Pozícía: obrankyňa
Aktuálna kategória: U-17
Počet zápasov v aktuálnej kategórii:
Počet gólov v kategórii:
Španielsko WU17 vyhralo európsky šampionát piatykrát vo svojej histórii. Vo finále európskeho turnaja 2023-2024 tím vedený Keniom Gonzalom porazil Anglicko WU17 pripravované Natalie Hendersonovou (4:0). Bolo to prvýkrát, čo sa Britky dostali do finále v tejto kategórii. Táto konfrontácia sa odohrala 18. mája 2024 na štadióne Idrottsplats v meste Malmö (Švédsko). Skóre otvorila Alba Cerrato (min 41), po akcii Celia Segura. Vlastným gólom Rachel Maltby na 2:0 (min 45+1) po rohovom kope Lorena Cubo. Celia zavŕšila dvoma gólmi: 3:0 (min 59), po asistencii Lúa Arufe Calo. 4:0 (min 67), keď zakončila hlavičkou. Alba bola vyhlásená Zlatou kopačkou (sedem gólov) a tiež Zlatou loptou turnaja. Lucía zostala na lavičke.

Španielsko WU17 sa dostane do finále ME a získa aj miestenku na Svetový pohár v kategórii (v Dominikánskej republike medzi 16. októbrom a 3. novembrom 2024). V semifinále európskeho turnaja zdolali Francúzsko WU17 (6:1). Táto konfrontácia sa odohrala 15. mája na štadióne Klostergårdens IP vo švédskom meste Lund. Lúa Arufe Calo strelila dva góly (min 15 a 28). Ďalšie dva góly strelila Alba Cerrato (min 18 a 31). Výhru zavŕšili Celia Segura (min 3) a Ainoa Gómez (min 6). Asistencie si pripísali Clara Serrajordi (tri), Martina González a Celia Segura. Jediný gól tímu vedeného Cécile Locatelliovou strelila Auryane Abdourahim v podaní Ambre Ouazar (min 59). Laia López zneškodnila penaltu, ktorú presadila Lina Gay (min 27). Maximálny trest spáchala Martina González na Djenna-Léna Tene. Lucía odohrala 32 minút.

V tretí deň turnaja (skupina B) Španielsko WU17 porazilo Belgicko WU17 (5:0). Táto konfrontácia sa odohrala 12. mája na štadióne Klostergårdens IP vo švédskom meste Lund. Alba Cerrato strelila dva góly: 1:0 (min 69), po asistencii Clary Serrajordiovej a rohovom kope Lorena Cubo. 2:0 (min 79), po asistencii Celie Segurovej. Víťazstvo zavŕšili: Ainoa Gómez (3:0, min 84), podávala Lúa Arufe Calo. Samotná Lúa (4-0, min 87), po asistencii Ainoa. A konečných 5:0 (min 90+4), dielo Celie. Lucía odohrala 72 minút. Francúzsko, súper La Rojita v semifinále. Druhé semifinále Anglicko – Poľsko.

Španielsko WU17 sa matematicky dostáva do semifinále ME. V druhý deň turnaja (skupina B) zdolali Poľsko WU17 (1:0). Táto konfrontácia sa odohrala 9. mája na štadióne Klostergårdens IP vo švédskom meste Lund. Jediný gól zápasu strelila Ainoa Gómez (min 87), po akcii Natalie Escot a rohovej zástavke Lorena Cubo. Lucía zostala na lavičke.

Tím pod vedením Kenia Gonzala začal záverečnú fázu majstrovstiev Európy (skupina B). Španielsko WU17 zdolalo Portugalsko WU17 (3:0). Táto konfrontácia sa odohrala 6. mája 2024 na štadióne Idrottsplats v meste Malmö (Švédsko). Skóre otvorila Celia Segura (min 69), po akcii Lúa Arufe Calo. Alba Cerrato expandovala v osobnej hre (min 77), podávala ju Ainoa Gómez. Konečný výsledok stanovila aj Alba premenením penalty (min 82). Maximálny trest spáchala Carolina Simões na samotnej Albe. Lucía odohrala 8 minút.

Kenio Gonzalo ju zavolal na etapu v Las Rozas (Madrid) medzi 4. a 6. marcom 2024 so Španielskom WU17.
So Španielskom sa WU17 zúčastnila od 2. októbra 2023 na pódiu v réžii Kenia Gonzala.

2. augusta 2023 Dépor Abanca oznámil, že Lucía Rivas bude hráčkou Deportiva minimálne dve sezóny, do júna 2025, s opciou na predĺženie zmluvy. Súťaží v divízii Primera RFEF, v ktorej tíme ju trénuje Irene Ferreras.

Lucía sa zúčastnila so španielskym tímom WU16 na turnaji UEFA Development Tournament, ktorý hrala v Eerikkilä Sport & Outdoor Resort (Tammela, Fínsko). V prvý deň, 26. mája 2023, Španielsko porazilo Belgicko (3:0). Na druhom stretnutí, 28., Španielsko prehralo s domácimi Fínkami (2:0). A na tretí deň, 31. mája, Španielsko zdolalo Turecko (4:0). Laura del Río pracovala ako trénerka pre La Rojita.

Súťažíla s Orzán Sociedad Deportiva / Dépor Abanca A Coruňa.
Pochádza z klubu Atlético Cuntis (Cuntis, Pontevedra), ktorému do roku 2021 patrila.
Lucía Rivas Moure sa narodila v Caldas de Reis (Pontevedra) v roku 2007.

Posledná aktualizácia: 19 MÁJ 2024