Pozícía: záložníci
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 39 (do 30. júna 2022)
Počet gólov v kategórii: 3
Slovenská futbalová reprezentácia neuspela v premiérovom vystúpení pod vedením talianskeho trénera Francesca Calzonu: prehrala v Trnave s Azerbajdžanom 1:2. Stanislav odohral celých 90 minút. Hostí poslal do vedenia v 44. minúte Renat Dadašov, v nadstavenom čase druhého polčasu vyrovnal z jedenástky Erik Jirka, ale v 90.+5 min rozhodol o výsledku Hodžat Haghverdi.
Pozvánku na zápasy Ligy národov proti Azerbajdžanu (vo štvrtok 22. septembra o 20.45 v Trnave) a Bielorusku (v nedeľu 25. septembra o 18.00 v Bačke Topole, Srbské mesto).

Slovenskí futbalisti zvíťazili nad Bieloruskom 0:1 vo svojom úvodnom zápase 3. skupiny C-divízie Ligy národov (3. jún 2022). Stanislav súťažil 89 minút. Jediný gól zápasu strelil striedajúci Tomáš Suslov (min 61). Zápas sa hral v srbskom meste Nový Sad, keďže situácia v Bielorusku nie je bezpečná pre vojenskú inváziu Ruska na Ukrajine. Slovensko hralo prvýkrát bez kapitána Mareka Hamšíka, ktorý ukončil reprezentačnú kariéru. V tíme chýbali aj Martin Dúbravka či Dávid Hancko.
Slovensko v druhý deň 3. skupiny C divízie Ligy národov (6. júna 2022) prehralo doma s Kazachstanom (0:1). Stanislav súťažil celých 90 minút. Jediný gól zápasu strelil Aslan Darabajev (min 26, asistencia Elkhan Astanov). Hralo sa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.
V treťom termíne Ligy národov (10. júna) Slovensko vyhralo návštevu Dalga Areny v Baku nad Azerbajdžanom (0:1). Stanislav súťažil 75 minút. Jediný gól zápasu strelil Weiss (min 81, asistencia Bero).

29.3.2022 odohral 90 minút v priateľskom zápase proti Fínsku na štadióne La Condomina v Murcii (víťazstvo 2:0, Duda a Jirka).
Dňa 25.3.2022 odohral 83 minút v priateľskom zápase proti Nórsku na štadióne Ullevaal v Osle (prehra 2:0, Haaland a Ødegaard).

Slovenskí futbalisti vyhrali v kvalifikácii MS 2022 nad Cyprom 2:0 (7. sep 2021), na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave. Strelecky sa presadili hráči Ivan Schranz a Martin Koscelník. Lobotka odohral 53 minút. Pre zranenie ho museli vymeniť.
4. sep 2021, v piatom zápase kvalifikácie MS 2022 slovenskí futbalisti utrpeli prvú prehru. Slováci doma podľahli úradujúcim vicemajstrom sveta Chorvátom (0:1). Rozhodol gólom v 86. min stredopoliar Interu Miláno Marcelo Brozovič. Lobotka odohral 90 minút.
1. sep 2021, futbalisti Slovenska remizovali v Slovinsku (1:1). Jediný gól Slovenska strelil Róbert Boženík (H-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta do Kataru 2022). Lobotka odohral aj 90 minút.
Na štadióne La Cartuja (Sevilla) odohral 45 minút (druhý polčas) proti Španielsku. Slovensko tak toto leto 2021 uzavrelo účasť na európskom šampionáte.
1. júna odohral v Rakúsku v priateľskom zápase proti Bulharsku (1:1) 81 minút.

V Taliansku 15. januára 2020 podpísal zmluvu so Società Sportiva Calcio Napoli.
Debutoval v košickej Neapole v Coppa Italia 21. januára, keď odohral posledných 22 minút proti Lazio. V Serie A bol prepustený 26. januára na štadióne San Paolo proti Juventusu, porazil Turínsky klub 2-1 a zúčastnil sa posledných 21 minút. V nasledujúcich dňoch zasiahol 61 minút proti Sampdoria (prvýkrát v zostave) a 45 proti Lecce. V Ligy majstrov sa nezúčastnil proti FC Barcelona aj na štadióne San Paolo.
Pochádza z Real Club Celta. V klube Celta vo Vigu sa zúčastnil od leta 2017.
Odohral tiež v Dánsku s Nordsjællandom (2015-2017).