Pozícía: stredopoliarka
Aktuálna kategória: U17
Počet zápasov v aktuálnej kategórii:
Počet gólov v kategórii:
Prešovské ženy zvíťazili na hosťovaní v Žiline (2:4). Zodpovedalo to tretiemu dňu fázy zotrvania v kategórii, 20. apríla 2024. Góly strelili presne Lucia Rumančíková dva (min 4 a 60) a ďalšie dva Adela Vašáková (min 10 a 70).

Slovensko WU17 a Česká republika WU17 remizovali (1:1). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne August Wenzel v nemeckom meste Barsinghausen 24. marca 2024. Zodpovedala tretiemu a poslednému dňu skupiny A1 (2. kolo ME). Slovensko končí na poslednom mieste s jedným bodom, zatiaľ čo české hráčky uzatvárajú tri remízy v rade. Slovenské futbalistky posunula Tamara Kramlíková (min 34), po rohovom kope Katky Bučkovej a asistencii Ley Bekečovej. S výberom, ktorý pripravil Daniel Smejkal, vyrovnala skóre Adéla Trachtová (min 74), po asistencii Zuzany Vavrlovej. Drevené práce dokončili Nikola Šotová (min 12) a Adéla Trachtová (min 30). Lucia zostala na lavičke.

Slovensko WU17 prehralo s Nemeckom WU17 (2:0). Táto konfrontácia sa odohrala na Wilhelm-Langrehr Stadion v nemeckom meste Garbsen 21. marca 2024. Zodpovedala druhému dňu skupiny A1 (2. kolo ME). S výberom, ktorý pripravila Sabine Loderer, Emma Memmingerová otvorila skóre (min 5) z diaľky. Tala Mia Winter po asistencii Tessy Zimmermannovej hlavičkou (min 23) predĺžila výsledok. Emma (min 15), Tessa (min 16) a Paula Rintzner (min 40) dokončili s drevom. Lucia odohrala 34 minút.

Slovensko WU17 prehralo s Francúzskom WU17 (0:6). Táto konfrontácia sa odohrala na Eilenriedestadion (96 Akademie), v meste Hannover (Nemecko), 18. marca 2024. Zodpovedala prvému dňu skupiny A1 (2. kolo ME). S výberom, ktorý pripravila Cécile Locatelli, dosiahla Léa Sylejmani double (min 22 z penalty a min 54). Maximálny trest spáchala Ema Marhevková na Djenna-Léna Tene. Výhru skompletizovali Justine Rouquet (min 49), Lina Gay (min 61), Messina Fouda Ahmadou (min 65) a Tene (min 77). Konkrétne Tene dokončila s drevom dvakrát (min 57 a 90). Asistencie poskytli Ambre Ouazar, Léa a Justine. Lucia zostala na lavičke.

Reprezentácia WU17 zdolala v druhom prípravnom zápase domáce Turecko (0:1). Rozhodujúci gól strelila pár minút pred koncom duelu presne Lucia Rumančíková. Táto konfrontácia sa odohrala 11. februára v Emirhan Sport Center (Manavgat). Lucia odohrala 45 minút (druhá časť).
Tréner reprezentácie WU19 Jozef Jelšic nominoval ju (náhradníčka) na fyzicko-kondičné testovanie v Nemciach 18. a 19. decembra 2023.

Prešovský klub prehral doma so Slovanom Bratislava (3:8). Zodpovedalo to desiatemu dňu turnaja, 21. októbru. Góly strelila presne Lucia Rumančíková, hetrik (min 49, 53 a 72), posledný zo štandardky.

Slovensko WU17 vyhralo svoje dve priateľské prípravné konfrontácie proti Grécku WU17 v dňoch 13. a 15. septembra 2023. Oba zápasy sa hrali v priestoroch MOL Academy v Dunajskej Strede. Lucia odohrala v prvom zápase 23 minút (2:0) a sedem minút v druhom (1:0).
Tréner reprezentácie WU17 Jozef Jelšic nominoval ju na dva prípravné zápasy s Gréckom (13. a 15. septembra 2023).

V tejto sezóne 2023-2024 patrí klubu 1. FC Tatran Prešov.
Pochádza z tímov Futbalový klub Spišská Nová Ves a OTJ Jamník.