prípravnom zápase hranom 7. októbra 2022 na štadióne Arcángel (Córdoba). Štartovalo osem madridistických žien. Mužstvo pripravené Petrom Gerhardssonom získalo výhodu gólom Rebecky Blomqvistovej (min 14, asistencia Kosovare Asllani). Marta Cardona vyrovnala (min 83, ľavou nohou, pri podaní Irene Guerrero). Debutovala Nuria Rábano. Esther odohrala 90 minút.
30. septembra 2022 povolaný Jorgem Vildom na prípravné zápasy proti Švédsku v Córdobe a proti Spojeným štátom v Pamplone.

Esther González odštartovala hviezdny štart v Európskej ženskej lige majstrov 2022-2023. Útočníčka Realu Madrid podpísala gólový pokerový zápas proti Sturmu Graz vo Valdebebas 18. augusta.

Španielsko uzavrelo svoju predchádzajúcu skupinu majstrovstiev sveta víťazstvom nad Ukrajinou (5:0) v Las Rozas, 6. septembra. Góly strelili presne Esther González, dva (min 15 a 42); Alba Redondo, dvaja ďalší (min 29 a 39); a Jenni Hermoso z penalty (min 67). Esther súťažila 80 minút.
Španielsko odohralo predposledný zápas skupinovej fázy majstrovstiev sveta v Austrálii/Novom Zélande. 2. septembra 2022 zdolali v Las Rozas (Madrid) Maďarsko. Góly strelili presne Esther González (min 24), kapitánka Irene Paredes (min 27, hlavička) a konečných 3:0 Patri Guijarro (min 74). Esther súťažila 45 minút (prvá časť).
Jorge Vilda ju povolal koncom augusta 2022 na dva septembrové zápasy proti Maďarsku a Ukrajine (skupinová fáza majstrovstiev sveta).
Španielsko uzavrelo svoju účasť na Euro-2022 na britskej pôde vo štvrťfinále. Podľahol v predĺžení proti Anglicku, 20. júla v Brightone. Presne Esther Gonzálezová dostala La Roja do vedenia po asistencii Athenea del Castillo (min 54). Premenili Ella Toone (1:1, min 84) a Georgia Stanway (2:1, min 96). Esther odohrala 78 minút.
Španielsky tím sa dostal do štvrťfinále Euro-2022. B-skupinu uzavreli víťazstvom proti Dánsku v Brentforde (1:0), 16. júla. Ten jediný gól strelila Marta Cardona, keď zakončila hlavičkou po asistencii Olgy Carmonovej (min 90). Dáni vedení Larsom Søndergaardom vypadnú. Esther súťažila 45 minút (druhá časť).
Španielsko odštartovalo záverečnú fázu Euro-2022 v Anglicku víťazstvom. Na štadióne MK v meste Milton Keynes (neďaleko Londýna) 8. júla porazili Fínsko (4:1). La Roja strelil tri góly hlavou a druhý z penalty. Skórovali Irene Paredes (min 26), Aitana Bonmatí (min 41), Lucía García (min 75) a Mariona Caldentey (min 90+5). Linda Sällströmová už v úvodnej minúte presadila severský tím na čele so Švédkou Annou Signeulovou. Esther súťažila 78 minút.

Prípravná fáza pred Eurom v Anglicku sa skončila. Taliansko a Španielsko remizovali 1. júla na ihrisku Castel di Sangro 1:1. Esther súťažila 63 minút. Za tím pod vedením Mileny Bertoliniovej otvorila skóre Valentina Bergamaschiová volejom po rohovej strele Valentiny Cernoiovej (min 48). Alexia Putellas vyrovnala (min 68), hlavičkou po asistencii Marty Cardonovej.
Španielsko čelilo Austrálii prvýkrát v histórii. Táto prípravná konfrontácia s výhľadom na tohtoročné letné Euro v Anglicku sa odohrala na štadióne Colombino (Huelva). Tím vedený Jorgem Vildom vyhral 7:0 (minimálna prevaha v polčase). Esther odohrala 45 minút, druhú časť (25. júna 2022). Skórovala 3-0 (min 53).

Španielsku sa podarilo dostať do záverečnej fázy majstrovstiev sveta v Austrálii/Novom Zélande-2023. V skupine B dosiahli matematickú priečku, keď zdolali Škótsko (FIFA 23) 12. aprila 2022 v Hampden Parku v Glasgowe (0:2). Esther sa zúčastnila 75 minút. Góly strelila kapitánka Jenni Hermosóová, prvý z penalty. Na zápase žien na škótskej pôde bola rekordná návštevnosť: 7804 divákov.

Odohrala 45 minút (druhá časť) v prípravnom zápase hranom 7.4.2022 na štadióne Rica Péreza (Alicante). Španielsko a Brazília si vyrovnali jeden. Alexia Putellasová sa ujala vedenia, keď premenila priamy kop ľavou nohou (min 8); v 39 min Geyse Ferreira (Madrid CFF) vyrovnala po asistencii Kerolina Ferraza (bývalý Madrid CFF, teraz v North Caroline).

V posledný deň Pohára Arnolda Clarka, 23.2.2022, súťažila 33 minút. Španielsko zdolalo Kanadu (aktuálny olympijský víťaz) 1:0 na štadióne Molineux (Wolverhampton, Anglicko). Jediný gól strelila Alexia Putellas (min 21). La Roja skončila na turnaji na druhom mieste po titule anglických hostiteľiek.
Zúčastnila sa 5 minút v druhom zápase Pohára Arnolda Clarka. Španielsko a Anglicko remizovali 0:0 na štadióne Carrow Road v meste Norwich 20. februára.
Odohrala 34 minút na začiatku Pohára Arnolda Clarka. Španielsko a Nemecko 17. februára 2022 na Riverside Stadium v ​​meste Middlesbrough remizovali jedenkrát. Alexia Putellas posunula dopredu La Roja (min 46) a vyrovnala Lea Schüller (min 88).

V poslednej konfrontácii v roku 2021 so španielskym národným tímom odohrala 30. novembra 18 minút. Asistovala na 7:0. Na štadióne La Cartuja (Sevilla) Španielsko zdolalo Škótsko (8:0, po polčase 3:0). Ako titulky tvorili deväť futbalistov FC Barcelona. Zodpovedalo to skupine B majstrovstiev sveta.
Esther nastúpila 90 minút proti Faerským ostrovom (12-0, 5-0 v polčase). Dosiahla gólový poker: 1-0 (min 2), 5-0 (min 41), 7-0 (min 51) a 10-0 (min 74). Asistovala na 9:0 a tiež na 12:0. Táto konfrontácia zodpovedala skupine B pred majstrovstvami sveta v Austrálii / Novom Zélande a hrala sa na štadióne La Cartuja (Sevilla) 25. novembra 2021.

Real Madrid oznámil toto leto 2021 začlenenie útočníka Esther Gonzálezovej (Levante UD).

Španielsko odohralo v Maďarsku druhý termín kvalifikačnej skupinovej fázy o postup na majstrovstvá sveta na Novom Zélande / Austrálii. 21. 9. 2021 navštívil Új Hidegkuti Nándor Stadionban (štadión MTK) v Budapešti. Maďarský tím zdolali 0:7 (do polčasu 0:3). Esther súťažila 58 minút. Dosiahla dva ciele: 0-1 (min 7) a 0-2 (min 20).
Španielsko začalo svoju účasť v kvalifikačnej skupinovej fáze majstrovstiev sveta na Novom Zélande / Austrálii. 16. 9. 2021 navštívil štadión Tórsvøllur v meste Tórshavn. Tím Faerských ostrovov zdolali 0:10 (do polčasu 0:3). Esther ​​zostala na lavičke.
V priateľskej konfrontácii prípravy proti Dánsku (3-0), sa zúčastnila 45 minút (prvý polčas). Odohralo sa 15. 6. 2021 na štadióne Santo Domingo (Alcorcón, Madrid). Skórovali Aitana Bonmatí (dvaja) a Patri Guijarro.
V zápase priateľskej prípravy proti Belgicku, odohrala 59. minút na štadióne Santo Domingo v Alcorcóne (Madrid) 10. júna 2021 (3:0).
Zúčastnila sa 75 minút proti Holandsku v Marbelle (1:0). Táto priateľská konfrontácia sa odohrala 9. 4. 2021 na štadióne Antonia Lorenza Cuevasa. Jediný gól v zápase strelila Patri Guijarro (31 minút). Ako štartérka pôsobila osem hráčok FC Barcelona a v druhom polčase pribudla ďalšia. Slúžilo tiež ako príprava na výber v réžii Sariny Wiegmanovej s ohľadom na jej účasť na olympijských hrách v Tokiu-2021.

Esther zasiahla 90 minút do konfrontácie s Poľskom (3:0), ktoré uzavreli skupinu D pred Euro-2022, ktorá odohrala 23. 2. 2021 v Ciudad del Fútbol v Las Rozas (Madrid). Skórovala 1-0 (24 minút) a aj 2-0 (69 minút).
Esther aj sa zúčastnila s reprezentáciou "A" 90 minút v Baku (18. 2. 2021). Španielsko dosiahlo v Anglicku matematickú prihrávku na Euro 2022; porazilo Azeris (0-13). Esther dosiahla historický cieľový výsledok v Baku: skórovala 5 góly.
Španielske futbalové reprezentantky zvíťazili v piatkovom stretnutí 23.10/2020 kvalifikácie ME 2022 na španielskej pôde v Seville proti Českej republike 4-0 (Estadio La Cartuja). Esther odohrala 58 minút. Skórovala 1-0 (1 minút).
Hrala v inom futbalovom zápase tejto skupinovej fázy pre Euro (16 minút). Zúčastnila sa dvoch priateľských zápasov v apríli, máji a júni 2019 pred Majstrovstvami Sveta vo Francúzsku (91 minút). Od apríla do septembra 2018, hrala jeden zápas so španielskym národným tímom "A" (7 minút), ktorý ukončil kvalifikačnú skupinu pre Majstrovstvá Sveta vo Francúzsku. Od augusta 2015 do decembra 2017 hrala so španielskym národným tímom "A" 2 zápasov (23 minút, debutovala).

V lete roku 2019 sa vrátila do Levante UD. Od roku 2016 do roku 2019 hrala v Atlético de Madrid. Hrala tiež s Málagou a Sporting de Huelvou. Esther González Rodríguez sa narodila v Huéscare (Granada).Posledná aktualizácia: 03 DEC 2023

Ďalšie podobné články

Esther podpísala poker gólov v európskom štarte proti Rakúšankám

19 AUG 2022 | ČLÁNOK
Esther González odštartovala hviezdny štart v Európskej ženskej lige majstrov 2022-2023. Útočníčka Realu Madrid podpísala gólový pokerový zápas proti Sturmu Graz vo Valdebebas 18. augusta. Ženský tím Madridista vyradil rakúske futbalistky zo súťaže (4. skupina, 6:0). Útočníčka Granady otvorila skóre už v prvom polčase a v druhom polčase predĺžila rekord tromi gólmi. Naomie a Athenea dokončili ciele.

Esther González strelila v závere šiesty gól Španielska na Eure

21 JÚL 2022 | ČLÁNOK
Esther González (Huéscar, Granada, 1992) bola protagonistkou záveru účasti La Roja na Euro-2022 na britskej pôde. Esther sa dostala do vedenia Španielska (54. minúta) po asistencii Athenea del Castillo, oboch členov Realu Madrid. Bol to šestnásty gól útočníka Granady s národným tímom. Esther odohrala proti Angličankám 78 minút, nahradila ju totiž Sheila García. Na tomto Eure nastúpila na tri zápasy (dva štartové), spolu 201 minút.

Esther: gólový poker v Seville po piatich góloch v Baku

30 NOV 2021 | ČLÁNOK
Najlepšou strelkyňou štadióna La Cartuja (Sevilla) sa 25. novembra 2021 stala andalúzska útočníčka Esther González. Futbalistka narodená v Huéscar (Granada), dosiahla gólový poker: 1-0 (min 2), 5-0 (min 41), 7-0 (min 51) a 10-0 (min 74). Asistovala na 9:0 a tiež na 12:0. So španielskou reprezentáciou tak dosahuje štrnásť gólov.