Pozícía: Útočníčka
Aktuálna kategória: ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 12 (A)
Počet gólov v kategórii: 1 (A)
Benfica padá vo štvrťfinále Ligy majstrov 2023-2024 po opätovnej prehre s Olympique Lyonnais (4:1). Za tím vedený Soniou Bompastorovou strelila Delphine Cascarino (hráčka zápasu) dva góly: 1:0 (min 43) a 2:1 (min 51). Kadidiatou Diani zvýšila na 3:1 (min 90+1). Na 4:1 si dala Catarina Amado do vlastnej bránky (min 90+6). Marie-Yasmine Alidou strelila portugalský gól (1:1, min 45) po asistencii Lucia Alves. V 83. minúte sa do hry zapojila Andrea Sánchez Falcón, ktorý nahradila Kanaďanku Chandru Davidsonovú. Tento odvetný zápas sa odohral 27. marca 2024 na štadióne OL (Décines).
Benfica odštartovala štvrťfinále Ligy majstrov 2023-2024 prehrou v Lisabone (1:2). Tím vedený Filipou Patão podľahol Olympique de Lyon (Francúzsko). Táto prvá zápasová konfrontácia sa odohrala 19. marca 2024. Andrea Sánchez Falcón odohrala 70 minút.
S klubom SL Benfica v skupinovej fáze majstrovstiev Európy UEFA 2023-2024 do 22. januára nastúpila na 3 zápasy (121 minút).
FC Barcelona odštartovala obhajobu európskeho titulu "ručičkou" proti Benfice (5:0). Táto konfrontácia v A-skupine Ligy majstrov sa odohrala 14. novembra 2023 na Estadi Johan Cruyff. Proti bývalému klubu sa postavila aj útočníčka z Gran Canaria Andrea Sánchez Falcón, ktorá odohrala 57 minút.

1. júla 2023 podpísala Andrea Falcón zmluvu s SL Benfica do roku 2026 a je posilou ženského futbalového tímu Las Águilas. Všestranná útočníčka z Arucas bola s príchodom do Luz spokojná a hrdá. "Som veľmi šťastná a nadšená z projektu a skvelých nápadov, ktoré má. Je pre mňa cťou byť tu a byť súčasťou tohto klubu s toľkou históriou," vysvetlila pre BTV.

Andrea Sánchez Falcón vyhrala ligu v Mexiku. 5. júna 2023 boli Las Águilas del América, ktoré trénuje Ángel Villacampa z Toleda, vyhlásené za ženské šampiónky Clausura 2023. V druhom zápase finále mexickej ženskej futbalovej ligy zdolali Las Tuzas del Pachuca 2:1. Andrea zostala na lavičke. Za šampiónky skórovali Katty Martínez a Francúzka (bývalá hráčka Realu Madrid) Aurélie Kaci. Skrátené rozdiely Alice Soto. V prvom zápase finále tiež vyhrali (1:2). Club América už tento národný turnaj dosiahol v Aperture 2018.

Povolaný Jorgem Vildom na prípravné zápasy proti Švédsku v Córdobe a proti Spojeným štátom v Pamplone.

Leto 2022 sa pripojila k klubu América z Mexika. Debut v Liga MX Femenil bol proti FC Juárez, 12. septembra. Zúčastnila sa 70 minút (nahradila ju Nati Mauleón). Club América vyhral 2:0 na Estadio Cancha Centenario-5. Kiana Palacios (bývalý Real Sociedad) tieto dva ciele splnila. Andrea nosí číslo 28.
V tomto Apertura 2022 tím trénuje Ángel Villacampa Carrasco (Toledo, 1976), po prechode cez Atlético de Madrid, Athletic Club a Levante UD. S Amerikou súperí aj bývalá Barcelončanka Andrea Pereira, rovnako ako Aurélie Kaci (bývalý Real Madrid) a Itzel González (bývalý Sevilla).

ROZLÚČKA S FC BARCELONA

27. augusta 2022 bolo oficiálne odlúčenie Andrey Sáncheza Falcóna z Gran Canaria od FC Barcelona po dvoch pôsobiskách v klube Blaugrana. Do klubu vstúpila v roku 2013.
Dňa 18.1.2022 FC Barcelona a Levante UD zverejnili dohodu o pôžičke Andreu Sáncheza Falcóna do konca sezóny. Hráčka Gran Canaria práve prekonala zranenie pravého kolena, pre ktoré podstúpila operáciu v marci 2021. Vo druhom pôsobení v tíme Blaugrana, odohrala hráčka z Arucas 22 oficiálnych zápasov medzi 2019-2020 a 2020-2021 sezóny, ako sa uvádza na oficiálnej stránke katalánskeho klubu.
7.1.2022 Andrea Sánchez Falcón sa vrátila k tréningu s prvým tímom FC Barcelona, ​​pričom o 294 dní neskôr trénovala čiastočne so skupinou vedenou Jonatanom Giráldezom. Počas kariéry futbalistka Gran Canaria sa zotavila z dvoch pretrhnutých krížových väzov, plantárnej fasciitídy a ochorenia chrupavky.

Odohrala v jednom futbalovom zápase skupinovej fázy pre Euro (14 minút)
Hrala 34 minút v priateľskom zápase proti Francúzsku (španielska porážka 2-0) v Clermont-Ferrand (31. 8. 2019).
Zúčastnila sa dvoch zápasov svetového pohára vo Francúzsku 2019 (60 minút).
Zúčastnila sa dvoch priateľských zápasov v apríli, máji a júni 2019 pred Majstrovstvami Sveta vo Francúzsku (103 minút)
Hrala priateľský zápas (22.1.2019) proti Spojeným štátom (0-1) v Alicante (33 minút)
Hrala priateľský zápas (17.1.2019) proti Belgicku (1-1) v Cartagena (78 minút)
Hrala priateľský zápas (13.11.2018) proti Nemecku (0-0) v Erfurt (35 minút)
Hrala priateľský zápas (8.11.2018) proti Poľsku (3-1) v Leganés (90 minút)
Od augusta 2015 do decembra 2017 hrala so španielskym národným tímom "A" 2 zápasov (98 minút).
V Algarve Cup-2017 debutovala s ženským národným tímom proti Nórsku.
Pretekala na svetovom pohári do 20 rokov, ktorý sa konal od 13. novembra do 3. decembra v Port Moresby (Papua Nová Guinea). Španielsko zo štvorfinále proti Severnej Kórei (2-3) vypadlo v predĺžení. 90 minút odohrala proti Kanade (5-0); 90 proti Japonsku (1-0); aj 90 minút proti Nigérii (1-2); a 111 minút proti Severokórejčanom.
V sezóne 2015-2016 bola v Európe vyhlásená za finalistku v kategórii do 19 rokov, v záverečnej fáze, ktorá sa hrala na Slovensku, od 19. do 31. júla. Zúčastnila sa 89 minút na otváracom dni proti Nemecku v meste Senica (1-0); 90 minút proti Rakúsku v meste Myjava (4-0); 90 minút v semifinále proti Holandsku v Senci (4-3); a tiež 90 minút proti Francúzsku (1-2) vo finále aj v meste Senec. Dostala 1-0 proti rakúšanom z voľného kopu (min 5) a tiež 2-0 s hlavičkou (min 29).
Zúčastnila sa troch zápasov elitného kola (213 minút) zodpovedajúcich sezóne 2015-2016 v kategórii U19, ktoré sa hrali od 5. do 10. apríla v Dánsku. V meste Skive skórovala proti Dánom 2-0 (3-1).
Ako štartérka sa zúčastnila priateľského zápasu proti Rusku na štadióne Camilo Cano v La Nucía (Alicante) 24. 2. 2016 (1-0) s tímom U19.